Düzgün birisiyle tanışmak için dua, meditasyon-rituel vs. Öneriniz var mı?

Ya ben çok dindar bir tip değilim ama cuma günleri okunan cuma suresiyle 10 yıl önce eşimle tanışıp evlendim,fena bir evlilik sayılmaz.Arkadaşım da aynısını yaptı o da evlendi onunki de fena sayılmaz.Yakın arkadaşımın da ilk çocuktan sonra 8 senedir sebepsiz çocuğu olmuyordu ona da söyledim inanarak yap diye,yaptıktan sonra hamile kaldı şu an iki yaşında kızı var🧿Ayrıca hıdırelleze çok inanırım ve onun da faydasını çok gördüm
Ayy masallah 🫶🏼 nasil yapmistiniz cuma vakti sadece sureyi mi okudunuz

Öncelikle size cennete anahtar olacak bir eş diliyorum , ama yargılamak veya saygısızlık olsun diye demiyorum dua ritüel meditasyon ? Bu üç kelimesin bir arada olmasını doğru bulmuyorum , rabbimiz bize duadan etkili bir yol olsaydı eğer kullarına elbet ki emrederdi diye düşünüyorum biz cennetle mükafatlandıralım diye … duâ bence en büyük ilaçtır büyük ilimdir elbet ki meditasyon ritüel bunlara inanan herkese saygı duyuyorum ama bence hepsinin bir arada kullanılması doğru değil
Öz fikrim
Rabbim gönlünüze göre versin 😊
Bende aynı fikirdeyim ama dün bir yazarın sufi meditasyonu adı altında bir videosuna denk geldim daha çok bereket huzur aşılıyordu videoda ve cidden çok iyi hissettirdi ama dedim acaba doğru mu bu yaptığım çünkü dinimizde meditasyon diye bir şey yok bizim meditasyonumuz dua ve namaz ama bu meditasyon adı altındaki videolar cidden insanı çok iyi hissettiriyor muallaktayım baya

çünkü dinimizde meditasyon diye bir şey yok
Niye ki. Meditasyon yapmışlığım yok hakim değilim o işe ama dervişler, din adamları inzivaya çekiliyormuş eskiden. Adı meditasyon değilmiş de inzivaymış işte. Bir kere ekranda yoga ve meditasyon hocası bir adam çıktı: meditasyonu budizmle bağdaştırdıkları için dinimize aykırı bir şeymiş izlenimi uyanıyor dedi.

Niye ki. Meditasyon yapmışlığım yok hakim değilim o işe ama dervişler, din adamları inzivaya çekiliyormuş eskiden. Adı meditasyon değilmiş de inzivaymış işte. Bir kere ekranda yoga ve meditasyon hocası bir adam çıktı: meditasyonu budizmle bağdaştırdıkları için dinimize aykırı bir şeymiş izlenimi uyanıyor dedi.
Aslında meditasyonunda ucu çok fazla açık bazıları mesela eski sevgiliyi geri döndüren size mesaj attıran meditasyon şeklinde youtube'de başlıklar görüyorum ve çoğu yorumda evet geri döndü sayenizde size çok teşekkürler felan diyorlar yani aslında onu geri döndüren Allah ama biz zannediyoruz ki meditasyonla oldu bu sefer duadan önce meditasyona koşuyoruz. Ben buna düşmemek adına acaba uygun mu diye bir şüpheye düştüm kendi meditasyonumuzu biz kendi kendimizede yapabiliriz inzivaya çekiliriz tek başımıza bunu sağlarız ama şimdiki meditasyonlarda bir aracı konuluyormuş gibi hissediyorum.

Bende aynı fikirdeyim ama dün bir yazarın sufi meditasyonu adı altında bir videosuna denk geldim daha çok bereket huzur aşılıyordu videoda ve cidden çok iyi hissettirdi ama dedim acaba doğru mu bu yaptığım çünkü dinimizde meditasyon diye bir şey yok bizim meditasyonumuz dua ve namaz ama bu meditasyon adı altındaki videolar cidden insanı çok iyi hissettiriyor muallaktayım baya
Size bir açıdan katılıyorum gerçekten ilmi alçıdan yapılan meditasyonlar mevcut ama dediğiniz gibi insan kendini doğru mu yanlış mı diye sorgulamaktan ilmi değeri varsa da inanamıyor , Allah niyetine yapılan şeyler rabbimin izniyle ilmi yerine geçer belki de :) nasip Allah herkesin duasını dua için yapılan ilim yolunda olan şeylerini kabul etsin …

size önerim dua ederken ayrintili bir sekilde dua etmeniz. gercekten o kadar onemli ki. ben cok cabuk yorulan ve ev islerini sevmeyen biriyim. bekarken hep "esim merhametli olsun, ev isleri yemek konusunda benden beklentisi olmasin" diye cok dua etnistim. esim cok merhametli, ev isleri konusunda cok yardimcidir. amaaa eksi yönleri var. ornegin para konusunda , ailesine duskunlugu konusunda. dua ederken cok kapsamli bir sekilde dua edin. bir de furkan 74. ayetti sanirim evlilik icin edilen bir dua idi.

