Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

İstediğim kilo 58, boyum 1,67. Aslında boyuma göre 57 olsam daha güzel olur dimi :KK70: Ama sıkıldım artık biraz güçlendirmeye geçesim var o yüzden hedefimi indirmiyorum, bu bana dukanın verdiği hedefti. 76 kilo ile başlamıştım. 17 kilo verdim yani. Ama 54 kiloyken giydiğim, o zaman bile simitlerimin biraz çıkıyor olduğu kotlarıma dahi giriyorum şu anda. Bu biraz spordan biraz da dukanın kastan değil yağdan kaybettirmesinden bence.

ayy çok gaza geldim sayende :) çok da sevindim senin adına çok azıcık kalmış canımm sabrettt :KK70: ne kadar zamandır yapıyorsun dukan ı

Önerileriniz için teşekkürler :KK68: :KK68:

yine netten araştırmaya devam ediyorum işime yarar bişeyler var mı diye buldukça duruma göre hareket edicem
yılbaşına kadar zorlucam kendimi sonra duruma göre ya başka bişeye geçicem ya da devam edicem
bu akşam balık yapmak niyetim
sebze yiyebildiğim için yanına bolca salata yapıcam belki o zaman bi gideri olabilir

şimdi sebze suyunda yemek yapabiliyoruz değil mi ?
sulu köfte yapmak istiyorum patates ve havuçla pişirsem
ama patatesini yemesem havucunu yesem olur mu ?

patates koymasan iyi olur..nişasta geçer yemeğin suyuna..havuç koyabilirsin, havucunu yiyebilirsin de sebze/protein gününde..mümkün olduğunca kurallara uymaya çalış..dukan sert kuralları olan ama o kuralar sayesinde zayıflatan bi diyet..

Ben sanırım bu aralar algılama sorunum var :)

peki bişey daha sorsam size
hani seyirde tolera gıda olarak nişasta kullanılıyor ya
onu direk nişasta olarak mı kullanabiliyoruz ?

Ben sanırım bu aralar algılama sorunum var :)

peki bişey daha sorsam size
hani seyirde tolera gıda olarak nişasta kullanılıyor ya
onu direk nişasta olarak mı kullanabiliyoruz ?
Her nişasta değil mısır nişastası kullanabiliyoruz. Tatlılara falan koyuyorlar genelde, ya da çorbalara.

Her zaman ana malzemem yoğurt
Tavuk mu et mi doğruyorum içine birde salata turşusu birde dukan ekmeğini
Haaa bu arada dukan ekmeğini içad eden benim ekmeğimi görse döverdi herhalde beni. :KK11:
İncecik bi kabuk
Bide bayatladı
Olsun yoğurtla karıştırınca yumuşuyo

Kayısılı lipton çay aldım
Dedim miş gibi kayısı tadı
Hiç alakası yokmuş sinemaki falan var
Yinede severim bitki çayını

Selam kızlar bişey sorucam, dün sp bugün ps günümdü ve ben iki gündür afedersiniz ama ishalim hem de çok fena. Sizce neden bu şekilde oldu? Acı severim ve herzaman yiyorum zaten ama ilk defa bu kadar oldu yaklaşık 1,5 aydır dukan yapıyorum!

Selam kızlar bişey sorucam, dün sp bugün ps günümdü ve ben iki gündür afedersiniz ama ishalim hem de çok fena. Sizce neden bu şekilde oldu? Acı severim ve herzaman yiyorum zaten ama ilk defa bu kadar oldu yaklaşık 1,5 aydır dukan yapıyorum!

öncelikle çok geçmiş olsun..dün yediğin etlerle ilgili bir sorun olabilir mi acaba? hafif bir gıda zehirlenmesi yaşıyor olabilirsin.

öncelikle çok geçmiş olsun..dün yediğin etlerle ilgili bir sorun olabilir mi acaba? hafif bir gıda zehirlenmesi yaşıyor olabilirsin.
Sağol canım, dün öğle haşlanmış tavuk göğüs ve yoğurt yedim, akşama da kendim fırında somon yaptım şalgamla... Bugün de öğle buharda haşlanmış sarımsak soslu brokoli, ton balığı ve yoğurt, saat 3.5 gibi çok az yoğurtlu tavuk (içine baharat atıyorum yoğurt ve haşlanmış tavuğun) yedim. Akşam da 1 çöp şiş dana (fırının ızgarasında yaptım). Ve şalgam. Bunları yedim iki gündür, kahvaltı aynı zaten. Anlamadım ben de...

