Elektronik Günlük

bu konular ile ilgili okuyup tavsiye edeceğin kitaplar varsa zevkle öneri alabilirim:KK200:
Can Aydoğmuş-Düşle İnan Yaşa bunu kendime alacağım ama okumadan tavsiye edebilirim o kadar iyi dönüşleri var.
Joseph Murphy-Bilinçaltının Gücü
Pierre Franckh-Rezonans Kanunu: İsteklerin Yönetimi
Bence bu üçüne bakabilirsin. ♥

bilinçaltının gücü mükemmel bir kitap canım bende okudum
diğerlerini de hemen not ediyorum :KK200:

4 Gündür neden yokum influencer edasıyla açıklayayım onu doğrusu onlar bu konuda bir açıklama yapmaz ama.. 😊
Yaklaşık 23 bin tl gibi bir borcun içerisindeyim. Kredi çekmek külfetli faiz, oranları çok yüksek. Üstelik önümüzdeki 6 ay gibi bir sürede evlenmeyi düşünürken ''pat'' diye önüme çıkan bir borç oldu bu. Haliyle moralim bozuldu çünkü aylık maaşım asgari ücret. Küçük mucitler gibi kafamda sürekli fikir kovalıyorum. Düşünmekten mideme kramplar girmeye başladı sanırım çok stres oldum. Kimseye anlatamamakta cabası. Aydın fikirleriniz ile neler yapabileceğimi bu işin altından nasıl kalkabileceğimi bilen varsa lütfen yazsın yoksa bu kadar stres ile baş edemeyeceğim. ( Her zaman umut vardır bilirim onun için sihirli cümlem: HAYATIN TÜMÜ BANA NEŞE,KOLAYLIK,BEREKET,SAĞLIK VE HUZURLA GELİR)
Öpüldünüz.. ♥

Başkaları ne borçlar ödüyor ya boşver diyerek modumu toparlayıp döndüm hemen.🥰TOPARLANIN.
Birazdan 8 saatlik mesaim başlayacak.
Reglimin ilk günü olduğu için spor yok bugün.
Güneş'in odası temizlendi.
Güneş ile yürüyüşe çıkıldı.
Köpek eğitmenliği kursuna başvuru yapıldı.
Blog yazısı yazıldı.
Hatta linki paylaşıldı. 😍

Sınanıyorum bence bu dönemde çünkü başka bir açıklaması olamaz. Daha dün yazdım buraya 6aylık bir süreçte evlenmeyi düşünüyorum diye erkek arkadaşım gecesinde mesaj atıp bu ay sonu aileleri tanıştırmak istediğini söyledi. Kendisine ne kadar borcum olduğunu ilettim ama bahane yaptığımı düşündü ki maaşımı yemesem 8 ayda bitiyor borç :KK43:. Ailemden 1 kişiye söyledim parası olduğu halde vermedi vermek istemedi yada zorunda değildi fakat elinde büyümüş bir çocuğum biraz zoruma gitti. Bir arkadaşıma söyledim yine aynı şekilde.(Bu arkadaşıma zamanında ben yardımcı olmuştum maddi olarak kendisinden ilk kez böyle bir şey istedim canı sağ olsun dedim.)Yani bence sınanıyorum ve gerçekten uzun zaman sonra ne yapacağımı bilmiyorum. Yine de bir derdi sıkıntısı olan morali bozuk olan vs varsa onlarla ilgilenebilirim kafam dağılır en azından.

Son düzenleme:
Kendimi gerçekten seviyorum.
Geçen yıl yani 2020'de bir çok arkadaşımı ruhen kaybettim onların hayat tekamülleri benimkilerden farklı bir yöne doğru gittiği için uzaklaştık. Zor oldu ama geçti. Yeni şeyler öğrendim beni daha güçlü kıldı bu olay. Manevi anlamda kimsem var demeyecekmişim.
2021 ise maddi anlamda kimsem var demeyecekmişim bunu öğrendim. Daha güçlü, daha yıkılmaz olabilmek için bunları yaşıyorum biliyorum kontrol edebileceğim olaylar dışında gerçekleşiyor bunlar.
Eğer bu satırları okuyup benzer durumlardan geçiyorsanız üzülmeyin hayat hep size oynamaz geçecek zor sandıklarınız.
Neden kendimi seviyorum dedim? Egodan mı?
Cevap hayır. Başkaları ne yaparsa yapsın, hayat bana ne kadar zorlu yollara benim iyiliğim için sokarsa soksun gece uyuduğumda da sabah kalktığımda da zihnim, kalbim ve ruhumla yine kendim olarak uyanacağım ben kendimi sevmezsem ''sen yaparsın kızım'' demezsem zihnime,kalbime ve ruhuma başkalarının söylemelerine ihtiyaç duyan zayıf bir insan olacağım. Böyle biri olmayı kim ister ki? 🙄

