Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

herkese slm.
bu gün işe gitmedim.
gerçi kendi dükkanımız olduğu için farketmiyor.

geç kalktım.
ilk günüm.
açççç gözlü gibi 3 haşlama yumurta bimden aldığım aknaz pembe kutulu peynirden yedim.
bu sayfada okudum oluyomuş o peynir diye.
çay içtim bardak bardak şekersiz.

5 gün idare edicem.sonraki dönemde daha ayrıntılı tarif vs. bulmaya çalışıcam.

69 kiloyum

akşama eşime ıspanak yapıcam.
yağsız hiç yağsız.
diyete ihtiyacı yok çoook zayıf zaten.annesi öyle alıştırmış.

ben yiyemem dimi lht yoğurtla

ilk günden mızıkıyorum mu ne...yok yok ...
15 senedir diyet yapmamı isteyen bi kocam var.
bu gün başladım diye sabah kahvaltısı istemedi
öğlen yemeğinede gelmedi.

hazırlama sen özenme dedi.
bulsa akşam bile yemek istemez

Kızlar merhaba benimde dukanda 6 gün atak sonrası bugün seyir evremin 3. günü. 6 günlük atak evresinde 4 kilo verdim ve o günden beri hala tartılmadım. Hatada 1 tartılmak daha iyi gibi geliyor. Şimdi sizlerin fikrine ihtiyacım var ben asla pişmiş yumurta, balık yemem. Et severim ama yanında salata falanla Bu saf protein günleri benim için işkence farklı tarifler yapsam da çok yiyemiyorum ve saf protein günlerini aç geçirmek yerine süt ve peynir yiyorum ya da puding tarzı şeyler yapıyorum. Ayrıca yulaf kepeğini hiç sevemedim neredeyse her türlü tarifi denedim ve tatlılar harici herşey çöpe gitti. Bende yulaf kepeğini kek falan yaparak yemeye çalışıyorum. Sütün sınırlı olduğunu söylüyorsunuz ama ben sınırlı içersem aç kalıcam o yüzden kısamıyorum. Örneğin dün sp günümdü ve her türlü eti pişirdim tavuk, kıyma, kuş başı ama hiç birini yiyemedim 2 kaşık almadan midem kötü oluyor. Dün en son açıktan ölmemek için kendime ıslak kek yaptım ve güzelce doydum. Bugün sabah bir dilim peynir, dün yaptığım kekten yedim ve şimdi de fırından karışık sebze yapıyorum. Proteinde almak için içerisine yoğurt falan koydum onu yiyecem. Gece geç yattığım içinde ( 3-4) yine acıkacam ve bu sefer de kıyma kavurup yiyecem. Sizce çok mu başarısız olucam bu şekilde. İzin olmayan hiç bir şey tüketmiyorm ama sınırlı izinleri çok tüketiyorum :KK43:((

akşama eşime ıspanak yapıcam.
yağsız hiç yağsız.
diyete ihtiyacı yok çoook zayıf zaten.annesi öyle alıştırmış.

ben yiyemem dimi lht yoğurtla

ilk günden mızıkıyorum mu ne...yok yok ...
15 senedir diyet yapmamı isteyen bi kocam var.
bu gün başladım diye sabah kahvaltısı istemedi
öğlen yemeğinede gelmedi.

hazırlama sen özenme dedi.
bulsa akşam bile yemek istemez
Canım birazcık sabret, seyire geçince sebze günlerinde yiyebileceksin o ıspanaktan. Benim eşim de çok istiyordu, çünkü ben evleneli daha iki yıl oldu ve 20 kilo aldım. Nasıl oldu ben de anlamadım :KK70: Diyetim boyunca da hep destek oldu bana sağolsun. Eşler destek olunca çooook kolaylaşıyor.

