Aile Planlaması Ella Ertesi Gün Hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Kizlar bi sorum olacakti. Ben 21 yasinda ve nisanliyim araligin 12 sinde reglim bitti ve 2 hfta kadar sonra nisanlimla surtunme yoluyla biseyler yasadik. Prezervatif yirtildi ve hafif ic camasirima bulasti haliyle.. Ardindan 1 saat icinde ella kullandim bu ayin 10 unda bir kac damla kan gordum ama hala tam anlamiyla regli olmus degilim. Butun belirtiler var ama regli olmadim. Bu yaz evlenicem ama yinede korkuyorum sizce bisey olmus mudur hamilelik gibi?

Arkadaşlar merhaba hamile kalınması en riskli günümde ilişki yaşadım ve ilk on iki saat içinde ella aldım ..reglim gecikti 3. Gün bugun korkudan test yapamıyorum..lekelenme vs olurdu adete yakın kupkuru cok stres oldm sizce hamilemiyindir

Arkadaşlar merhaba hamile kalınması en riskli günümde ilişki yaşadım ve ilk on iki saat içinde ella aldım ..reglim gecikti 3. Gün bugun korkudan test yapamıyorum..lekelenme vs olurdu adete yakın kupkuru cok stres oldm sizce hamilemiyindir
Canım benımde yumurtlama gunund olmuştu 13 saat sonra ella içtim aderim gecıktı test yaptırdım negatif çıktı doktor tarlusal verdi 20 gun sonra adet oldum. Hap gecıkme yaptı bende

Çok teşkkr ederim hemn döndüğünüz için☺️Beyaz acık sarı akıntım var..daha önce ertesi günü deneymim çok oldu aslında..ama temmuz ayında düşüğüm oldu ella içmişdm yine ve hamile kalmışımevde test yapmıştım negatif die umursamdım birde o dönem gecirdiğim operasyondan ötürü adetlerm leke ile başlıyodu lekelenmeler başlayınca tamam adet oldum dedim...fakat hamileymişim.... normal leklenmem uzadığı için sağlık sorunum devam ediyo diye doktora gittiğimde öğrendimki 9 haftalık düşük yapmışım..ilte bunlar beni çok etkilediği için çok tedirgnm birazda..inş regli olurum en kısa zamanda Tekrar cvp için teşkkrlwr

Çok teşkkr ederim hemn döndüğünüz için☺️Beyaz acık sarı akıntım var..daha önce ertesi günü deneymim çok oldu aslında..ama temmuz ayında düşüğüm oldu ella içmişdm yine ve hamile kalmışımevde test yapmıştım negatif die umursamdım birde o dönem gecirdiğim operasyondan ötürü adetlerm leke ile başlıyodu lekelenmeler başlayınca tamam adet oldum dedim...fakat hamileymişim.... normal leklenmem uzadığı için sağlık sorunum devam ediyo diye doktora gittiğimde öğrendimki 9 haftalık düşük yapmışım..ilte bunlar beni çok etkilediği için çok tedirgnm birazda..inş regli olurum en kısa zamanda Tekrar cvp için teşkkrlwr
Rica ederim canım. Şüphe insanı yer bitirir benc kan testi yap canım kafan dinçolsun

Arkadaşlar merhaba, reglime bir hafta kala ella aldım ve ilacı almamdan iki gün sonra(normalden beş gün erken) adet şeklinde kanamam başladı ve adet süresi kadar devam etti, yalnız tüm kanama biçimi aynı olmasına rağmen çoğunuzun bileceği gibi yumurta atımındaki koyu renk parca şeklinde gelen kanamayi görmedim . Yine de bu kanama hamilelik riski kesinlikle kalktı demek mıdır, veya bunun adet dışında bir şey olma ihtimali var mı?

Merhaba İyi akşamlar lobayanlar. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sevgilimle 22 ocakta ilişkiye girdik korunmadan. tam boşalacakken içimden çıktı.Çok az sperm vardı genital bölgede ve bende hemen temizledim. İlk 10 saatte ella içtim. yumurtlama dönemime 4 gün vardı. yan etki olarak iştahım açıldı, beyazımsı sarımtrak bir akıntım çok var ve 2 haftadır aşırı genital bölgede kaşıntı vardı. dün adet olmam gerekirdi ama olmadım sadece çok sarımtrak bir akıntım var. İlk kullanışım ve birde yumurtalıklarımda kist vardı. Şuan hiçbir regl belirtisi olmadı. Yardım ederseniz çok mutlu olıeum 14 şubatta test yaptırıcam.

Merhaba,dün gece eşimle 1 gibi kırunmasız bir ilişki yaladık.3aylık bebegiö var ve emziriyorum.bazı sitelerde ertesi gün hapını aldıktan sonraki6/8 saat arası emzirilmemeli diyor.Ella isimli ilacın içeriğinde ise 1hafta yazıyor Benim gbi durumu yasamıs olan var mı?ne yapmam gerekiyor?yumurtlama günüm 15/16 gbi gözüküyo ama ilişki 20 şubat gecesi yasandı.Ayrıca spiral de acil dogum kontrol yöntemi diye okudum.Buna basvuran var mı?geceden beri uyku gözüme girmiyor.Çok da panik oldum.daha kızım 3 aylıkken ikinci bi hamilelik ve bebek düşüncesi beni çok korkutuyo

ben hamile kaldım,o gün pazar olduğu için nöbetçi eczanede bulamadım.26 saat sonra almış oldum yani.72 saate kadar etkili dese de ilk 24 saat önemliymiş heralde.herkeste aynı olmaz tabi

adetim beş gün geçti,sonuç hamileyim,ella işe yaramadı.Allah sağlıklı bir bebek versin artık
Merhaba ben adetim den 1 gün sonra korunmasız ilişkiye girdim ve ella adında ki hapı 3 gün sonra aldım şimdi de adetim 3 gün gecikti hamile kalma olasılık var mıdır? ?

