ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

Yahu kadın abartmış olarak görülüyor da yorum yapan arkadaşlar siz sütten çıkmış ak kaşık mısınız? eltiniz görümceniz hakkında hiç yorum yapmayan ve davranışlarını eleştirmeyen, anlayışlı davranan tipler misiniz?
arkadaş ortamında illa ki denir bunun da bu huyu böyle hiç çekilecek gibi değil vs diye.
arkadaş ortamında en fazla görüşme madem denir ama bunun dışında en az on yorum gelir konuşulur yani. aman ne güzel böyle bir eltisi olsun istemiyormuş kimse. Sanıyorsunuz ki sizin eltiniz farklı veya siz elti olarak farklı görülüyorsunuz.
Tamam biraz daha destekleyici olmak gerekli ama herkes böyle yapmak zorunda da değil ki. Kimi daha eleştirel olur kim daha yapıcı vs..

Ama kk sağ olsun herkes dedikodudan uzak duran modern çağ kadını :)

Yahu kadın abartmış olarak görülüyor da yorum yapan arkadaşlar siz sütten çıkmış ak kaşık mısınız? eltiniz görümceniz hakkında hiç yorum yapmayan ve davranışlarını eleştirmeyen, anlayışlı davranan tipler misiniz?
arkadaş ortamında illa ki denir bunun da bu huyu böyle hiç çekilecek gibi değil vs diye.
arkadaş ortamında en fazla görüşme madem denir ama bunun dışında en az on yorum gelir konuşulur yani. aman ne güzel böyle bir eltisi olsun istemiyormuş kimse. Sanıyorsunuz ki sizin eltiniz farklı veya siz elti olarak farklı görülüyorsunuz.
Tamam biraz daha destekleyici olmak gerekli ama herkes böyle yapmak zorunda da değil ki. Kimi daha eleştirel olur kim daha yapıcı vs..

Öncelikle burası bir arkadaş ortamı değil. Sonra burda her türlü konuda destekleyen de çıkar eleştiren de. Öyle bir platform burası. Ama bazı konular vardır -bu konuda olduğu gibi- neresinden tutsanız elinizde kalır. Kadın abartmamış. Daha öncede dediğim gibi abartmış demek için hareketlerini ölçülü yapsaydı normal olabilirdi demek. Arkadaşın hareketlerinde şu da normal olabilir diyebileceğiniz bir nokta var mı?

Senin gibi elti düşman başına. Elti değil kaynanasın mübarek.
Arkadaşım sen mutsuzsun, kimseden deger görmemişsin hep ezilmişsin.
Eltin dik başlı kendini ezdirmiyor saygı görüyor diye onu çekemiyor kıskanıyorsun.

Öncelikle burası bir arkadaş ortamı değil. Sonra burda her türlü konuda destekleyen de çıkar eleştiren de. Öyle bir platform burası. Ama bazı konular vardır -bu konuda olduğu gibi- neresinden tutsanız elinizde kalır. Kadın abartmamış. Daha öncede dediğim gibi abartmış demek için hareketlerini ölçülü yapsaydı normal olabilirdi demek. Arkadaşın hareketlerinde şu da normal olabilir diyebileceğiniz bir nokta var mı?

Haklısınız da fazla üzerine gidilmiş gibi geldi. Davranışlar fazla kaçmış, orasına laf yok. Ama bana dedikodu gibi de göründüler. Evet eleştiri bolca yapılıyor doğru veya yanlış, haklı yada haksız herkesin kendi görüşü ancak bana verilen tepkiler abartı geldi. Biraz önce biri konu açmış onu okudum çok acıklı bir hikayesi vardı. Onun etkisinde kalmış da olabilirim açıkçası. Bu tür bir olaya fazlaca tepki verilmiş, o konu çok daha gerçek ve acıklı bir durumken burası sayfalarca... Ben bdv konularını okumayı severim genellikle benim yapacağım yorumu biri çıkıp yapmış olur okumakla yetinirim ama bu konu bana hayatın dğer gerçeklerini yaşayan insanlar da olduğumuzu düşününce fazla tepki verilmiş geldi. Herkes birbirini gaza getirmiş sanki :)

Konu sahibine de tavsiyem kendi hayatıyla ilgilenmesi ve bu eltiye fazla takmaması olacak, küçük dedikodular büyük baş ağrıtıyor sonra.

