Bebek Beslenmesi Ek gıda önerisi 4.5 aylık yardımmm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Asy1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
11
0
36
Mrb.benim 4.aylık bebeğim var.işe başlıcam 15 gün sonra anne sütüm yetersiz stok yapamıyorum .mama da almıyo ek gıda tavsiyeleri verebilirsiniz ne yiyip ne içecek .bakıcı ne yedircek yardımcı olursanız sevinirim

Sana bu konuda en sağlıklı bilgiyi aile hekimliğin verir canım. Bana ilk yoğurt ile başla demişti. Bağırsaklarına en uygun sindirebileceği yoğurt bu yüzden yoğurt ile başla demişlerdi bana. 1 gıdaya başladığında 3 gün üst üste vereceksin alerjisi var mı diye bakacaksın. Eğer alerjisi yok ise başka bir gıda.

Mrb.benim 4.aylık bebeğim var.işe başlıcam 15 gün sonra anne sütüm yetersiz stok yapamıyorum .mama da almıyo ek gıda tavsiyeleri verebilirsiniz ne yiyip ne içecek .bakıcı ne yedircek yardımcı olursanız sevinirim

Ben doktorlara pek uymadim diyebilirim 4 ayin sonundan itibaren corba, yogurt, hazir sise sisede ezilmis mama, hosaf suyu ama sekersiz kaynattim , brokoli ve kuskonmaz hasladim verdim eline kemirdi. Kabiz olmasin olmasin diye kayisi verdim eline kemirdi anlican herseyi yedi masallah.

İlk 1 fincan yoğurtla başlıcan.. ama günlük hazır sütle mayalıcaksın. . Sıvı olcak. . Sevmezse içine accık reçel koy.. ben farklı olsun diye yarım diş sarımsak da koyuyordum. Sonra yoğurt çorbası. .

X