Erkek İnfertilitesi düşük sperm ve kürler ile ilgili bilgilerimizi paylaşalım....

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
ynz 12. gün test sonucum 580 çıktı allahın izniyle artıyor.keseyi görmek için cumartesi çağırdı doktor acaba karından ultrasonda görünürmü yoksa alttan mı bakar? alttan bakmanın bir sakıncası olurmu?sen nasıl yaptırmıştın?

Ayuyor harikasının kızlar ne bereketli bi yıl oluyor. Kürleri sende kullandın değil miii. 580 süper bi değerrrr cnm kesin ya ikiz ayda kızın olacak eğer iki kese görünmezse kızın olucak. Hayırlı doğumlarımız olsun inşallahhhhhhhhhhh. Bizim devreden 4kişi hamiş kaldı diğer 3kişinin de acill olarak güzel haberlerini bekliyoruz.

Tedavi sürecini ve öncesinde yaptıklarını anlat cnm. Mucxxxxxx :KK36::KK36:

ynz 12. gün test sonucum 580 çıktı allahın izniyle artıyor.keseyi görmek için cumartesi çağırdı doktor acaba karından ultrasonda görünürmü yoksa alttan mı bakar? alttan bakmanın bir sakıncası olurmu?sen nasıl yaptırmıştın?

Bu arada genelde kasıktan bakılıyor görülmezse alttan bakılıyor ama ben tavsiye etmem çünkü benim alttan her bakıldığında kanamam oldu düşük riski atlattım. Geç olsun güç olmasın boşver 1hafta sonra gör kesen görünmezse eğer ama sakın alttan kabul etme muayeneyi.

Ayuyor harikasının kızlar ne bereketli bi yıl oluyor. Kürleri sende kullandın değil miii. 580 süper bi değerrrr cnm kesin ya ikiz ayda kızın olacak eğer iki kese görünmezse kızın olucak. Hayırlı doğumlarımız olsun inşallahhhhhhhhhhh. Bizim devreden 4kişi hamiş kaldı diğer 3kişinin de acill olarak güzel haberlerini bekliyoruz.

Tedavi sürecini ve öncesinde yaptıklarını anlat cnm. Mucxxxxxx :KK36::KK36:

evet canım bereketli bir yıl oldu gerçekten de. ikiz mi acaba iki emrbriyo konulmuştu biz de merakla bekliyoruz keseyi görmeyi...
eşimin ileri hızda problemi vardı ve dna hasarı ileri boyutta vardı .keçiboynuzu kürü ,havuç kürü,bal,polen arısütü kullandı. 2yıla yakın proxeed plusla birlikte endol,sudefed,klomen kullandı bu dna hasarı üzerinde çok etkili oldu hasar yok denecek kadar azalmıştı.fındık ,ceviz ,badem vs. kullandı. kendim bal polen yedim biraz başka da bişey yapmadım.

biz aslında aşılama yapmak için gitmiştik amacımız 2 aşılamayı aradan çıkarıp yaz tatilinde de tüp yaptıracaktık ancak öyle olmadı. eşimin spermeleri 3 milyon çıktı öyle olunca tüpe dönüldü ve tüp yapıldı.hayırlısı böylemiş demekki benim hikayem de böyle...

evet canım bereketli bir yıl oldu gerçekten de. ikiz mi acaba iki emrbriyo konulmuştu biz de merakla bekliyoruz keseyi görmeyi...
eşimin ileri hızda problemi vardı ve dna hasarı ileri boyutta vardı .keçiboynuzu kürü ,havuç kürü,bal,polen arısütü kullandı. 2yıla yakın proxeed plusla birlikte endol,sudefed,klomen kullandı bu dna hasarı üzerinde çok etkili oldu hasar yok denecek kadar azalmıştı.fındık ,ceviz ,badem vs. kullandı. kendim bal polen yedim biraz başka da bişey yapmadım.