Kendimi gerçekten seviyorum.
Geçen yıl yani 2020'de bir çok arkadaşımı ruhen kaybettim onların hayat tekamülleri benimkilerden farklı bir yöne doğru gittiği için uzaklaştık. Zor oldu ama geçti. Yeni şeyler öğrendim beni daha güçlü kıldı bu olay. Manevi anlamda kimsem var demeyecekmişim.
2021 ise maddi anlamda kimsem var demeyecekmişim bunu öğrendim. Daha güçlü, daha yıkılmaz olabilmek için bunları yaşıyorum biliyorum kontrol edebileceğim olaylar dışında gerçekleşiyor bunlar.
Eğer bu satırları okuyup benzer durumlardan geçiyorsanız üzülmeyin hayat hep size oynamaz geçecek zor sandıklarınız.
Neden kendimi seviyorum dedim? Egodan mı?
Cevap hayır. Başkaları ne yaparsa yapsın, hayat bana ne kadar zorlu yollara benim iyiliğim için sokarsa soksun gece uyuduğumda da sabah kalktığımda da zihnim, kalbim ve ruhumla yine kendim olarak uyanacağım ben kendimi sevmezsem ''sen yaparsın kızım'' demezsem zihnime,kalbime ve ruhuma başkalarının söylemelerine ihtiyaç duyan zayıf bir insan olacağım. Böyle biri olmayı kim ister ki? 🙄
Kendini sevmeyen kimseyi sevemez, ego olarak algılayan zihinlerin eksikleri var demektir. :)

Bende sosyal detox yapıyorum ve inanılmaz hafifliyorum. Negatif enerjili, aşağı çeken, verdiğim değere nankörlük edip değer esirgeyen bencil insanları her kim olursa olsun atıyorum hayatımdan. Gerçekten geçen zamanın emeklerin insanlar üzerinde bi etkisi olmadığını ciddi anlamda öğrendim.

Artık önemli olan şu an benim için ve andan alabileceğim maksimum keyif..Geri kalan herşey önemsiz detay olarak geliyor bana artık.

Kendi dünyanızda kurduğunuz yaşam şeklinize düzeninize küçük dostunuza ve çabanıza bayıldım. İnsallah her daim böyle güçlü ve anlamlı yaşarsınız. 🌸

İnsanlar gelir.. insanlar gider... 😶

Bunu fark etmem biraz geç olmuştu benim ama geç algılayınca hayat olayın zorluk derecesini arttırarak algılamamızı sağlıyor sanırım. Geciken ödevin cezası dercesine.
Anda kalabilmeniz müthiş bir olay. İnsanlar o kadar çok ''el alem ne der , ne düşünür'' diye odaklı yaşar olmuş ki attıkları her adımı başkalarının fikir ve düşüncelerine yada karşılıklı çıkar ilişkilerine dayanarak yaşıyorlar. Keşke ne kaçırdıklarının biraz farkında olsalar. 🙄

Bu devirde bir insan beni anlayınca teşekkürün yetersiz kaldığını düşünür oldum. 🥰 Yorumunuz beni çok mutlu etti. Ve bende anda kalıp gözü kara olabilmenize kendinize verdiğiniz değere bayıldım. 🎈
Negatiflerden uzak durabildiğim mümkün mertebe hayatımdan atabildiğim biri olabilirim inşallah ben de.
🤗

Kendini sevmeyen kimseyi sevemez, ego olarak algılayan zihinlerin eksikleri var demektir. :)

Bende sosyal detox yapıyorum ve inanılmaz hafifliyorum. Negatif enerjili, aşağı çeken, verdiğim değere nankörlük edip değer esirgeyen bencil insanları her kim olursa olsun atıyorum hayatımdan. Gerçekten geçen zamanın emeklerin insanlar üzerinde bi etkisi olmadığını ciddi anlamda öğrendim.

Artık önemli olan şu an benim için ve andan alabileceğim maksimum keyif..Geri kalan herşey önemsiz detay olarak geliyor bana artık.

