Düzenli Evimiz & Hayatımız

Ankarada yaşayan yurtaşlar
1 yoğurt yapmak için burda süt ve doğal süt ürünleri nerde alınır
2 tarihi bir çarşınız var mı? mısır çarşısı gibi baharat bakliyat alabileceğim dogal ürünlerin olduğu bir yer varsa hangi semte?
Öyle tarihi bir çarşı yok sütçü dolanıyor ama almamıştım hiç arada bir memletlerin yöresel ürünlerin satıldığı yöresel tanıtım günleri oluyor yazın genelde ayrıca pazarlarda satılıyor

Öyle tarihi bir çarşı yok sütçü dolanıyor ama almamıştım hiç arada bir memletlerin yöresel ürünlerin satıldığı yöresel tanıtım günleri oluyor yazın genelde ayrıca pazarlarda satılıyor
Ordayken bize yoğurt yapan tanıdığımız getiriyordu alıştığımız için market yoğurdu yemek istemiyorlar süt bulursam evde yapacağım gözlemleyeyim canım İnşallah denk gelir

Hayirli olsun😍😍bikac gun sonra bu terlikleri tekrar atsana bi de o zaman bakalim😂 ay bi heveslendim işe erken mi başlasam bende. Evde hic is bitmiyo,calisirken dinleniyordum ben😄
Ahahhahahah🤣🤣kontesim şimdilik rahat bir yerdeyim ama sonradan ne olur bilemiyorum teşekkür bederim çiçeğimm😍😍😍

Okula diye çıkıp yeni geldim eve.

Çocuğu bıraktım yağmur yağıyordu şemsiyeye rağmen biraz ıslandım tabi.
Sağlık ocağına gittim bekledim ilaç yazdırdım.
Ordan çıktım alışveriş yaptım daha yeni geldim.

Misafirim var her yer her yerde.
Çorbam daha belli değil. Ağzıma tükürüm ben
Allahım şu rahatlıktan bana da ver çoook amin :confused:

Ankarada yaşayan yurtaşlar
1 yoğurt yapmak için burda süt ve doğal süt ürünleri nerde alınır
2 tarihi bir çarşınız var mı? mısır çarşısı gibi baharat bakliyat alabileceğim dogal ürünlerin olduğu bir yer varsa hangi semte?
Efser kk birinci noteri kk birinci noteri nin anlattıkları gibi 😊
Sütçüler mahalle mahalle geziyor. Her mahallede semtte ayrıdır.Mesela benimki cuma günleri gelir😊
Baharatlar, taze sebze meyve için Ulus hal diyeceğim ama yıllardır gitmedim, ortamın güzel olmadığına eminim yine de.
Çoğu avmlerde, girişte yöresel ürün pazarı kurulur.
Yine Ulus'ta Millet Bahçesi içinde yöresel ürünler satan pişiren yerler var.
Marketlere veya aile olarak yaşayan komşulara sorabilirsin. Kesin bir yerlerde pazar kuruluyordur.
Ama Emek, Bahçeli Ankara'nın eeen eski yerleşim yerleri, öğrenci de çoktur ama nezihtir,sakindir.
Ben Batıkentteyim. Baya mesafemiz var.
Buraların yerleşim tarzı da Emek gibidir sakindir.
Ama buralarda ufak ufak çarşılar var, içlerinde baharatçılar olur mesela. Orada da var mı bilemiyorum.
Gimat'ı tavsiye ederim.
Aynı şekilde Nevgross u hatta 😅
Ben çok sık giderim oraya.
Eğer araç varsa Gimat'a gelin burada her şeyin grosu var. Baharatın, çerezin,pasta malzemeleri, pastaneler, kasaplar vs.
Ayrıca Gimatta üstü açık avm var orada da mağazalar var.
Yine orada Podium avm var onun girişine hem yöresel şeyler satanlar olur. Hem de alt katı baharatçıdır. Ama bir avm baharatçısında taze olur mu bilemem.
Zamanla oturtursunuz düzeninizi inşallah 😊

Son düzenleme:
Bugun tünaydın diyeyim🤩
Evde hastalarım var, işlerim var.
Anca vakit buldum. Sizleri okudum.
Bulaşık mak boşalttım.
Sağı solu topladım.
Kızımın biri baya iyi maşallah, diğeri pek değil.
Akşama kocam da kocamın iş yeri iftarı var ailece gitmeliyiz.
Ne edeceğim bilmem.
Daha ne giyeceğimi düşünecektim 😅😅

Günaydın ❤️

Dün hem annemler hem kvler bendeydi. Kv erken geldi yardım etti ama yine de çok yorulmuşum ayaklarımın altı acıyor şu an. Bugün çok iş var mutfak savaş alanı gibi çay tatlı bulaşıkları sığmadı elimde yıkamaya da üşendim.
Makina boşalacak onlar yerleşecek
Bütün ev süpürülüp silinecek
Wv banyo temizlenecek
Yarak odası çekmeceleri düzenlenecek
Allah kabul etsin canım.
Bizde ablamlardaydık dün planlı çalışmasına rağmen mutfak, bulaşıklar göçtü.😬
Teravihe gidenler vardı bu yüzden aceleyle tatlı,çay hazırlandı o da ayrı telaş oldu.
Ablamla toparladık elimizde de yıkadık.
Makinayı tekrar dolduralım dedik,ama yetişmedi çay bulaşıkları kaldı.
Çok yorulmuştu o da küçük bebişi var bir de neyse ki büyük ablam yardıma gitmişti.

Sütçüler mahalle mahalle geziyor. Her mahallede semtte ayrıdır.Mesela benimki cuma günleri gelir😊
Baharatlar, taze sebze meyve için Ulus hal diyeceğim ama yıllardır gitmedim, ortamın güzel olmadığına eminim yine de.
Marketlere veya aile olarak yaşayan komşulara sorabilirsin. Kesin bir yerlerde pazar kuruluyordur.
Ama Emek, Bahçeli Ankara'nın eeen eski yerleşim yerleri, öğrenci de çoktur ama nezihtir,sakindir.
Ama buralarda ufak ufak çarşılar var, içlerinde baharatçılar olur mesela. Orada da var mı bilemiyorum.
Gimat'ı tavsiye ederim.
Eğer araç varsa Gimat'a gelin burada her şeyin grosu var. Baharatın, çerezin,pasta malzemeleri, pastaneler, kasaplar vs.
Yine orada Podium avm var onun girişine hem yöresel şeyler satanlar olur. Hem de alt katı baharatçıdır. Ama bir avm baharatçısında taze olur mu bilemem.
Sora sora bağtadı bulacağız artık tüm tavsiyelerinizi dikkatte alacağım konu komşudan sorayım bu süt meselesini inşallah bulurum
Ayrıntı istersem tekrar sizin başınızda biterim 🙃

Gimat'ı tavsiye ederim.
Gimat batıkenttemi

Sora sora bağtadı bulacağız artık tüm tavsiyelerinizi dikkatte alacağım konu komşudan sorayım bu süt meselesini inşallah bulurum
Ayrıntı istersem tekrar sizin başınızda biterim 🙃
Başımla beraber Efsercim 😊
Gimat batıkenttemi
Gimat Batıkente yakın.
Gimat diye geçer semt olarak da.
Gimatı herkes bilir.

X