biz aslında aşılama yapmak için gitmiştik amacımız 2 aşılamayı aradan çıkarıp yaz tatilinde de tüp yaptıracaktık ancak öyle olmadı. eşimin spermeleri 3 milyon çıktı öyle olunca tüpe dönüldü ve tüp yapıldı.hayırlısı böylemiş demekki benim hikayem de böyle...

canım hayırlı olsun allah analı babalı buyutsun. bırseyı merak edıyorum 2 embriyo belirli yaştan sonra konuluyordu sizin yasınız 35 ustumuydu acaba kusura bakmayın merakımı

canım hayırlı olsun allah analı babalı buyutsun. bırseyı merak edıyorum 2 embriyo belirli yaştan sonra konuluyordu sizin yasınız 35 ustumuydu acaba kusura bakmayın merakımı

2-3 embrio konusunda sıkıntı yok öyle bi kanun var ama sağlık bakanlığı o konuda son derece esnek davrandığı için klimiklerde bu esneklikten faydalanıyor maşum başbakanımız 3 çocuğun da az olduğunu onaylıyor kısırlık sayısı da azımsanmayacak kadar az olunca sonuç kaçınılmaz sanırım o konuyla ilgili de bi düzenleme getirilir

arkadaşlar düşük sperm sayısı için spermhareketleri.com dan actisperm diye bir ürün aldık...aldık da çok şükür artık hamileyim...sie de öneririm.

merak edenler diğer yazılarıma baksınlar orda detaylı olarak yazdım sayıyı hareketi ve hikayemizi...

2-3 embrio konusunda sıkıntı yok öyle bi kanun var ama sağlık bakanlığı o konuda son derece esnek davrandığı için klimiklerde bu esneklikten faydalanıyor maşum başbakanımız 3 çocuğun da az olduğunu onaylıyor kısırlık sayısı da azımsanmayacak kadar az olunca sonuç kaçınılmaz sanırım o konuyla ilgili de bi düzenleme getirilir

o zaman cok ıyımıs canım ya ben hemen yaptırayım barı bıldıgın bıryer varmı ozellıkle sıkıntı yapmayan 2-3 embrıyo koyan

arkadaşlar düşük sperm sayısı için spermhareketleri.com dan actisperm diye bir ürün aldık...aldık da çok şükür artık hamileyim...sie de öneririm.

merak edenler diğer yazılarıma baksınlar orda detaylı olarak yazdım sayıyı hareketi ve hikayemizi...

canım bır kayganlastırıcı ne kadar ıse yararkı zaten katın ılıskı sırasında vucudu uretıyor. bana cok ınandırıcı gelmedı esının spermı ne kadardı

cok sevındım canım ya nerde yaptırdın tup bebek tedavını dr. kımdı

canım ben aşılama yaptırmak niyetiyle gittiğim için özel merkez falan araştırmadım planlı olsaydı özelde yaptıracaktım. ankara üniversitesinde yaprıtdım doktorum batuhan özmen di. çok iyi bir yerdi ben çok memnun kaldım hemşireler süperdi valla özelden pek farkı yoktu bence ilgilenme konusunda. sadece doktoru 2 kez falan gördüm o biraz sıkıntılıydı zaten bütün işi de hemşireler hallediyodu....

canım ben aşılama yaptırmak niyetiyle gittiğim için özel merkez falan araştırmadım planlı olsaydı özelde yaptıracaktım. ankara üniversitesinde yaprıtdım doktorum batuhan özmen di. çok iyi bir yerdi ben çok memnun kaldım hemşireler süperdi valla özelden pek farkı yoktu bence ilgilenme konusunda. sadece doktoru 2 kez falan gördüm o biraz sıkıntılıydı zaten bütün işi de hemşireler hallediyodu....

canım cok sevındım adına ben kocaelinde oturuyorum ist. felan zannettim o yuzden gıderım dedım. ama nasıp ıste ıns. rabbım yuzumuze gulerde bızde cok beklemeden yavrularımıza kavusuruz. senın hamılelıgın nasıl gıdıyor ınş ıyı geçiyordur. keseyı ne zaman goreceksın.

