Erkek İnfertilitesi düşük sperm ve kürler ile ilgili bilgilerimizi paylaşalım....

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kizlar cinsiyet kesinlesti kiz geliyorrrr. Simdi rahmetli kayinvalidenin adi atike onu koyucaz ama 2.isim bulamadik ne olsun sizce guzel anlamli

slm kızlar bizde eşime cakşır kökü suyu sonra keçiboynuzu suyu yaptık pek fayda göremedik ama bigun biteyze ılık suya 1tatlı kaşıgı bal 2-3 tane karabiber atıp içsin dedi sonra 2 ayfalan eşim spermler fırlamıştı 118 milyona birinci test 1milyon du balı kullanmadan önce 40 milyondu balı kullandı 118 hatta şimdi 128 milyon ve ben gebe kaldım allahıma binlerce kez şükür olun.bir deneyin belki sizede faydası olur sabah ac karnına:KK16:

slm kızlar bizde eşime cakşır kökü suyu sonra keçiboynuzu suyu yaptık pek fayda göremedik ama bigun biteyze ılık suya 1tatlı kaşıgı bal 2-3 tane karabiber atıp içsin dedi sonra 2 ayfalan eşim spermler fırlamıştı 118 milyona birinci test 1milyon du balı kullanmadan önce 40 milyondu balı kullandı 118 hatta şimdi 128 milyon ve ben gebe kaldım allahıma binlerce kez şükür olun.bir deneyin belki sizede faydası olur sabah ac karnına:KK16:

merhaba arkadaşlar.bizde bi türlü bebek sahibi olamadık 3 aşılama ve 3 tüp bebekten sonra sonuç yine negatif.en son tüp bebekte tuttu ama hemen düştü. oktor sperm kalitesinin embirioyu bozduğunu söylüyor o yüzden ya tutmuyor tutsada düşüyor diyor.bilmiyorum çok yoruldum artık kendimizi çok yıprattık ve bir yıl tedaviye ara vermeye karara aldık.ama bu arada hem sağlığımız için hemde bebeğe yardımcı olursa diye bitkisel kürlere başlayalım dedik ama dün eşim araştırmış bugün ben bakıyorum onlarda rahat değil ki birsürü onlardanda hangisine başlayalım hangisi sıkmazbizi hangisi daha iyi olur buseferde ona takıldı kafam ne yapalım lütfen yardıııım

Arkadaşlar daha önce de burda yazmıştım. bizim sayımız 3 milyon ve hareketliliğimiz yüzde 40'dı. 3 yıldır evliyiz ve 2 yıldır cocuk istiyorduk ancak eşimin bu durumundan dolayı olmuyordu. doktorlar bize tüp bebek önermişlerdi ancak birgün internnette dolaşırken spermhareketleri.com diye bir siteye denk geldim ve orada tanıtımı yapılan Actisperm isminde bir ürün gördüm. aradım bilgi aldım. içimiz çok ferah olmasa da kusku icinde sipariş verdik. Ancak çok şükür ki tuttu :). şu anda 3,5 aylık hamileyim ve düşük sperm problemi yasayanlara tavsiye ediyorum. işin ilginç tarafı bunu bayanlar kullanıyor. buna benzer bir iki ürün daha görmüştüm ama bilmiyorum şans mı dersiniz ne dersiniz bunu aldık. ve en sonunda uzun suredir bekledigim bebegim geliyor :). darısı sizin basınıza.

