Elim ayağım dolaştı

peşini bırakmayın pedagog yardımıyla sorulması daha doğru onlar çoçukların iç dünyasında gezintiye çıkmayı iyi bilirler Allah korusun ya

Çocuk gelişimcilerin nasıl bir yetkisi yok?
Çocuk İzlem Merkezlerini duydunuz mu?
Eğitimini almışlarsa oyun terapisi yapma yetkileri var.
Gayet de gidebilirler
Ok ben uçak mühendisliği okuyup gidip oyun terapisi eğitimlerine katılıp oyun terapisi yapayım.
Rica ederim herkes kendi işine baksın. Klinik psikologlar ve psikiyatristlere bırakınız bu işleri.
Hele böyle taciz gibi şeyleri..

Çalışmıyorsanız kendiniz götürüp getirin.

:KK43: o kadar haklısınız ki. Ben direkt soruyorum açıkçası. Sana dokundu mu dokunduysa nerene dokundu gibi. Neden soruyorsun dediğinde sorduğum sorulara önemli ve bilmem gerektiği için soruyorum iyiliğin için diyorum. Ama yöntem doğru mu bilmem benimkinde ise yarıyor şimdilik
Kendi kafanıza böyle şeyler yapmamalısınız. Acil pedagoji hakkında bilgi sahibi olun

Hiç beklemeyin akli basinda olan bir psikolog veya psikiyatristten yardim alin.Her psikolog da akli basinda degil. Ne vakiflarin ne psikologlarini gorduk… Kizinizi da servisle gondermeyin sistemleri guvenli gelmedi bana. Hem yalniz kaliyor soforle iceride yardimci abla yok hem de kamera yok. Ben emanet etmezdim. Ustelik çocuk birşeyler anlatmış siz de ne guzel ne guzel demeyin bir dahakine. Cocuk biri opse normal bilecek guzel birsey zannedecek

Ok ben uçak mühendisliği okuyup gidip oyun terapisi eğitimlerine katılıp oyun terapisi yapayım.
Rica ederim herkes kendi işine baksın. Klinik psikologlar ve psikiyatristlere bırakınız bu işleri.
Hele böyle taciz gibi şeyleri..

Hanımefendi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi lisans programı öğretim görevlisiyim.
Siz kimsiniz?
Profilinizdeki mesleğiniz doğruysa çevirmen yazıyor.
Cidden gidin kendi işinizi yapın.

Ufkunuzun genişlemesini isterseniz cinsel istismar bildiriminin yapıldığı çocuk izlem merkezlerinde psikologlara ek olarak kimler çalışıyormuş bir okuyun

ÇİM

Son düzenleme:
Siz pedagog değilseniz bence bu tarz sorular sorarken yanlış bir şey sorup kaş yaparken göz çıkarabilirsiniz.Bence pedagog ile görüşün

Ek bilgi yazayım. Türkiye de pedagog diye bir unvan yoktur. Biri pedagogum diyorsa diploması yurtdışındandır veya şarlatandır.
Düzelteyim derken daha ciddi travmalar açmamak için iyi araştırın.

Çocuk gelişimi uzmanı, psikolog ile görüşebilirsiniz.
Ben olsam hemen götürürdüm.
Servise ilk biniyormuş bir de. Allah korusun

Ben yerinizde olsam okulun rehberliği ile görüşürdüm.rehberlik hocasıbu durumda çocuğa nasıl yaklaşacağını daha iyi bilir. Birde diğer çocukların velisiyle görüşün.

Yani belki adam bunu kimseye söylemeyin diye tembihliyordur. Ben bu çocuklar hayal dünyası çok geniş, olmayan şeyleri var gibi anlatabilir kısmına katılmıyorum.

Çocuğunuz şuan "annem duymaması gereken bir şey duydu, şimdi söylediiimi öyle bir şey olmadı inkar edeyim" haline gelmiş olabilir.
Çocuğun beyanı varsa direkt bildirim yapar okul

Cuma günü bir isim var bahanesiyle bende servise bindim en azından diğer öğrencileri alana kadar bende servis deydim diğer öğrenciler binince indim ben .

Okul bize çok uzak mahalle okulu değil özel okul da değil aslında babasının çalıştığı kurumun öğrencilerinin gittiği bir okul yani .
Bizde arabada yok ben götüremem çocuğumu
Gidiş geliş çok uzak .

Servisi mi değiştirsem ne yapsam .
Dokuz günluk tatili iyi değerlendirmek istiyorum ağzından laf alayım .

Önerisi olan varsa nasıl yol izlemem gerekiyor yazarsa sevinirim .

Cuma günü bir isim var bahanesiyle bende servise bindim en azından diğer öğrencileri alana kadar bende servis deydim diğer öğrenciler binince indim ben .

Okul bize çok uzak mahalle okulu değil özel okul da değil aslında babasının çalıştığı kurumun öğrencilerinin gittiği bir okul yani .
Gidiş geliş çok uzak .

Servise binmeniz çok mantıklı olmuş bence. Yani geçerli bir çözüm yolu bulana kadar günü kurtarmış en azından. Şimdi elinizi çabuk tutup bir uzman bulun ve konuyu o çözsün. Siz daha fazla irdelemeyin. Bazı arkadaşların da dediği gibi, işin uzmanı olmadığınızdan yanlış sorularla yanlış yönlendirme yapabilirsiniz farkında olmadan. Yapılması gereken zaten uzmana danışmak. Sonrasında zaten duruma göre süreç şekil alacaktır.

Servise binmeniz çok mantıklı olmuş bence. Yani geçerli bir çözüm yolu bulana kadar günü kurtarmış en azından. Şimdi elinizi çabuk tutup bir uzman bulun ve konuyu o çözsün. Siz daha fazla irdelemeyin. Bazı arkadaşların da dediği gibi, işin uzmanı olmadığınızdan yanlış sorularla yanlış yönlendirme yapabilirsiniz farkında olmadan. Yapılması gereken zaten uzmana danışmak. Sonrasında zaten duruma göre süreç şekil alacaktır.
Bende öyle yapmayi düşünüyorum ama bulunduğum küçük bir doğu şehri ledqgog iyi bir pedagog bulmam zor olacak gibi ayrıca acaba bu durumu eşime soylemelimiyim..

Gidiş geliş çok uzak .

Kesinlikle servis değişikliği yapın..

Asla evladınızı o servise emanet etmeyin.

İyi bir uzmandan da destek alın.

Ayrıca eşiniz de bilsin lütfen.

Ayrıca eşiniz gidip o servisin, servisçinin bağlı olduğu birime gidip durumu konuşsun, sorumlu kişiye bu samimiyetin sebebini sorsun..

İş işten geçmeden hemen önleminizi alın.

Kesinlikle servis değişikliği yapın..

Asla evladınızı o servise emanet etmeyin.

İyi bir uzmandan da destek alın.

Ayrıca eşiniz de bilsin lütfen.

Ayrıca eşiniz gidip o servisin, servisçinin bağlı olduğu birime gidip durumu konuşsun, sorumlu kişiye bu samimiyetin sebebini sorsun..

İş işten geçmeden hemen önleminizi alın.
Nasıl olacak bilmiyorum okul şehrin dışında ve okulun bağlı olduğu şirket bünyesindeki her servisi mahalle mahalle ayırmış .Şimdi değişim için başvuru yapsak blve başka alternatif olmasa ne yapic bilmiyorum

X