Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Çok çok zor bir hafta oluyor gerçekten
kafayı oynatmak üzereyim

biz kayınvalidemle aynı apt da oturuyoruz ve biraz sorunlu ilişkimiz olduğu için gizliyorum şimdilik
zaman içinde verirsem verdikçe paylaşıcam
çünkü normalde et ve et ürünlerini fazla sevmeyen biri için gerçekten çok zor oluyor

dukan ekmeğimsi bişey yapıyorum ama tadı çok kötü :/
krep deseniz doğru düzgün dönmediği için ilk önce göze hitap etmiyor
ve ton balığı ile tavuk yemekten gerçekten bıktım :mad: :mad: :mad:

ben ki tavuk çok severim her gün olsa yerim diyordum ama
yok arkadaş ye ye yeee 7 günde 14 öğünün 9 unda tavuk yemişim
birinde tavuk suyu çorba içmişim
bu da canımı sıktı
kırmızı et aldım ama yokk gitmiyor yani
bi gün köfte yedim işte
bir günde balık

atak dün akşam sona erdi
sabah tartıldım 83 çıktı
84,7 ile başlamıştım bugün yarın regl olucam şişkinliği var farkındayım ama
ilk etap için iyi gitti

dün pazara gitmem gerekiyordu ama duadan dolayı gidemedim
şimdi seyir için ne yapmam gerekiyor bilmiyorum :eek:
ya da dukan express ya da 2/0 dukan mı yapmam lazım
Bu zorlukları umarım diyete alıştıkça, yeni tarifler denedikçe aşarsın canım. Atakta verilen kilonun miktarı önemli değil, çünkü vücutta tutulan su gidiyor atakta. Sende ne kadar su varsa o gidecektir her şeyi süper yapsan da. Önemli olan seyirdeki kilo kayıpları. Bence blogları falan dolaş biraz, güzel tarifler öğren. Öyle sırf tavukla falan yapılmaz bu diyet.
Dukan express ve 2/0 kilo fazlası 2-5 kilo arasında olanlar için. Sana uygun değil yani. Sen dukanın tavsiyesini dinle ve 1/1 yap bence.

Bu zorlukları umarım diyete alıştıkça, yeni tarifler denedikçe aşarsın canım. Atakta verilen kilonun miktarı önemli değil, çünkü vücutta tutulan su gidiyor atakta. Sende ne kadar su varsa o gidecektir her şeyi süper yapsan da. Önemli olan seyirdeki kilo kayıpları. Bence blogları falan dolaş biraz, güzel tarifler öğren. Öyle sırf tavukla falan yapılmaz bu diyet.
Dukan express ve 2/0 kilo fazlası 2-5 kilo arasında olanlar için. Sana uygun değil yani. Sen dukanın tavsiyesini dinle ve 1/1 yap bence.

geçen haftadan beri baktım bakıyorum
en basiti bir ekmeği tutturamamam bile can sıkıcı
işten apar topar gidiyorum önce eşime sonra kendime yemek yapmaya çalışıorum
benimki olmuyor işte krep pişmiyor ekmek kabarmıor falan

birde ben kırmızı et sevmiyorum normalde 2 kere denedim olmuyor gitmiyor yani
sorun o da
genelde seyir ve güçlendirmede dahi etli yapmışlar yemekleri
tek başına sebze yok :KK12: meyve ya da tatlı bile o kadar aramıyorum da sebzeeee :KK19: :KK19:
puffs regl olcam diye psikolojimde bozuk sanırım

