Eltilerin savaşı, maksat ne?

Ay valla sıtkım sıyrıldı resmen.
Akıl istemiş herkes fikir beyan ediyor o hala kendilerini övmek peşinde.
Ben bu tarz insanların aşırı sorunlu kişilikler olduğuna inanıyorum.

Böyle bişey olabilir mi?
Hangimiz çevremizdeki herkes seviyor, hangimiz 0 hatalı kişilikleriz.

Bence gelinlerinin böyle bişey yaptığı da yok. Hani bu kadar övmeden sonra inanamam.

Doğru dedin sanki kendi çocuğunün karılarıda gelinim diyor.

Ben görümcemle proglem yaşadım. Ve kuzeninin çocuğuna hiç olmayacak şeyler dedi yazdım bı kaç yorum önce.
Ben mesafeyi koydum.

Bu kadar Uber bı kişilik mesafe koyamayıp öv öv öv kendini bitmedi.

He bu arada annesi ve babası da 0 hatalı çok çok çok çok çok çok çok çok iyi kişilikler.

Bı kaç yorum sonra abilerini övüp kendilerine uygun kadınlara düşünmediler yorumunu bekliyorum.
Mesela babam araba aldi sifir bir arabaydi ve diger kardesim ve benim arabami biz kendimiz almamiza ragmen sirf cocuklari kucuk diye kullansinlar diye onlara verdi. (Hibe etmedi ama senelerdir kendilerinde) biz de bir sey demedik. Ama verirkende soyledi isim oldugunda getirirsiniz diye neyse..

Babam hastalanmisti baska il de doktora gitmesi lazimdi kardesimden arabayi istedi o da tamam dedi. Kardesim eve arabayi almaya gitmis esi de baska zaman ver ben annemlere gidecegim demis. Yani onceden planli, kardesimin haberi olanda bir durum degil. Sirf kafasindan kurdugu plan olmadi diye kiii bu hastalık yani adam agridan yatamiyordu bir suru tripler falan ve bunun uzerine babam arayip " Kizim seni ben gotureyim sıkma canını" bilmem ne.

Babama cok kizdim sonucta araba senin araban isi gorulsub diye verdin ve hastasin bunu anlamayacak kadar sığ birine halen seni gotureyinm diyorsun senin gidecegin yer bati yönü onun ki doğu yönü yolunun ustude degil sen degil misin agridan yatamayan? Sen git gel o da bir gun sonra gitsin. Sonucta canin daha onemli diyorum ama olur mu??

Konu sahibi gelinlerimiz diyo ama bahsettiği kişiler yengeleri. Kendisi uber kişi olmasına rağmen kaynanalarıymış gibi gelinim diyor zhahaha
Cidden artik nasil hitap edecegimi konu acmadan önce bir soracagim. Birincisi biz de, benden kücüklere yenge denmez. Ikincisi ben konuyu ilk actigimda birinin adı Edi, öbürünün Büdü olsun diyerek ve gelin sifatini kullanmadan yazdim arkadaslarin kafasi karismis. Bknz. İlk sayfadaki yorumlar ve buna istinaden tavsiye üzerine düzenledim. Arti olarak "Gelin" sifati bir hakaret degil ki.. Benim algımda gelin sifatı guzel bir sey ve annemin gelini diye konu acsam bu defada dışlamışsiniz denirdi.

Mesela babam araba aldi sifir bir arabaydi ve diger kardesim ve benim arabami biz kendimiz almamiza ragmen sirf cocuklari kucuk diye kullansinlar diye onlara verdi. (Hibe etmedi ama senelerdir kendilerinde) biz de bir sey demedik. Ama verirkende soyledi isim oldugunda getirirsiniz diye neyse..

Babam hastalanmisti baska il de doktora gitmesi lazimdi kardesimden arabayi istedi o da tamam dedi. Kardesim eve arabayi almaya gitmis esi de baska zaman ver ben annemlere gidecegim demis. Yani onceden planli, kardesimin haberi olanda bir durum degil. Sirf kafasindan kurdugu plan olmadi diye kiii bu hastalık yani adam agridan yatamiyordu bir suru tripler falan ve bunun uzerine babam arayip " Kizim seni ben gotureyim sıkma canını" bilmem ne.