Bu arada bahsedilen elti insan içinde kocasına salak manyak gibi sözler ediyormuş. Ben bu yüzden kıskanma ihtimali göremedim. Böyle yaparak kendini saydırdığını düşünmüyordur bence bizim büyük elti de. O kadar bir kıskançlık olduğunu düşünmüyorum, en fazla daha büyük olmaktan dolayı saygı görmeye dayalı abartılmış bir durum vardır gibi geldi.

neyse kız kahve ile geldi isteme oldu soran herkese davranıs olarak iyi gibi ama yasamadıkça bilemem dedim.

kaynanamda kalkmış orda bana hadi iki elti oynayın diyor bende oynamıcam dedim nişanda bi kaç olaydan dolayı gıcık gittim çekildim kenara

kaynana gücendi kına bitti güle güle diyen bile olmadı misafirlere ve bize.kaynana 3 kere cıkmıs hadi hoscakalın diye bi allahın kulu cıkmamıs.gelin alma oldu neyse bende eve gelince hoşgeldin demedim.

ilde ev acıldı ben kaynana evinde gecirdim ilk günümü evde kimse yoktu ama neyse kaynana bunlar gitsin dedi yarın gelirler dedi kızdım ben hiçbirşey demedim.sabah kaynanaya gelinir el öpmeye diye bu hanfendi kalkmış taa 1 e doğru gelmiş kaynanam aramış XX annesine gececek gelin görüşün diye ben zaten ordan 11 dedinmi çıkarım cıktım kaynana beni aileme götürdü.ben bu gelinle kurban bayramında görüştüm başka memlekette oturuyoruz biz çünkü.

neyse kaynana arayıp bana anlatıyor böle böle yapıyor diye sen kaynanasın söyleyeceksin dedim şöyle yap kızım de dedim oda demezmiş gidip kendi yakıoyrmuş mutfakta bulaşığı gitti mi 3 haftada 4 haftada bi gelio diye laf etmiş köyde yapıyorsun ki arkandan dedikodu oluyor..

kaynanam benim susmayacağımı iyi bilir abla diyecek dedim önde büyüğüm ve köyde eltisine ismi ile hitap ediyor diye kınama oluyor diye isteniliyor abla denilmesi.

neyse geldiler yemek yendi görümcem bulaşıkları arındırıyordu eltide gecmiş yardım edeyimmi dedi görümcede yok canım sağol ben hallederim dedi bende tencereleri boşaltıyordum tam elti içeriye gidyordu bende görümceme sen bu evin hizmetcisi bulaşıkcısımısın yada benim mi haberim yok hep beraber yedik beraber yıkanacak dedim
gec sende yanına dedim

kaynanaya bişi demiyor ama içten içe nefret ediyor daha aralarında da hiç bi sorun yaşanmamışken.neyse bu abla falan demeye başladı ama kaynıma 1 gram birseyden bahsetmemiş işine geleni demiş.sabah kaynanaya anlattım anne düzelecek bu kız sadece biraz anlatmak lazım dedim seviniyorum bi taraftanda.kaynımla konusma fırsatımız olmadı kaynanam bi ara kızım bize demez sana anlatır dedi msj atmıstım abi müsaitmisin diye oda aradı eşi çalışmaya gitmiş o zman neyse konustularımızı anlatıp anlatmadığını sordum söyledği bi kaç birşeyi işine gelneler yani gerisi yok. neyse anlattık bizde msjı silmeyi unutmus kaynım. bende evime döndüm. msjı görünce ne konsutunuz arayıp beni mi çekiştirdiniz falan demiş

olmadık şeyler demiş kaynımda sen nasıl baska seyler düşünürsün o abimin eşi ve senden önce onu tanıdım sana güvenmiyorum ona güvendiğim kadar falan demiş
yıkmış eltide evi sen bana güvenmiyorsuda ona güveniyon diye. eltide 8 aydır eşinden başka eşinin akrabalrının nosu yok o gün numaralarımızı alıyor. ara demiş sor ne sorcaksan demiş.telefonların hepsi kırılmış ogün evlerinde kaynım sinirle çarpmış. kaynım eşimi aradı abi böle böle haberinzi olsun dedi aradı konustuk ama hiç dinlemiyor paso konsuyor cahil gibi konsutu konsutu kapattı.eşi küsüyormuş beni arıyor arama kocamı diye.

kaynanalar en son dün gece konsumaya gitmiş ben köyünüzün dedikodusundan bıktım diyormus dediğimi dedim dermiş başkada kaynananın dediği hiçbirşeye cevap vermezmiş olumlu olumsuz.şimdi soruyorum ne yapacağız bi bununla.

