Deri ve Cilt Hastalıkları Egzama

eyker

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2022
6
2
38
Herkese merhaba.bir konuda fikir danışmak için üye oldum. Annemin yıllardır geçmeyen bitip tükenmeyen egzemasi var. Gitmedigimiz doktor kullanmadığımız tıbbi ve bitkisel ilaç kalmadı. Öyle ki el ve ayakları artık yaralardan hareket edemez hale geldi. Bu dertten muzdarip olan varsa ve tedavilerinde başarı sağlamışsa fikir almak isterim.

Herkese merhaba.bir konuda fikir danışmak için üye oldum. Annemin yıllardır geçmeyen bitip tükenmeyen egzemasi var. Gitmedigimiz doktor kullanmadığımız tıbbi ve bitkisel ilaç kalmadı. Öyle ki el ve ayakları artık yaralardan hareket edemez hale geldi. Bu dertten muzdarip olan varsa ve tedavilerinde başarı sağlamışsa fikir almak isterim.
Merhaba, öncelikle çok çok geçmiş olsun. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız doktor önerim olabilir. Ben sedef hastasıyım. Egzama, sedef hastalığı gibi değil tedavi şansı var.

Egzama psikosomatik bir hastalıktır. İyi bir terapistle görüşebilirsiniz.

Ceviz yaprağı suyu cok iyi geliyor.Ellerimde vardı İki yıl boyunca kullanmadıgım ilac kalmamıştı hiçbiri işe yaramıyor aksine daha kotu oluyordu. Mucize gibi kullandıktan on gün sonra tamamen kurtuldum.Denemenizde fayda var.
Birkaç taze ceviz yaprağını 1 su bardagı su ile bes dk kaynatın. Tentirdiyot gibi kokuyor suyun rengi kahverengi oluyor. Bu su ılıdıktan sonra bir pamukla egzamalı bolgelere press yapın. Günde 3 kere uygulanabilir. Bu suyu en fazla iki gün kullanın sonra tekrar yapın. Taze olması önemli. Şifa olsun ins gecmis olsun.
Bu kürü kafa derisinde egzama olan bir tanıdıgıma onerdim o da aynı sekilde iyilesti.

Suyu sürdükten sonra yıkamasına gerek yok. Bir legende bu kürü yapıp ayaklarını o suya da batırabilir.

Arkadaşımın ellerinde vardi, birisi ısırgan otu çayını önerdi, denemediyseniz bakın isterseniz. Ona çok iyi geldi. Birde bulaşık deterjanı gibi kimyasallar, pudrali eldivenler ve paketli gıda kullanmadı. Rabbim tez şifasını versin inşallah

Merhaba, öncelikle çok çok geçmiş olsun. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız doktor önerim olabilir. Ben sedef hastasıyım. Egzama, sedef hastalığı gibi değil tedavi şansı var.
Çok teşekkür ederim annem İstanbul'da değil annem, online randevu görüşmesi falan yapiyormudur acaba. Parça alınmıştı defalarca tahlil sonuçlarını gönderebiliriz belki

Ceviz yaprağı suyu cok iyi geliyor.Ellerimde vardı İki yıl boyunca kullanmadıgım ilac kalmamıştı hiçbiri işe yaramıyor aksine daha kotu oluyordu. Mucize gibi kullandıktan on gün sonra tamamen kurtuldum.Denemenizde fayda var.
Birkaç taze ceviz yaprağını 1 su bardagı su ile bes dk kaynatın. Tentirdiyot gibi kokuyor suyun rengi kahverengi oluyor. Bu su ılıdıktan sonra bir pamukla egzamalı bolgelere press yapın. Günde 3 kere uygulanabilir. Bu suyu en fazla iki gün kullanın sonra tekrar yapın. Taze olması önemli. Şifa olsun ins gecmis olsun.
Bu kürü kafa derisinde egzama olan bir tanıdıgıma onerdim o da aynı sekilde iyilesti.

Suyu sürdükten sonra yıkamasına gerek yok. Bir legende bu kürü yapıp ayaklarını o suya da batırabilir.
Yanına gittiğimde ceviz yapragini yapmıştım 2 sene önce falan. Ama bikac günden sonra bırakmıştık. Tekrar deneyelim olmadı. O kadar yarılmış ki ayak tabanları avuç içleri ne yürüyebiliyor ne bişe tutabiliyo. Acısını zaten tahmin edebiliyorum. Ne ilaçlar kullandık fayda olmadı olmuyor

Arkadaşımın ellerinde vardi, birisi ısırgan otu çayını önerdi, denemediyseniz bakın isterseniz. Ona çok iyi geldi. Birde bulaşık deterjanı gibi kimyasallar, pudrali eldivenler ve paketli gıda kullanmadı. Rabbim tez şifasını versin inşallah
Çok teşekkür ediyorum. Kalp rahatsızlığı da var aynı zamanda bu tür çaylar zarar verir diye de korkuyorum açıkçası. Kantron yağı denedik aklınıza ne gelirse sadece egzemali yerlere sürerek uyguluyorduk. Hiçbiri deva olmadı.

egzamanın dışarıdan tedavi edileceğini düşünmeyenlerdenim. eşimde de var psikolojik olduğunu düşünüyorum. düşünün sorunlar yaşadı ve yaşıyorsa bir psikiyatrist yada psikoloğa gidin.

Aslında bunu da düşünüyorum, faydası olur mu bilemiyorum. Teşekkür ederim
Benim ofiste bir arkadaşımın çok ağır egzama problemleri var. Ateş yapıyor ara ara hatta. Psikiyatrik tedaviyle hafifledi .(gölcükte enkazdan çıkarılmış o zamandan travması var, sonra babasının ani vefatı sonra annesinin kanser süreci ve vefatı) Psikolojik olarak çok yıpranmıştı. Terapi çok hafifletti egzamalarını

Bende de egzama var, çok şiddetli olmasa da. Sürekli nemli tutarak hafifletmeye çalışıyorum. Çaresini bulan varsa, bana da bilgi versin lütfen.

Bıttım sabunu ve bıttım özü yağı bu konuda çok övüyorlar bir araştırın derim.

Yanına gittiğimde ceviz yapragini yapmıştım 2 sene önce falan. Ama bikac günden sonra bırakmıştık. Tekrar deneyelim olmadı. O kadar yarılmış ki ayak tabanları avuç içleri ne yürüyebiliyor ne bişe tutabiliyo. Acısını zaten tahmin edebiliyorum. Ne ilaçlar kullandık fayda olmadı olmuyor
Geçmiş olsun öncelikle 1 senedir yoğun olarak ellerimde var acısı anlatılmaz ne temizlik ne başka bişey yapmamıyorum eldivensiz hele asla denediniz mi ceviz yaprağını ? Sonuç ne oldu yarın alıp denicem

Ben sudocrem egzama için olanını kullandım iyi geldi. Yalnız asla tedavi bitene kadar su değdirmeyin kremi dahi nazikçe sürtmeden sürün. Sabah akşam sürün 2-3 günde düzeltmeye başlar. Geçmiş olsun

X