Babama cok kizdim sonucta araba senin araban isi gorulsub diye verdin ve hastasin bunu anlamayacak kadar sığ birine halen seni gotureyinm diyorsun senin gidecegin yer bati yönü onun ki doğu yönü yolunun ustude degil sen degil misin agridan yatamayan? Sen git gel o da bir gun sonra gitsin. Sonucta canin daha onemli diyorum ama olur mu??
Okuyamıyorum kusura bakmayın hala kendinizi ve ailenizi övüyorsunuz.

Zaten gelinlere pek muhatap olmuyorsunuz ya siz üstün bı ırksınız.
Pırlantasınız vesselam.

Gelinler çok çok varoş...

Merhabalar...

Bizim iki gelinimiz var ikisi birbirine dusman gibi isin kotu yanı bu duruma annemle beni dahil etmeye calisiyorlar daha dogrusu bir tanesi daha fazlaca bunu yapiyor ve artik bu durumdan sıkıldım..

Ben cok sık aramayan, senede 1-2 cagirirlarsa evlerine giden, evlerindeki hayatlarina pek mudahil, daha dogrusu umrumda olmayan bir tipim. Daha cok kendi ailemle mesgulum genel yapi itibari ilede mesafeli birisiyim.

Bunlar didisince anneme, ondan yuz bulamayinca bana geliyorlar ve cidden cok sıkıldım artık. Kucuk gelin beni arar "Buyuk gelin cocuga bakamiyor, cok aglatiyor, cocugu uyuturken salliyor bla bla blaa " ya banane diyorum herkesin kendi cocugu ve ilk cocugu degil. ne terbiyesi, ne bakimi beni ilgilendirmez. Eziyet etmedigi surece beni ilgilendiren bir durum yok. Benim cocuguma birisi karissa sanane der cikarim. Ben niye bebegin annesine akıl vereyim? Sormak isterse kendisi sorar diyorum vs.

Sonra digeri arar " kucuk gelin cocuguna sunu öğretmis, cok geziyorlar vb. " Al birini vur otekine ya bu ne sacmaliktir. Acik acik soyluyorum Ba-na-neee anlamiyorlar sonra anneme artik sert tepki gosterecegim dedigimde ise annem "Aman kizim kardesinle arasi bozulur " bilmem ne diye beni susturuyor.

Hele kucuk gelinin sacma sapan tripleri, seytanlıkları hic bitmiyor. Örnegin, Buyuk gelinin bir bebegi oldu ve sirf buyuk gelini sevmediği icin kucuk gelin " Sabi ama ne bileyim sevemedim ben o bebegi" diyecek kadar şeytan ve yok aralari bozulur bilmem ne diye susturulmaya calisilan benim.Bu nasil laf ya?? O melek benim yegenim ve kucuk gelinin agzina iki tokat atasim geldi.

Buyuk gelin yemege davet etse, Kucuk gelin aylarca küser vay efendim neden önce ona gidilmemis. Ya anlatamiyorum ben zaten misafirlik sevmem ama davet edilen yerede gelmiyorum demem yakin ailemse. Ben kimseye hesap vermek zorunda degilim bu nasıl basitliktir boyle.

Buyuk gelin önceleri böyle degildi. Kucuk gelin aileye katıldıktan sonra ikisi azılı düşman oldular bunun %70 sebebide kucuk gelinin entrikaları, Buyuk gelinu hizmetci olarak görmesi, sürekli Buyuk geline karışması vb. Mesela annemlerde cay demlenmistir (korona öncesi misafirlikler) Hani buyuk gelin doldursunda iceyim modunda ya hu kaldir kicini kimse kimseye hizmet etmek zorunda degil. Böyle böyle delirdiler işte..

Aramiyorum, gitmek cok istemiyorum cagrilmadikca ama bunlardan kurtulamiyorum. Ben yapim geregi kimseye eyvallah etmem, kimsede bana etmesin ama sirf kardesim iyi olacak diye ben boyle sacmaliklara katlanmak zorunda miyim? Hayir yani kendi karisi kendisi ceksin banane.

Her defasinda susuyorum aman kizim, canim kizim, kardesin kizim. Annemi kirmadan nasil bunlardan uzaklasirim? Ben bu kadar entrikaya gelemiyorum cunku...
Canım
İkinize de eşit durumdayım. Bana elti konusu acmazsan memnun olurum de.
Acarsa da dinleme.

Pırlantasınız vesselam.

