Gebeliğe Hazırlık Ekim 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar adetime1 gün kala kaset test yaptım silik çizgi çıkmıştı hemen , kan verdim negatif çıktı. Adetim şuanda 2 gün gecikti sizce kanda yükselme ihtimali var mi yoksa adet mi olacağım:KK43:
Canım adet olabilirsin iliskiden 10 gun sonra kanda deger yukseliyor cıkmış olması lazımdı üzülme ama boşver biliyorsun hep hayırlisi 🤲🤲

Kızlar bat 26 olan var mı ya da daha geç biz hergünü değerlendirdik neredeyse ben de çok yürüdüğümde falan kaşık agrısı oluyor bazen de çok değişik bi şişkinlik hissi belirti göstermesi erken değil mi ben mi öyle zannediyorum var mı benim gibi olan

Transfer olmayacak sanırım. Bnm bebek rahmin üst tarafına yerleşiyo ve kalbi duruyo. Bu nedenle rahmin üst kısmına çizik attı dr um
anladım hayırlısı olsun canım , İnş. hayırlısıyla bu transferinde herşey olması gerektiği gibi olur. Benimde bu 3. deneme ilkinde transfer olmuştu ama hiç tutunmadı. ikincisinde donduralım dediler ama yumurtalar 5.güne gitmedi o yüzden başka doktoru tercih ettik en başta tedavi başlamadan prp yapıldı , 2 ay bekledik yeniden hsg çektirdim, rahimde yapışıklık çıkınca taze transferden vazgeçildi yumurta toplama dondurma işlemi yapıldı akabinde salı günü işte histeroskopi yapıldı spiral ve tekrar yapışmaması için jel sürülmüş , tabi halen bile ara ara sürekli ağrılarım oluyor. Şimdi 21 gün hapı verdiler ilk kutu bitince 7 gün ara verip sonra 2.kutuya başlayacağım bittiğinde yeniden hsg çektirip muayaneye gideceğim yani baya uzun sürdü. 10.07.2021 de başladım 2 ay da böyle bekleyeceğiz ocak ayı gibi ancak transfer olur diye düşünüyorum hepimiz girdik bir yola hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza hepimiz alırız inş. canım. Bu süreçte stres yapmayıp sabırla beklememiz gerekiyor, bir nevi sabrımız deneniyor canım.

Eklentiler

• IMG_20211014_113108.jpg
    IMG_20211014_113108.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 27
27 yasındayım ben. Galiba yumurta rezervinde sıkıntı tok bende. Sadece yumurta tembelliği var pcostan dolayı hormonsal bişey yani. Prp nedir bilmiyorum ama sizin tedavinizle benimki cok farklı. Bana sadece hormon vererek yumurtlamayı ve catlamayı saglıyorlar
Canım Prp de rahim gençleştirme yumurtalık rezervini daha çok uyarıyor ve amh değerin yükseliyor. Mesela prp öncesi sadece 3 yumurta toplanırken sonrasında 7 yumurta toplandı . ayrıca kalitesi de arttığından 1.kalite embiriyo oluştu çok şükür. ama kalite içinde ektra ödeme yaptık mikroçip yöntemi kullanıldı en sağlıklı en hareketli spermin geçtiği bir cihaz kullanıldı. PRP de senin kendi kanından örnek alıp , onu 15 dk hücrelerini ayırıştırıp bir yarım saat daha bekledikten sonra ameliyatla rahime gönderiyorlar. Bu yöntemle cildi gençleştirme yada bir çok hastalıkta şuan kendi kanından alınan örnek ile saç çıkarma vs. gibi tedavilerde kullanılıyor. Bende daha önce iki denememde sadece hormon tedavisi yapılmıştı ama olmadı inş. sende diğer aşamalar olmadan tutar canım , çünkü zorlu bir süreç ve bekleme oluyor. şimdi histreskopi oldum 2 ay daha bekleme olacak transfer için.

