ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

Bacım dur bi soluklan hele. Bence çözümcül olalım. Yani bu konu için sana gelen tepkileri okumasan da genel olarak belirtilen senin daha yapıcı olman gerektiği ve yorumlarında da kişisel hayatında da daha yumuşak davranman gerektiği üzerine.

Dağıl falan demişsin bizim arkadaşlara olmamış :KK4::KK53:

zaten başta yapılan o yanlış yorumdan sonra sürüklenmiş ya konu devam etsinler sıkıntı yok açımdan...

o kadar yorum geldi ki hepsinin aynı yorumlardan olduğunu sezdim kimisi okumadan yorumlara göre cevaplamış falan allahtan korkum var benim onunla konuştuğumu hatta kaynanamı bırak zamanla kaynaşır adapte olur dediğimi yazmama müsade etmeden yorumlamaya süratle devam ediyorlar devam edilsin şu an girebildim ve cevplamaya vaktim oldu çalışıyorum çünkü okumuşta öle kıskanıyormusum kaynımı kıskanıyormuşum ne sacma söylemler bunlar acayip şekilde kınadım buradan böle yorumları ben eltime buradakiler hesi tanıdık sen ve ben dıştanız benimle sen gecinirsek bunlar bişi yapamaz dedim yok benim özelimi yazdığım şu anki bölümde ifşa eden dengesizler vs.vs.size yazmak istedimki ordakilerle muhattap olmaya gerek yok kimin cahil ve kimin terbiye sınırlarının hat safhada olduğunu izliyorum sadce daha yzaılacak cok şey var ama hadi birazda eliniz boş ya nasılsa birazda bu yorumdan sonra çapınızda eğlenmenizi istedim...
kendi hayatınıza bakın kendınıze bır ugras edının kı kendı huzursuzlugunuz ve mutsuzlugunuzuda baskalarını mutsuz ve huzursuz etmeyın bos ınsanın ugrasacagı seyler bunlar herkes kendınden sorumludur... Kaçıncı yuzyılda yasıyoruz bılemedım elle tutulur tek bır tarafınız yok dahada hala konusmayın sevıyesızce bu kadar ınsan bu yorumu yapıyorsa en bas sayfanızdakı sızın yorumuza gore yapıyor yazdıklarınızı tekrar okuyun kım cahıl kım dık kafalı goreceksınız...

kendi hayatınıza bakın kendınıze bır ugras edının kı kendı huzursuzlugunuz ve mutsuzlugunuzuda baskalarını mutsuz ve huzursuz etmeyın bos ınsanın ugrasacagı seyler bunlar herkes kendınden sorumludur... Kaçıncı yuzyılda yasıyoruz bılemedım elle tutulur tek bır tarafınız yok dahada hala konusmayın sevıyesızce bu kadar ınsan bu yorumu yapıyorsa en bas sayfanızdakı sızın yorumuza gore yapıyor yazdıklarınızı tekrar okuyun kım cahıl kım dık kafalı goreceksınız...

huzursuzluk ve mutsuzluk hangi aile içinde yaşanmıyor sizin hayatınız günlük güneşlikmi acaba herzman?? onuda gectim boş insanım sizlerde o boşluğu doldurmuşsunuz kaç gündür?? haa bide bunları söyleyince ben SAYGISIZ sizler SAYGILI pardon sizlerde haklısınız...

o kadar yorum geldi ki hepsinin aynı yorumlardan olduğunu sezdim kimisi okumadan yorumlara göre cevaplamış falan allahtan korkum var benim onunla konuştuğumu hatta kaynanamı bırak zamanla kaynaşır adapte olur dediğimi yazmama müsade etmeden yorumlamaya süratle devam ediyorlar devam edilsin şu an girebildim ve cevplamaya vaktim oldu çalışıyorum çünkü okumuşta öle kıskanıyormusum kaynımı kıskanıyormuşum ne sacma söylemler bunlar acayip şekilde kınadım buradan böle yorumları ben eltime buradakiler hesi tanıdık sen ve ben dıştanız benimle sen gecinirsek bunlar bişi yapamaz dedim yok benim özelimi yazdığım şu anki bölümde ifşa eden dengesizler vs.vs.size yazmak istedimki ordakilerle muhattap olmaya gerek yok kimin cahil ve kimin terbiye sınırlarının hat safhada olduğunu izliyorum sadce daha yzaılacak cok şey var ama hadi birazda eliniz boş ya nasılsa birazda bu yorumdan sonra çapınızda eğlenmenizi istedim...

Dengesizler derken? Biz gayet dengeli yorumlar yapıyoruz ama sizin verdiğiniz cevaplar arasında tutarsızlıklar var. Kendi profilinizden girip yorumlarınıza bakmanızı salık veririm sevgili arkadaşım.

Bacım dur bi soluklan hele. Bence çözümcül olalım. Yani bu konu için sana gelen tepkileri okumasan da genel olarak belirtilen senin daha yapıcı olman gerektiği ve yorumlarında da kişisel hayatında da daha yumuşak davranman gerektiği üzerine.