Gelinler çok çok varoş
Kendin gibi varoşları iyi tanıyorsun bravo :) kadın kendini övmüyor sen tipik kompleksli biri olduğundan zoruna gidiyor hemen :) kimse kimseye katlanmak zorunda değil ne gelin ne görümce görüşmek istememek kendini övmek mi oluyor ? ben mesela çalışıyorum şuan ofiste gelin arayacak cır cır dedikodu yapacak valla ben suratına kapatırım konu sahibi bence gayet saygılı sabırlı bir insan

Yüzlerine açıkça söyleyin aranızda her ne var ise kendi aranızda çözün beni dahil etmeyin.Dinlemek istemiyorum diyin.Küserlerse küssünler.Resmen enerjinizi çalıyorlar

Kendin gibi varoşları iyi tanıyorsun bravo :) kadın kendini övmüyor sen tipik kompleksli biri olduğundan zoruna gidiyor hemen :) kimse kimseye katlanmak zorunda değil ne gelin ne görümce görüşmek istememek kendini övmek mi oluyor ? ben mesela çalışıyorum şuan ofiste gelin arayacak cır cır dedikodu yapacak valla ben suratına kapatırım konu sahibi bence gayet saygılı sabırlı bir insan
Senden büyük varoş mu var kadınlar kulübünde, şu Nike bak Gucci çakması pazarda seni 10 TL ye satıyorlar.
Çakma sevenler alıp giyiyor.
Ya da temizlik yaparken giymek için alıyorlar.
Kişi kendinden bilir işi senden iyi tanıyan olmaz.
Kompleks senin göbek adın.
Zoruma gidecek bı konu yok sen gidiyorsun ya o yeter.

Evet konu sahibi kendini övüyor, sana ne oluyor ne gibi bı batma oldu :):):):):)

Mesela sen ofiste çalışıyorsun aha aha aha senin gibi bi görümceyi hiç bir gelin aramaz.
Sen oooo belli telefonu kapatmak bı yana parçalarsın gelini dimi çakan Gucci.
Ver eline maşa pazarda Gucci diye sat :):):):)

Yorganda kene var kopar kopar gene var gillerdensin.

Hadi ofisinde uslu uslu çalış.

Otur koca bi sıfır.

E çok eğlenceli bunlar. Ben ne eğlenirdim benim olsalar. Kafes dövüşü falan yaptırırdım çocukları büyükanneye bırakıp ajsjsj.

