Elim ayağım dolaştı

Cuma günü bir isim var bahanesiyle bende servise bindim en azından diğer öğrencileri alana kadar bende servis deydim diğer öğrenciler binince indim ben .

Okul bize çok uzak mahalle okulu değil özel okul da değil aslında babasının çalıştığı kurumun öğrencilerinin gittiği bir okul yani .
Bizde arabada yok ben götüremem çocuğumu
Gidiş geliş çok uzak .

Servisi mi değiştirsem ne yapsam .
Dokuz günluk tatili iyi değerlendirmek istiyorum ağzından laf alayım .

Önerisi olan varsa nasıl yol izlemem gerekiyor yazarsa sevinirim .

Okulun rehberlik servisi veya sınıf öğretmeni ile neden görüşmedin? Görüşmen gerekirdi. Ne devlet okulu ne özel okul diye bir okul türü yok. Hepsi milli eğitime bağlı, öğretmenlerin olduğu, hatta rehberlik servisinin olduğu okullar.

Gerekirse kızına akıllı saat al, sadece yolculuk sırasında taksın, yoldayken kızını arar konuşursun.

Ne demek hala napıcam bilmiyorum, burada bu kadar insan sana fikir verdiler, yol gösterdiler. Belki benzer şikayet var, iletildi okula, belki öğretmenlerinin ya da diğer velilerin şüphelendiği durum var. Neden okulla görüşmediğini anlayamadım.

Okulun rehberlik servisi veya sınıf öğretmeni ile neden görüşmedin? Görüşmen gerekirdi. Ne devlet okulu ne özel okul diye bir okul türü yok. Hepsi milli eğitime bağlı, öğretmenlerin olduğu, hatta rehberlik servisinin olduğu okullar.

Gerekirse kızına akıllı saat al, sadece yolculuk sırasında taksın, yoldayken kızını arar konuşursun.

Ne demek hala napıcam bilmiyorum, burada bu kadar insan sana fikir verdiler, yol gösterdiler. Belki benzer şikayet var, iletildi okula, belki öğretmenlerinin ya da diğer velilerin şüphelendiği durum var. Neden okulla görüşmediğini anlayamadım.
Şu anlamda ne yapicagimi bilmiyorum.emin olmak istiyorum.Emin olmadan ortalığı velveleye vermek istemiyorum.
Okulların açıldığı ilk gün okula gidip aynı servisdeki çocuuklar görüşüp velilerin notlarını alıp görüşmeyi düşünüyorum aynı zamanda öğretmen ve rehberlik servisi ile

Şu anlamda ne yapicagimi bilmiyorum.emin olmak istiyorum.Emin olmadan ortalığı velveleye vermek istemiyorum.
Okulların açıldığı ilk gün okula gidip aynı servisdeki çocuuklar görüşüp velilerin notlarını alıp görüşmeyi düşünüyorum aynı zamanda öğretmen ve rehberlik servisi ile
Okul ve Rehberlik servisi ile görüştüğünüzde direkt bildirim yapacaklardır, ben vazgeçtim çocuk polisine söylemeyin durumu olmaz bununda aklınızda tutun. Buna benzer bir şey yaşayıp bildirim yaptığımda anne zorluk çıkardı neden polise haber verdiniz diye

Okul ve Rehberlik servisi ile görüştüğünüzde direkt bildirim yapacaklardır, ben vazgeçtim çocuk polisine söylemeyin durumu olmaz bununda aklınızda tutun. Buna benzer bir şey yaşayıp bildirim yaptığımda anne zorluk çıkardı neden polise haber verdiniz diye
Neden zorluk çıkarayım canım..ben sadece emin olmak istiyorum küçük bir yer ve doğuda bir şehir.cok olay olur çok büyür emin olmadan ortalığa dokersem ve aksi çıkarsa çok farklı yerlere çekebilir ler ne yazikki o zihniyet.ama gerçekse ve emin olduktan sonra er meydanında sallandiririm onu....

Akıllı saati var.

