E ticaret üzerine iş fikri sizce mantıklı mı?

Quennhazel

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
1.306
1.779
Merhaba hanımlar
Artık oldukça sık kullanılan internet satışlarıyla ilgili iş yapmak istiyorum.Kafamda bebek ürünleri satmak var.Kendi çapımda bi e ticaret sitesi kurup instagram üzerinden de sayfa açıp reklam vererek kazanç sağlayabilir miyim sizce? ya da başka bir ürün mü satmalıyım? Aşırı bir kar beklentim yok kendimi geçindireyim yeter. Değerli fikirlerinizi bekliyorum🙏🏻

en mantıklı iş şu devirde.
ilk etapta öyle ahım şahım karlar ve satışlar beklemeyin. ama zaman geçtikçe ve şirket oturdukça (reklamlardan, satış oranlarından vs.) büyüyeceksinizdir.
ve günümüz popüleritesi yüksek platformlarla da alternatifleri çoğaltabilirsiniz.
hayırlı olsun.

Son zamanlarda akrabadan arkadaşlardan o kadar çok instagram sayfası açıp ürün satmaya çalısan tanıdık oldu ki insanlar evden çıkamayınca internetten satış arttı bu yüzden herkes bu yolla para kazanmayı deniyor.Siz de sayfa açabilirsiniz şansınız yaver giderse para kazanabilirsiniz neden olmasın.Sadece instagramdan bu yolla sayfa açanlar vergi veriyor mu prosedür nasıl bilen biri bizi aydınlatırsa çok iyi olur:))

en mantıklı iş şu devirde.
ilk etapta öyle ahım şahım karlar ve satışlar beklemeyin. ama zaman geçtikçe ve şirket oturdukça (reklamlardan, satış oranlarından vs.) büyüyeceksinizdir.
ve günümüz popüleritesi yüksek platformlarla da alternatifleri çoğaltabilirsiniz.
hayırlı olsun.
Evet bende böyle düşünüyorum reklam vermek yasak sanırım baş harfi t olan siteye yada başka bu tarz sitelere de kaydolmak istiyorum.Ufak çaplı başlayıp kendimi fazla riske sokmadan büyümeyi planlıyorum

Son zamanlarda akrabadan arkadaşlardan o kadar çok instagram sayfası açıp ürün satmaya çalısan tanıdık oldu ki insanlar evden çıkamayınca internetten satış arttı bu yüzden herkes bu yolla para kazanmayı deniyor.Siz de sayfa açabilirsiniz şansınız yaver giderse para kazanabilirsiniz neden olmasın
İnşallah bir de internet sitesi açmayı düşünüyorum ufak çaplı satışlar resmi olması açısından

Ben hem instagram hem online satış sitesi (t ile başlayan) satış yapıyorum.
Kazancım iyi.
Al sat mantığı ile hareket ederseniz zor ama, komisyon kargo vs derken bu piyasada yüksek kat koyamazsınız.
Ek olarak en olmadı şahıs şirketi kurmalısınız, aylık 1000 TL bağkur ödeniyor ona da. Fatura kesmeniz gerekiyor o da haliyle vergi yükü demek.

Ben hem instagram hem online satış sitesi (t ile başlayan) satış yapıyorum.
Kazancım iyi.
Al sat mantığı ile hareket ederseniz zor ama, komisyon kargo vs derken bu piyasada yüksek kat koyamazsınız.
Ek olarak en olmadı şahıs şirketi kurmalısınız, aylık 1000 TL bağkur ödeniyor ona da. Fatura kesmeniz gerekiyor o da haliyle vergi yükü demek.
Tavsiyeniz nedir ürün tedariğiyle ilgili

Merhaba hanımlar
Artık oldukça sık kullanılan internet satışlarıyla ilgili iş yapmak istiyorum.Kafamda bebek ürünleri satmak var.Kendi çapımda bi e ticaret sitesi kurup instagram üzerinden de sayfa açıp reklam vererek kazanç sağlayabilir miyim sizce? ya da başka bir ürün mü satmalıyım? Aşırı bir kar beklentim yok kendimi geçindireyim yeter. Değerli fikirlerinizi bekliyorum🙏🏻
Bence biraz daha bekleyip fikrinizi olgunlaştırmalısınız. Bebek ürünü bile çok geniş bir kavramken ne satsam diye soruyorsunuz. Yeniden satıcı pozisyonunda olmayı planlıyorsanız kar çok zor. İnsanlar neden sizin tedarikçinizden direkt almasın? Kar koyabilmek için büyük miktarda sipariş verip fiyat kırmanız lazım. Ama bu da malların elinizde kalma riskini doğurur. Para bağlamadan önce en iyi durum-en kötü durum değerlendirmelerinizi yapmalısınız.

