Dün boşanma davam vardı yok dedik çıktık ama eşim sonradan vazgeçti ve yeniden dava açtı

Yaşınız genç diye tahmin ediyorum adam kafasına koyduysa bu sene değilse seneye seneye değilse 60 yaşına da gelse o boşanmayı kafaya koymuş boşayacak o yüzden sen kendin güçlü olmaya bak maddi manevi her açıdan Ona da yol ver gitsin Uzmanlar boşanmayı doğuma benzetiyorlar kadınların boşanma acısı normal doğum gibi olurmuş yani doğum esnasında çok acı çeker ama doğduktan sonra rahatlarlarmış erkeklerin boşanması ise sezaryen doğumu benzermiş Onlar şu an farkında değil boşanma aşamasında farkında olmuyorlar Boşandıktan sonra acı çekiyorlar Eğer adam ille de yuvamı yıkacağım rezil bir hayat süreceğim diyorsa bırakın rezilliğin dibini yaşasın
çok dogru ama gel bunu bu kalın kafama anlat işte elimde olmadan onun için ağlarken buluyorum kendimi

Kimsem yok derken aileniz yok mu? Bu durumda size iyi gelecek bir aile, çalışıyor musunuz?

yok o anki ambiyanstan etkilendi de yok dedi bence cünkü ben mahkemede ağlarken oda ağladı hakim iyi düşünün deyip boşamadı cıktıktan snra keske bitseydi demeye basladı
Ağlamış olabilir, insanlar evliliğin bittiğine üzülebilir, bu sizi sevdiğini göstermez ki. Hayal kırıklığı, yorgunluk, suçluluk.. bir sürü duygu olabilir.

Sizi istemiyorsa neden bastırıyorsunuz? Hadi o anlık manipüle ettiniz, çocuk vs dediniz, e sabah kalkıp ilk sizi gördüğünde hissetmediği hisleri nasıl geri getireceksiniz, kafasına silah mı dayayacaksınız?
Yasal olarak boşanmayı uzatma hakkınız var fakat bana çok vahşice geliyor, evlilik iki insanın rızasına dayanmaz mı? "Seni istemiyorum" diyen birini hukuki avantajlardan faydalanıp yanında tutmak bana "küçülmek" olarak geliyor.

Ek olarak, çocuk için geldiğinde ikna için konuşuyorum demişsiniz. Bence çocuğunuzun yararına bu şekilde davranmayın, sizinle ilişkisi başka çocuk için gelmesi başka. Bu şekilde yaparsanız sizinle uğraşmamak için çocukla da mesafe koyabilir.
İlla kendiniz hakkında konuşmak istiyorsanız, ayrı zaman talep edin, net olun, hayır derse üstelemeyin.

Bazı kadınları gerçekten anlamıyorum. Sürekli bir kadın evliliği çok zor şeyler olmadıkça bitirmez deniyor da. Kadınların büyük kısmı o çok zor şeyler kendisine yaşatılmadan da rahat edemiyor, normal şekilde ayrılmak istemiyorlar. Bu adam şimdi sizi istemiyor, ortada aldatma yok, şiddet yok, neden rezilleşmeden ayrılmıyorsunuz ki?

Türk kadını "çok kötü şeyler olmadan boşanmaz" olayı kadar saçma bir şey yok. Boşanın ya boşanın Allah aşkına. Sevmeyen adam tahammülü azaldıkça, zorla evlilikte kaldıkça ağzı da bozulur, saygısı da kalmaz, eve de gelmez, aldatır da bilmem ne de.

Yani illa bu noktaya gelip mi sürünmek lazım?

tamam da çocuk oyuncağı değil boşanmak. adam yok dedi vazgeçti yarım saat sonra tekrar dava açmaya gitti. belli ki oturmayan şeyler var ısrarla inatla üstüne gitmenize gerek yok olmuyorsa olmuyordur. anlaşamıyorsunuz sürekli kavga ediyorsunuz neden uzatıyorsunuz ilişkiyi?

biz geçen gün eşimle boşanmaya gittik ama boşanmaktan vazgeçtik yok dedik cıktık karara cıktı e devlette de gözüktü ama cıktıgımız andan yarım saat sonra tekrar kavga ettik boşanmaya geri karar verdi dalga geçer gibi keske boşansaydık demeye basladı tekrar dava açmaya girdi bize kücük bi kağıt verdiler dilekce ve protokolü aldılar ama e devlette suan acılan bir dosya yok acılmamıs mı manasında suan bu

Sizin yüzünüzden millet sıra bulamıyor mahkemelerde.
Boş yere meşgul etmeyin.
Adam akıllı karar verip öyle hareket edin.