günaydın dukancılar:) ben şu aralar dieytime adepte olamıyorum kaçamak yapmadım ama sanki dukanıda yapasım gelmiyo,saç dökülmme çok rüyamda kendimi kel olarakta gördüm,
:KK43: ben çok seviyotum dukanı tam bana göre ama sanki gelecek kaygımda eklenince kpss noktasında kolum kanadım kalkmıyo yani ilk heycanım yok gibi
yürüyüşte yapmıyorum :KK43:
aslında yürüyüşü seven ben,
facebook sayfalarında çok azimlendim oraya bile giresim yok,
ben bunları olumsuzluk olarak yazmıyorum diyeti deli gibi yapıp okuduğm başarı öykülerine kendiminkinide eklemek istiyorum !!!!!
lütfen bana destek olur biliyorum insan isteyince başaramayacağı şey yoktur,
bide benim sorunum sanırım şekere düşkünlüğüm yani tatlandırıcıyya ve yulaf kepeği 2 kaşık beni doyurmuyo:KK43:
işin maddi boyutuda vardı ki çok şükür kardeşim para gönderdi bugun( belki bi işe girebilsem kendimi her türlü rahat hissedeceğimde:KK43:
bismillahirahmanırahim deyip kaldığım yerdeki hırsla başlıyorum:)
Maddi zorlukla olunca ne diyeceğimi bilemiyorum. Ama arkadaşların dediği gibi yumurtayı çeşitlendirebilirsin. Simla'nın fincanda yumurtası gibi. Yulaf kepeği yerine doğalsan yulaf kepeği karışımını tüketebilirsin, onu 3 kaşık tüketebiliyoruz iki yerine. Tavuk ciğer yiyebilirsin baharatlayıp kavurarak. 3 lira onun kutusu ve iki öğün, en azından bana yetiyor. Benim de 15 kilo verdikten sonra saç dökülmem başlamıştı, saçlarımı kestirdim, kısalınca çok rahatladım, dökülmesi de normale döndü. Vitamin takviyesi alabilirsin bunun için.

sorun o da
tek başına sebze yok :KK12: meyve ya da tatlı bile o kadar aramıyorum da sebzeeee :KK19: :KK19:
Aslında pek tavsiye edilmez ama sebze emeğinin yanında yoğurt yemeyi deneyebilirsin. Küçük bir parça tavuk pişirip sebze yemeğini yoğurdunla yedikten sonra onu zorlar yersin mesela. Ama protein kaynaklarını sevmiyorsan cidden uzun süre gitmez. Ki senin uzun bir yolun var. İlk bir haftada tarifleri tutturamaman çok normal. Çünkü yulaf kepeği undn çok farklı bir şey. Unla bir şeyler yapmaya nasıl elin alıştıysa ona da deneye yanıla alışacak. Benim şu an en sevdiğim şeyler yulaf kepeğiyle yaptıklarım. Yulaf kepeği yerine doğalsanın yulaf kepeği karışımını da tüketebilirsin. O daha lezzetli. Daha da güzel kabarıyor.

sorun o da

zamanla elin alışacaktır yulaf kepeği tariflerine merak etme..benim de en sevdiğim öğün onlar gerçekten..tatlılar tuzlular..neler yapıyorum neler..ki çok becerikli biri değilimdir yani normalde..yapmam çünkü poğaça börek kek gibi şeyler..bizim evde normalde de yenmez..alışırsın zamanla eminim..sebzeyi yağsız bolca pişirip yiyebilirsin, ama yanında en azından bol yoğurt ye, ya da günün diğer öğününde proteine yüklen bir şekilde..et-tavuk filan sevmeyen biri için zor bir diyet bu..bu da bi gerçek..aslında büyük balıklar alıp, yağlı kağıtta pişerebilirsin, bu da bi seçenek olur senin için..ama dediğim gibi protein üstüne kurulu bir diyette protein sevmeden yemek yemeye çalışmak gerçekten zor :KK43:((

normalden kastım yine ekmek şeker nişasta vb olmayacakta

ben zaten kahvaltı yapmıyorum
akşam yemeğinde de ıspanağı tek başına yemek istiyorum :)
ya da atıyorum pırasa yiyeyim ama tek başına
yanına et tavuk balık eklemek istemiyorum artık :KK43: :KK61: :KK61:
gerçekten çaresiz hissediyorum kendimi yaaa yiyesim yok ama açım
dün akşam ayaküstü kahvaltımsı bişi yaptım
tavuk haşlamıştım artık bozuldu tabii
gitmiyor ki yiyemiyorum

bence de 1/1 şeklinde yapmalısın diyeti..en çok işe yarayan ve insanı sıkmayan o diye düşünüyorum..

gitmiyor ki yiyemiyorum

canım 1/1 yap sıkılmazsın o zaman pek dediğin gibi ıspanak yada sebzeyi tek yemek istersen ondan yarım saat sonra lıght yogurt süt falan iç dengele bence

gitmiyor ki yiyemiyorum

canım 1/1 yap sıkılmazsın o zaman pek dediğin gibi ıspanak yada sebzeyi tek yemek istersen ondan yarım saat sonra lıght yogurt süt falan iç dengele bence

