Düzenli Evimiz & Hayatımız

İyi akşamlar ben yarın için büyük bi mutfak temizliği yapmak istiyorum dolap içlerini komple boşaltıcam dolapları silicem başka neler yapabilirim sıralamam nasıl olmalı camları duvarlar falan.. Bu konuda biraz acemiyim başka neler yapabilirim

Ben bugün resmen erör verdim.bütün günüm devlet dairelerinde hastanelerde koşturmakla geçti.her birinin arası en az 20 dk yürüme mesafesinde.sabah 8de çıktım öğlen 3 gibi eve vardım.Allahtan akşam yemeğini kuzenlerde yedik de yemek bulaşık derdim olmadı.
Azcık kişisel bakım yaptım saç kes boya.o bile çok yordu beni.gidim uyuyim kesin yarın enkaz gibi kalkarım.sabah görüşürüz.öptüm hepinizi:uykucu::uykucu:

İyi akşamlar ben yarın için büyük bi mutfak temizliği yapmak istiyorum dolap içlerini komple boşaltıcam dolapları silicem başka neler yapabilirim sıralamam nasıl olmalı camları duvarlar falan.. Bu konuda biraz acemiyim başka neler yapabilirim
Mutfak için soruyorsan, beyaz eşyaları çekebiliyorsan onları çekip altlarını sil, duvarları siliyorsan oraları, pencere, perdeleri, buzdolabı içi temizlenebilir. Kolay gelsin 😊
Bi an korktum ne yalan söyleyim, ben en son evi taşırken baya temizlik yaptım, şimdi de cadde üstü olduğu için maalesef çok toz oluyor 🤷‍♀️😕
Yok canım her gün mümkün değil böyle, benimde çok toz oluyor canlar açık olduğu için yazın
Ben bugün resmen erör verdim.bütün günüm devlet dairelerinde hastanelerde koşturmakla geçti.her birinin arası en az 20 dk yürüme mesafesinde.sabah 8de çıktım öğlen 3 gibi eve vardım.Allahtan akşam yemeğini kuzenlerde yedik de yemek bulaşık derdim olmadı.
Azcık kişisel bakım yaptım saç kes boya.o bile çok yordu beni.gidim uyuyim kesin yarın enkaz gibi kalkarım.sabah görüşürüz.öptüm hepinizi:uykucu::uykucu:
Oyy çok yoruldun sen dün :KK60:
Bugün güzel bir performans bekliyorum :KK45:

24 temmuz maddelerim

1- Ütü yapılacak
2- Çamaşır katlanıp, yerleşecek
3- Ev süpürülecek
4- Bir çekmece düzenlenecek
5- Çocuklara banyo yaptırılacak

Manevi listem :

1- 50 sayfa kitap okunacak
2- Spor yapılacak
3- Sakin olunacak ommmm
4- Film izlenecek
5- Pozitif olunacak

Merhabalar
:danscıkiz:

Eviniz de hayatınız da düzenli olsun istermisiniz? O zaman doğru yerdesiniz
:hobba:

Bazen yapacak çok işimiz olur ama bir türlü başlayamayız, nerden neye başlasak bilemeyiz.
Burda günlük yapacağımız işleri sabah madde madde yazıcaz ve gün içinde o maddeleri tamamlıycaz. Ben hem maddi hem manevi maddeler yapıcam. İsteyenlerde manevi maddeler ekleyebilir bu zorunlu değil.

Düzen benim için çok önemli, plan yapmak da öyle. Planlı işler her zaman beni rahatlatıyor, huzur veriyor bana. Genelde okuyacağım kitaptan tutunda, misafir geleceği zaman yapacağım yemeğe varana kadar plan yaoar madde madde yazarım, yaptıkça yanına bir çentik atarım. Bu beni motive eder.
Evim düzenli olunca ruhum da sakin oluyor, ev veya bulunduğum ortam dağınıksa gergin oluyorum.
Düzen güzel şey 💜

Günlük maddelere örnek vereyim, herkes kendine uygun şekilde yapabilir maddeleri.

Maddi listem :
1- Ev süpürülecek
2 - Toz alınacak
3 - Wc temizlenecek
4 - Ütü yapılacak
5 - Çamaşır faslı

Manevi listem
1- En az 50 sayfa kitap okunacak
2- Basit şeylere öfkelenilmeyecek
3 - Film izlenecek
4 - Esmaül Hüsna okunacak
5 - Sevdiğimiz biri aranıp konuşulacak

Gibi gibi maddeler olacak

Günlük ödev de vericem, mesela bugünün ödevi pencere önerinin tozunu almak gibi.
Bugun ki onceligim oglumu doyurmak bebeklerimin bezlerini degistirmek doyurmak uyutmak kendim iki lokma yemek sonra salonu mutfagi toparlamak aksama ne pisirsem diye dusunurken bebeklerin uyanmasiyla yeniden doyur uyut fasili. Pesinden oglumu tekrar doyurmak ardindan yine iki lokma kendim yemek sonra aksam yemegini hazirlayip yeniden bebekleri doyur uyut aaa aksam olmus bile. Evi de yarin supururum diye kendimi avutmak😅 silmeyi toz almayi saymiyorummm bileeeģģmmmm.

X