Merhaba ben adetim den 1 gün sonra korunmasız ilişkiye girdim ve ella adında ki hapı 3 gün sonra aldım şimdi de adetim 3 gün gecikti hamile kalma olasılık var mıdır? ?
adet bitiminden1gun sonra bi iliskiniz olduysa hamile oldugunuzu zannetmiyorum.stresten yada hap kullandiysaniz adetiniz gecikmis olabilir.ama siz adet gecikmesi yasamaya devam ederseniz gebelik testi yapin isterseniz

Merhaba,dün gece eşimle 1 gibi kırunmasız bir ilişki yaladık.3aylık bebegiö var ve emziriyorum.bazı sitelerde ertesi gün hapını aldıktan sonraki6/8 saat arası emzirilmemeli diyor.Ella isimli ilacın içeriğinde ise 1hafta yazıyor Benim gbi durumu yasamıs olan var mı?ne yapmam gerekiyor?yumurtlama günüm 15/16 gbi gözüküyo ama ilişki 20 şubat gecesi yasandı.Ayrıca spiral de acil dogum kontrol yöntemi diye okudum.Buna basvuran var mı?geceden beri uyku gözüme girmiyor.Çok da panik oldum.daha kızım 3 aylıkken ikinci bi hamilelik ve bebek düşüncesi beni çok korkutuyo
Benim de oglum dort aylik kondom yirtilmasi s o nucu icime bosaldi ayaga kalktim sanki biseler akti hemen gittim banyoya icini bol suyla yikadim sabah aile planlamasima gittim hic bise veremem dedi emziriyosun doktorun biri sutun korur adet olmamissin daha dedi digeri spiral takalim dedi ben hapta icmedim korkudan yarin ucuncu gunum ne olut bana yardim edin hapi kullanip emziren varmi cok caresizim bir kizim var bi oglum bu ucuncu beni cok yipratir olursa bide bu ella hap cok zararlitmis hormon yukluyormus icimize lutfen detayli bilen bana anlatsin napmaliyim icsem kar edermi yarin aksam yedi de 72 saatim doluyo iki gundur agliyorum napcam bilmiyorum

Merhabalar. Tam 1 ay önce korunmasız bir ilişki yaşayıp 10 saat sonrasında ella kullandım. Reglime 15 gün vardı. Tam da gününde regl oldum ama normalde 2-3 gün süren reglim 5-6 gün yoğun şekilde sürdü. Ancak göğsümdeki şişlik ve hassasiyet hala geçmiyor. İştahım çok açık. Hala hamile olma olasılığım yoktur değil mi? Adet olduğu halde hamile kalanları okuduktan sonra korkmaya başladım.

Erkek arkadaşımla ilişkideyken tam boşalırken geri çekildi geri çekilirken prezervatif de çıkmış etrafına bulaşmış olan spermler vajinamın içine temas etmiş olabilir diye ondan sonraki gün ertesi gün hapı kullandım . Kullandığım gün korunmasız ilişkiye girdik fakat boşalma olmadı ve maksimum yarım dakika kadar falan sürdü. Zevk sıvısı temas etmiş olabilir bu yüzden çok korkuyoruz . 17 yaşındayız ailelerimiz eğer hamilelik olursa bizi affetmez . Sizce ne yapmalıyız yardım edin lütfen :KK43:

Merhabalar sevgilim sürtünürken vajinamın üstüne boşaldı yalnız bakireyim pozisyon gereği içine kaçmış olabilir diye ıslak mendille sildim 10 saat sonra duş aldım 30-40 saat sonra da ella kullandım hamile olma ihtimalim var mı ve ella tek doz yeterli midir? Cevaplarınızı bekliyorum çok tedirginim :dua:

Erkek arkadaşımla ilişkideyken tam boşalırken geri çekildi geri çekilirken prezervatif de çıkmış etrafına bulaşmış olan spermler vajinamın içine temas etmiş olabilir diye ondan sonraki gün ertesi gün hapı kullandım . Kullandığım gün korunmasız ilişkiye girdik fakat boşalma olmadı ve maksimum yarım dakika kadar falan sürdü. Zevk sıvısı temas etmiş olabilir bu yüzden çok korkuyoruz . 17 yaşındayız ailelerimiz eğer hamilelik olursa bizi affetmez . Sizce ne yapmalıyız yardım edin lütfen :KK43:
Hap kullanmışsın bir sorun çıkmaz bir dahaki sefere daha dikkatli davranın

Merhabalar sevgilim sürtünürken vajinamın üstüne boşaldı yalnız bakireyim pozisyon gereği içine kaçmış olabilir diye ıslak mendille sildim 10 saat sonra duş aldım 30-40 saat sonra da ella kullandım hamile olma ihtimalim var mı ve ella tek doz yeterli midir? Cevaplarınızı bekliyorum çok tedirginim :dua:
Tek doz yeterli. Hamilelik söz konusu olmaz

:110:Yerleştirme kanaması diye bişey okudum ve regl dönemime 4 gün kala regl oldum ama kanamam koyu ve çok fazla değil yerleştirme kanaması olduğunu nerden anlarım ella kullanalı 1 hafta oldu bi hafta sonra ara kanama olmuş olabilir mi kafam çok karışık yardım edin

X