Gebeliğe Hazırlık Düşük AMH ile doğal yolla hamile kalan arkadaşlarım yorumlarınızı bekliyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
0.21 le 3.defa hamile kaldım ama hepsini kaybettim..şimdilerde en son yazın 2 ay arayla 0.0615 ve sonrası 0.338 olarak çıkmıştı. ve şimdi de kimyasal geçiriyorum.sizin amh nız normal bi kaç denemeniz için kötü değil bence tabi ultrasonda ne kadar yumurtanız gözüktü o da önemli
Canım benim ovulasyonda 14 yumurtam güzüktü doktor da şaşırdı, senin amhın 1-1,15 civarıdır dedi. Sence hangisini baz almalıyım? Laboratuvardan çıkan amh değeri mi yoksa ultrasonda gözüken yumurta sayısı mı canım aklım karıştı benim de

Canım benim ovulasyonda 14 yumurtam güzüktü doktor da şaşırdı, senin amhın 1-1,15 civarıdır dedi. Sence hangisini baz almalıyım? Laboratuvardan çıkan amh değeri mi yoksa ultrasonda gözüken yumurta sayısı mı canım aklım karıştı benim de
canım ultrasonda görünen yumurta önemli diyorlar..bence amh ya hiç takılıp da canını sıkma yumurtlama günlerini değerlendirerek denemelisin biraz ve 14 yumurta gerçekten çok iyi maşallah.benim 0.21 ken 5 folikul gözükmüştü klomen kullandırdı dr yumurta takibiyle ama normal ilişkiyle hamile kaldım.bana da dr demişti ki şuan senin yaşında en az 10-15 yumurta olması gerekiyor demişti.tabi o zamanlar ne yumurtayı ne yumurtlamayı ne amh yı hiç anlamıyordum

canım ultrasonda görünen yumurta önemli diyorlar..bence amh ya hiç takılıp da canını sıkma yumurtlama günlerini değerlendirerek denemelisin biraz ve 14 yumurta gerçekten çok iyi maşallah.benim 0.21 ken 5 folikul gözükmüştü klomen kullandırdı dr yumurta takibiyle ama normal ilişkiyle hamile kaldım.bana da dr demişti ki şuan senin yaşında en az 10-15 yumurta olması gerekiyor demişti.tabi o zamanlar ne yumurtayı ne yumurtlamayı ne amh yı hiç anlamıyordum
Çok teşekkür ederim canım benim içime su serptin gerçekten evet inşallah bizlere de doğal yoldan hamile kalmak nasip olur tez zamanda hayırlısıyla, kimsenin kucağı boş kalmasın inşallah :dua: çok sağolasın canım:KK200:

Merhabalar kızlar,

Düşük amh değerine sahip olduğumu yeni öğrendim biraz hüzünlü ve çok kaygılıyım bu amaçla sizlerden fikir almak öneri ve değerli görüşlerinize başvurmak istedim. Düşük amh değerine sahip olup doğal yolla gebelik oluşma şansı var mıdır? Yoksa direk tüp bebek tedavisine mi geçilmelidir?

Eğer doğal yolla hamile kaldıysanız herhangi bir kür vs uyguladınız mı? Ya da önerebileceğiniz takviye vitamin vs var mıdır?

Beni aydınlatabilirseniz çok memnun olurum. Allahım hepimize sağlıklı sıhhatlı hayırlı evlatlar nasip eylesin inşallah :dua:
Amh 1 cikti tum doktorlar alarm veriyor hemen tüp bebek dediler çünkü yaşım 37 ve 5 aylik evliyim kac aydır deniyoruz olmuyor ,incir havuc suyu ictim, çörek otu bal tarcin yedim 4cm kist çıktı hic yoktu.. her şeyi iki ay icinde denemeye kalkınca tam tersi hormonlarımı bozdum kaşıntı cikti tum vücudum uyuz gibi kaşındı iki ay kaşıntıdan neler cektim... Allahtan artik hayırlısını diliyorum tüp bebekten kaçtığım icin doğal yol icin bunlara başvurdum olmuyor zaman kaybi artik umudunu yitirmek uzereyim:KK43: tüp bebek galiba artık deniycem yaza:KK43:

Amh 1 cikti tum doktorlar alarm veriyor hemen tüp bebek dediler çünkü yaşım 37 ve 5 aylik evliyim kac aydır deniyoruz olmuyor ,incir havuc suyu ictim, çörek otu bal tarcin yedim 4cm kist çıktı hic yoktu.. her şeyi iki ay icinde denemeye kalkınca tam tersi hormonlarımı bozdum kaşıntı cikti tum vücudum uyuz gibi kaşındı iki ay kaşıntıdan neler cektim... Allahtan artik hayırlısını diliyorum tüp bebekten kaçtığım icin doğal yol icin bunlara başvurdum olmuyor zaman kaybi artik umudunu yitirmek uzereyim:KK43: tüp bebek galiba artık deniycem yaza:KK43:
1 amh çok düşük değil aslında, alttan ultrasyon ile de bakıldı mı acaba size amh değeri ile yumurta sayısının uyumlu olup olmadığının görülmesi için?

Yapıldı 5- 6 folikül göründü 7 nin altı alarm veriyor demekmiş:)
Anladım cnm eşinin değerlerine baktırdınız mı peki? Benim eşimde de değerler düşük çıktı mesela tekrar test yaptırıp yükselme olmazsa tüp bebek tedavisine geçmeyi düşünüyorum ben de artık

Gerçi tüp bebek öncesinde de her türlü hem anne hem baba adayının yumurta sperm kalitesini artırması açısından vitamin kullanması faydalı

Anladım cnm eşinin değerlerine baktırdınız mı peki? Benim eşimde de değerler düşük çıktı mesela tekrar test yaptırıp yükselme olmazsa tüp bebek tedavisine geçmeyi düşünüyorum ben de artık
Esimin değerleri iyi cikti onda sorun yok hatta benim tüm hormonlarim cok güzeldi tam olmasi gibiydi ta ki bebek istiyorum diye oncesi bir kohtrole gittigim de dr beyin yumurtaliklarin alarm veriyor demesiyle kür yapmaya kalktım tam tersi dengemi bozdum...Amh tekrar yaptırdım 10 gün sonra cikacak sonuç ama ben anlamistim adet dingum kısalmış eskisi gibi de cok olmuyordum..Ya kerim diyelim artik elimizden geleni yaparız, tüp bebek deneriz mecburen:)

Esimin değerleri iyi cikti onda sorun yok hatta benim tüm hormonlarim cok güzeldi tam olmasi gibiydi ta ki bebek istiyorum diye oncesi bir kohtrole gittigim de dr beyin yumurtaliklarin alarm veriyor demesiyle kür yapmaya kalktım tam tersi dengemi bozdum...Amh tekrar yaptırdım 10 gün sonra cikacak sonuç ama ben anlamistim adet dingum kısalmış eskisi gibi de cok olmuyordum..Ya kerim diyelim artik elimizden geleni yaparız, tüp bebek deneriz mecburen:)
İnşallah Rabbim hepimize güzel sonuçlar almayı nasip eylesin🤲🏻🤲🏻😇

Ben 5 aylık evliyken doktora gittim çocuk hic denememistim ilerde çocuk istersem sıkıntı olur mu diye muayene olmak istedim doktor ultrasonda her şey normal bir sıkıntı yok dedi ama amh testi istedi yaptırdım 1.23 çıktı bu arada yasin 25 ve hic çocuk denememistim. Doktor gozumu öyle bir korkuttuki anlatamam psikolojimi alt üst etti yaşına gore çok düşük bir an önce dene olmazsa tüp bebek yapalım dedi normal yolla hic mi şansım yok dedim düşük bir ihtimal var ama olsa bile düşük yaparsın dedi. Ben mahvoldum tabi ve ilk denememde hamile kaldım ve çok şükür Allahima şuan 13 hafta bitti 14. Haftamdayim. Demem o ki sakin moralinizi bozmayın eğer eşinizde bir problem yoksa yumurta rezervi sadece kalan yumurtayı gösteriyor yumurta kalitesi başka bir olay.

Arkadaslar asla asla umutsuzluga kapilmayin. Benim yasadiklarimi ayri bir konu basliginda actim (dusuk amh ile neler yasadim) 0.2 amh ile 36 yasinda dogal yolla hamileyim. Ustelik hasimato hastasi oldugumu da 8.haftamda ogrendim. Stresten uzak durun. Baska sıkıntıli bir durumunuz yoksa hamile kalacaksiniz...

merhabalar amh degerım 6.48 cıkmıs normalmıdır buuu ... anlayan varsa bakabılır mı ?