Sağol canım, dün öğle haşlanmış tavuk göğüs ve yoğurt yedim, akşama da kendim fırında somon yaptım şalgamla... Bugün de öğle buharda haşlanmış sarımsak soslu brokoli, ton balığı ve yoğurt, saat 3.5 gibi çok az yoğurtlu tavuk (içine baharat atıyorum yoğurt ve haşlanmış tavuğun) yedim. Akşam da 1 çöp şiş dana (fırının ızgarasında yaptım). Ve şalgam. Bunları yedim iki gündür, kahvaltı aynı zaten. Anlamadım ben de...
Canım şalgamdan kaynaklanmış olabilir, onun öyle bir etkisi olabiliyor bazen. Somon da bayat olabilir. (Bu arada şalgam yasak)

Bi de birşey sormak istiyorum, ben zeytin yiyebileceğimizi yeni duydum çok heyecanlandım, yeşil zeytin yiyebiliyor muyuz?

Canım şalgamdan kaynaklanmış olabilir, onun öyle bir etkisi olabiliyor bazen. Somon da bayat olabilir. (Bu arada şalgam yasak)
Ayy inanmıyorum, şimdi tekrar detaylı baktım da gerçekten sakıncalı. Diyete başlarken bi blogda birisi seyirde içilebilir yazmıştı ben de başka araştırmamışım, çok üzüldüm şimdi

Ayy inanmıyorum, şimdi tekrar detaylı baktım da gerçekten sakıncalı. Diyete başlarken bi blogda birisi seyirde içilebilir yazmıştı ben de başka araştırmamışım, çok üzüldüm şimdi
Simla'nın bloğuna bakmanı tavsiye ederim bu konularda canım, o araştırarak tam doğru şeyleri yazıyor. Her blog sahibi herşeyi doğru yapmıyor tabi ki, onlar da sizin benim gibi insanlar sonuçta. Bir de bazıları çok sorumsuz oluyor gerçekten, araştırmadan tamamen yazıp geçiyorlar. En çok da peynir konusunda görüyorum bunu mesela. Aman herkes yiyor fazla yağlı peynir nasılsa deyip yazıyorlar. Oysa onlar yazdığında serbestmiş gibi algılanıyor. Tabi ki yemek isteyen yine yer istediğini, ama blog sahibinin serbest gibi yazması başkalarının hakkına girmek oluyor bence.

Simla'nın bloğuna bakmanı tavsiye ederim bu konularda canım, o araştırarak tam doğru şeyleri yazıyor. Her blog sahibi herşeyi doğru yapmıyor tabi ki, onlar da sizin benim gibi insanlar sonuçta. Bir de bazıları çok sorumsuz oluyor gerçekten, araştırmadan tamamen yazıp geçiyorlar. En çok da peynir konusunda görüyorum bunu mesela. Aman herkes yiyor fazla yağlı peynir nasılsa deyip yazıyorlar. Oysa onlar yazdığında serbestmiş gibi algılanıyor. Tabi ki yemek isteyen yine yer istediğini, ama blog sahibinin serbest gibi yazması başkalarının hakkına girmek oluyor bence.
Aynen canım ya. Neyse ama bizim de daha çok araştırmamız lazımmış demek ki

Bir de bir ara bu forumda da çok insan serbest zannediyordu, o zamanlar Lisabella vardı kk'nın dukandan sorumlu kolu :KK70: O söylemişti yasak olduğunu.

canım ya bişi sorucam..ben yarın nişasta öğünümü yapıcam, biraz esmer bulgur pilavı, biraz da leblebi düşünüyorum..ikisini dengeliicem..ama bu arada elimde dukan ürünlerinden çikolatalı bar var..bundan 1.5 adet yeme hakkım var..sence nişasta günümde bundan yesem sorun olur mu? tolere gıda yerine bu barlardan yiyebiliyoruz..tolere gıda yemiicem, sonuçta yarın yiyeceğim nişasta diyetteki hakkım..ama kafam karıştı işte..sen ne dersin? ayrıca bu barı yediğim için yulaf kepeği de yemiicem tabi..

tabi tabi..yeşil de olur siyah da..ben genelde 3-4 zeytin yiyip, 1 kaşık da yağ hakkımı kullanıyorum..bi şekilde dengeliyorum..
Ben neredeyse hiç kullanmadım o yağ hakkını biliyor musun? Yanlış olduğunu düşündüğümden değil, adam izin vermiş sonuçta ama hiç ihtiyaç hissetmedim. Bir kaç kez ıspanak yemeğine falan koydum o kadar. Zeytin de yemem zaten pek.

X