Düzenli Evimiz & Hayatımız

Hâlâ kendimi yorgun hissediyorum.
💮Evi toparladım süpürdüm salonu sildim.
💮Sebzeli tavuk sote, nohutlu pilav yaptım.Annemde içli köfte,ayran çorbası getirdi.
💮Çocuklara mısır pişirdim.
💮Bebiş küvetinde bıcı yaptı,,giydirdim.
💮Sofrayı kurdum, toparladım bulaşık makinesinden temizledi dizdim.
💮Kirlileri kattım, ocağı sildim.
💮Marketten alınanları yerleştirdim.Oyuncakları toparladım.
💮Şişeleri yıkayıp dolaba su attım,yetiştiremiyoruz🥴 Allah a şükürler olsun ki içecek suyumuz var.🤲
💮Küresel ısınma artık kendini hissettiriyor.😕

Sabaha kadar soğutucu ve vantilatör çalışıyor evde, yoksa uyunmuyor. Gece bile 30 derece hava şaka gibi
Bizim de klima açık gündüz iki gündür Adana yanıyor hafif hava bulanık ve kapalı bulutlu gibi ama basık bir hava var.🥴
Klima şart canım 👍 bebeler uyuyamıyor bu havalarda gündüz bence bizim hissettiğimiz 50,60 derece herkes öyle diyor nemden kaynaklı iğrenç bir şekilde hep yapış yapışız.🤷

Hâlâ kendimi yorgun hissediyorum.
💮Evi toparladım süpürdüm salonu sildim.
💮Sebzeli tavuk sote, nohutlu pilav yaptım.Annemde içli köfte,ayran çorbası getirdi.
💮Çocuklara mısır pişirdim.
💮Bebiş küvetinde bıcı yaptı,,giydirdim.
💮Sofrayı kurdum, toparladım bulaşık makinesinden temizledi dizdim.
💮Kirlileri kattım, ocağı sildim.
💮Marketten alınanları yerleştirdim.Oyuncakları toparladım.
💮Şişeleri yıkayıp dolaba su attım,yetiştiremiyoruz🥴 Allah a şükürler olsun ki içecek suyumuz var.🤲
💮Küresel ısınma artık kendini hissettiriyor.😕
ne kadar is yapmissin masallah. ben ordan oraya attim kendimi yemegide disardan aldim hala atmaya devam 😄

ne kadar is yapmissin masallah. ben ordan oraya attim kendimi yemegide disardan aldim hala atmaya devam 😄
Güya bugün dinlenecektim bebem de emerken uyudu şükürler olsun dinlenirim azıcık:anne:
Dün 270 kilo biber temizledik🤭 resmen manyaklık🥴 benim tek değil tabi sırf iki yıl uğraşmamak için 🤣

Bizim de klima açık gündüz iki gündür Adana yanıyor hafif hava bulanık ve kapalı bulutlu gibi ama basık bir hava var.🥴
Klima şart canım 👍 bebeler uyuyamıyor bu havalarda gündüz bence bizim hissettiğimiz 50,60 derece herkes öyle diyor nemden kaynaklı iğrenç bir şekilde hep yapış yapışız.🤷
Evet terledikce daha çok hararet yapıyor vücut Allah yardım etsin 🤲

ozur dilerim gercekten manyaklik 🤣🤣 neyse afiyet olur guzel olmus 🤩
Ablamlarda vardı annemler de vardı bizim burada öyle çok yaparlar bi kerede girersin salçayı kurutursun sanırım bi yedi, sekiz gün de kurur gider.
Kamyonetlerden alıyoruz çuval şeklinde.