Kendi dünyanızda kurduğunuz yaşam şeklinize düzeninize küçük dostunuza ve çabanıza bayıldım. İnsallah her daim böyle güçlü ve anlamlı yaşarsınız. 🌸
İnsanlar gelir.. insanlar gider... 😶

Bunu fark etmem biraz geç olmuştu benim ama geç algılayınca hayat olayın zorluk derecesini arttırarak algılamamızı sağlıyor sanırım. Geciken ödevin cezası dercesine.
Anda kalabilmeniz müthiş bir olay. İnsanlar o kadar çok ''el alem ne der , ne düşünür'' diye odaklı yaşar olmuş ki attıkları her adımı başkalarının fikir ve düşüncelerine yada karşılıklı çıkar ilişkilerine dayanarak yaşıyorlar. Keşke ne kaçırdıklarının biraz farkında olsalar. 🙄

Bu devirde bir insan beni anlayınca teşekkürün yetersiz kaldığını düşünür oldum. 🥰 Yorumunuz beni çok mutlu etti. Ve bende anda kalıp gözü kara olabilmenize kendinize verdiğiniz değere bayıldım. 🎈
Negatiflerden uzak durabildiğim mümkün mertebe hayatımdan atabildiğim biri olabilirim inşallah ben de.
🤗

Deli gibi çalıştım desem yeridir. 🤪

Güneş için yaptıklarım (Ne yapsam az kalır.)🐶

• Merak etmeyin Güneş'in odasını temizledim. 😂
  • 2 yeni komut öğrendik bugün.
  • Yürüyüşlerimizi tamamladık.
  • Ev maması denedik.(Sevildi.)
Emekliliğim için yaptıklarım 😋
  • 8,5 Saat çalıştım.
Kendim için yaptıklarım 💋
  • Yaklaşık 2 litre suyumu içtim.
  • Muhteşem pancake yapıp yedim. Saatini sormayın söyleyemem. 👏
  • Mışıl mışıl 9 saat uyudum çok biliyorum ama ihtiyacım varmış ne yapalım.

Acil yapmam gerekenler
  • 4/5 gündür spora uğramıyorum sanırım artık bünye istiyor.
  • Sigarayı acilen bırakmam lazım dersem gülersiniz en azından azaltmam lazım.😊

Hobim için yaptıklarım❤
  • Blog içinse yazımı elbette tamamladım link sizlerle..

Linkteki fotoğrafa çok uzun süre bakınca Güneş ile beni görüyorsunuz 😍

Pazartesiden çarşambaya salıyı ıskalamışız :ıslık:

• Odamız temizlendi.
  • Farklı ev mamaları deniyoruz.
  • Sık sık komut tekrarları yapıyoruz. 9 Aylık olduk.
  • 8,5 Saat çalıştım.
  • Yaklaşık 2 litre suyumu içtim.
  • Spora gittim.
  • Uzun süreden sonra düzleştiriciyi çalıştırdım.
Acil yapmam gerekenler
  • Blog için yazı yazmak.
  • Bir patili grupta hasta köpek gördüm. Yarın onu bulmayı planlıyorum o bölgede bir işim var belki bir belediye veterinerine götürürüm.
  • Dişimin absesinin inmesi için doğal çözüm bulmam lazım.

Pazartesi - Perşembe programlarına dönmüş günlüğüm.😃
Kendimi iyi hissetmeye adayıp kaybolmuşum. Başardım mı?
-Eveeeeeet.🧡

• Odamızı hep temizledik.
  • Ev mamalarını sevdik. Fakat kuru mamayı da yine de ihmal etmeyeceğiz dönüşümlü devam edeceğiz.
  • Artık kış aylarına geçiyoruz geceleri kefir tüketeceğiz uyumadan önce.Stoğumuzu yaptık ev maması malzemeleri ve kefir için.
  • Her gün 8.5 saat çalıştım geçtiğimiz perşembe hariç.
  • Düzenli su tüketimim başarı ile devam ediyor.
  • Geçtiğimiz perşembe arkadaşlarım ile buluştuk çok özlemişim zaman su gibi akıp geçti.
  • Dün gece devasa bir kısır yaptım kendime çünkü olması için bir çok etken vardı. 😀
  • Uyku düzenim hoppss geri dönüyor.

