Eltilerin savaşı, maksat ne?

Zaren

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
504
1.170
Merhabalar...

Bizim iki gelinimiz var ikisi birbirine dusman gibi isin kotu yanı bu duruma annemle beni dahil etmeye calisiyorlar daha dogrusu bir tanesi daha fazlaca bunu yapiyor ve artik bu durumdan sıkıldım..

Ben cok sık aramayan, senede 1-2 cagirirlarsa evlerine giden, evlerindeki hayatlarina pek mudahil, daha dogrusu umrumda olmayan bir tipim. Daha cok kendi ailemle mesgulum genel yapi itibari ilede mesafeli birisiyim.

Bunlar didisince anneme, ondan yuz bulamayinca bana geliyorlar ve cidden cok sıkıldım artık. Kucuk gelin beni arar "Buyuk gelin cocuga bakamiyor, cok aglatiyor, cocugu uyuturken salliyor bla bla blaa " ya banane diyorum herkesin kendi cocugu ve ilk cocugu degil. ne terbiyesi, ne bakimi beni ilgilendirmez. Eziyet etmedigi surece beni ilgilendiren bir durum yok. Benim cocuguma birisi karissa sanane der cikarim. Ben niye bebegin annesine akıl vereyim? Sormak isterse kendisi sorar diyorum vs.

Sonra digeri arar " kucuk gelin cocuguna sunu öğretmis, cok geziyorlar vb. " Al birini vur otekine ya bu ne sacmaliktir. Acik acik soyluyorum Ba-na-neee anlamiyorlar sonra anneme artik sert tepki gosterecegim dedigimde ise annem "Aman kizim kardesinle arasi bozulur " bilmem ne diye beni susturuyor.

Hele kucuk gelinin sacma sapan tripleri, seytanlıkları hic bitmiyor. Örnegin, Buyuk gelinin bir bebegi oldu ve sirf buyuk gelini sevmediği icin kucuk gelin " Sabi ama ne bileyim sevemedim ben o bebegi" diyecek kadar şeytan ve yok aralari bozulur bilmem ne diye susturulmaya calisilan benim.Bu nasil laf ya?? O melek benim yegenim ve kucuk gelinin agzina iki tokat atasim geldi.

Buyuk gelin yemege davet etse, Kucuk gelin aylarca küser vay efendim neden önce ona gidilmemis. Ya anlatamiyorum ben zaten misafirlik sevmem ama davet edilen yerede gelmiyorum demem yakin ailemse. Ben kimseye hesap vermek zorunda degilim bu nasıl basitliktir boyle.

Buyuk gelin önceleri böyle degildi. Kucuk gelin aileye katıldıktan sonra ikisi azılı düşman oldular bunun %70 sebebide kucuk gelinin entrikaları, Buyuk gelinu hizmetci olarak görmesi, sürekli Buyuk geline karışması vb. Mesela annemlerde cay demlenmistir (korona öncesi misafirlikler) Hani buyuk gelin doldursunda iceyim modunda ya hu kaldir kicini kimse kimseye hizmet etmek zorunda degil. Böyle böyle delirdiler işte..

Aramiyorum, gitmek cok istemiyorum cagrilmadikca ama bunlardan kurtulamiyorum. Ben yapim geregi kimseye eyvallah etmem, kimsede bana etmesin ama sirf kardesim iyi olacak diye ben boyle sacmaliklara katlanmak zorunda miyim? Hayir yani kendi karisi kendisi ceksin banane.

Her defasinda susuyorum aman kizim, canim kizim, kardesin kizim. Annemi kirmadan nasil bunlardan uzaklasirim? Ben bu kadar entrikaya gelemiyorum cunku...

Son düzenleme:
X ile Y yi tercih ederdim.
Edi kimdi büyü hangisiydi diye düşünmekten konuyu pek algilayamadim.
Tek anladığım siz sizi ilgilendirmeyenlere amannnn bana ne diyormussunuz milletin ilgilenmesini istemediginizde de sana ne diyormussunuz.
E zaten doğru yolu bulmussunuz sorun ne?

