Eğer yapmazsam bi ömür arkamdan ağlayacak sandığım 3. Cocuk

Allah bağışlasın canım,darısı başıma desemmiki?

Amma gaza getirdiniz hanımlar.
Eşim duymasın böyle bi konu açtığımı o zaten bahane ariyor 3. Için.
Surekli kk da gezindiğim icin kiziyordu saçmasapan dertler okuyup psikolojini bozacaksın,kafanda kurup kurup bana saracaksın diyordu.
Bi bilse şu konuşuklarimizi bidaha burdan çıkmamı istemezdi

Benim 3. Çocuk için enerjim yok.
2 cocugm var butun enerjim ilgim sevgimi ancak onlara yeter diye düşünüyorum.
Ama tabi siz ben beceririm diyorsaniz yapın

Sinirli bir anne olmayacaksanız ve kendinizden geçmeyecekseniz neden olmasın.

Yetiştirebildikten sonra ne kadar çok o kadar iyi.

ben 32 yaşındayım. daha ilkim bile yok. eğer allah nasip eder de olursa 2. 3. zor benim için.. yaşınız gençken çok istiyorsanız yapın:) eşiniz de istiyormuş madem:) zaman öyle çabuk geçiyor ki, bir bakmışsınız evlilik çağları gelmiş.. bu yorgunluklarını da gülümseyerek hatırlarsınız.

Sunu birkere gecin derim yaşınız 35 bile olsa gec degil kendinizi hazır hissediyorsanız dogurun derim. Benimde 3 kızım var yaşları 18 15 13 peş peşe olunca birdaha istemedik daha düşünmüyorduk. Ama ne olduysa Allah ilk önce sevgisini içimize verdi istedik olsun diye (bu arada yaşım 41 ) fakat bir sene sonra hamile kaldım bir ay oluyor düşük oldu .dicem oki istiyorsanız şu anda hazır oluyorken .dogurun buyutun hayırlısıyla.

Benim 3. Çocuk için enerjim yok.
2 cocugm var butun enerjim ilgim sevgimi ancak onlara yeter diye düşünüyorum.
Ama tabi siz ben beceririm diyorsaniz yapın
Inanin enerji bendede yok zaten cok pimpirikli bi anneyim.
Cevremdekiler dalga geçer biryere oturmaya gittiğimde yine haftalık kiyafet getirmişon cocuklara diye,elimden gelse utanmasam.ufak valizle gitcem sağa sola,ne yapiyim terliyorlar,kirletiyorlar..
Yani aslinda cok aşırı buyütürüm herşeyi gözümde evlatlarinla ilgili,hicrahat relax bi anne degilimdir.
Oylelerine de hayranlikla bakarim bunlar nekadar rahat siye dusunurum.
Yani anlayacağin enerjim fazlasiyla bitmiş durumda, bu enerjiyle 2 degil 4 cocuk filan büyütülürdü..
Yani bilmiyorum ya, şu 3.cü bi rüyama filan girsede defetsem başımdan bişekilde sıpayı

Sinirli bir anne olmayacaksanız ve kendinizden geçmeyecekseniz neden olmasın.

Yetiştirebildikten sonra ne kadar çok o kadar iyi.
Sinirliyim ne yalan söyleyim..
Yani biyerden sonra dayanamayıp bağırabiliyorum..Hatta 2 bucuk yaşındakı cadı kızım ne bağırıyorsun diye bana çıkışabiliyo (abisinden ufacık beynine kopyaladıklariyla)

Biz 6 kardeşiz

Kardeş şahane birşey bence

İyiki 6 tane yapmış canlarım

İstiyorsan düşün bence

Benim daha hiç yok ama söylemesi kolay geliyor olabilir bilemedim benimkini çocukların tarafından bir yorum olarak kabul et

Bizde 5 kardeşiz ben en kücükleriyim ve dediğim gibi çok düskünüzdür birbirimize.
Ve ilginçtirki 5imizinde 2şer çocuğu var 1 oglan bir kız.
Annem bu ücuncü cocuk muhabbetini benden surekli duydugu icin arada uyariyor bak hepinizin 2şer tane sen sakın düzeni bozma diye

Bu aslında tamamen sıze kalmıs bır durum maddi durumunuz yeterli ıse ve gercekten maddı manevi ustesınden gelebilecek durumda ızenız neden olmasın? Ama soyle bır durum var cocuk insani gercekten cok yıpratıyor egerkı yogun bır hayatınız varsa bu yogunluk ıcınde hem kendinizi hem cocuklarınızıda yıpratırsınız, bunu yirmi altı yasında dort cocugu olan biri olarak söylüyorum... Ilk iki kızımı planlı istedim, ucuncuyude hadı olsun bır daha ugrasmayayım dıye dusundum ama bır sene olmadı sonrada vazgectim korunmaya basladım ve oldu .dorduncude ne ara oldu anlamadım bile velhasılı kelam ben cok yıprandım, soyle çocuksuz bır gune nasıl hasretim bilemezsiniz, aslında cok anaç bır yapım var ama yinede suanki aklım olsa heralde iki cocuk yeterdi dıye düşünüyorum. Yasım gecıyor dıye düşünmeyin ortam müsait olduktan sonra yasin pek bır onemi yok... Once en azından kızınız uc yada dort olunca dusunun derim bu arada sızın kadar onlarda hazırmı bu kardes olayına bunada dıkkat edin...

benimde öyle bi çocuk beliriyor ağlıyor zengin koca bulamadın ki beni doğuramadın diyor yavrucak .içim parçalanıyor ... zavallı çocuk ..
ay çok komiksiniz ya cidden ..akşam akşam güldüm ...
maddi gücün varsa doğur yoksa çocuğa eziyet etmeyin . güzel bir hayat verebileceksiniz doğurun ..kişisel tatminler yüzünden çocuk yapmayın çocuklarada yazık ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…