Acil yapmam gerekenlerden neler yaptım. 🆘
  • Blog için yazı yazmak.✅ Buyrunuz linki ben faydasını gördüm size de şifa olsun ♥
  • Bir patili grupta hasta köpek gördüm. Yarın onu bulmayı planlıyorum o bölgede bir işim var belki bir belediye veterinerine götürürüm. ❌ Yavrucağı bulamadık.
  • Dişimin absesinin inmesi için doğal çözüm bulmam lazım. ✅ Sayı sekansları ile çözdüm.

Şimdi yaptıklarımı yazdım sıra hissettiklerimde çünkü doluyum sanırım.
Güne açan çiçekler gibiyim yalan yok . Neden? Çünkü yapım bu. Anlamadım ne akrep burcuyum ne boğa ne de koç neden böyle ertesi gün yeniden doğuşluk anlamıyorum.
Yukarıda yazmıştım maddi açıdan zor bir dönem geçiriyorum. Bunun yansımaları günlük yaşantıma da bazen gölge düşürmüyor değil. Örneğin; bugün ben hesabımda 600 tl var elektrik faturamı yatırıp köpeğime çarşamba günü gidip mama alırım derken banka ödemedeki gecikmeden dolayı hesabımdaki parayı çekmiş. Görünce mobil bankacılık uygulamasına 15/20 saniye bakakaldım öyle. Kredi kartım kapalı/nakit kalmış 15 tl /maaş kartındaki desen gitmiş. Telefondaki rehber listemi whatsapptan karıştırdım. Çoğu en az 4 yıllık arkadaşlarım ve birinden bile bugüne kadar borç almadım eksine verdiklerim oldu. Elim gitmedi, yazamadım utandım. ( Çok yakın arkadaşımdan ve ailemden birisinden 7 yada 10 gün önce isteyip hayır cevabını almıştım sanırım bundan kaynaklı yazmaya çekindim. )Şimdi okuyup soran olabilir bunları neden buraya yazıyorsun diye, hakkındır sor. 😊 Cevabı belli:
-'' Hayat hep bana oynamayacak,günlerim tabiki de aydınlığa erişecek ama ben bugünleri tek başıma iken yaşadığım güçlükleri asla unutmayacağım.''

Sonra instagrama girdim karşıma çıkan görseldeki yazıyı aktarıyorum size;
''Geminin içi su almadığı müddetçe ,sonsuz büyüklükteki deniz o gemiyi batıramaz. Siz zihninize girmesine izin vermediğiniz müddetçe olumsuzluklar da sizi yıkamaz.'' 🥰
Dedim ki canım evren yine iş başındasın koçum.. 😂
Diyeceğim o ki artık hastalığı,sağlığı geçtim insandan insana fayda pek yok birsiniz teksiniz konu ne ise sadece kendinize güvenin. Yaslanacaksanız bu devirde bir şeye o bir insan değil. Bir ağaç, bir hayvan olsun. Duygularınızı siz kelimelere dökmeden daha iyi anlarlar ve menfaat beklemezler.

Okursanız bu satırları bana da üzülmeyin. Ben yarın oynaya zıplaya yine kalkarım. 😅

Yazılarınız çok güzel, sanırım size başkaları ilham olmuş. Siz de bana ilham oldunuz. Ben de açacağım bir günlük 👏👍😊

Günaydınnnnnn 🧡

Bugüne çok erken saatte giriş yaptım.

• 07:00 kahvaltı yapıldı.( Yulaf,muz ve fıstık ezmesi)
  • 08:00 spora gidildi.
  • 09:10/09:30 market alışverişi tamamlandı.
  • 09:40/10:20 Güneş'in sabah gezmesi tamamlandı. Gece temizledik odamızı bugünlük oda temizliği yok.🦮
  • Şimdiden 1 litre suyumu tüketmişim.
  • Gece 02:30 a kadar uyanık olacağım için biraz kestirme zamanı. (emekliliğe yatırım biliyorsunuz 😊 mesaim var)

Acil yapılması gerekenler
➡️ Güneş için dış parazit kovucu doğal sprey yapılacak.
➡️Salonda kardiyoya ağırlık verilip evde düzenli squat programı oluşturulacak.
➡️ 1 tane blog yazısı tamamlanacak.

Yukarıdaki aciliyeti belirlenen maddeler için kendime salı gününe kadar zaman veriyorum.🧡

Bu arada sürekli bazı rakamlar karşıma çıktığı icin melek sayılarını araştırdım ve bununla alakalı bir yazı hazırladım.

X