Küçük olan yılan ama bak ben söyleyeyim. Ayakta sallıyormuş da çocuğa bakamıyormuş. Yılaaaaaan. Bana yollayın ağzını yırtarım ben ahsjsjjs.
:)) Degisik bir ruh hali var ve niye boyle anlamiyorum. Boyle surekli lider olma, ön planda olma istegi var ve bu yuzden her seyi mubah goruyor.
konunuz bana yengemleri hatırlattı, yengem de sürekli diğerinin çocuğunu sevmez ve sürekli eltisini anlatır durur
biz durduramadık ne desek olmadı :-) ben görümce değilim o yüzden duymamazlıktan geldim sonra taşındım zaten. yine o şehire gitsem yine anlatır eminim. içi fesat olan insanları değiştiremiyorsun. ama çocuk hakkında söylemler çok yanlış. yanlışı duyduğunuzda da güzelce uyarın. herkes istediği gibi baksın çocuğuna deyin, duymamazlıktan gelin, konuşma oraya bağlanınca iş çıkarın kendinize.. belki zamanla size anlatmayı keserler
Cok garip degil mi? Ne akrabamin, ne bir baskasinin cocugu beni ilgilendirmez ( eziyet, yanlis bir durum yoksa) bir de zaten kendi dertlerim var buna ilave olarak neden baskasinin derdi ile ugrasayim? Kendilerini yormaktan baska birsey degil ki bu.
vay arkadaş eltimin olmamasına şükrettim demek eltilik ilişkisi filmdeki gibiymiş karşılıklı dövüş . oysa ki aslında aynı safta olmaları gerekir ikisi de yabancı, aynı yere gelen gurbetçi gibi daha çok sarılmaları gerekir bir birlerine bacanaklar öyle yapıyor çünkü :) eltilerin de öyle yapması daha mantıklı ay ne diyorum ben :olamaz:
Yeni sistem o sekilde sanirim :) benim de eltim var. Ikimizde mesafeliyiz ama küslük vs. Yok. Bir araya geldigimizde konusuruz, ayrilinca herkes kendi yoluna. Onunda yapisi geregi cok hasir nesir olmaz, ben de öyle. Ama tabi bu resmi iliskiler gibi degil. Anı yasiyoruz, yiyoruz, iciyoruz gunluk telaseler vb. Arkamdan konustugunu duymadim, ben de konusmadim.
Arada bişiy yok ama genede çekememezlikler var. Ne gerek var insan gibi geçinin işte. Çocuklarınız oynasın etsin mis o sana gelsin sen ona nedir. Birbirinizi yiyceğinize beraber bir işin ucundan tutun. Çok boş kalmışlar...
Cok haklisiniz
Ben henüz görümce olmadım ama adayım yani benim kızkardeşim kötü niyetli değildir ama her naneye karışır saftiriktir birazda salaktır ama akıllıymış gibi davranır kendini gülünç duruma düşürür erkek kardeşimin ne zaman bir sevgilisi olsa gelip bana yapıştılar ki ben de sizin gibi soğuk sert mesafeli biriyim ilk görüşte herkes benden bir korkar yani :) tanıdıkça ısınırım bir insana ama genel olarak pek kimseyle görüşmeyi sevmem annemle bile özlemem yani sevmediğimden değil ben de fazla tuhafım gerçi :) yani şunu demek istiyorum benim kızkardeş çok heveslidir hemen içli dışlı olmak ister ben uzak kalırım daha çekici geliyorum heralde ama sabrımında sonu vardır kim olursa olsun çekmem amcamı,dayımı,halalar filan sosyal medyamdan engellemiş biriyim tahammül etmek zorunda değilsiniz açıklama yapmak zorunda da anneler zaten oğullarına asla kıyamıyorlar hep onların uğruna bizi kurban etmeye çalışıyorlar dün akşam annem arayıp yine oğlu için dert yanınca ben yatıyorum diyip kapattım telefonu onun oğlu sonuçta çaresini o bulsun bencil olun zaten her türlü sizi kötü bilecekler
Cok cok haklisiniz yani. Benim de elbet dosluk kurdugum insanlar var ama, anı yaşadığimiz kisiler gerci 2 kisiler. Bir araya gelince kendimizle alakali konusuyoruz ya gündem, ya isle alakali, ya bakim, ruh halimiz, varsa sikintimiz vb. Disardan gorenler soguk buluyor ama, iyicd tanimadan yuzune gulup arkadan kuyu kazmaktan iyidir. Herkesin zaten bireysel sorunlari var neden baskasininkini dert edinelim oyle degil mi? Bir de sacma sapan konular yani.
Whatsapp grubu kurun, ikisini ekleyin. Orda ikisinede aranızdaki meselere ne beni ne annemi karıştırmayın, birbirinizi yiyin ama bana bulaşmayın diye bi güzel yazı döşeyin. Sonra çıkın gruptan.
Yuz yuze gelemez onlar arkadan atip tutuyorlar :)
Ben olsam bir whatsapp grubu kurar iki gelini de eklerim. Birbirinin arkasindan salladiklari msjlari screenshot olarak atarim gruba ve cikarim. Yesinler birbirini😂 ben vur diyince öldüren cinstenim tabii
:)))

Pırlantasınız vesselam.

Gelinler çok çok varoş...
Anlatamiyorum, uzgunum.
Canım
İkinize de eşit durumdayım. Bana elti konusu acmazsan memnun olurum de.
Acarsa da dinleme.
Cok defa soyledim bir sure susuyorlar sonrasinda devam :) anladigim kadari ile sert cikmadan olmayacak bu iş
Ben analatamiyorum ki, anlamadilar. Ben kendimden bahsederken gunluk hayatta ben sahaneyim vs. Demedim ki. Ne alaka elbet benimde kusurlarim var lakin, konunun özü itibari ile karsilastirma yaptim.

Örnegin bir arkadasiniz ev alacak ve evden bahsediyor ve mesela kafasi karisik ve size soruyor diyelim. Siz kendi evinizi baz alarak salon günes alsa daha iyi, mutfagim dar ama genis olmali, balkon sart veya degil vb. Konusur, kiyaslarsiniz. Ama alakasiz sekilde ya benim arabamda soyle iyi vb. Konusmamissaniz bunun neresi kendini ovmek?