Önerileriniz için teşekkürler :KK68: :KK68:

yine netten araştırmaya devam ediyorum işime yarar bişeyler var mı diye buldukça duruma göre hareket edicem
yılbaşına kadar zorlucam kendimi sonra duruma göre ya başka bişeye geçicem ya da devam edicem
bu akşam balık yapmak niyetim
sebze yiyebildiğim için yanına bolca salata yapıcam belki o zaman bi gideri olabilir

şimdi sebze suyunda yemek yapabiliyoruz değil mi ?
sulu köfte yapmak istiyorum patates ve havuçla pişirsem
ama patatesini yemesem havucunu yesem olur mu ?

yine netten araştırmaya devam ediyorum işime yarar bişeyler var mı diye buldukça duruma göre hareket edicem
yılbaşına kadar zorlucam kendimi sonra duruma göre ya başka bişeye geçicem ya da devam edicem
sebze yiyebildiğim için yanına bolca salata yapıcam belki o zaman bi gideri olabilir

Hayır canım öyle olmaz. patates içindeki nişastasını suya bırakır, bu da diğer yiyeceklere geçer. Tad vermesinin sebebi de o zaten :) Eğer sebze günündeysen havuçla yapabilirsin.

Bu arada balık da mı yiyemiyorsun? Salatayla kapatmaya çalışıyorsun ya ondan sordum. Yaptığın salata balığın yarısı kadar olmalı, ona dikkat et yeter.

Çok sorunlu gibi hissettim kendimi :KK53: :KK53: normalde bu kadar değilim de bu ara sanırım açlığın verdiği bir isyankarlık var :KK47: :KK47:

Balık severim ama yanında salata vs oldu mu daha iyi gidiyor
ben salata tarzı şeyi çok sebiyorum :oops: :oops:

öğlen içinde tavuklu salata söyledim :KK54: :KK22: :KK22:

Çok sorunlu gibi hissettim kendimi :KK53: :KK53: normalde bu kadar değilim de bu ara sanırım açlığın verdiği bir isyankarlık var :KK47: :KK47:

Balık severim ama yanında salata vs oldu mu daha iyi gidiyor
ben salata tarzı şeyi çok sebiyorum :oops: :oops:

öğlen içinde tavuklu salata söyledim :KK54: :KK22: :KK22:
Ben de tavuklu salata yiyorum bazen işyerindeyken. Ama tavukları bitirip salatanın bir kısmını yiyorum sadece oranını bozmamak proteini daha fazla almak için öyle yapmanı tavsiye ederim :) Ama doyamayacaksan öyle aç da kalma tabi. Eğer bir öğünde öyle sebzeyi proteinden daha fazla kaçırırsan, ya da sadece yoğurtla sebze yemeği yersen mesela, bu çok sorun değil çünkü bir sonraki öğününde mesela akşam yemeğinde sırf protein yiyip dengeleyebilirsin durumu.

Arkadaşlar bu arada ben duraklamamı kırmışım cidden. 59,4 oldum bugün. 15 gün 59,9-60,4 aralığında dolaştıktan sonra 59,7 olmuştum dün. İki günde beş yüz gram verdim yani atakta gibi oldum :KK70: İnşallah biraz daha devam eder de geçerim artık güçlendirmeye.

Arkadaşlar bu arada ben duraklamamı kırmışım cidden. 59,4 oldum bugün. 15 gün 59,9-60,4 aralığında dolaştıktan sonra 59,7 olmuştum dün. İki günde beş yüz gram verdim yani atakta gibi oldum :KK70: İnşallah biraz daha devam eder de geçerim artık güçlendirmeye.
çok sevindim senin adına istediğin kilo ya yakın mısın boy kilo kaç şimdi kaçla başladın :KK70: ne çok sordum :KK58::KK58:

Zaten bu diyeti bırakanlar açlıktan değil sıkılmaktan bırakıyorlar.
Tavuk kolay yapılıyo vede ucuz.
Yumurta kahvaltının baş tacı.
Ama belli zamandan sonra sıkıyo mu
Evet sıkıyo.
Tabiki çok çeşit yiyecek var dukanda.
Ama malzemen varsa.

Yinede dukanı yapmak yapmamaktan iyidir.
Tokuz ve zayıflıyoruz(inşallah)

Bir haftadır 65.9 kiloyum.
Ama sizlerin sayesinde bırakmadım.
Yılmak yok yola devam.