Kızlar merhaba benimde dukanda 6 gün atak sonrası bugün seyir evremin 3. günü. 6 günlük atak evresinde 4 kilo verdim ve o günden beri hala tartılmadım. Hatada 1 tartılmak daha iyi gibi geliyor. Şimdi sizlerin fikrine ihtiyacım var ben asla pişmiş yumurta, balık yemem. Et severim ama yanında salata falanla Bu saf protein günleri benim için işkence farklı tarifler yapsam da çok yiyemiyorum ve saf protein günlerini aç geçirmek yerine süt ve peynir yiyorum ya da puding tarzı şeyler yapıyorum. Ayrıca yulaf kepeğini hiç sevemedim neredeyse her türlü tarifi denedim ve tatlılar harici herşey çöpe gitti. Bende yulaf kepeğini kek falan yaparak yemeye çalışıyorum. Sütün sınırlı olduğunu söylüyorsunuz ama ben sınırlı içersem aç kalıcam o yüzden kısamıyorum. Örneğin dün sp günümdü ve her türlü eti pişirdim tavuk, kıyma, kuş başı ama hiç birini yiyemedim 2 kaşık almadan midem kötü oluyor. Dün en son açıktan ölmemek için kendime ıslak kek yaptım ve güzelce doydum. Bugün sabah bir dilim peynir, dün yaptığım kekten yedim ve şimdi de fırından karışık sebze yapıyorum. Proteinde almak için içerisine yoğurt falan koydum onu yiyecem. Gece geç yattığım içinde ( 3-4) yine acıkacam ve bu sefer de kıyma kavurup yiyecem. Sizce çok mu başarısız olucam bu şekilde. İzin olmayan hiç bir şey tüketmiyorm ama sınırlı izinleri çok tüketiyorum :KK43:((
Canım bu iş böyle olmaz ki. Sen proteinden nefret eden bir insansın neredeyse. Bence başka bir diyet düşün. Ben sütü bir gün biraz fazla kaçırsam hemen duruyor kilo vermem. Yulaf kepeği sevmiyorsun, et tavuk balık sevmiyorsun. Ama senin karnını doyurduğun esas şeyler bu protein kaynakları olmalı. Sınırlı izinliler karın doyurmak için değil ki, arada tat olsun falan diye. Yani seni üzmek istemem tabi ki destek olmak isterim ama bir yol bulamıyorum inan. Sebze günlerinde de, sebze yemeğinin yanında yoğurt yiyerek doğru bir şey yapmış olmuyorsun ne yazık ki. Çünkü o zaman çok az protein almış oluyorsun. Yediğin sebzenin iki katı kadar protein almalısın.
Gerçekten güzel başka da diyetler var. Karatay var mesela insanlar güzel sonuçlar alıyorlar. Hani damak tadına hiç mi hiç uymayan bir diyetle kendini bu kadar zorlamana gerek yok ki.

Karatayı çok araştırmadım ama ne bileyim o da yumurta sakatat falan dediğini duydum araştırmak bile içimden gelmedi. Mesela ilk sebze günümde hünkar beğendi yaptım ve 1 hafta sonrası ilk defa toktum. İşte et çeşitleri böyleyken güzel benim için ne yazık ki damak tadı benim için çok önemli sadece tavuk haşayıp yiyemiyorum çok kur geliyor ve midem almıyor :KK43:(( biraz daha deneyim olmazsa veremezsem başka bir leye geçeyim :KK43:(((((( Dün eşimin yediği koca tabak mantı beni öyle hıslandırdı ki ben bu diyeti asla bozmam diyordum. Çünkü karşımda afiyetle yedi ve ben kendimi o kadar zor tuttum ki geçtim odaya ağladım sen kendini tutamadığın için bu haldesin dedim. ve akşam hala 1 dilim peynirle duruyordum. Sonra beşamel soslu tavuk yaptım iki çatal aldım bitti, köfte yaptım nedense onun da tadı çok kötü geldi,birde kavurma tarzı deneyim dedim bu arada galiba yemek yaparken de tiksindim baktım olmuyor bende kek yaptım. En sevdiğim sey hamur işi zaten :)))