Burda mukayese edilen noktayi onlarin bu durumdan vazgecmemesi ve benimde bu duruma yapim geregi tepki vermem.

Ben etli yemek sevmiyorumdur bir baskasi bunu bile bile önüme etli yemek koyuyorsa yemek zorunda degilim ki. Sevmedigim seyi yemek zorunda birakilip midem kalka kalka yemektense, sofradan kalkmak daha mantikli oyle degil mi?

Yüzlerine açıkça söyleyin aranızda her ne var ise kendi aranızda çözün beni dahil etmeyin.Dinlemek istemiyorum diyin.Küserlerse küssünler.Resmen enerjinizi çalıyorlar
Bir kac gundur annemden gizli sekilde bunu yapmayi dusunuyorum artik.
Zavallı büyük elti 😜
:) Buyuk olan önce kendi halinde biriydi. Gunluk hayatindaki huyu suyu beni ilgilendirmez ne karisirim koskoca insanlara sonucta ayni evi paylasmiyoruz. Sonradan savas cikip durum bana intikal edince durum degisti.

Ne bileyim böyle insanlar olduğunu sanmıyorum bana konu sahte gibi geldi .. ki olsa heralde ailesi onu hastaneye yatırır iyileşsin diye işsiz ve konu uyduran bir üyeyle karşı karşıya miyiz acaba ?

:)) Degisik bir ruh hali var ve niye boyle anlamiyorum. Boyle surekli lider olma, ön planda olma istegi var ve bu yuzden her seyi mubah goruyor.

Cok garip degil mi? Ne akrabamin, ne bir baskasinin cocugu beni ilgilendirmez ( eziyet, yanlis bir durum yoksa) bir de zaten kendi dertlerim var buna ilave olarak neden baskasinin derdi ile ugrasayim? Kendilerini yormaktan baska birsey degil ki bu.

Yeni sistem o sekilde sanirim :) benim de eltim var. Ikimizde mesafeliyiz ama küslük vs. Yok. Bir araya geldigimizde konusuruz, ayrilinca herkes kendi yoluna. Onunda yapisi geregi cok hasir nesir olmaz, ben de öyle. Ama tabi bu resmi iliskiler gibi degil. Anı yasiyoruz, yiyoruz, iciyoruz gunluk telaseler vb. Arkamdan konustugunu duymadim, ben de konusmadim.

Cok haklisiniz

Cok cok haklisiniz yani. Benim de elbet dosluk kurdugum insanlar var ama, anı yaşadığimiz kisiler gerci 2 kisiler. Bir araya gelince kendimizle alakali konusuyoruz ya gündem, ya isle alakali, ya bakim, ruh halimiz, varsa sikintimiz vb. Disardan gorenler soguk buluyor ama, iyicd tanimadan yuzune gulup arkadan kuyu kazmaktan iyidir. Herkesin zaten bireysel sorunlari var neden baskasininkini dert edinelim oyle degil mi? Bir de sacma sapan konular yani.

Yuz yuze gelemez onlar arkadan atip tutuyorlar :)

:)))

Anlatamiyorum, uzgunum.

Cok defa soyledim bir sure susuyorlar sonrasinda devam :) anladigim kadari ile sert cikmadan olmayacak bu iş

Ben analatamiyorum ki, anlamadilar. Ben kendimden bahsederken gunluk hayatta ben sahaneyim vs. Demedim ki. Ne alaka elbet benimde kusurlarim var lakin, konunun özü itibari ile karsilastirma yaptim.

Örnegin bir arkadasiniz ev alacak ve evden bahsediyor ve mesela kafasi karisik ve size soruyor diyelim. Siz kendi evinizi baz alarak salon günes alsa daha iyi, mutfagim dar ama genis olmali, balkon sart veya degil vb. Konusur, kiyaslarsiniz. Ama alakasiz sekilde ya benim arabamda soyle iyi vb. Konusmamissaniz bunun neresi kendini ovmek?

Burda mukayese edilen noktayi onlarin bu durumdan vazgecmemesi ve benimde bu duruma yapim geregi tepki vermem.

Ben etli yemek sevmiyorumdur bir baskasi bunu bile bile önüme etli yemek koyuyorsa yemek zorunda degilim ki. Sevmedigim seyi yemek zorunda birakilip midem kalka kalka yemektense, sofradan kalkmak daha mantikli oyle degil mi?
Tamam prenses sen çok pamuksun.

X