Konu öyle tatlı geldi ki ne yazacağımı bilemedim :))
Bırakın yesinler birbirlerini. Siz burada açık açık yazdığınız gibi yeri geldiğinde onlara da deyin. Senin sevemedim dediğin çocuğun halasiyim ve o da benim canım deyin yani bı zahmet.
Annenize de söyleyin, benim ağzımı açmamı istemiyorsan böyle konular bizi ilgilendirmiyor setini siz de anneniz de çeksin madem.
Açık açık edi ye deyin, kıskançlığı bırak kendine bak diye...

Annenizi dinlemeyin, açıkça söyleyin. Kardeşiniz ile aranız bozulacaksa da bozulsun. Kafanız rahat olur en azından.

Edi kimdi büdü hangisiydi derken kafam karıştı hiç bişey anlamadım

Annenizi dinlemeyin verim cevaplarını. Mesela yeğeninize sevemedim diyen gelininize "Sıra masum cocuğun dedikodusuna mı geldı. annesi bitti bebege mi sıra geldi" diye susturun. sizden bir iki tepki gorurlerse susarlar.

Hem kocalarına ne diyecekler? Ben dedikodu yapıyordum kız kardesin bana kızdı mı?

emin olun diyemezler araları felan açılmaz.

Edi ve büdü yüzünden konsantre olamadım ki olaya keşke büyük küçük diye betimleseydin 😊😊

Merhabalar...

Bizim iki gelinimiz var ikisi birbirine dusman gibi isin kotu yanı bu duruma annemle beni dahil etmeye calisiyorlar daha dogrusu bir tanesi daha fazlaca bunu yapiyor ve artik bu durumdan sıkıldım..

Ben cok sık aramayan, senede 1-2 cagirirlarsa evlerine giden, evlerindeki hayatlarina pek mudahil, daha dogrusu umrumda olmayan bir tipim. Daha cok kendi ailemle mesgulum genel yapi itibari ilede mesafeli birisiyim.

Bunlar didisince anneme, ondan yuz bulamayinca bana geliyorlar ve cidden cok sıkıldım artık. Buyuk geline Edi, kucuge Büdü diyelim. Büdü beni arar "Edi cocuga bakamiyor, cok aglatiyor, cocugu uyuturken salliyor bla bla blaa " ya banane diyorum herkesin kendi cocugu ve ilk cocugu degil. ne terbiyesi, ne bakimi beni ilgilendirmez. Eziyet etmedigi surece beni ilgilendiren bir durum yok. Benim cocuguma birisi karissa sanane der cikarim. Ben niye bebegin annesine akıl vereyim? Sormak isterse kendisi sorar diyorum vs.

Sonra digeri arar " büdü cocuguna sunu öğretmis, cok geziyorlar vb. " Al birini vur otekine ya bu ne sacmaliktir. Acik acik soyluyorum Ba-na-neee anlamiyorlar sonra anneme artik sert tepki gosterecegim dedigimde ise annem "Aman kizim kardesinle arasi bozulur " bilmem ne diye beni susturuyor.

Hele Büdü'nün sacma sapan tripleri, seytanlıkları hic bitmiyor. Örnegin, Edi'nin bir bebegi oldu ve sirf Edi'yi sevmediği icin Büdü bana " Sabi ama ne bileyim sevemedim ben o bebegi" diyecek kadar şeytan ve yok aralari bozulur bilmem ne diye susturulmaya calisilan benim.Bu nasil laf ya?? O melek benim yegenim ve Büdü'nün agzina iki tokat atasim geldi.

Edi yemege davet etse, Büdü aylarca küser vay efendim neden önce ona gidilmemis. Ya anlatamiyorum ben zaten misafirlik sevmem ama davet edilen yerede gelmiyorum demem yakin ailemse. Ben kimseye hesap vermek zorunda degilim bu nasıl basitliktir boyle.