Karatayı çok araştırmadım ama ne bileyim o da yumurta sakatat falan dediğini duydum araştırmak bile içimden gelmedi. Mesela ilk sebze günümde hünkar beğendi yaptım ve 1 hafta sonrası ilk defa toktum. İşte et çeşitleri böyleyken güzel benim için ne yazık ki damak tadı benim için çok önemli sadece tavuk haşayıp yiyemiyorum çok kur geliyor ve midem almıyor :KK43:(( biraz daha deneyim olmazsa veremezsem başka bir leye geçeyim :KK43:(((((( Dün eşimin yediği koca tabak mantı beni öyle hıslandırdı ki ben bu diyeti asla bozmam diyordum. Çünkü karşımda afiyetle yedi ve ben kendimi o kadar zor tuttum ki geçtim odaya ağladım sen kendini tutamadığın için bu haldesin dedim. ve akşam hala 1 dilim peynirle duruyordum. Sonra beşamel soslu tavuk yaptım iki çatal aldım bitti, köfte yaptım nedense onun da tadı çok kötü geldi,birde kavurma tarzı deneyim dedim bu arada galiba yemek yaparken de tiksindim baktım olmuyor bende kek yaptım. En sevdiğim sey hamur işi zaten :)))
Ben de öyle oluyorum gerçekten ağlayasım geliyor ve ağladığım zamanlar da oldu bir beşbuçuk ayda. Ama aç da kalmamalısın. Açlık diyeti değil ki bu. Ben insanlara birazcık kendini zorla da ye ne var yani falan demem. Eşim çünkü aşırı yemek seçer. Öyle böyle değil yani. Ve onun için sevmediği bir şeyi yemenin nasıl da işkence olduğunu biliyorum. Bir kere tavuk zannedip karnıbahar yemişti de mosmor olmuştu yüzü yutana kadar (anneme ayıp olmasın diye çıkaramamıştı). O yüzden sen de öyle olabilirsin diye zorla kendini diyemem. Sen kendini bilirsin canım. Bu diyette doğru olan ve yanlış olan şeyleri sana söyledim. Öyle beslenebilecek misin? Ayrıca aç da kalmamalısın tok olman ve bunu proteinle sağlaman gerekiyor.

Bakalım gittiği yere kadar ama ben sonuna kadar gitsin istiyorum yarın yine protein sonra sebze protein tavuk yanına bolca sebzelerden meze yapmayı düşünüyorum :)))

shirataki pirinci

bu nedir yaaa
tariflerde var.
nerden bulunur

pirinç yasak değil mi
Gurmenetten bulunuyor. Bu yasak değil çünkü değişik bir şey, normal pirinç gibi değil, karbonhidrat pek yokmuş içinde. Asyaya özgü bir yiyecek. Tadını genelde pek beğenmiyorlar ama ben denemedim.

anladım kızlar saolun.
yarın iş yerinde yiyebileceğim tarif arıyorum.
tatlandırıcım yok o yüzden tuzlu lması gerek ama bulamadım

bazı tariflerde süt tozu var pınarın falan.
bunu ney için kullanıyorlar yağsız süt serbestte.

anladım kızlar saolun.
yarın iş yerinde yiyebileceğim tarif arıyorum.
tatlandırıcım yok o yüzden tuzlu lması gerek ama bulamadım

bazı tariflerde süt tozu var pınarın falan.
bunu ney için kullanıyorlar yağsız süt serbestte.
O süt tozu süt olsun diye değil, yoğunlaştırma için katı bir şey olarak kullanılıyor canım. Mesela kedi dili bisküvisinin sadece dört malzemesi var. Süt tozu, tatlandırıcı, yumurta ve vanilya aroması. Burdan da anlayabileceğin gibi un gibi kullanılıyor.

shirataki pirinci

bu nedir yaaa
tariflerde var.
nerden bulunur

pirinç yasak değil mi

adı pirinç ama karbonhidratı ve kalorisi nerdeyse hiç olmayan bi sebze..ben gurmenetten aldım denedim..haşladım, evde kavurduğum soğanlı, kıymalı, salçalı bir karışımla karıştırıp yedim..inanılmaz doyurucu bi yemek oldu..pirincin kendi lezzeti yok, yanındaki yemeğin tadını alıyor..sadece ağızdaki hissi biraz ilginç, hafif plastiğimsi bi yapısı var..ama ben beğendim açıkçası ve deli gibi doydum bir porsiyonla..

Büyük marketlerde oluyor. Ama ben takita formtat60 yerine splenda markasını öneririm. Takita gaz yapıyor biraz. Migrosta var mesela. Eczanelerde de olabiliyor. Splendanın bir tozu bir tableti var. Başka çeşidi yok o yüzden yanlış yapmaktan korkmadan alabilirsin.

takita formtat60 beni mahvediyor gazdan..direkt çöp oldu :KK43: bir-iki kez kabak tatlısı yapmıştım, gazdan öldüm bittim..kabağa suç bulmuştum, takitanın gaz yaptığını bilmiyodum o zaman..splenda candır diyorum kesinlikle..

takita formtat60 beni mahvediyor gazdan..direkt çöp oldu :KK43: bir-iki kez kabak tatlısı yapmıştım, gazdan öldüm bittim..kabağa suç bulmuştum, takitanın gaz yaptığını bilmiyodum o zaman..splenda candır diyorum kesinlikle..
Ben takitanın tadını da beğenmiyorum zaten splenda kadar. Splendada şeker olmadığı bile farkedilmiyor.

X