canım tüple ya da aşılamayla hamile kalsan da bir süre sonra normal hamilelikten bir farkı yok. hele aşılamayla hamile kalmak doğal yolla kalmakla hemen hemen bir. yani şu an yaşadığın lekelenmelerin aşılamayla hamile kalmandan dolayı olduğunu sanmıyorum. daha çok hormonlarının hamileliğe intibak edememesinden kaynaklanıyor. muhtemelen bünyen progesteronu az salgılıyor. yani doğal yolla hamile kalsan da böyle bir durumun olabilirdi. biliyorsun ben de tüple hamile kaldım. halen aynı doktorda kontrole gidiyorum ama sebebi sadece ulaşımı kolay, aynı derece ekonomik, başka iyi bir doktor bulamam. bir de adama alıştım, şimdi başkasına git ve alış zor geliyor. yoksa hamileliğim tamamen normal bir seyirde ve bu doktor da başka bir doktorun yapacağından fazlasını yapmıyor. benle aynı dönemde tüp yapıp hamile kalan arkadaşlarımsa hep başka doktorlara geçtiler. içlerinde senden daha beter kanamalar, düşük tehlikeleri yaşayanlar oldu, yeni doktorlarıyla atlattılar ve gayet memnunlar. ben de senin gibi başka iyi bir yerde(fakat iyi bir hastane olması şartıyla, muhakkak yetişkin ve yeni doğan yoğu bakım ünitesi olan yerler olmalı) hele ki bedava doğum şansım olsa bırakırdım. çünkü bugün sgk anlaşmalı yerlerde bile sezeryan doğum 4000 lira civarından başlıyor. ki senin ikiz olduğu için muhakkak sezeryan olacaktır. az buz para değil. hele ki yavaş yavaş hamileliğin ilerledikçe bebeklerin ihtiyaçlarını almaya başlayacaksın ve ne kadar çok para gittiğini göreceksin. sen bir de bazı şeylerden iki tane alacaksın. ben şu an o alışverişleri yapıyorum, sana şöyle bir örnek vereyim: iyi kalite bir puset minimum 600 liradan başlıyor, bebek odası takımı 1500 liradan başlıyor, yatak içine nevresiminin en ucuzu 150 liradan başlıyor, ilk zaman bebeği odanda yanında yatırmak istersen orta kalite bir beşik 350 liradan başlıyor, senin ikiz olduğu için göğüs pompası kullanman isabetli olacaktır, elektrikli göğüs pompaları 200 liradan başlıyor, orta kalite penye bebek battaniyeleri(kundak da yapılıyor) 35 liradan başlıyor(ki çabucak kirlendiği için ikize 8 tane falan alman lazım), hastane çıkış seti 60 liradan başlıyor, diğer zıbın, tulum, havlu, önlük, şapka, eldiven vs gibi tekstil ürünleri sadece ilk 3 aylığını alsan dahi çocuk başına en az 350 lira tutuyor, bir paket yeni doğan çocuk bezi 20 lira civarı (1 bebeğe günde 6 tane falan kulanılıyor) olur ya sütün yetmezse 1 kutu yeni doğan mama 20 lira. kalın battaniyesi, biberonu, süt saklama kabı, setrilizatörü, banyo ekipmanları, odasının perdesi, aydınlatması, arabanız varsa oto koltuğu, şusu busu saymıyorum bile.
demek istediğim daha çoook para harcanacak yer var, ücretsiz doğum şansını öyle kolay kolay es geçme. iyi hastane ve iyi doktorlarsa düşün derim.