Birazını aldım.
Cımbızla çekilmiş denmesin.
Genelde çıkarttıklarım ben şöyle yaptım diye yapılanların savunması ve hiçbir şekilde bahanesi değil.
Siz böyle bir eltinizin olmasını ister miydiniz acaba.
Ya da bu yapılanlara nasıl destek çıkılabilir.
Ve siz hangi hakla sizin eltiniz farklı veya siz elti olarak farklı görünüyorsunuz diyebiliyorsunuz.
Kim bu kadar dedikoducu, yıkıcı olabilir.
Konusahibi çok mu yapıcı da yapıcı eleştiriler yapılacak.
Kepçe gibi her tarafı karıştırmakttan başka ne yapmış.

bende bunu anlamıyorum işte,siz kendi yorumunuzu yapmak yerine neden bizlerin yorumlarını topa tutuyorsunuz? dediğiniz gibi siz yapıcı olun buyrun ama eleştirel olanları da yok siz dedikodu yapmıyor musunuz falan diye garipçe suçlamayın.

evet asla böyle bir eltim olsun istemem.3 eltiyiz şükür daha birbirimizin aile içi meselelerine karışmış değiliz,kaynanacılık oynamıyoruz haddimizi biliyoruz.arada ufak sürtüşmeler yaşarız ama yuva yıkacak pozisyonda değiliz hiç birimiz.

dedikodu bu değil ayrıca bu konu sahibi resmen eltisinin evine herşeyine karışıp bir yuvayı yıkmak üzere.hepimiz burada bunu anlasın diye çabalıyoruz tabii izin verirseniz.

Birazını aldım.
Cımbızla çekilmiş denmesin.
Genelde çıkarttıklarım ben şöyle yaptım diye yapılanların savunması ve hiçbir şekilde bahanesi değil.
Siz böyle bir eltinizin olmasını ister miydiniz acaba.
Ya da bu yapılanlara nasıl destek çıkılabilir.
Ve siz hangi hakla sizin eltiniz farklı veya siz elti olarak farklı görünüyorsunuz diyebiliyorsunuz.
Kim bu kadar dedikoducu, yıkıcı olabilir.
Konusahibi çok mu yapıcı da yapıcı eleştiriler yapılacak.
Kepçe gibi her tarafı karıştırmakttan başka ne yapmış.

Evet gerçekten de yapıcı görünmüyor. Bu konuya ben de bu şekilde bakıyorum ama verilen tepkiler benim dikkatimi çekti. Sizce gelen tepkiler ağır değil mi çok mu yapıcı olduğunu düşünüyorsunuz yapılan yorumların?

Benim sözüm olayın veya verilen emirlerin doğruluğunu falan savunan nitelikte değil. Sadece tepkilerin de bahsedilen kişinin davranışları kadar "düşman başına" :) olduğunu gördüm :)

Siz de fark etmişsinizdir burada birçok konu hakkında tanımadığımız kişiler hakkında dahi yorum yapıyoruz. Bana göre bu da dedikodudur. Tatlı dedikodu da oluyor, aşırıya kaçan da. Ama dedikodu yapıyoruz sonuçta.

ben eltimle görüşmüyorum ama benim şahsıma yaptığı yanlışlardan dolayı, yoksa vay iş bilmiyo vay kaynanaya gidip gelmiyo vay asgari ücretle ev alacaklar vs diye aile meselelerine asla girmem girmedim haddimi bilirim

bende bunu anlamıyorum işte,siz kendi yorumunuzu yapmak yerine neden bizlerin yorumlarını topa tutuyorsunuz? dediğiniz gibi siz yapıcı olun buyrun ama eleştirel olanları da yok siz dedikodu yapmıyor musunuz falan diye garipçe suçlamayın.

evet asla böyle bir eltim olsun istemem.3 eltiyiz şükür daha birbirimizin aile içi meselelerine karışmış değiliz,kaynanacılık oynamıyoruz haddimizi biliyoruz.arada ufak sürtüşmeler yaşarız ama yuva yıkacak pozisyonda değiliz hiç birimiz.

dedikodu bu değil ayrıca bu konu sahibi resmen eltisinin evine herşeyine karışıp bir yuvayı yıkmak üzere.hepimiz burada bunu anlasın diye çabalıyoruz tabii izin verirseniz.

