eger ödeyemezsem sonucu ne olur?

bilmiyorum53

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
639
86
benim 20 bine yakın kyk borcum var yapilandirirsam ne kadara düşüyor. ve yapılandırıp ödeyemezsem ne oluyor lütfen yardim ci olur musunuz bu konu hakkında bilgisi olan arkadaslar

Şu an yapilandirma firsati var zaten 31 araliga kadar basvuru. Sanirim o da uzatildi.
Benim borcum baya vardi 7 8 bin kadarini düştuler topluca odeyecegim faizden kurtuldum bu yapilandirmada.
Borcunuzu odemezseniz faizle katlanacak ve birden haciz gelicek o da faizli bir sekilde zorla odeniyor.
bu yapilandirmayi kacirmayin derim.

Şu an yapilandirma firsati var zaten 31 araliga kadar basvuru. Sanirim o da uzatildi.
Benim borcum baya vardi 7 8 bin kadarini düştuler topluca odeyecegim faizden kurtuldum bu yapilandirmada.
Borcunuzu odemezseniz faizle katlanacak ve birden haciz gelicek o da faizli bir sekilde zorla odeniyor.
bu yapilandirmayi kacirmayin derim.
haciz gelsede bir şey alamazdı üzerine bisey yok. ödeyemeyeceğim odeyemecegim için yapılandırma yapmamak daha iyi diyorlar

Birsey degismiyor acikcasi yapilandirirsaniz taksitlerinizi odemezseniz faiz gelerek katlaniyor ve silinen borclariniz geri yukleniyor.

Yapilandirmazsaniz da günlük faiz geliyor.
Pandemi surecinde borc taksitlerini odeyemeyenler icin dondurma hakki verildi 1 yillik hala devam ediyor mu bilmiyorum. Koşullari nedir onu da bilmiyorum ama belki bakmak istersiniz ne yapilabilir diye .

haciz gelsede bir şey alamazdı üzerine bisey yok. ödeyemeyeceğim odeyemecegim için yapılandırma yapmamak daha iyi diyorlar
Birsey degismiyor acikcasi yapilandirirsaniz taksitlerinizi odemezseniz faiz gelerek katlaniyor ve silinen borclariniz geri yukleniyor.

Yapilandirmazsaniz da günlük faiz geliyor.
Pandemi surecinde borc taksitlerini odeyemeyenler icin dondurma hakki verildi 1 yillik hala devam ediyor mu bilmiyorum. Koşullari nedir onu da bilmiyorum ama belki bakmak istersiniz ne yapilabilir diye .
en iyisi yapilandirmamak o zaman hazır çünkü odeyemeyecgim

bursum vardi bir yerde çalıştım vs ondan hep borç istedi şuan kendi atandı ama kumar oynamış borca girdi. evlenincede isi bırakıp kendi isimi kurayım diyor. acaba benim ailemden para gelecek diye mi bekliyor

gecmis te cok verdim surekli hatta hata yaptım şuan vermiyorum istedi vermedim

Geri odeme sozu verip, bizlerin vergileriyle aldiginiz krediyi “Egitim“ amacli kullanmak yerine yerine sevgilinize yedirmissiniz.

Dilerim kurusu kurusuna tahsil edilir.

benim 20 bine yakın kyk borcum var yapilandirirsam ne kadara düşüyor. ve yapılandırıp ödeyemezsem ne oluyor lütfen yardim ci olur musunuz bu konu hakkında bilgisi olan arkadaslar
Zaten taksit taksit ödüyorsun mezuniyetten 2 yıl sonra başlıyorsun ödemeye. O ayın son iş gününe kadar ödemezsen günlük 50 kuruş gecikme zammı ekleniyor ve vergi dairesine düşüyor borcun. İş bulamadığında 2 yıl daha erteleyebiliyorsun diye biliyorum.

Merak etme azar azar derken bitiyor. Benim borcum da 20bindi.

Geri odeme sozu verip, bizlerin vergileriyle aldiginiz krediyi “Egitim“ amacli kullanmak yerine yerine sevgilinize yedirmissiniz.

senin vergin kaç liraysa sana geri vereyim sadakam olsun senin ne verginle alacağım be musibet.onca hak yenirken benim aldığım kredimmi seni rahat siz etti senin ne vergin olacak sanki cebime sen verdi vergi örüyorsan borç olarak mi veriyorsun geri ödeyeceğim zaten bana ne diliyorsan Allah ta sana bin katını versin

senin vergin kaç liraysa sana geri vereyim sadakam olsun senin ne verginle alacağım be musibet.onca hak yenirken benim aldığım kredimmi seni rahat siz etti senin ne vergin olacak sanki cebime sen verdi vergi örüyorsan borç olarak mi veriyorsun geri ödeyeceğim zaten bana ne diliyorsan Allah ta sana bin katını versin

Size Allah’tan akil fikir diliyorum. Bendekinin zekati olur. 😌

Zaten taksit taksit ödüyorsun mezuniyetten 2 yıl sonra başlıyorsun ödemeye. O ayın son iş gününe kadar ödemezsen günlük 50 kuruş gecikme zammı ekleniyor ve vergi dairesine düşüyor borcun. İş bulamadığında 2 yıl daha erteleyebiliyorsun diye biliyorum.