Edi önceleri böyle degildi. Büdü aileye katıldıktan sonra Edi ve Büdü düşman oldular bunun %70 sebebide Büdü'nün entrikaları, Edi'yi hizmetci olarak görmesi, sürekli Edi'ye karışması vb. Mesela annemlerde cay demlenmistir (korona öncesi misafirlikler) Hani Edi doldursunda iceyim modunda ya hu kaldir kicini kimse kimseye hizmet etmek zorunda degil. Böyle böyle delirdiler işte..

Aramiyorum, gitmek cok istemiyorum cagrilmadikca ama bunlardan kurtulamiyorum. Ben yapim geregi kimseye eyvallah etmem, kimsede bana etmesin ama sirf kardesim iyi olacak diye ben boyle sacmaliklara katlanmak zorunda miyim? Hayir yani kendi karisi kendisi ceksin banane.

Her defasinda susuyorum aman kizim, canim kizim, kardesin kizim. Annemi kirmadan nasil bunlardan uzaklasirim? Ben bu kadar entrikaya gelemiyorum cunku...
Anneniz de aynı benim annem.. Kendi kardeşim benim arkamdan konuştu karısıyla yüzlerine vurmak istedim evime sokmam dedim ama o anacım var ya benim anacıım kızım sen bişi deme kardeşin darılır ama. Huzurları bozulmasın... Birde arkamdan konuşup elaleme bizi arayıp sormuyor diyecek kadar da tuhaflar... Vallahi sana ne diyeyim bilemedim gerekirse açma tellerini mesajların bazıların cevap verme.. Sonra iş senin başına patlar.. Doğru söyleyeni sevmez bu tarz insanlar.. 😐

Söyleyin böyle, "Aranızda ne varsa beni dahil etmeyin Büdü bak o ağzını yırttıracaksın sonunda bana" filan deyin. Benden ne güzel görümce olurdu da işte erkek kardeş yok :/
:))) Soyluyorum ama kulaklari ile dinlemiyorlar sanirim.
X ile Y yi tercih ederdim.
Edi kimdi büyü hangisiydi diye düşünmekten konuyu pek algilayamadim.
Tek anladığım siz sizi ilgilendirmeyenlere amannnn bana ne diyormussunuz milletin ilgilenmesini istemediginizde de sana ne diyormussunuz.
E zaten doğru yolu bulmussunuz sorun ne?
Sorun olan sey burda 2 dk da sizin anladiginiz mevzuyu ben bunlara anlatamiyorum ve annem cok naif birisi bana sen idare et, olsun iyilikten kimseye zarar gelmez boyle boyle onlarda uslanir, insan kazaniriz vs. Diyor. Ama benim sabrim yok, can annemi uzmekte istemiyorum, yapimda boyle naza ve niyaza musait degil bilemedim iste..
Konu öyle tatlı geldi ki ne yazacağımı bilemedim :))
Bırakın yesinler birbirlerini. Siz burada açık açık yazdığınız gibi yeri geldiğinde onlara da deyin. Senin sevemedim dediğin çocuğun halasiyim ve o da benim canım deyin yani bı zahmet.
Annenize de söyleyin, benim ağzımı açmamı istemiyorsan böyle konular bizi ilgilendirmiyor setini siz de anneniz de çeksin madem.
Açık açık edi ye deyin, kıskançlığı bırak kendine bak diye...
:)) Annem hep yapici olan taraf bir gorseniz cok naif birisi. Ona gelip demelerinin sebebi hani annemi doldurup laf dedirtmek lakin annem hayatta doldurusa gelmez. Sonra bana geliyorlar icim sisiyor vallahi.. Kiskancligi birak diye bir cumle kursam Aman Allah'imm tripleri bitmez ugrasamam ben onunla zamanim degerli cunku.

E büdü ye biraz diş gösterin.
Madem edi iyi bı insandı, büdü çileden çıkarmış.
Sezarin hakkı sezara.

Edi anladığım kadarıyla iyi bı kadın, edi ye de söylenecek bişey varsa onu da uyarın tabi.

Astroloji olarak öyle bı döneme girdik ki.
Yargı makinası...
Adaletsizlik karşısında ya da canınızı sıkan duruma susarsanız, sizin başınıza bişey geldiğinde sizi de susulacak döneme girmişiz.

