Elim ayağım dolaştı

Oğlumun öğretmeni de erkek çocuklarını çok seviyor hep kucağında ucururken görüyorum ama küçücük çocuklar insanın aklına gelmez sanki ya bilemedim

:KK43: o kadar haklısınız ki. Ben direkt soruyorum açıkçası. Sana dokundu mu dokunduysa nerene dokundu gibi. Neden soruyorsun dediğinde sorduğum sorulara önemli ve bilmem gerektiği için soruyorum iyiliğin için diyorum. Ama yöntem doğru mu bilmem benimkinde ise yarıyor şimdilik
Çocuklara 3 yaşından itibaren özel bölgelerine dokundurtmamasını anlatmanız gerekiyor benim kızım özel bölgelerine kimseye dokundurtmuyor (6 yaş) annem şakasına poposuna vursa benim özel bölgeme dokunma diye bağırıyor. Bence konu hafife alınıcak bir konu değil eniştem beni taciz ediyordu küçükken,ben beni seviyor diye düşünüyordum sürekli kucağına gidiyordum,6 yaşındayken beni yine sevmek için kucağına aldığında dilini ağzıma soka soka öptü,ordan kaçtım ve bir daha yaklaşmadım ona. Yani demek istediğim tacizi bile sevgi olarak görebilir çocuklar sakın peşini bırakmayın ve söylediklerini hafife almayın. Ben anlattığımda anneannem bana inanmamıştı.

Geçen gün benim kızım da okuldaki abi bizi güldürdü dediğinde bile tedirgin oldum kim o abi diye sordum tiyatrocu demişti. Meğer okulda tiyatro izlemişler sonra zaten video da konmuştu ordan izledim. Yani çocuklara çok dikkat edilmesi gerekiyor nolursunuz her söylediğini ciddiye alın ve peşini bırakmayın. Kızları sevip erkeklere kızması bile çok saçma

Kızım birinci sınıf

Az ince resim yaparken bizim servis abimiz çok iyi kızları çok seviyor erkeklere çok kızıyor.
Kızlara hep şeker alıyor banada aldı bir kere dedi.

Hiç bozuntuya vermeden konuşturdum.
Ne guzel öpüyor mu falan dedim çok seviyormus ya dedim.
Tedirgin oldu evet dedi.
Ne güzel başka diye ağzından laf almaya çalıştım konuşmadı..
Hayal dünyası çok geniş bir çocuk.
Servisde bir şirket öyle kayıtsız biri değil.
Bilmiyorum napicagimi şaşırdım.simdi nasıl ben servis ile göndereyim yarın birde ilk önce kızımı alıyor abartıyormuyum kızıma nasıl yaklaşmalıyim
Bir uzmanla görüşün. Çocuğunuzla o konuşsun bence.

Çocuklara 3 yaşından itibaren özel bölgelerine dokundurtmamasını anlatmanız gerekiyor benim kızım özel bölgelerine kimseye dokundurtmuyor (6 yaş) annem şakasına poposuna vursa benim özel bölgeme dokunma diye bağırıyor. Bence konu hafife alınıcak bir konu değil eniştem beni taciz ediyordu küçükken,ben beni seviyor diye düşünüyordum sürekli kucağına gidiyordum,6 yaşındayken beni yine sevmek için kucağına aldığında dilini ağzıma soka soka öptü,ordan kaçtım ve bir daha yaklaşmadım ona. Yani demek istediğim tacizi bile sevgi olarak görebilir çocuklar sakın peşini bırakmayın ve söylediklerini hafife almayın. Ben anlattığımda anneannem bana inanmamıştı.
Sanırım konu sahibi sandınız beni ve size sonuna kdr katiliyorum konu hiç hafife alınacak konu değil ufacık bir tereddüt bile varsa dibine kdr araştırılmalı

Kesinlikle bu durumu ciddiye alın ve asla evladımızı yarın o sevisciye emanet etmeyin..

Kafanızda durumu normalleştirmeyin.. Bu süreçte okulun rehberlik servisine bilgi verin. Çocuğunuzu iyi bir uzman desteği ile anlamaya çalışın. Durumu anlayana kadar kendiniz okula götürüp getirin.

Bir de neden serviste kadın hostes yok? Buna tepki göstermelisiniz.

Diğer velilerle iletişim kurun?

İhtimali bile korkunç. Bana kalırsa okuldaki rehber öğretmenle görüşün bunu. Çocuklarla belki bire bir konuşarak neler olduğunu anlayıp, okul yetkililerini bilgilendirir. En azından servislere bir hostesin eşlik etmesi istenebilir.
Bence bunu sizde müdürden talep edebilirsiniz rehberlikle konuşmadan bile. Zorunlu değil miydi zaten servislerde hostes?