Öyle canım ya açık teras olacak akşam üzeri serin oluyor yada klima başka hiçbir şey fayda etmiyor.
Duş alıyoruz abdest alıyoruz vantilatör hep açık artı klima adım atınca yanıyorsun.
Bundan sonra ne yapacağız ben düşünemiyorum hayır elektrik ucuz olsa neyse dicem halimiz yaman.😕
Valla akşam da serin olmuyordu kaç gündür. 1 saattir hafiften esmeye başladı şükür. Valla bende eşime diyorum elektrik ne kadar gelecek bu ay 2 vantilatör de çalışıyor sürekli hiç kapatmadan

Merhaba, iyi akşamlar. 😊 Denk geldikçe okudum mesajları ama çok uzak kaldım sayfadan. Mesajlara yetişemedim, atladığım da çok şey oldu. Bir türlü kafamı toplayıp, adapte olamadım. Tekrar aktif olursam motive olurum, sizlerle de eski muhabbetlerimize devam ederiz dedim. Tabi uygunsa.
Bu haftasonu eşimin kardeşi evleniyor birkaç gün bir şey yazamayabilirim ama en azından bugün yaptıklarımı yazmak istedim.

🔸Yatağı topladım,
🔸Kahvaltı hazırladım,
🔸Kahvaltı sonrası mutfağı topladım,
🔸Dün yıkanan çamaşırları topladım, yerleştirdim,
🔸Kahve içmeye komşum geldi. Çocuklar oynadı. Onlar gidince oyuncakları topladık kızımla, salonu süpürdüm,
🔸İki makina çamaşır yıkandı,
🔸Sofra bezleri yıkandı,
🔸Tekli koltukların örtüleri yıkandı,
🔸Şimdi banyo paspasları yıkanıyor,
🔸Kuruyan çamaşırları topladım, henüz yerleştirmedim,
🔸Akşam yemeği sonrası mutfağı topladım,
🔸Bulaşık makinasını çalıştırdım, boşalttım,
🔸Banyoyu elimle sildim, temiz paspas serdim,
🔸Tuvaleti ve lavaboya temizledim.

Bu saatten sonra fazla bir şey yapmayı düşünmüyorum. Oyuncak ve kitaplar tekrar toplanır. Evi de toplayıp öyle bırakırım.

Kızlar hayrolsun ama bu basık hava bana depremi hatırlatıyor ilk deprem de bir hafta kışın basık bir hava vardı anneme söylemişti tabi hadi oradan demişti olur mu öyle şey.
Belki bende travma oldu ama bu hava beni korkutuyor,çok farklı bir hava var basık.😐
Allah korusun İnşAllah olmaz 🙁
Güya bugün dinlenecektim bebem de emerken uyudu şükürler olsun dinlenirim azıcık:anne:
Dün 270 kilo biber temizledik🤭 resmen manyaklık🥴 benim tek değil tabi sırf iki yıl uğraşmamak için 🤣
İlk aklıma acaba 270 kilo biberin ne kadar tuttuğunun gelmesi 🙈

Merhaba, iyi akşamlar. 😊 Denk geldikçe okudum mesajları ama çok uzak kaldım sayfadan. Mesajlara yetişemedim, atladığım da çok şey oldu. Bir türlü kafamı toplayıp, adapte olamadım. Tekrar aktif olursam motive olurum, sizlerle de eski muhabbetlerimize devam ederiz dedim. Tabi uygunsa.
Bu haftasonu eşimin kardeşi evleniyor birkaç gün bir şey yazamayabilirim ama en azından bugün yaptıklarımı yazmak istedim.

🔸Yatağı topladım,
🔸Kahvaltı hazırladım,
🔸Kahve içmeye komşum geldi. Çocuklar oynadı. Onlar gidince oyuncakları topladık kızımla, salonu süpürdüm,
🔸Sofra bezleri yıkandı,

Bu saatten sonra fazla bir şey yapmayı düşünmüyorum. Oyuncak ve kitaplar tekrar toplanır. Evi de toplayıp öyle bırakırım.
masallah🤩 hemde hayirli olsun 🥰

🔸Yatağı topladım,
🔸Kahvaltı hazırladım,
🔸Sofra bezleri yıkandı,

Daha ne olsun bacım yeter tabi 😅

Valla akşam da serin olmuyordu kaç gündür. 1 saattir hafiften esmeye başladı şükür. Valla bende eşime diyorum elektrik ne kadar gelecek bu ay 2 vantilatör de çalışıyor sürekli hiç kapatmadan
Bizim 1000 TL geliyor çamaşır makinesi de ekstra çok çalışıyor yaz aylarında.En kötüsü de evde doğalgaz yok tüp 500 e dayanmış durumda.😐

X