Estağfurullah yanlış anlamayın lütfen. Ben gayet yüzümdeki gülümsemeyle yazdım yorumumu. Yani belirtmek istediğim davranışın hoş olmadığı ama yapılan yorumların da bahsedilen yıkıcılıkta olduğuydu. Sizi de dönüp bakınca yorumlar gülümsetmiyor mu?
Hatta bir arkadaş bahsetmiş eltime gidip sarılasım geldi diye. Başka biri de cevap vermiş pişman olacağın şeyler yapma diye. ben buna çok güldüm mesela gayet esprili bir yaklaşım :)

bu yaklaımlar da aslında kişiye yardım eder, öğüt verir nitelikte değil, onlar niye gözünüze batmadı anlayamadım.
Tekrar belirtiyorum bence konu sahibi tavrını değiştirmeli ve daha yapıcı ve anlayışlı olmalı.

Son düzenleme:
Evet gerçekten de yapıcı görünmüyor. Bu konuya ben de bu şekilde bakıyorum ama verilen tepkiler benim dikkatimi çekti. Sizce gelen tepkiler ağır değil mi çok mu yapıcı olduğunu düşünüyorsunuz yapılan yorumların?

Benim sözüm olayın veya verilen emirlerin doğruluğunu falan savunan nitelikte değil. Sadece tepkilerin de bahsedilen kişinin davranışları kadar "düşman başına" :) olduğunu gördüm :)

Siz de fark etmişsinizdir burada birçok konu hakkında tanımadığımız kişiler hakkında dahi yorum yapıyoruz. Bana göre bu da dedikodudur. Tatlı dedikodu da oluyor, aşırıya kaçan da. Ama dedikodu yapıyoruz sonuçta.

Ben dedikodu yaptığımızı düşünmüyorum.
Konu açılıyor, dileyen düşündüğünü söylüyor.
Evet 3. şahıslar hakkında konuşuyoruz ama çoğunlukla amaç yardım.
Bakın konudaki ilk yorum yapan benim.
Öyle sinirlendim ki.
Gencecik, tecrübesiz bir gelin. Kıskançlık çok belli. Farkediliyor. Kaynıyla konuşmalar, talimat vermeler.
Haddini bilmeli insan biraz.
Yorum yaptık diye yorum yapan iki kişi dağılın burdan diye cevap veriliyor.
Üsluba bakın.
Bu üsluptaki biriyle ne kadar anlaşılabilir?
Kadın çareyi bunlarla görüşmemekte bulmuş. İyi de yapmış.
Sizin eşiniz ben senden çok yengeme güveniyorum dese ne kadar incineceğinizi düşünün.
Ben objektif bakıyorum. Birçoğumuz da öyle.
İnşallah buncu söylenenden sonra tavırlarını değiştirir.
Mesela bir konusunu okudum ben.
Annesi bu arkadaşın eşini çekmiş tamamen iyiniyetle!akıl vermiş. Kavga etmişler.
Konusahibi eşinin tarafını tuttu diye anne gücenmiş falan.
Bu tutumlardan vazgeçilmesi gerekiyor.
kimse kimseye talimat veremez. Değiştiremez. İstediğini yaptıramaz. Böyle bir hakkı yok.
Yapabileceği tek şey iletişimini azaltmak. Mesafe koymak.
Ültimatom haddini aşmak bence.

Son düzenleme:
Estağfurullah yanlış anlamayın lütfen. Ben gayet yüzümdeki gülümsemeyle yazdım yorumumu. Yani belirtmek istediğim davranışın hoş olmadığı ama yapılan yorumların da bahsedilen yıkıcılıkta olduğuydu. Sizi de dönüp bakınca yorumlar gülümsetmiyor mu?
Hatta bir arkadaş bahsetmiş eltime gidip sarılasım geldi diye. Başka biri de cevap vermiş pişman olacağın şeyler yapma diye. ben buna çok güldüm mesela gayet esprili bir yaklaşım :)

bu yaklaımlar da aslında kişiye yardım eder, öğüt verir nitelikte değil, onlar niye gözünüze batmadı anlayamadım.
Tekrar belirtiyorum bence konu sahibi tavrını değiştirmeli ve daha yapıcı ve anlayışlı olmalı.

İyi niyetle yazdığınız belli ama konu sahibinde "her şeyi ben bilirim" havası varken ona yanlışı nasıl anlatacaksınız ki? Algıları kapalı olan bir insana yapıcı öneri nereye kadar. Konu sahibinin ikinci yorumunu görüdünü mü? Yorum yapan iki arkadaşa kalabalık yapma dediği? Bu tip insanlar zekice söylenmiş cümlelerden, çok kendi seviyelerine inilip söylenen cümlelerden anlarlar.

