Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba canım dukan ile ilgili bilgilisin sanırım canım.bende başlamak istiyorum aslında ancak meyve sanırım yasak peki çorba içebiliyormuyuz acaba.birde 17 kiloyu ne kadar zamanda verdin acaba..cevabın için şimdiden tşk ederim..
Meyve yasak atak ve seyir boyunca, çorbayı içebilirsin ama içine hiç un falan koymadan yapman lazım. Dukana uygun çorba tariflerini internette bulabilirsin. Tavuk çorbası falan yapıyorlar mesela. Ama hazır çorba veya dışarıda, misafirlikte yapılmış çorbaları içemiyoruz, içine mutlaka un falan birşeyler koyulmuş oluyor çünkü. 17 kiloyu hemen hemen 6 ayda verdim.

Kıyamıyolar sana
Ana baba evladını her zaman güzel görür.
Azcık göbekliymiş falan önemli değil.
Onlar dukan ın ne kadar rahat yapıldığını bilmiyor
Israrın sebebi bu

Bende diyete başladığımdan beri ilk defa bu akşam gidicem anneme
Hem demedim bana yağsız et yap diye
Ya var et ya yok
Hiç bişey bulamazsam suya iki yumurta kırıp yoğurtlamayı düşünüyorum
Benimki bir de bana yemek getirme diye ısrar ediyor. Sonra bakıyorum gayet içine yağ da koyarak kuzu etini pişirip önüme koyuyor :KK70: Defalarca söylesem de o da et o da et ne olacak sanki deyip geçiyor. Sonuç olarak ben öyle hazırlıksız gidince aç kalıyorum :KK70:

Az önce annemle konutşuk
dedim ki bu akşam gelmesem darılır mısın babam ısrar eder
yok yok gelme bencede dedi :KK70:
çok mutlu oldum
akşam ekmek yapcam kendime bikaç tarif aldım onları denicem

çarşamba akşamı da tavuk haşlamıştım onun suyuna çorba yapayım
ohhhhh mis tabak tabak içerim ben çok severim
aşırı mutlu oldum :anneadayı: :anneadayı:

Az önce annemle konutşuk
dedim ki bu akşam gelmesem darılır mısın babam ısrar eder
yok yok gelme bencede dedi :KK70:
çok mutlu oldum
akşam ekmek yapcam kendime bikaç tarif aldım onları denicem

çarşamba akşamı da tavuk haşlamıştım onun suyuna çorba yapayım
ohhhhh mis tabak tabak içerim ben çok severim
aşırı mutlu oldum :anneadayı: :anneadayı:
Ay iyi olmuş boşa zorluk çekmeyeceksin :)

Meyve yasak atak ve seyir boyunca, çorbayı içebilirsin ama içine hiç un falan koymadan yapman lazım. Dukana uygun çorba tariflerini internette bulabilirsin. Tavuk çorbası falan yapıyorlar mesela. Ama hazır çorba veya dışarıda, misafirlikte yapılmış çorbaları içemiyoruz, içine mutlaka un falan birşeyler koyulmuş oluyor çünkü. 17 kiloyu hemen hemen 6 ayda verdim.
teşekkür ederim bilgilendirdiğin için..

Oo super tebrik ederim sizi
ben baslayali 5 gun oldu 3 gun atak yaptim seyirdeyim suan ama nerdeyse hic kilo weremedim :KK43: cokta dikkat ediyorm sadece yuruyus yapamiyorm kucuk cocuum war o yuzden..diyete dewam etsemmi yoksa bu diyet bana islemiyormu bilemedim :)

ben baslayali 5 gun oldu 3 gun atak yaptim seyirdeyim suan ama nerdeyse hic kilo weremedim :KK43: cokta dikkat ediyorm sadece yuruyus yapamiyorm kucuk cocuum war o yuzden..diyete dewam etsemmi yoksa bu diyet bana islemiyormu bilemedim :)
Günlük bir menünü yazabilir misin? Bir sorun varsa bakalım. Bir de hedefini, şu an ki kilonu ve boyunu yazarsan o da bir fikir verebilir.

mydilemmanın da dediği gibi günlük bir menünü yazarsan belki yardımcı olabiliriz..yanlış bişiler yapıyo olabilir misin acaba?

Sabah iki haslanmis yumurta yaninda demleme yesil cay,oglen canim bise istemiyo genelde acikirsam dukan krebi yapip lor peynirle yiyorum,aksamda yagli kagitta somon yapiyorum yada izgara tavuk fln yiyorm krep yediysem ama aksam yemiyorum canim istemiyor krep beni baya tok tutuyor yogurtla fln gecistiriyorum oyle yani bunlarin disinda bise yemiyorum

Sabah iki haslanmis yumurta yaninda demleme yesil cay,oglen canim bise istemiyo genelde acikirsam dukan krebi yapip lor peynirle yiyorum,aksamda yagli kagitta somon yapiyorum yada izgara tavuk fln yiyorm krep yediysem ama aksam yemiyorum canim istemiyor krep beni baya tok tutuyor yogurtla fln gecistiriyorum oyle yani bunlarin disinda bise yemiyorum

çok ilginç aslında kilo verememen..çünkü nerdeyse hiçbişey yemiyosun..bence bi süre bu şekilde devam et..ödem attırıcı çaylar ve bol bol da su iç..su içmiyor olabilir misin acaba yeterince? sakın ihmal etme..bi de ne kadar tuzlu yiyosun bilmiyorum ama tuzu biraz azaltabilirsin bu dönem..vücudun bi şekilde su tutuyor olabilir..hemen pes etme, biraz daha devam et bence..

Bu arada 25 yasindayim 1.62 boyum kilomda 62 hedefim 55 ama ulasamicam galiba :KK43:

ayrıca fazla kilolu olmadığın için vermen daha zor her zaman..ben kalan 1 kiloyu 1 ayda verebildim, mydilemmacım son 1 kilo için uğraşıyo..yani kilolar azaldıkça vermek iyice zor oluyo..sen de çok kilolu değilsin, dolayısıyla kilo vermen daha kilolu arkadaşlardan biraz daha zor olucaktır..

Bu arada 25 yasindayim 1.62 boyum kilomda 62 hedefim 55 ama ulasamicam galiba :KK43:
Zeynanın söylediklerine katılıyorum, doğru yapıyor gibisin bir hata görünmüyor. Su içimine dikkat edersin. Tabi kilo fazlan çok az olduğu için daha yavaş vereceksin ama biraz da olsa verebilmen lazımdı. Hiç mi vermedin?

Aslinda odemim olmadigini dusunuyorm cunku normaldede yesil cay icerim hep 2-3 ltre suyumu hic aksatmam zaten, nerde yanlis yapiyorum anlamiyorum :KK43: cok tsk ederim ilginiz icin bi sure daha dewam ediim nolucak bakalim

X