Ben direk rest çekerdim. Ikisinde de derdim dertlerini kendi aralarında artık çözsünler, bütün ailenin huzuru kaçtı diye.

annenız haklı gorumce olmak kolay degıl :) onların ayıplarını, cekısmelerını, kotuluklerını bız gızlemelıyız kendı totomuzu acmamalıyız yanı
... sonucta onlar artık aılenın kızları ...kardesler arası cekısme gıbı dusunun bu sekılde bır omur ıdare edeceksınız omrunuz yetene dek, yuze vurmak ,kurtulmak ıcın ters dusmek en kolayı sız yapıcı olacaksıız mecburen :) bu gorev sıze aıt
daha fenası bunlar cocuklarını da yarıstıracak kuzenler olacak cekısmeyı mınımuma ındırmek ıcın hala olarak da ustunuze coook gorev dusuyor

Annenizi dinlemeyin, açıkça söyleyin. Kardeşiniz ile aranız bozulacaksa da bozulsun. Kafanız rahat olur en azından.
Ahhh icimden gecenler insallah annem uzulmez
Erkek kardeşlerimize durumu bildirin bence
Bu defada beni klasik görümce moduna sokarlar mi acaba?
Edi kimdi büdü hangisiydi derken kafam karıştı hiç bişey anlamadım
Duzenledim :)
Annenizi dinlemeyin verim cevaplarını. Mesela yeğeninize sevemedim diyen gelininize "Sıra masum cocuğun dedikodusuna mı geldı. annesi bitti bebege mi sıra geldi" diye susturun. sizden bir iki tepki gorurlerse susarlar.

Hem kocalarına ne diyecekler? Ben dedikodu yapıyordum kız kardesin bana kızdı mı?

emin olun diyemezler araları felan açılmaz.
Zaten beni cileden cikaran nokta o, oldu. Yani bir bebege bu kadar cirkinlesecek kin nerden geliyor bilemiyorum.
Ağzının payını verin her ikisininde benim sizinle uğraşacak ne enerjim ne vaktim var ne sorununuz varsa aranızda çözün diyin beni ve yeğenlerimi kullanmayın diyin
Bir ara ciddi ciddi boyle cadaloz moda geceyim belki anladiklari dil o diye dusunmedim degil.
Edi ve büdü yüzünden konsantre olamadım ki olaya keşke büyük küçük diye betimleseydin 😊😊
Duzenledim :)
Anneniz de aynı benim annem.. Kendi kardeşim benim arkamdan konuştu karısıyla yüzlerine vurmak istedim evime sokmam dedim ama o anacım var ya benim anacıım kızım sen bişi deme kardeşin darılır ama. Huzurları bozulmasın... Birde arkamdan konuşup elaleme bizi arayıp sormuyor diyecek kadar da tuhaflar... Vallahi sana ne diyeyim bilemedim gerekirse açma tellerini mesajların bazıların cevap verme.. Sonra iş senin başına patlar.. Doğru söyleyeni sevmez bu tarz insanlar.. 😐
Zaten kilit nokta annem.. Bana kalsa merhaba merhaba bu kadar.
E büdü ye biraz diş gösterin.
Madem edi iyi bı insandı, büdü çileden çıkarmış.
Sezarin hakkı sezara.

Edi anladığım kadarıyla iyi bı kadın, edi ye de söylenecek bişey varsa onu da uyarın tabi.

Astroloji olarak öyle bı döneme girdik ki.
Yargı makinası...
Adaletsizlik karşısında ya da canınızı sıkan duruma susarsanız, sizin başınıza bişey geldiğinde sizi de susulacak döneme girmişiz.
Buyuk gelin sonradan degisti evet. Hani onceden hepimiz gibiydi. Yani herkesin kusurlari var ama simdi nerden esecek bilmiyorum. Cileden cikma sebeplerini genel olarak hakli buluyorum. Ah bi de Guzin abla gibi bana gelmeseler.