Bende bebek istiyorum kızlar:) ama hem daha çok tecrübesizim cinsel yaşamımda hemde bu sitede yardımcı olurmusunz:KK43:(

Kizlar cinsiyet kesinlesti kiz geliyorrrr. Simdi rahmetli kayinvalidenin adi atike onu koyucaz ama 2.isim bulamadik ne olsun sizce guzel anlamli

çok çok tebrik ederim canım:)))) zaten sizin de gönlünüzden bizim gibi kız geçİyordu diye hatırlıyorum. sizin de dileğiniz olmuş oldu. kız kıyafetleri tabi ayrı bir sevimli, ben daha şimdiden dünyalar aldım:)))

kızlar uzun süredir girmiyorum. ama büyük değişiklikler hissediyorum. çok sayıda kişi hamile kalmış, buda beni çok sevindirdi. allah herkezin kalbine göre versin inşallah. darısı bizlerin başına..:))

söylediklerin süper herkese aynı etkiyi gösterir mi acaba

slm kızlar valla aynı etkiyi gösterirmi bilmiyorum ama deneyin derim bellimi olur belki faydasını sizde görürsünüz biraz kafaya takmamak gerekiyor gebe kalmak için söledigime bakmayın bende cok kafa takıyordumher ay 2 sefer gebe kaldım 2 sindede kafaya takmadıgım aylarda oldu tabi allahın izniyle biri kimyasaldı şimdiki hayırlısıyla devam ediyor inşallah bir aksilik bişey olmaz bende sizin aynı duyguları cok yaşadım hepinizi anlıyorum canlarım

canım acaba hareketliliğide artdırırmı ki kızlar bildiklerinizi paylaşın lütfen eşimde hareket sorunu var neler yapmalıyım ameliyatlık bişey yok ilaçla tedavi oluyo ama bu süreci hızlandırmak için neler yapılmalı

cevabn için teşekkür ederim canımm... keçiboynuzu kürüne başladım 3 gün oldu... aktardan özel bi karışım yaptırdık sabah akşam onu yiyor eşim.. haftada yeşillil desen bol bol yedirmeye çalışıyorum .işe giderken fındık ceviz incir kayısıdan oluşan beslenma hazırıyorum ... her akşam taze sıkılmış portakal suyu... uygulamalarım bunlar 1 hafta oldu umarım işe yarıyordur. ya canım bi de dr eşimi fiziksel muayene etmiş. bi şey yok demiş..ama bi kan tahlili istemedi...

mrb cnm çok güzel devam hayırlı olsun tedaviniz:))doopler çektirsin cnm onda net çıkarr

canım maşallah sizin değerlerde yükselmiş.. umarım diğer sorunları da aşarsınız hayırlısıyla en yakın zamanda kawuşursunuz bebeğinize...

keşke degerlerin yükselmesi yeterli olsa canım ama hemen gelmiyo bebekk malesef zaten bendede prolaktin yüksek çıktığı için o yüzden sabır lazım bize:9

kaç yıldır bebek istyiordunuz sizz tam olarak yazabilirmisin sabahlarımı yedi akşamlarımı nasıl hazırladınn neler yaptın:))sağlıkla al kucagına melegini inşslls

merhaba arkadaşlar.bizde bi türlü bebek sahibi olamadık 3 aşılama ve 3 tüp bebekten sonra sonuç yine negatif.en son tüp bebekte tuttu ama hemen düştü. oktor sperm kalitesinin embirioyu bozduğunu söylüyor o yüzden ya tutmuyor tutsada düşüyor diyor.bilmiyorum çok yoruldum artık kendimizi çok yıprattık ve bir yıl tedaviye ara vermeye karara aldık.ama bu arada hem sağlığımız için hemde bebeğe yardımcı olursa diye bitkisel kürlere başlayalım dedik ama dün eşim araştırmış bugün ben bakıyorum onlarda rahat değil ki birsürü onlardanda hangisine başlayalım hangisi sıkmazbizi hangisi daha iyi olur buseferde ona takıldı kafam ne yapalım lütfen yardıııım

yıpratma canım kendini giden ömürden gidiyorr eger ankara veya istanbuldaysanız bence hemen bir dna hasar testi yaptırınn çünkü tüpde tutmama durumu veyahut düşüklerde dna hasarı akla geliryormuş biz yaptırdık benimde düşüğüm vardı