canım cevabın için teşekkürler. evet bende çok düşünüyorum en azından bu masraflardan kurtulmuş olurum. ama hala düşük riskim olunca ister istemez aklım takılıyor. rabbim hayırlısını versin. rızkı verende o. inş. sağlıklı bir şekilde yavrularımızı kucağımıza alırız.:KK16:

canım cok sevındım adına ben kocaelinde oturuyorum ist. felan zannettim o yuzden gıderım dedım. ama nasıp ıste ıns. rabbım yuzumuze gulerde bızde cok beklemeden yavrularımıza kavusuruz. senın hamılelıgın nasıl gıdıyor ınş ıyı geçiyordur. keseyı ne zaman goreceksın.

inşallah canım çok beklemeden seninde bebeğin olur.iyi gidiyor şimdilik hamilelik gerçi daha hiç alışamadım hamile olduğuma....yarın çağırmıştı doktorum kese için inşaalh görebiliriz...

canım cevabın için teşekkürler. evet bende çok düşünüyorum en azından bu masraflardan kurtulmuş olurum. ama hala düşük riskim olunca ister istemez aklım takılıyor. rabbim hayırlısını versin. rızkı verende o. inş. sağlıklı bir şekilde yavrularımızı kucağımıza alırız.:KK16:

canım düşük tehliken geçene kadar şimdiki doktoruna gitsen , tehlike gecincede bedava olan yere gıtsen olmazmı netıcede 2 ay kalmış.

inşallah canım çok beklemeden seninde bebeğin olur.iyi gidiyor şimdilik hamilelik gerçi daha hiç alışamadım hamile olduğuma....yarın çağırmıştı doktorum kese için inşaalh görebiliriz...

ay canım ya maşallah diyeyim sana nazarımız degmesın , ne güzel bir duygu inş. rabbim benim gibi bebek hasreti ile bekleyenlere en kısa zamanda lutfeder. rabbim yar ve yardımcımız olsun. canım bol bol bulgur ye bebeğin gelişimi için cok ıyımış :KK66:

canım hiç girmiyorsun neler yaptın neler ettinnnn bi kaç kişi kaldıkkk eskiyennn hadi bizlerde verelimm artık müjdeli haberleri yaa

ay canım ya maşallah diyeyim sana nazarımız degmesın , ne güzel bir duygu inş. rabbim benim gibi bebek hasreti ile bekleyenlere en kısa zamanda lutfeder. rabbim yar ve yardımcımız olsun. canım bol bol bulgur ye bebeğin gelişimi için cok ıyımış :KK66:

nazarın değmez canım biliyorum neler hissettğini ben de böyleydim hamile haberlerini alınca( kadınlar kulubünden yani) çok mutlu olurdum umut dolardı içim bizim de olur diye... işte oldu..darısı sizlere inşallahhhhh...saol canım bilmiyordum bulgurun faydalı olduğunu yerim ...rabbim inşallah en kısa zamanda verir sana da...

nazarın değmez canım biliyorum neler hissettğini ben de böyleydim hamile haberlerini alınca( kadınlar kulubünden yani) çok mutlu olurdum umut dolardı içim bizim de olur diye... işte oldu..darısı sizlere inşallahhhhh...saol canım bilmiyordum bulgurun faydalı olduğunu yerim ...rabbim inşallah en kısa zamanda verir sana da...

innan canım bende cok mutlu oluyorum umutlarım yeşeriyor. ınş en kısa zamnda rabbım hayırlısıyla bagıslar bızlerede . güzel dileklerin için allah razı olsun bacım

canım hiç girmiyorsun neler yaptın neler ettinnnn bi kaç kişi kaldıkkk eskiyennn hadi bizlerde verelimm artık müjdeli haberleri yaa

cnm benim griyorum ne var ne yok okuyup çıkıyorum yazcak bişeyim yok çünkü :KK43:( tedavimize devam ediyorum cnm eşim hala yaza kadar bekleyelim diyoo
bende artık bişey demiyrumm.. benden böle işte cnm sende ne var ne yok sizin spermleriniz bianda bayaa yükselmişti yanlış hatırlmaıyorum dimi...
ne kullandınız acaba biada öle oldu cnm??

X