Merak etme azar azar derken bitiyor. Benim borcum

Size Allah’tan akil fikir diliyorum. Bendekinin zekati olur. 😌
ya yurü git

Bu ne saçma sapan bir yorumdur ya?
Devlet kendi vatandaşına yardım etmeyecekse neden var?
Yabancı uyruklulara geri ödemesesiz daha yüksek burslar verirken kendi vatandaşını üniversiteden borçlu mezun ediyor.
O dağıtılan burslar ve krediler adaletli mi dağıtılıyor?
Gülerim buna işte.
Ben okurken durumu berbat olan sınıf arkadaşım kredi alırken babasının şirketleri olan yurttan arkadaşım kendisine çıkan kyk bursu ile aylık kozmetik alışverişini yapıyordu.
Hakkınızı yeni mezun öğrenciden değil devletten isteyin.
Milletin ağzı açlıktan kokuyor artık

Burda sizden tecrübeli insanlar var güzel yönlendirmelerde yapılmış fakat tatlicincap tatlicincap sizi aslinda kendinize getirecek bir yorum yapmış bu kadar sert çıkarak tepki vermeniz ne kadar sağlıklı ?

O yazınca geçmiş konunuza baktım eğer ki aldığınız bu bursu çerez parası niyetine sevgilinize verdiyseniz size de ailenize de çok yazık olmuş..Oysa ki Aileniz sizi ne umutlarla okumaya göndermişti.. ve siz başkasına verdiğiniz parayı kat be kat yemeyip içmeyip ödeyeceksiniz.

Benim anlamadığım konu sahibi farklı bir soru sormuş. Yorum yapanlar geçmiş konularından vurmaya çalışıyor. Ve bunu bu sitede sürekli yapmaya çalışıyor siz ve sizin gibiler.
Yaptığı şey doğru ve ya yanlış.
Soru ne soruyor yukarıda net.
Millete ebeveynlik taslamaktan vazgeçin artık

Bu ne saçma sapan bir yorumdur ya?
Devlet kendi vatandaşına yardım etmeyecekse neden var?
Yabancı uyruklulara geri ödemesesiz daha yüksek burslar verirken kendi vatandaşını üniversiteden borçlu mezun ediyor.
O dağıtılan burslar ve krediler adaletli mi dağıtılıyor?
Gülerim buna işte.
Ben okurken durumu berbat olan sınıf arkadaşım kredi alırken babasının şirketleri olan yurttan arkadaşım kendisine çıkan kyk bursu ile aylık kozmetik alışverişini yapıyordu.
Hakkınızı yeni mezun öğrenciden değil devletten isteyin.
Milletin ağzı açlıktan kokuyor artık

Gerçekten anlama sıkıntınız var ciddi anlamda.
Ben konu sahibine yazdım. İstediğim konuya saygı çerçevesinde cevap verme hakkına sahibim neden?
Çünkü konu sahibi "konu" açmış.
Sizlik bir durum yok yani anladınız mı?
Benim yaptığım yoruma müdahale ederseniz karşılık veririm. Çünkü karışma hakkınız yok.
Siz konuya yorum yaparsınız bende karışmam. Gelip bana yazarsanız cevabını alırsınız kapiş?

"Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde.”

Ziya Paşa

Burda sizden tecrübeli insanlar var güzel yönlendirmelerde yapılmış fakat tatlicincap tatlicincap sizi aslinda kendinize getirecek bir yorum yapmış bu kadar sert çıkarak tepki vermeniz ne kadar sağlıklı ?

O yazınca geçmiş konunuza baktım eğer ki aldığınız bu bursu çerez parası niyetine sevgilinize verdiyseniz size de ailenize de çok yazık olmuş..Oysa ki Aileniz sizi ne umutlarla okumaya göndermişti.. ve siz başkasına verdiğiniz parayı kat be kat yemeyip içmeyip ödeyeceksiniz.
o kişi üslubunu bilmeden yorum yapmis siz anlamıyorsunuz heralde. ben ödemeyeceğim tarzında bir şey mi yazmışım. üslubu güzel olsaydı boyle olmazdı.Ben direk eline vermedim sadece onunlayken çay içtiysem gurursuzluk yapip parasını yem3dim kendi çayımın parasını kendim ödedim evet o da bu durumu kullandı kendi cayinida ödetmeye başladı bu sadece bir örnekti ben hatalarımın farkındayım ama ben ailemdende para almadım tam tersi aileme para yoluyordum

Benim anlamadığım konu sahibi farklı bir soru sormuş. Yorum yapanlar geçmiş konularından vurmaya çalışıyor. Ve bunu bu sitede sürekli yapmaya çalışıyor siz ve sizin gibiler.
Yaptığı şey doğru ve ya yanlış.
Soru ne soruyor yukarıda net.
Millete ebeveynlik taslamaktan vazgeçin artık
aynen oyle cok sagolun Allah razı olsun. ben ödemeyeceğim vs bisey demedim sadece soru sordum neymiş vergisiyle para almışım harcadığım yerin hesabını soruyor bana nasıl insanlar ya

X