Bende bebek istiyorum kızlar:) ama hem daha çok tecrübesizim cinsel yaşamımda hemde bu sitede yardımcı olurmusunz:KK43:(

sor yardımcı olalım canımm:)))ben bebek isteyeli tamm 2 yıl oldu hala istiyorum hergecen gün şiddetlenerek tabe

slm kızlar nasılsınız... canlar bu aralar aklım çoook karışık, yardımcı olursanız fikir konusunda sevinirim. Bildiğiniz üzere ben aşılama yoluyla hamile kaldım yalnız gittiğim doktor infertiye bölümü olduğu için doğuma girmiyor kendi hastanelerinde kadın doğuma aktarıyor, yalnız kayın validem doğum parasını sorun yapıyor ve kendi tanıdığı iyi iki hastane ve doktorlar var orada doğum yaparsam ücretsiz olacakmış diyor. Ama benim gebelik normal bir gebelik olmadığı için ve kendi doktorumu bıraktığımdan beri benden leke geliyor. Acaba benim doktorumun yolladığı doktora mı gideyim sizce? onlara gelen hastalar aşılama veya tüp bebek olduğu için tecrübelidirler diye biliyorum. aklım karışık ne diyorsunuz kızlar aklım çok karışık:KK50::KK50::KK50:

Bunu da deneyelim inşaallah. Belki Rabbim bununla şifa verecektir belli mi olur.

Peki nasıl kullandınız, sabah-akşam mı mesela ?

slm kızlar nasılsınız... canlar bu aralar aklım çoook karışık, yardımcı olursanız fikir konusunda sevinirim. Bildiğiniz üzere ben aşılama yoluyla hamile kaldım yalnız gittiğim doktor infertiye bölümü olduğu için doğuma girmiyor kendi hastanelerinde kadın doğuma aktarıyor, yalnız kayın validem doğum parasını sorun yapıyor ve kendi tanıdığı iyi iki hastane ve doktorlar var orada doğum yaparsam ücretsiz olacakmış diyor. Ama benim gebelik normal bir gebelik olmadığı için ve kendi doktorumu bıraktığımdan beri benden leke geliyor. Acaba benim doktorumun yolladığı doktora mı gideyim sizce? onlara gelen hastalar aşılama veya tüp bebek olduğu için tecrübelidirler diye biliyorum. aklım karışık ne diyorsunuz kızlar aklım çok karışık:KK50::KK50::KK50:

canım tüple ya da aşılamayla hamile kalsan da bir süre sonra normal hamilelikten bir farkı yok. hele aşılamayla hamile kalmak doğal yolla kalmakla hemen hemen bir. yani şu an yaşadığın lekelenmelerin aşılamayla hamile kalmandan dolayı olduğunu sanmıyorum. daha çok hormonlarının hamileliğe intibak edememesinden kaynaklanıyor. muhtemelen bünyen progesteronu az salgılıyor. yani doğal yolla hamile kalsan da böyle bir durumun olabilirdi. biliyorsun ben de tüple hamile kaldım. halen aynı doktorda kontrole gidiyorum ama sebebi sadece ulaşımı kolay, aynı derece ekonomik, başka iyi bir doktor bulamam. bir de adama alıştım, şimdi başkasına git ve alış zor geliyor. yoksa hamileliğim tamamen normal bir seyirde ve bu doktor da başka bir doktorun yapacağından fazlasını yapmıyor. benle aynı dönemde tüp yapıp hamile kalan arkadaşlarımsa hep başka doktorlara geçtiler. içlerinde senden daha beter kanamalar, düşük tehlikeleri yaşayanlar oldu, yeni doktorlarıyla atlattılar ve gayet memnunlar. ben de senin gibi başka iyi bir yerde(fakat iyi bir hastane olması şartıyla, muhakkak yetişkin ve yeni doğan yoğu bakım ünitesi olan yerler olmalı) hele ki bedava doğum şansım olsa bırakırdım. çünkü bugün sgk anlaşmalı yerlerde bile sezeryan doğum 4000 lira civarından başlıyor. ki senin ikiz olduğu için muhakkak sezeryan olacaktır. az buz para değil. hele ki yavaş yavaş hamileliğin ilerledikçe bebeklerin ihtiyaçlarını almaya başlayacaksın ve ne kadar çok para gittiğini göreceksin. sen bir de bazı şeylerden iki tane alacaksın. ben şu an o alışverişleri yapıyorum, sana şöyle bir örnek vereyim: iyi kalite bir puset minimum 600 liradan başlıyor, bebek odası takımı 1500 liradan başlıyor, yatak içine nevresiminin en ucuzu 150 liradan başlıyor, ilk zaman bebeği odanda yanında yatırmak istersen orta kalite bir beşik 350 liradan başlıyor, senin ikiz olduğu için göğüs pompası kullanman isabetli olacaktır, elektrikli göğüs pompaları 200 liradan başlıyor, orta kalite penye bebek battaniyeleri(kundak da yapılıyor) 35 liradan başlıyor(ki çabucak kirlendiği için ikize 8 tane falan alman lazım), hastane çıkış seti 60 liradan başlıyor, diğer zıbın, tulum, havlu, önlük, şapka, eldiven vs gibi tekstil ürünleri sadece ilk 3 aylığını alsan dahi çocuk başına en az 350 lira tutuyor, bir paket yeni doğan çocuk bezi 20 lira civarı (1 bebeğe günde 6 tane falan kulanılıyor) olur ya sütün yetmezse 1 kutu yeni doğan mama 20 lira. kalın battaniyesi, biberonu, süt saklama kabı, setrilizatörü, banyo ekipmanları, odasının perdesi, aydınlatması, arabanız varsa oto koltuğu, şusu busu saymıyorum bile.
demek istediğim daha çoook para harcanacak yer var, ücretsiz doğum şansını öyle kolay kolay es geçme. iyi hastane ve iyi doktorlarsa düşün derim.

Esimin spermi 12 milyon, ama saglikli sperm sayisi 4%,dogal yoldan hamile kalmak icin sansimiz düsük diyor Tüp bebek merkezi.
Urolog normal diyor.

Hangi kürleri öneririsiniz ?

Bendede miyom varmis 1cm , buda engel ola bilirmis, bunun icin bildiginiz kür vs varmi ?

çok çok tebrik ederim canım:)))) zaten sizin de gönlünüzden bizim gibi kız geçİyordu diye hatırlıyorum. sizin de dileğiniz olmuş oldu. kız kıyafetleri tabi ayrı bir sevimli, ben daha şimdiden dünyalar aldım:)))

yaa ben de bugune kadar ilk defa dün kürklü 2tane mini mont gibi bişey aldım bayıllldııım çok güZel aslında pek alma taraftarı değilim bi giresem o işe çıkamam huyum kötü eşimde alma diyor Allah korusun sonra bişey olur kaldıramayız diyor . tşk kızımız olucak inş sizin belli oldu mu?

yaa ben de bugune kadar ilk defa dün kürklü 2tane mini mont gibi bişey aldım bayıllldııım çok güZel aslında pek alma taraftarı değilim bi giresem o işe çıkamam huyum kötü eşimde alma diyor Allah korusun sonra bişey olur kaldıramayız diyor . tşk kızımız olucak inş sizin belli oldu mu?

ynz 12. gün test sonucum 580 çıktı allahın izniyle artıyor.keseyi görmek için cumartesi çağırdı doktor acaba karından ultrasonda görünürmü yoksa alttan mı bakar? alttan bakmanın bir sakıncası olurmu?sen nasıl yaptırmıştın?

ynz 12. gün test sonucum 580 çıktı allahın izniyle artıyor.keseyi görmek için cumartesi çağırdı doktor acaba karından ultrasonda görünürmü yoksa alttan mı bakar? alttan bakmanın bir sakıncası olurmu?sen nasıl yaptırmıştın?

kızz sen hamilemisinnn canım çok sevindimm yaa maşalla degerin güzel çıkmış aşılama mı yaptırdın tüp mü yaptırdın sen

X