çok sevindim senin adına istediğin kilo ya yakın mısın boy kilo kaç şimdi kaçla başladın :KK70: ne çok sordum :KK58::KK58:
İstediğim kilo 58, boyum 1,67. Aslında boyuma göre 57 olsam daha güzel olur dimi :KK70: Ama sıkıldım artık biraz güçlendirmeye geçesim var o yüzden hedefimi indirmiyorum, bu bana dukanın verdiği hedefti. 76 kilo ile başlamıştım. 17 kilo verdim yani. Ama 54 kiloyken giydiğim, o zaman bile simitlerimin biraz çıkıyor olduğu kotlarıma dahi giriyorum şu anda. Bu biraz spordan biraz da dukanın kastan değil yağdan kaybettirmesinden bence.

Canım sen seyirden güçlendirmeye geçicen dimi.
İnşallah başarıcanı biliyorum.
Nasıl kırdın.
Çünkü çok kaldın aynı kiloda.
Benim gibi.
Atakta 2kg verdim.
15 gündür seyirde 1 kilo verdim.
Kaçamak yaptım dadımlıktı doyumluk değil.
Bu mu acana sebebi veremememin.

Düşünüyorum da başka bi diyet yapsam 15 günde daha çok verirdim

Ama bırakmıycam.
Göbeğim azcık ucundan küçüldü sanki.
Ya da ne bileyim rahatladı gibi bişey:KK53:

Zaten bu diyeti bırakanlar açlıktan değil sıkılmaktan bırakıyorlar.
Tavuk kolay yapılıyo vede ucuz.
Yumurta kahvaltının baş tacı.
Ama belli zamandan sonra sıkıyo mu
Evet sıkıyo.
Tabiki çok çeşit yiyecek var dukanda.
Ama malzemen varsa.

Yinede dukanı yapmak yapmamaktan iyidir.
Tokuz ve zayıflıyoruz(inşallah)

Bir haftadır 65.9 kiloyum.
Ama sizlerin sayesinde bırakmadım.
Yılmak yok yola devam.
Evet evet yola devam. :KK70: Hepimiz zayıflayacağız, hiçbirimiz pes etmeyeceğiz. Şu an kıyafet almak o kadaaaar zevkli ki benim için anlatamam. Herkes yapmalı bence dukanı. Yani kilo sorunu olan herkes:KK76:

Canım sen seyirden güçlendirmeye geçicen dimi.
İnşallah başarıcanı biliyorum.
Nasıl kırdın.
Çünkü çok kaldın aynı kiloda.
Benim gibi.
Atakta 2kg verdim.
15 gündür seyirde 1 kilo verdim.
Kaçamak yaptım dadımlıktı doyumluk değil.
Bu mu acana sebebi veremememin.

Düşünüyorum da başka bi diyet yapsam 15 günde daha çok verirdim

Ama bırakmıycam.
Göbeğim azcık ucundan küçüldü sanki.
Ya da ne bileyim rahatladı gibi bişey:KK53:
Ben kırmak için duaklamayı hiç bir şey yapmadım canım. Normal diyetime devam ettim. Ama duraklamanın kırıldığını farkettiğim gün, yani dün bir atak yaptım ki o kırılmanın tadını daha da çok çıkarabileyim :KK70: Ama asla kaçamak yapmadım ben. Kaçamaktan kaynaklanan bir duraklama değildi yani, verecek kilomun çok az kalmasından kaynaklanan bir duraklamaydı. Bu da hangi diyeti yaparsak yapalım başa gelecek bir duraklama ne yazık ki. Malum vücut yağlar az kaldıkça daha da çok sarılıyor.
Kaçamak zaten tadımlık olur, doyumluk olursa diyeti bozmuş olursun :) Bence hiç kaçamak yapma ve benim arkamdan sen de gel güçlendirmeye :KK70: Bu arada kilo verimin gayet normal. Dukan zaten öyle süper hızlı kilo verdiren, şok bir diyet değil. Sağlıklı ve yavaş kilo veriyoruz. Ben mesela 17 kilo verdim ama bunu 6 ayda verdim. Yani ayda ortalama 3 kilo vermişim. Ki atakta direk 3,5 falan vermiştim o yüzden ayda 2,5 falan vermişim sanırım. Bu da gayet sağlıklı ve bu sayede, bir de güçlendirme sayesinde kilolarımızı geri alma ihtimalimiz çok düşük :KK70:

X