Neden zorluk çıkarayım canım..ben sadece emin olmak istiyorum küçük bir yer ve doğuda bir şehir.cok olay olur çok büyür emin olmadan ortalığa dokersem ve aksi çıkarsa çok farklı yerlere çekebilir ler ne yazikki o zihniyet.ama gerçekse ve emin olduktan sonra er meydanında sallandiririm onu....
Yok bilgi vermek istedim sadece bildirim yaptım diye anne sonra üzerime gelmişti, neden polise gittin vs diye. İşte emin olmak ne kadar mümkün, okulda böyle bir bir bilgi geldiğinde biz araştırma yapmadan çocuk polisine devrediyoruz olayı, çünkü biz bundan emin olamayız ve o sorumluluk polise ait

Akıllı saati var. Zaten

Yok bilgi vermek istedim sadece bildirim yaptım diye anne sonra üzerime gelmişti, neden polise gittin vs diye. İşte emin olmak ne kadar mümkün, okulda böyle bir bir bilgi geldiğinde biz araştırma yapmadan çocuk polisine devrediyoruz olayı, çünkü biz bundan emin olamayız ve o sorumluluk polise ait
Anladım teşekkür ederim.peki sizce bu durumda tatil boyunca kızıma sormaya devam etmeli miyim.yada nasıl sormaliyim

Anladım teşekkür ederim.peki sizce bu durumda tatil boyunca kızıma sormaya devam etmeli miyim.yada nasıl sormaliyim
bu konuda yapılması gereken tek şey şuan için çocuğa sorup emin olmak ama çocuklar bu gibi durumlarda asla aile ile konuşmuyorlar,kendi hataları var sanıp çekiniyorlar,henüz yabancı oldukları öğrenmeye çalıştıkları bu dünyada kendilerini korumaya alıyorlar,bir uzmana götürmeniz şart,sadece bir gününüzü alacak ve rahatlicaksınız,tahminlerle hiçbişey yapamazsınız,eğer adam böyle birşey yapmadıysa onun için çok rencide edici bir hakaret olur ve mesleğinede yansır,eğer yapmışsa siz emin olana kadar başka çocuklarda dahil yapmaya devam eder,tek çözüm emin olmak,onun içinde bir uzmana götürün öyle birşey olmamışsa bile o servisten yinede alın başka servise verin,servisçinin hareketlerininde tedirgin edici olduğunu iyi niyetle bile olsa sevmemesi dokunmaması gerektiğini bilmesi lazım diğer ailelerinde haberinin olması lazım,ben bu kadar sakin kalamazdım sanırım.

Sormayın bence iyi bir çocuk terapisti arayın ve onunla görüştürün, sizin sorular çok yönlendirici farkında olmadan manipüle ediyorsunuz

Ortam dinleyen akıllı saat varsa takip bı dinleyin. Hoş onlarda çoğu yerde çekmiyor.

Cuma günü bir isim var bahanesiyle bende servise bindim en azından diğer öğrencileri alana kadar bende servis deydim diğer öğrenciler binince indim ben .

Okul bize çok uzak mahalle okulu değil özel okul da değil aslında babasının çalıştığı kurumun öğrencilerinin gittiği bir okul yani .
Bizde arabada yok ben götüremem çocuğumu
Gidiş geliş çok uzak .

Servisi mi değiştirsem ne yapsam .
Dokuz günluk tatili iyi değerlendirmek istiyorum ağzından laf alayım .

Önerisi olan varsa nasıl yol izlemem gerekiyor yazarsa sevinirim .
Merhabalar , psikoloğum ve önerim ilk önce bir psikyatrist ya da ilçenizde bulunan bir psikolog ile yüzyüze görüşmeniz. Çocuğun şüphe duyulan durumla ilişkili herhangi bir beyanı söz konusu ise zaten şikayette bulunmanız yönünde bir yol izlemenizi tavsiye ederim . Bu tarz durumlarda bilindiği üzere çocuğun beyanı esastır. Sonrasındaki süreç ile ilgili zaten psikyatr ya da psikolog size bir yol haritası çizecektir. Servis değiştirebilirsiniz tabii ki fakat olumsuz bir durum yaşandıysa izlerini hafifletmek adına terapi desteği almanız şart çocuk - ergen çalışan bir psikolog bu konuda size katkı sağlar . Psikolog ilaç desteği gerekli görürsede psikyatriste yönlendirme yapacaktır.
Geçmiş Olsun..
Her psikolojik sorun sıkıntı yada travma durumunda erken teşhis ve tedavi fiziksel rahatsızlıkta nasıl önemliyse aynı şekildede ruh sağlığındada böyledir.

X