E ticarete atılmak istiyorum ama kâr bakımından ne satmam gerektiğine karar veremedim

hayatbeninedenyoruyosun

Madem çok günah. oyunu sen bozuyorsun.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2022
928
511
Merhaba öncelikle,
Eşimin de desteğiyle e ticaret yapmaya karar verdim. Ama dediğim gibi sadece karar verdim çünkü ne satacağım konusunda hala emin degilim.
Siz olsanız ne satarsınız yada gozlemleriniz nelerdir internetten en çok aldığınız şeyler?
Mevcutta çalışıyorum ama bebek düşündüğümüz için doğumdan sonra calismicam ve simdiden bu işe atılıp çocuğum olduktan sonra evimden kendi işimi rahatca yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olurmusunuz? Şimdiden teşekkürler 🙏

Uzun araştırmalar yaptım ben bu konuda.
Kendi gözlemlerime dayanarak çıkardığım sonuç, maliyeti en düşük ürünlerle başlamalısınız, herkesin ‘aman alayım ne olacak kaç para sanki’ dediği, mutfak banyo ev ihtiyaçları listelerinde olacak ürünler.
Kendinizden yola çıkarak hedef kitlenizi belirlemeniz, nereye satış yapacağınızı düşündükten sonra da ürüne indirgemeniz lazım.
Kadınlara yönelik ise tlf airpods aksesuar, takı ya da düzenleme malzemeleri, hedef kitlede erkekler de varsa yine araç, tlf kulaklık, anahtarlık, saat aksesuar düzenleme ürünleri düşünebilirsiniz.
Ama ana hedef daima ‘alayım dursun’ mantığıyla, maliyeti düşük, yüksek kar marjı olan ürünler olmalı.
12 dolara sattığınız bir üründen 5 dolar ve üstü kar edebilmek büyük iştir.

Ben inşallah bu yaza plaj çantası diktirmeyi düşünüyorum geçen yaz güzel sattım şimdi kumaşı alıp çantacıya diktirmeyi düşünüyorum her model gitmiyor çünkü

X