Eklentiler

• 172fd3e6-b7aa-4338-a487-e1cd479a4f2c.jpeg
    172fd3e6-b7aa-4338-a487-e1cd479a4f2c.jpeg
    80,3 KB · Görüntüleme: 46
  • a3d0a990-dba7-4ef3-add6-c91eb7554653.jpeg
    a3d0a990-dba7-4ef3-add6-c91eb7554653.jpeg
    51,6 KB · Görüntüleme: 45
Merhaba canım, benim de Amh değerime kasımda bakıldı, 0,67 cıktı. ben de çok üzüldüm, rezerv azmış. ama bu doğal yoldan gebe kalmaya engel değilmiş. 3 ay klomen tedavisi gördüm, yumurtalarım vardı, lakin gebelik olmadı. Martta Tüp kontrolü yaptırdım malesef sağ tüpüm de tıkalı çıktı. Önümüzdeki ay Tüp bebeğe başlayacağız. 1 yıldır istiyorduk, bu geçen 1 yıl çok stresli oldu bizim için. sonuca hemen ulaşmak istedik, tüp tedavisini seçtik. Allah kucağımızı boş bırakmasın, isteyene versin :)
Mrhba, inş hayırlı heberler var mı?

Ben 31 yaşındayken adet düzensizliği ile doktora gittim ve amh 0. 5 çıktı premenapoz tanısı kondu. Bebek daha hiç düşünmüyordum. İlk gittiğim doktor dahaa amh ı görmeden fsh yüksek diye tüp bebek merkezine yönlendirdi..
Daha hiç Korunmayı bırakmamışken bunları duymak moralimi alt üst etti.
Sinirlerim bozuldu eşimle sürekli kavga etmeye başladım..
Sonra o doktoru bıraktım kontrole başka bir doktora gittim. Bu arada hala korunuyordum. Bu doktor bana moral verdi. Sen daha Korunmayı bırakmamışsın dedi. 1yıl korunmasız ilişkide bebek olmazsa kısır diyoruz dedi. Önce kendin dene olmazsa gel dedi..
Bende İbrahim saraçoğlu un kirleri i araştırdım. İncir kürü yaptım ilk ay olmadı.
İkinci ay tarçın çöre otu bal kürü yedim. Ovulasyon takibi ve preesed ile ilk denemede hamile kaldım çok şükür.
Kızım şuan 5yaşında..
Tabi ilk bu sebeple 2.bebek düşüncesi bizde hiç yoktu. İlki bile mücize gibiydi..
Ancak kızım artık kardeş diye ağlıyor.
Şu an 0.1amh ile hamile kalmak istiyorum daha denemeye başlayamadık
Artık adetleri kesilmeye başladı

Yani hemen tüp bebeğe gitmeyin araştırın kürleri hepsini deneyin. Ama çok da beklemeyin 6ay deneyin bence..
Mrhba, hayırlı olsun yavrunuz adınıza sevindim🤲

Fsh kaçtı, kac yumurta görüyordu Dr alttan muayenede?

Bal tarçın kürünu adet bitince mi, ne zaman başladınız kaç gün yediniz?

Presseedi Dr mu önermişti?

0.21 le 3.defa hamile kaldım ama hepsini kaybettim..şimdilerde en son yazın 2 ay arayla 0.0615 ve sonrası 0.338 olarak çıkmıştı. ve şimdi de kimyasal geçiriyorum.sizin amh nız normal bi kaç denemeniz için kötü değil bence tabi ultrasonda ne kadar yumurtanız gözüktü o da önemli
Cnm özelden yazdm bakar mısın,

Arkadaslar asla asla umutsuzluga kapilmayin. Benim yasadiklarimi ayri bir konu basliginda actim (dusuk amh ile neler yasadim) 0.2 amh ile 36 yasinda dogal yolla hamileyim. Ustelik hasimato hastasi oldugumu da 8.haftamda ogrendim. Stresten uzak durun. Baska sıkıntıli bir durumunuz yoksa hamile kalacaksiniz...
Ay ne güzel sevindim senin adına.
Fsh kaçtı, kaç yumurta gözüküyordu?

Dr lar olumsuz konuşmuştu di mi?

X