ne yaşadığımızı ne hissettiğimizi biliyor musunuz bilmiyosunuz yargılamayın ya rica ediyorum şunu yapmayın bizde biliyoruz cocuk oyuncağına döndü beraberken olmadıgını düşünüyoruz ama ayrılmayı da beceremiyoruz kararlı net duramıyoruz hele zaten ben hiç istemiyorum devleti mesgul ediyosak onlarda mesgul oldukları parayı alıyolar zaten
Bu durumlarda adalet bır yaptırım uygulasada yuklu bır para cezası alsa.
Bosyere mesgul edıp yer kaplıyorsunuz.
Ne yaşadıgınız sızı ılgılendırır.
Ama kamuya doktuysenız ya bosanın yada ıkı de bır 3 yasında sekerı alınmıs cocuk gıbı mahkemeye kosmayın.
Evlilik kurumunu da adaletı de mahkemeyı de oyuncak etmıssınız

Kadın boşanmak istemiyorum demiş yok niye adamın inisiyatifine bırakıyorsun kendini demişler ya kadın zaten boşanmak istemiyorum diyerek kendi inisiyatifini kullanmış oyuncağa cevirende karsi taraf yine burda kadın laf işitiyor ilginç yani
Ortada evlilik aıle klmamıskı. Seni ıstemıyorsa bosanırsın. Evlılık ıkı kişi uzerıne kurulu. Bırııs istemiyorsa bosanacaksın. Her kavgada mahkemeye gıden koca mı olur olmaz zaten

ne yaşadığımızı ne hissettiğimizi biliyor musunuz bilmiyosunuz yargılamayın ya rica ediyorum şunu yapmayın bizde biliyoruz cocuk oyuncağına döndü beraberken olmadıgını düşünüyoruz ama ayrılmayı da beceremiyoruz kararlı net duramıyoruz hele zaten ben hiç istemiyorum devleti mesgul ediyosak onlarda mesgul oldukları parayı alıyolar zaten

Kararlı net duramıyoruz değil duramıyorum deyin bari.
Adam istiyor boşanma davası açılıyor, istemiyor vazgeçiliyor, tekrar istiyor tekrar dava açılıyor siz etkisiz eleman gibisiniz.

Cocuk oyuncağına çevirmişsiniz.
Hem mahkemeyi mesgul ediyorsunuz, hem hayatinizi.
Yetiskin insanlar olarak, oturup karar veremiyor musunuz?

Her kavgada mahkemeye mi?
Ayy bu ne ya, geçen yabancı damat izliyordum. Esas kız, onun kocası, ablası, kaynanası, dedesi... İstisnasız herkes her trip attığında mahkemeye başvuruyordu. Ama neredeyse hiçbiri boşanmadi, boşanan da tekrar aynı kişiyle evlendi 😅
Mahkemeyi boşa yormaktan, önemli davaların daha da beklemesine sebep olmaktan başka ne yani bu? Kkda da çok var, kocasına "ciddiyim hee" demek için başvuru yapan, sonra iki güzel söze barışan. Ne gıcık bir durum

Ayy bu ne ya, geçen yabancı damat izliyordum. Esas kız, onun kocası, ablası, kaynanası, dedesi... İstisnasız herkes her trip attığında mahkemeye başvuruyordu. Ama neredeyse hiçbiri boşanmadi, boşanan da tekrar aynı kişiyle evlendi 😅
Mahkemeyi boşa yormaktan, önemli davaların daha da beklemesine sebep olmaktan başka ne yani bu? Kkda da çok var, kocasına "ciddiyim hee" demek için başvuru yapan, sonra iki güzel söze barışan. Ne gıcık bir durum
Devleti niye meşgul edelim, parasini alıyorlar dedi:)

Allah allah ayrılan ilk insansınız galiba.
Hanımefendi kaç yıllık ne evlilikler bitiyor, ilişkiler bitiyor. Kimse bitti yaşasın diyip güle oynaya gezmiyor. O acı süreç çekiliyor. Acı çekme sürecinde de çocuk gibisiniz tartışmayı bilmemenizle de çocuk gibisiniz. Boşu boşuna devleti meşgul ediyorsunuz.

Hadi adam sırf siz ortada kalmayın diye boşanmaktan vazgeçti diyelim. Size eşi gibi davranmayacak, sizi sevmediğini bildiğiniz halde mutlu olabilecek misiniz bu evlilikte?

Adam boşanmaya karar vermiş kafasında bitirmiş, aksine alacağı her karar aklı başına geldiğinden ya da sizi sevdiğini anladığından olmayacak. Boşanmamaya ikna etmeye çalışıyorsunuz ya bir de bu açıdan düşünün.

Buna rağmen boşanmak istemez misiniz gerçekten? Yani yanınızda mutsuz bir insan görmekten keyif alabilecekseniz o zaten bambaşka bir olay. Benim yanımda duracak kişi kendi gönül rızasıyla, istediği için durmayacaksa asla diğer sebeplerin geçerliliği yoktur benim için.

X