Canım benim dun yazamadim çok sevindim😍 bak o kadar karamsardin doktor ne güzel konuşmuş ben de bu ay aynı şeyi yaşadım hic beklemediğim zamanda yumurtam olmuş gözümle gördüm ovulasyon stres sebebi ve şaşırtıyor kesinlikle hem test yapıp hem 2 güne bir degerlendirirsen anca öyle tutar anladığım ben ne zaman pik çatlama görüp yapıp bıraksam olması zaten satanlar da her test atışında denemeye devam devam diyorlar, inşallah olur bu ay bebis benim de ayin 7sinde 21.4mm idi iğne olmadım ama çatlar yakında dedi değerlendirdim ust üste bakalım bekliyorum inşallah güzel haberler aliriz
Evet öyle canım, sağolasın 🥰 Doktor sana ilaç falan verdi mi kullanman için? İlk ilişki içinde 36 saat sonrasını söyledi, ardından gün aşırı

2 gunde bir iliski olması gerek o zaman kesin bir yerlerden yakarız bak simdi bende supheye dustum 🤪🤪🤪
Ben çoğu zaman testin pik gösterdiği zamanları değerlendirdim. Öncesi ve sonrasında da oluyordu ama çok sık değil haftada 2 falan. Belki de sorun buydu, bilemiyorum. Şimdi gün aşırı denemekte fayda var

KIZLAAARRR ACİLLL BAKIN ADETİM 1 GÜN GEÇTİ 3 GÜNDÜR GÖĞÜSLERİMDE AĞRI VAR. ARA ARA KASIĞIMIN SOL TARAFINA MİNİK SANCILAR GİRİYO AMA ADET TARİHİMDEN 2 GÜN ÖNCE NORMAL KASET TEST YAPMIŞTIM NEGATİFTİ SİZCE GEÇ DÖLLENME OLABİLİRMİ VEYA İHTİMAL VARMIDIR YUMURTLAMA PİK NE VARSA DEĞERLENDİRMİŞTİM. ŞUAN BEYAZIMSI GİBİ SÜMÜK GİBİ AKINTIM VAR :işsiz:
:işsiz: :işsiz: :işsiz: :işsiz: :işsiz: :işsiz: :işsiz:

Rabbim ugraslarinin mükâfatını sana güzel bebisinle vermiş insAllah kuağina almayı nasip etsin,🤲 ben 3 ay oldu henüz canım burada gezinirken her şeyden bihaber oluyor insan aceba 😕 dedim ama erken sanırım 😊 dedim bu igne kendi kednine yapılabilir mi diye düşündüm ondan bilgi rica ettim senden bakalım hakkımızda hayırlısı canım ya burada herkes farklı şeyler yaşıyor bilgi ediniyoruz bir yandan Allah isteyen herkese nasip etsin içinde de bana 😊hayırlı geceler canım teşekkürler bilgi için
Amin canım benim aminn🤲🏻 Ben 3 yıldır uğraşıyorum, eminim 3 ay da sabırsızlanmak için yeterli bir süre ama henüz ilaç ve iğne tedavisi için çok erken. İnşallah sana da nasip olsun bekletmeden 🥰

Kızlar dün çatlatma iğnesi oldum ya, doktor kullanmam için ilaçlar verdi. Coraspirin, Estrofem ve Progestan fitil 🌿 ben yumurta gelişimine de etki eden prowomen folik asit kullanıyordum doktorun önerisiyle, sizce bu ilaçlarla beraber ona da devam edeyim mi? Sormayı unuttum doktoruma 🤦

Ben de 4+1 bugun, 3+6 gibi 72 cıktı beta, sana göre cok dusuk, normal mi acaba benimki, insallah saglıklı olut doktor kontrolune gitmedim daha
Ben de gitmedim henüz ama betanın değeri önemli değil, 2 günde bir katlanarak artışı önemli diye biliyorum. Hem sen baya erken baktırdın bana göre. Sağlıklı olurlar inşallah

Kızlar dün çatlatma iğnesi oldum ya, doktor kullanmam için ilaçlar verdi. Coraspirin, Estrofem ve Progestan fitil 🌿 ben yumurta gelişimine de etki eden prowomen folik asit kullanıyordum doktorun önerisiyle, sizce bu ilaçlarla beraber ona da devam edeyim mi? Sormayı unuttum doktoruma 🤦
Devam et bence kuzum bende kullaniyorum

Ben çoğu zaman testin pik gösterdiği zamanları değerlendirdim. Öncesi ve sonrasında da oluyordu ama çok sık değil haftada 2 falan. Belki de sorun buydu, bilemiyorum. Şimdi gün aşırı denemekte fayda var
Evet bende sorunun bu oldugunu dusunuyordum bu ay farkli devam ettik bakalım 🤗

X