Size bir açıdan katılıyorum gerçekten ilmi alçıdan yapılan meditasyonlar mevcut ama dediğiniz gibi insan kendini doğru mu yanlış mı diye sorgulamaktan ilmi değeri varsa da inanamıyor , Allah niyetine yapılan şeyler rabbimin izniyle ilmi yerine geçer belki de :) nasip Allah herkesin duasını dua için yapılan ilim yolunda olan şeylerini kabul etsin …
Aminn inşallah 🤲🏻🤍

Değerli olduğunuzu bilmek için bunu neden kendinize hatırlatma gereği duyuyorsunuz ki?
Ben sabah kalkıyorum evde şenlik içinde ohh diyorum bugünde dünya bi güzellik görecek😂
İşte sen her sabah onu diyerek kendine hatırlatıyorsun farkında olmadan. 🤣Bazı insanlar gerçekten farkında olmuyor kendi değerlerinin o yüzden bu tarz olumlamalar faydalı oluyor 😌

bazıları mesela eski sevgiliyi geri döndüren size mesaj attıran meditasyon şeklinde youtube'de başlıklar görüyorum ve çoğu yorumda evet geri döndü sayenizde size çok teşekkürler felan diyorlar
O direkt saçmalık, öyle bir şey görmedim ve meditasyon denilen şeyin bu olduğunu sanmıyorum. Bu keriz silkeleme meditasyonu 😂

O direkt saçmalık, öyle bir şey görmedim ve meditasyon denilen şeyin bu olduğunu sanmıyorum. Bu keriz silkeleme meditasyonu 😂
Zaten bu değil olmamalıda ben de böyle olanlarına karşıyım meditasyon denilen şey birini getirmek için olmamalı kendini daha iyi hissetmek adına yapılmalı

Var.Sabahları kalkınca güzel bi kolları falan kaldırıp geriniyorsunuz.Sonra ohhhh ne koca derdi var ne çocuk keyfimce yaşıyorum, istediğim zaman yerim istediğim zaman temizlerim istemezsen bi hafta temizlemem diyorsunuz.Gezdiğıme tozduğuma karışanım yok sürekli dır dır edenim yok kaynana kaynata derdim yok kafa rahat diyorsunuz.Bunları diyin mutlaka kendinize nazar değdirip belanızı(erkek) bulursunuz.Otur oturduğun yerde be kardeşim dertsiz başına dert mi arıyosun.Şu platformda bekarlığı dönmek isteyen yazı var😁😁😁

Yatsıdan sonra abdestli kıbleye dogru 41 yasin. 7 gunde bitirmen gerek ve kusluk saatine( sabah ezanına kalmadan bitirmek) ne akdar kısa surede okur bititrsen oakdr kısa surede haram olmayan ne muradın varsa kabul olurmusmus. Bunu kardesim 3 gunde kıbleye dogru okudu basında niyet ettim dokuz Eylül uniyi kazanmaha diye. Cidden kız suan orda okuyor mezunda oldu . Taşkala degil ha cidden bak dene 4q yasin fazileti diye bişey var

Instagramda ilahiyatci tuba var dua kitaplar var sayfasındaki zaten evlenenler paylaşıyor onun evlilik dualarını okuyabilirsin.

Her şeyin din ve dua ile karıştırılmaması taraftarıyım. Mesela bence namazdan önce meditasyon, rahatlama nefes egzersizlikleri yapmak bana göre beyni boşaltır, namazda odaklanmayı (vesveseyi) engeller. İnsan yeri geliyor negatif düşüncelerden ibadetine odaklanamıyor.

Bu benim düşüncem, zaten her şey beyinle ilgili. Düşüncelerin hayatımıza olan etkilerine öyle çok inanıyorum ki. Mesela '' istemek'' bazen kalbimizden geçen anında olur. Çok basit radyoda sevdiğimiz şarkının aniden çalması gibi düşünürsek herkes mutlaka yaşamıştır.

Ama istediğimiz her şeyde bu kadar başarılı olamazken, genelde olumsuz aklımızdan geçen şeylerde oluruz. Korktuğum başıma geldi deriz, ve genelde şaşmaz zaten hep gelir.

Meditasyon, yoga olumlama ya da hiç bir şey olsun adı. Kötü yerine iyi düşünüp, istediğimiz şeylere odaklanmak güzel düşünmek, inanmak mesele.

Mevlana'nın dediği gibi;

Kardeşim sen düşünceden ibaretsin. Geriye kalan et ve kemiksin .Gül düşünürsün, gülistan olursun. Diken düşünürsün, dikenlik olursun.

İyi düşünün. Hatta istediğiniz kişinin özelliklerini yazın bir deftere, hayal kurun. Nasıl olacak? Nerde karşıma çıkacak diye düşünmeyin. Dünya o kadar küçük ki. :KK51:

selamlar hanımlar 28yasindayim. iş güç düzenim var aşağı yukarı. Fakat düzgün birisiyle denk gelip tanisamiyorum. Kötü donemler de geçirdim. Kötü insanlari hayatıma çektim.Acaba bir öneriniz var mı dua veya olumlama vs gibi? Kendimle ilgili değerler çalışması yapmıştım ve bu bana iyi geldi. Kendimi daha iyi hissedince karşımdakinin de bakış açısı değişiyor Gerçekten artık istediğim hayırlı bir insanla tanışmak. Değer vermeyi bilen ve dürüst birisi. Boyle birini hayatıma çekmek için öneriniz var mı? Sizin uyguladığıniz bir yöntem var mı? Okuduğunuz esmalar vs belki? Duanın gücüne inanıyorum. Bugüne kadar hep iş anlamında dualarım oldu. Annem hep derdi iyi bir eş için dua et diye.
Konunuzu gordum de suan ne durumdasinz meraj ettim sakincasi yoksa

X