Bence tepkınızı ölçmek için konu başlatmıs ve yuzunuzdekı panikten sonra susmuş olabılır. Cocukken uzun süre tacize uğramış ve baya zaman sonra söyleyebılmıs bırı olarak yazıyorum.
Öpüşmek daha kötü sandıgım ıcın anca o zaman söyleyebılmıstım yıne korka korka. Annem o zaman bana acıkca anlat ben senın yanındayım gibi sakin konussa daha rahat olurdu sanki. Dün gibi aklımda annemın o şaşkınlık sinirlilik endişe dolu halleri. Panikten öyle bir sormaya irdelemeye başlamıstıkı. Ocuk aklımla bana kızıyor sanmıstım

Kızım birinci sınıf

Az ince resim yaparken bizim servis abimiz çok iyi kızları çok seviyor erkeklere çok kızıyor.

Tedirgin oldu evet dedi.
Bilmiyorum napicagimi şaşırdım.simdi nasıl ben servis ile göndereyim yarın birde ilk önce kızımı alıyor abartıyormuyum kızıma nasıl yaklaşmalıyim
Serviste rehber abla yok mu ? Bizim servislerde var. Çok rahatsız edici bir durum vallahi. Şimdi 10 günlük bir tatil var bu tatil sürecinde oyunlar kurarak konuşturabilirsiniz. Mesela figürler arkadaş olsun okula gitsinler giderken servise binsinler falan. Hayal dünyası çok geniş dahi olsa bazı konuları çocuklar bilmediği için olmayanı anlatmaz

Kızım birinci sınıf

Tedirgin oldu evet dedi.
Servise hemen göndermezdim basta sakin kalmaya calisirdim bazen cocuklar yalan söyleyebiliyor bazen dogru söyleyebiliyor emin olmak icin pedagog görmesi gerek belki gercekten sapiktir veya degildir bilmiyorum bu olayin takipcisi kalirdim sorustururdum. Rehber abla yok muydu?

Kızım birinci sınıf

Tedirgin oldu evet dedi.
hayır kesinlikle abartmıyorsunuz,oğlum geçen aylarda elinde balonla geldi okuldan,kim verdi diye sordum kantinci abi diye cevap verdi,herkesemi verdi diye sordum bilmiyorum olabilir dedi,başka şeylerde verdimi daha önceden diye sordum evet bazen şeker,jelibon vs veriyor dedi,anlamaya çalıştım çok tedirgin oldum,başkalarınada aynımı sadece sanamı,tenefüste ne oluyor fln hergün okuldan aldıktan sonra onu dinler sorarım anlatır tabi ama ben o gün bu cevaplardan tatmin olmadım ve öğretmenini aradım,detaylandırarak anlattım konuştuk,okulun her yerinde kamera var,tenefus araları kısa,nöbetçi öğretmenler var vs derken rahatladım ama en ince ayrıntısına kadar sorar dinlerim ve ona da tedirgin etmeden ne çeşit insanların olduğunu olması gereken ve olmaması gereken davranışları anlatırım,yapı gereği hırçın bir çocuk zaten üstüne gidince sinirleniyor ama tedirgin etmeden sormanın bir yolunu bulmak gerekiyor,sormadan olmaz,ağzından laf almanın başka yolunu bilmiyorum,mesela bazı uzmanlar öyle düpedüz sorulmaz yada ağzından şöyle laf alın böyle yapın fln diyorlar ama bir anne o soğukkanlılığı gösteremez hemen cvp arar,uzmanlar sanırım ya anne değil yada çok soğukkanlılar,malesef çok çok kötü bir dünyada yaşıyoruz ve sürekli olur olmadık hayrete düşürecek olaylar duyuyoruz,çocuklarında malesefki bunların farkında olması gerekiyor,hem bu tip insanları anlatmayıp uyarmayıp hemde farkında olmalarını bekleyemeyiz,sebebini bilmeden kendisini nasıl ve kimden koruyacığını bilmeden nasıl farkında olabilirki yaşadıklarının,çocuklar için çok endişeleniyorum,kamera,akıllı telefon,güvenlikli okul vs derken hiç alanları kalmıyor.

Kızım birinci sınıf

Tedirgin oldu evet dedi.
Çocuğun ağzında böyle laf alınmaz. Okulda psikolojik danışman varsa destek alın, o yardımcı olsun. Ama içinize şüphe düştüyse de servisi değiştirin.

Ben de çok tedirgin oldum umarım böyle bir durum yoktur. Oyun oynar gibi çocuğunuzla konuşmanız lazım doğrudan sormak yerine. Ya da bir pedagog eşliğinde konuşabilirsiniz ama asla peşini bırakmayın. Öpmesi falan hiç normal değil.

Hostes olmaması suç çocuğunuzu pedagoga götürün evde de resim cizdirin okula giderken okulda ne yaptığıyla ilgili araya serviside cizelim mi vs gibi oyun şeklinde ve okulla irtibata geçin ben olsam ses kayıt cihazı yerleştirirdim çantasına vs kimseye güvenmiyorum ama kanıt olmadan ithamda bulunmakta olmaz kimsenin ekmeğiyle de oynamamali net sonuç için işin üstüne düşün
Servisciyi uyarin ben çocuğuma şeker vs yedirmiyorum lütfen sizde vermeyin diye kontrol ettiğinizi bilsin

X