Ayrıca burda bazı konular açılır ben de derim yeter artık hatun öldü diye. Ama bu konu öyle bir konu değil.

Son düzenleme:

çok samimi bi şey diyeyim mi bu konuyu okuyunca küçük eltimi arayıp değerini bilememişim diyesim geldi pek sıcak değilizdir de onunla :)

aslında konu başında yaptığının yanlış olduğu vurgulandı ama konu sahibi k.valide adayı olmaya öyle heveslenmiş ki gözünü elti hırsı bürümüş gibi davrandı.yani yapıcı olmak da fayda etmedi.

Son düzenleme:
o kadar yorum geldi ki hepsinin aynı yorumlardan olduğunu sezdim kimisi okumadan yorumlara göre cevaplamış falan allahtan korkum var benim onunla konuştuğumu hatta kaynanamı bırak zamanla kaynaşır adapte olur dediğimi yazmama müsade etmeden yorumlamaya süratle devam ediyorlar devam edilsin şu an girebildim ve cevplamaya vaktim oldu çalışıyorum çünkü okumuşta öle kıskanıyormusum kaynımı kıskanıyormuşum ne sacma söylemler bunlar acayip şekilde kınadım buradan böle yorumları ben eltime buradakiler hesi tanıdık sen ve ben dıştanız benimle sen gecinirsek bunlar bişi yapamaz dedim yok benim özelimi yazdığım şu anki bölümde ifşa eden dengesizler vs.vs.size yazmak istedimki ordakilerle muhattap olmaya gerek yok kimin cahil ve kimin terbiye sınırlarının hat safhada olduğunu izliyorum sadce daha yzaılacak cok şey var ama hadi birazda eliniz boş ya nasılsa birazda bu yorumdan sonra çapınızda eğlenmenizi istedim...

Ben dedikodu yaptığımızı düşünmüyorum.
Konu açılıyor, dileyen düşündüğünü söylüyor.
Evet 3. şahıslar hakkında konuşuyoruz ama çoğunlukla amaç yardım.
Bakın konudaki ilk yorum yapan benim.
Öyle sinirlendim ki.
Gencecik, tecrübesiz bir gelin. Kıskançlık çok belli. Farkediliyor. Kaynıyla konuşmalar, talimat vermeler.
Haddini bilmeli insan biraz.
Yorum yaptık diye yorum yapan iki kişi dağılın burdan diye cevap veriliyor.
Üsluba bakın.
Bu üsluptaki biriyle ne kadar anlaşılabilir?
Kadın çareyi bunlarla görüşmemekte bulmuş. İyi de yapmış.
Sizin eşiniz ben senden çok yengeme güveniyorum dese ne kadar incineceğinizi düşünün.
Ben objektif bakıyorum. Birçoğumuz da öyle.
İnşallah buncu söylenenden sonra tavırlarını değiştirir.
Mesela bir konusunu okudum ben.
Annesi bu arkadaşın eşini çekmiş tamamen iyiniyetle!akıl vermiş. Kavga etmişler.
Konusahibi eşinin tarafını tuttu diye anne gücenmiş falan.
Bu tutumlardan vazgeçilmesi gerekiyor.
kimse kimseye talimat veremez. Değiştiremez. İstediğini yaptıramaz. Böyle bir hakkı yok.
Yapabileceği tek şey iletişimini azaltmak. Mesafe koymak.
Ültimatom haddini aşmak bence.

Evet özellikle yorum yapan kişilere karşı yapılan o yorum bence de çok yanlış bir tutum. Sizin objektif baktığınıza şu an yaptığınız yorum dolayısıyla ben inanıyorum. Ancak kaç sayfa yazılanı okudum maalesef birçok yorum konu sahibinin hatasını anlaması adına yapılmamış. Bu da yazılanları dedikoduya daha çok yaklaştırıyor takdir edersiniz ki. İyi niyetli yorumlar mutlaka yapılıyor ama "ay bu da ne çatlakmış" tarzı yorumlar da çok.
Sizce de öyle değil mi? bütün yorumların sizin bahsettiğiniz ölçüde -ve şu an sizin yazdığınız- ve kalitede olduğunu mu düşünüyorsunuz?

konu sahibi fikirlerini ve bakış açısını geliştirmeli, beklemediği bir anda had bildirme olayına gelebilir durum, kızın da insan içinde eşine salak manyak demesi vs çok da terbiyeli bir durum değil gerçi. Karşılıklı bir sınır çizme lazım bence de. Bu durumda eltinin değil de gerekiyorsa kayınvalidenin uyarması doğru olur diye düşünüyorum.