Biraz kuyruklarına basılma zamanı gelmiş.
Anneniz boşuna çırpınıyor, zaten birbirlerine ne dediklerinden haberleri var o yüzden o kadar laf çıkıyor araları bozuk zaten. 🙄

Sizin hatanız ise şu: Anlatmayın demenize rağmen telefonu kapatmayıp dertlerini devamlı dinlediğiniz için sizi stres topu olarak kullanmaya devam ediyorlar.

Davranış sözden daima güçlüdür.

Hiç kıskanıyorsun falan demeyin derdinizi anlatmayın açıklama yapmayın aralarını bulmaya çalışmayın. Sesiniz yükselmesin.

Aranızda anlaşın çözün bu konuyu beni karıştırmayın bu meseleleri konuşmayalım diyin. Hemen sizi deneyip tekrar o konuya gelecektir. O noktada meşgulüm sonra görüşürüz diyip telefonu kapatın.

Önce affallayacaklar, ne oldu niye kapattın daha 3 saat kafanı şişirecektim dediğinde programım/yemeğim var vs diyip kapatın.

Sizden stres topu olmayacağını anladıklarında sakinleşeceklerdir, anneniz de sağlığını öne sürebilir aynı taktiği o da uygulasın.

Yeğen hariç, o noktada sesiniz yükselsin.
Bir cinnet meseleyi çözer.
Çocuklar hakkında konuşulmaz diye susturun, yanınızda cüret edemesinler.

Ben olsam karışmam asla yorum yapmam, çekirdeğimi de alır dinlerim sadece. Size böyle anlatıyorlarsa biraraya geldiğinde sizi de çekiştiriyor olabilirler. Mantıken düşünürlerse onlar aynı saftalar gelinler, siZ de annenizle aynı saftasanız.

Ben direk rest çekerdim. Ikisinde de derdim dertlerini kendi aralarında artık çözsünler, bütün ailenin huzuru kaçtı diye.
Aynen yaa.. cidden yuzlessinler banane degil mi?
annenız haklı gorumce olmak kolay degıl :) onların ayıplarını, cekısmelerını, kotuluklerını bız gızlemelıyız kendı totomuzu acmamalıyız yanı
... sonucta onlar artık aılenın kızları ...kardesler arası cekısme gıbı dusunun bu sekılde bır omur ıdare edeceksınız omrunuz yetene dek, yuze vurmak ,kurtulmak ıcın ters dusmek en kolayı sız yapıcı olacaksıız mecburen :) bu gorev sıze aıt
daha fenası bunlar cocuklarını da yarıstıracak kuzenler olacak cekısmeyı mınımuma ındırmek ıcın hala olarak da ustunuze coook gorev dusuyor
Ay ciddi olamazsiniz :))) vallahi siz cok tecrubelisiniz. Evet bir de o yariş var birinin bebegi sol kolunu kaldirsa ve bana sirin gelip sevsem digeri minnacik bebege sol kolunu kaldir komutunu verip, video cekip bana atiyor.. "Bak halasiii" yaa bu ne cesit bir cehalettir cozemedim. Bebek bu yaa.. bazen canim kaynasa sessizce seviyorum Allah muhafaza bebekleri kampa falan sokarlar diye.

Aynen yaa.. cidden yuzlessinler banane degil mi?

Ay ciddi olamazsiniz :))) vallahi siz cok tecrubelisiniz. Evet bir de o yariş var birinin bebegi sol kolunu kaldirsa ve bana sirin gelip sevsem digeri minnacik bebege sol kolunu kaldir komutunu verip, video cekip bana atiyor.. "Bak halasiii" yaa bu ne cesit bir cehalettir cozemedim. Bebek bu yaa.. bazen canim kaynasa sessizce seviyorum Allah muhafaza bebekleri kampa falan sokarlar diye.
Yüzlesmesine yüzlesinler de, sizin eltilerinizin bir cok entrikaciymis diyorsunuz.
Ben cok cektim entrikacilardan, planlarını asla bozamasın, simdi birde sizi küçük düşürmek icin planlar yapmasın? :confused:

X