elmas ve pırlanta bakımı ile ilgili yardım

peraares

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2016
1.516
3.622
merhaba arkadaşlar 2 sorum var, elmasa su değmemesi gerekiyor ancak düğünümde elmas küpe ve kolye taktım kafamdan aşağı saç sprey boşalttılar :rolleyes: çıkardım kasaya koydum, alınan yerdeki sivriler elmas bakımına dair hiçbir şeyden anlamıyordu.. bunları yıkasam foyasına zarar gelir mi?
bir de pırlantaya su değerse bir şey olmaz diye biliyorum ama şampuan falan zarar veriyor mu? pırlanta tektaş kolyem var duşta çıkarmaya üşeniyorum

Elmas zaten işlenince pırlanta adını alıyor ikisi farklı şeyler değil. Elmas kesinlikle bozulabilen bi şey değil, sertlik derecesi en yüksektir. Ama bildiğim kadarıyla bazı pırlantalar işlenirken içinde farklı kimyasallar kullanılıyor tepkimeye girerse taşı soluklaştırır hatta ayarını bile değiştirebilir. Özellikle asitli şeyler gibi. Suyun etkisi olacağını sanmıyorum

merhaba arkadaşlar 2 sorum var, elmasa su değmemesi gerekiyor ancak düğünümde elmas küpe ve kolye taktım kafamdan aşağı saç sprey boşalttılar :rolleyes: çıkardım kasaya koydum, alınan yerdeki sivriler elmas bakımına dair hiçbir şeyden anlamıyordu.. bunları yıkasam foyasına zarar gelir mi?
bir de pırlantaya su değerse bir şey olmaz diye biliyorum ama şampuan falan zarar veriyor mu? pırlanta tektaş kolyem var duşta çıkarmaya üşeniyorum
elmas bozulmaz altındaki foya bozulur evet suyla fazlaca temas ederse.pırlantaya hiç bir şey olmaz.ben günlük takıyorum yıllardır.zaten şampuan bulaşık deterjanı vs ile temizleniyor.ayarı falanda değişmez

X