o kadar yorum geldi ki hepsinin aynı yorumlardan olduğunu sezdim kimisi okumadan yorumlara göre cevaplamış falan allahtan korkum var benim onunla konuştuğumu hatta kaynanamı bırak zamanla kaynaşır adapte olur dediğimi yazmama müsade etmeden yorumlamaya süratle devam ediyorlar devam edilsin şu an girebildim ve cevplamaya vaktim oldu çalışıyorum çünkü okumuşta öle kıskanıyormusum kaynımı kıskanıyormuşum ne sacma söylemler bunlar acayip şekilde kınadım buradan böle yorumları ben eltime buradakiler hesi tanıdık sen ve ben dıştanız benimle sen gecinirsek bunlar bişi yapamaz dedim yok benim özelimi yazdığım şu anki bölümde ifşa eden dengesizler vs.vs.size yazmak istedimki ordakilerle muhattap olmaya gerek yok kimin cahil ve kimin terbiye sınırlarının hat safhada olduğunu izliyorum sadce daha yzaılacak cok şey var ama hadi birazda eliniz boş ya nasılsa birazda bu yorumdan sonra çapınızda eğlenmenizi istedim...

Çok saygısızsınız.

Tek bir yorumum olacak işaretlediğim yere.
Herkes potansiyel düşman sanırım sizin için.
Asıl tehlike sizsiniz.
Terbiye sınırlarınız da belli yazdıklarınızdan.
Ve son söz.
Siz asla mutlu olamazsınız.
İçiniz kötülükle dolu çünkü sizin.
İnsanlara hakaret etmeyi marifet sanıyorsunuz.
Ailede yaptığınız gibi burada da fazlasıyla haddinizi aşmışsınız.

Evet özellikle yorum yapan kişilere karşı yapılan o yorum bence de çok yanlış bir tutum. Sizin objektif baktığınıza şu an yaptığınız yorum dolayısıyla ben inanıyorum. Ancak kaç sayfa yazılanı okudum maalesef birçok yorum konu sahibinin hatasını anlaması adına yapılmamış. Bu da yazılanları dedikoduya daha çok yaklaştırıyor takdir edersiniz ki. İyi niyetli yorumlar mutlaka yapılıyor ama "ay bu da ne çatlakmış" tarzı yorumlar da çok.
Sizce de öyle değil mi? bütün yorumların sizin bahsettiğiniz ölçüde -ve şu an sizin yazdığınız- ve kalitede olduğunu mu düşünüyorsunuz?

konu sahibi fikirlerini ve bakış açısını geliştirmeli, beklemediği bir anda had bildirme olayına gelebilir durum, kızın da insan içinde eşine salak manyak demesi vs çok da terbiyeli bir durum değil gerçi. Karşılıklı bir sınır çizme lazım bence de. Bu durumda eltinin değil de gerekiyorsa kayınvalidenin uyarması doğru olur diye düşünüyorum.

Konusahibinin son yazdıklarına bir bakın.
Bu kadar saygısız birinin saygı beklemeye de hakkı yok.
Neyse bu konuda daha fazla yorum yaparak konusahibine prim vermek istemiyorum.

Çok saygısızsınız.

Tek bir yorumum olacak işaretlediğim yere.
Herkes potansiyel düşman sanırım sizin için.
Asıl tehlike sizsiniz.
Terbiye sınırlarınız da belli yazdıklarınızdan.
Ve son söz.
Siz asla mutlu olamazsınız.
İçiniz kötülükle dolu çünkü sizin.
İnsanlara hakaret etmeyi marifet sanıyorsunuz.
Ailede yaptığınız gibi burada da fazlasıyla haddinizi aşmışsınız.

saygısız mı kusura bakmayın saygı sınırlarını bi kaç sayfa okuduktan sonra sizlerden öğrendim

giremediğim için yazamadım o kadar önemsenmiş ki bu konu baya sayfalar doldurmuş rahatsızlık verdiğim için ve verdiğiniz yorumlar için ayrı ayrı özür diliyorum yazmayanlardan...

Bacım dur bi soluklan hele. Bence çözümcül olalım. Yani bu konu için sana gelen tepkileri okumasan da genel olarak belirtilen senin daha yapıcı olman gerektiği ve yorumlarında da kişisel hayatında da daha yumuşak davranman gerektiği üzerine.

Dağıl falan demişsin bizim arkadaşlara olmamış :KK4::KK53:

X