ELTİM İLE AYNI ZAMANDA HAMİLE KALDIK

kızlar selam konuya geçiyorum direkt. eltim hamile olduğunu söylediğinde ben 1 haftalık hamileymişim (tabii haberim yoktu kimin olur ki zaten) neyse ben de bazı belirtiler sonucu hamile olduğumu öğrendim ve eşime söyledim ama hemen kimseye deme dedim ben anneme söyledim sadece (ilk hamilelik olduğu için söyledim yani bilgi amaçlı annem yani) eşimde dayanamamış cuma günü annesine demiş cumartesi günü eltimin bebeği düştü .en berbat zamanlama neyse ben ona bi şeyler hazırladım yolladım sonra beni aradı sen de hamileymişsin hayırlı olsun falan dedi . doktora gittin mi ,beta hcg kaç gibi sorular sordu. tuhafıma gitti söyledim beta mı benim ki daha yüksekti falan dedi :)))) şimdi arada arıyor bi sorun var mı kalp atışını duydun mu falan diye soruyor konumuz şu ben mi kötü düşünüyorum yoksa eltim bunları sormasındaki niyet ne olabilir.
Geçmişten kalan bir sorununuz yoksa bence ortada huzursuz olunacak bir durum yok. Hiç sormasa "onunki düştü o yüzden benimkini yok sayıyor, çekemiyor" diyecektiniz. Hamileliğin keyfini çıkarın, olmayacak şeylere takılmayın

ilgilenmedi demezdim çünkü düğün nişan vs hiç bir şeyde ne aradı ne sordu bunda çok sorunca tuhafıma gitti

söz nişan düğün de ne aradı sordu ilgilenmedi bile ki eşimin ablası yok . o yüzden bu konuda arayıp sorunca tuhafıma gitti
Düğün nişan eşya gibi şeylerde uzak durmak iyidir çünkü gergin ve çiftin kendi halletmesi gereken şeylerdir. Bu devirde cümbür cemaat nişan alışverişine gitmek de bana abes geliyor mesela. Bu başka bir durum.

Belki de düşük yaptığı için bebek konusunda hassastır ilgileniyordur ne var bunda. Benim aklıma art niyet gelmezdi tek gelen şey acaba üzülmüş müdür diye düşünürdüm. =)

düğün nişana neyine karışacakki , bi sıkıntı yaşadınızdamı ilgi beklediniz. bende düğün nişana karışmama kötü bişey olur benden bilinir, gönlüne göre yapsın herkes derim . ama sağlıkta çok ilgilenirirm . karekterler farklı . siz düğün nişana da ilgilenirsiniz. herkes farklı yapıdadır
karakterler faklı olduğu için bu tarz düşünceler ortaya çıkıyor ya zaten.bana göre bir insan ilgiliyse bana karşı her konuda ilgilenmeli.

Gayet normal sormuş hemen herşeyin altında bir şey aramayın.
Kendisi düşük yapınca o yüzden soruyordur
kızlar hemen haset fesat damgası yapıştırmaya yer aramayın lütfen yaşadıklarım neticesinde buraya yazdım ve fikir sormak istedim. zaten kesin kıskanıyor desem buraya neden yazayım .

kızlar selam konuya geçiyorum direkt. eltim hamile olduğunu söylediğinde ben 1 haftalık hamileymişim (tabii haberim yoktu kimin olur ki zaten) neyse ben de bazı belirtiler sonucu hamile olduğumu öğrendim ve eşime söyledim ama hemen kimseye deme dedim ben anneme söyledim sadece (ilk hamilelik olduğu için söyledim yani bilgi amaçlı annem yani) eşimde dayanamamış cuma günü annesine demiş cumartesi günü eltimin bebeği düştü .en berbat zamanlama neyse ben ona bi şeyler hazırladım yolladım sonra beni aradı sen de hamileymişsin hayırlı olsun falan dedi . doktora gittin mi ,beta hcg kaç gibi sorular sordu. tuhafıma gitti söyledim beta mı benim ki daha yüksekti falan dedi :)))) şimdi arada arıyor bi sorun var mı kalp atışını duydun mu falan diye soruyor konumuz şu ben mi kötü düşünüyorum yoksa eltim bunları sormasındaki niyet ne olabilir.
Bence kendi bebeğini kaybettiği için sizin bebeğiniz için endişeleniyor. Kötü düşünmeyin

tabi ki kötü düşünüyor. kendisi bu acıyı yaşamış bir anne adayı olarak başkalarının da yaşaması eminim tek isteğidir.

*ironiyi anlamayan yoktur umarım.
dikkatli oku kötü düşünüyor demedim ben mi kötü düşünüyorum dedim damga yapıştırmaya yer aramayın.

Cok takılmayın.kendi bebeğiyle karşılaştırıyordu. Kaybetmeseydim benim ki de böyle olacaktı falan diye.kotu niyetle değil üzüldüğü icin

dikkatli oku kötü düşünüyor demedim ben mi kötü düşünüyorum dedim damga yapıştırmaya yer aramayın.

:)
aradaki fark nedir ?
ondan kötülük beklemeseniz siz de bunu kondurmazdınız.
gayet net yazmışsınız ama bir daha açıklayın da anlayalım madem.

kızlar hemen haset fesat damgası yapıştırmaya yer aramayın lütfen yaşadıklarım neticesinde buraya yazdım ve fikir sormak istedim. zaten kesin kıskanıyor desem buraya neden yazayım .
Ee o zaman yazmanda ki amaç ne ? Kötü düşünüp dusunmedigini sormussunuz hiç bir art niyeti yok eltinizin ama sizin var.

Ben fesatlık sezmedim. Çok normal sorması kontrol etmesi vs.. Yakın zamanda o süreçleri geçirdiği için.
Aksine size bunları sorması bebeğinin düşmesini kabullenmesi, bebeği kıskanmadığının göstergesidir.

Ee o zaman yazmanda ki amaç ne ? Kötü düşünüp dusunmedigini sormussunuz hiç bir art niyeti yok eltinizin ama sizin var.

ben anlayamadım bi türlü. hem kıskanıp kıskanmadığını netleştirmek istiyor, hem de kadında sıkıntı yok siz kötü düşünüyorsunuz deyince damgalamayın diyor.

O mu dedi benim beta hcg yuksekti diye. Yani burdan anladigim beta iyi gidiyodu benim bile dustu. Hamilelikte beta belli araliklarla belli seviyede yukseliyo buda saglikli anlamina geliyor ya. Mesela doktor betadan dusecegini anlar! Ben art niyet oldugunu bu cumleden cikariyorum tabi allah bilir.

X