Trendyola giriş yapmak için vergi ödemeniz yani şirket olmanız gerekiyor.

Merhaba hanımlar
Şu yaşadığımız süreçle beraber yeni bir dönem açıldı bence. Sanal dönem, herşey burada. Diğer butiklerden farklı ve indirimli ürünler satarsanız çok çabuk tanınırsınız.

Ne yaparsaniz yapin ama kayit disi yapmayin, astari yuzunu gecer. Kazandiginizdan cok ceza odersiniz. Gecen gun takip ettigim bir youtuber'a 360 bin lira vergi cezasi geldi.
Ebru yücel 😌 aman o fazlasıyla çıkarmıştır ödeyeceği parayı açıkçası asgari ücret bile alan vergisini ödüyor onlar da oturdukları yerden kek , temizlik yaparak 100 bin izleniyor bence de ödemeli ceza geç bile kalmış

Kendi markanızı yaratmayı... Barkodsuz ürün satışını öneriyorum.
Barkodlu üründe çat diye ucuz olanı öneriyor trendyol.
Trendyol’da barkodsuz ürün satışı nasıl olur ki? Barkod oluşturmak mecburi diye biliyorum.
Sadece instagramdan mı bahsediyorsunuz barkodsuz derken?

Ben de benzer bir konu açmıştım yorumlar işinize yarar belki

Q Quennhazel

Su anda herkes buna yoneldi
Hem ozgurlesmek hemde hersey internetten aliniyor fikri cazip geliyor.
Karsi komsum trendyol ve n11deymis
Ancak kira oduyordur.
Bence o tren kacti.
Ancak kendiniz uretici olur marka olusturursaniz belki

Trendyol’da barkodsuz ürün satışı nasıl olur ki? Barkod oluşturmak mecburi diye biliyorum.
Sadece instagramdan mı bahsediyorsunuz barkodsuz derken?

Trendyoldan barkodsuz satış yapılabiliyor.
Kendiniz marka oluşturup barkod oluşturuyorsunuz yani, başkası ile eşleşmediği için de alternatif ürün çıkmıyor.

Trendyoldan barkodsuz satış yapılabiliyor.
Kendiniz marka oluşturup barkod oluşturuyorsunuz yani, başkası ile eşleşmediği için de alternatif ürün çıkmıyor.
Hee evet onu yapıyorum ben de,
Dedim barkodsuz nasıl oluyir, neyi kaçırdım ben :KK70:
Cevap için teşekkür ederim💜
Bol kazançlarımız olsun inşallah

60-70 bin takipcili 100-200 bin izlenen bir kanal 50 bin civari aliyor her ay isim veremem tabiki ama emin olun ebru yücel cok cok daha fazlasini aliyordur bide video atmisti yok bi daha vlog cekecek miyim diye tabiki de cekecek ne paralar kazanıyorlar bide bunun reklami ürün tanitimi urun denemesi filan var biz esek gibi 3 kurusa calisip bunlari kazandiriyoz iste ben izlemeyecm diyorum bu sefer sanki bi tek benmi kazandırıyorum diyorum 😂 ama turkleri izlemiyorum amerikadan takip ediyorum YouTube da öneririm kizlar melina brook, beauty and beastons 3-4 cocuklari var manken gibiler ve her islerini kendiler yapiyor

Bence biraz daha bekleyip fikrinizi olgunlaştırmalısınız. Bebek ürünü bile çok geniş bir kavramken ne satsam diye soruyorsunuz. Yeniden satıcı pozisyonunda olmayı planlıyorsanız kar çok zor. İnsanlar neden sizin tedarikçinizden direkt almasın? Kar koyabilmek için büyük miktarda sipariş verip fiyat kırmanız lazım. Ama bu da malların elinizde kalma riskini doğurur. Para bağlamadan önce en iyi durum-en kötü durum değerlendirmelerinizi yapmalısınız.
Evet buraya da fikir almak için yazdım düşünme aşamasındayım

X