Dağıl falan demişsin bizim arkadaşlara olmamış :KK4::KK53:

:KK9:

arkadaş da yapıcı olma durumu yok.eltisine biz yabancıyız bunların hepsi tanıdık bunlara karşı birlik olalım diyen biri nasıl yapıcı olur?

sanki savaş var ortada.

huzursuzluk mutlaka her ailede az çok vardır tabii. ama siz olmayan yerde hzursuzluk yaratmışsınız. sizce o kadın ne hissediyordur? ne düşünüyordur hakkınızda? onun size doğrudan yaptığı ne vardı? eşiyle problemi, ikisni ilgilendirir, kaynanasıyla da sorunu onları ilgilendirir. şimdi eşin eltinle telefonda dertleşse, kadın da tekrardan kontrol etse aynı şeyleri aktardımı diye mesela ne hissedersin?
altında iyi niyet göremedim ama eğer varsa da, evlenmiş belli bir yaşa gelmiş bir kadın hareketlerinin ne anlama geldiğini çözeilmeliydi.

yeni evlenmişler ertesi gün saat 1'de el öpmeye gelmişler, o el sizin miydi? hepimiz evlendiğimizin ilk gününe geri dönelim yapmak istedğim şey o gün kv görmek miydi?

huzursuzluk ve mutsuzluk hangi aile içinde yaşanmıyor sizin hayatınız günlük güneşlikmi acaba herzman?? onuda gectim boş insanım sizlerde o boşluğu doldurmuşsunuz kaç gündür?? haa bide bunları söyleyince ben SAYGISIZ sizler SAYGILI pardon sizlerde haklısınız...
kımsenın hayatı gullık gulıstanlık degıl herkes kendı sorunuyla ugrasıyo kımseye dalasmıyo sızler gıbı aartık bılmıyorum bosluktan mı gelemedınız yoksa bu kadar yoruma agzınız acık kalınca mı uzaktan seyrettınız bılemıycem sızınde hayatınız bızı ılgılendırmıyo sızınkıde baskalarını ılgılendırmesın herkesı yuvasında kafasını rahat bırakın kı kımsenın vebalını almayın derım saygısızlık edecek hıcbır cumlem gecmedı dıkkatını cekerım argo konusan sızsızınız teker teker yorumlarınızdan bulup cıkarttırmayın ısterseniz...

Ne eltiymiş arkadaş
Başka işi gücü yok galiba

Ben eltimi sevmesem az öz görüşürüm biter
Vay efendim bunla neler yapacaz diye konu açmam
Sanki çocuğum beni dinlemiyo, eğitim hakkında fikir verin diyo :KK6:

İkinizde ayrı ayrı bireylersiniz
Önce demiş, gel biz iki elti ittifak kuralım bunlara karşı
Bakmış elti oralı değil
Bu kez kaynana ve kaynı fişeklemiş
Niye bi grup kurup diğerlerine cephe alma peşinde anlamadım

Denge problemi kimde acaba :KK31:

Üslubunuzu düzeltmediğiniz sürece yanlış anlaşılmaya devam edeceksiniz.Sadece bu forumdan bahsetmiyorum, yazı diliniz bu kadar süzgeçten geçmemiş ve hakaret niteliğinde ise konuşurken de çok farklı olduğunuzu düşünmüyorum.Zaten eltinize karşı sert tutumunuz ve yüzüne karşı söylediğiniz laflar da gerçek hayattaki üslubunuzu az çok ortaya koyuyordur.Burada ki yorum yapanlara "Dengesizler, çapınızda eğlenin" gibi söylemleriniz kimsenin umrunda olmaz.Ama gerçek hayatınızda biraz daha laflarınızı süzgeçten geçirmenizi, empati yapmanızı temenni ederim.Zira o sizin kendi hayatınız ,akrabalarınız.

zaten başta yapılan o yanlış yorumdan sonra sürüklenmiş ya konu devam etsinler sıkıntı yok açımdan...

Sen 'dağıl' dedin diye sürüklenmedi konu!
Emin ol,senin 'dağıl ' kelimeni hiç birimiz kaale almadık,sadece eltini yerle bir etmeye çalışman,aşırı kıskançlığın,çekememezliğin ve anlamsız kaynana tavırların yüzünden konu sürüklendi...

Yoksa senin 'dağıl' kelimeni sallayan yok.

,
Ne eltiymiş arkadaş
Başka işi gücü yok galiba

Ben eltimi sevmesem az öz görüşürüm biter
Vay efendim bunla neler yapacaz diye konu açmam
Sanki çocuğum beni dinlemiyo, eğitim hakkında fikir verin diyo :KK6:

İkinizde ayrı ayrı bireylersiniz
Önce demiş, gel biz iki elti ittifak kuralım bunlara karşı
Bakmış elti oralı değil
Bu kez kaynana ve kaynı fişeklemiş
Niye bi grup kurup diğerlerine cephe alma peşinde anlamadım

Denge problemi kimde acaba :KK31:

Ya eğer böyle bir durum varsa,çok karaktersizce ama ya..

,

Ya eğer böyle bir durum varsa,çok karaktersizce ama ya..

Kendisi öyle yazmış

Son düzenleme:
Şu konudaki stratejileri kariyerime uygulasaydım coktan müdür olmuştum :KK1:

bence bu yeni gelin, kocasının sevgisine güvenerek cahilliğinde verdiği cesaretle kimseyi sallamıyor.

sende kıdemli gelin olmanın verdiği egoyla diğer aile fertlerini etrafında nasıl topladıysan onada aynısını yapmaya çalışmışsın ama ters tepmiş.

elti kim sen kim, herkesin evi yeri yurdu ayrı. bayramdan bayrama gördüğün biri için bu dert ne tasa yani ? ne gerek var..

sana birileri anlatıyorsa, beni ilgilendirmez de geç git üstünden ya, bu nedir böyle..

bu kadar dert edinecek ne var. işin mi yok anlamadım ki ?

kadın programı gibi o onu dedi bu bunu dedi bilmem ne.

köy dedikoducuyla bırak kendi ateşleriyle yansınlar, sanane ??

ayrıca senin eşinin mükemmel bir işi, sana karşı süper bir ilgisi, ve çok zeki cocukların var herhalde ki bu kadar önemle ve öfkeyle yazdığın konunun içeriği bunlar değil.

yani bana kalırsa senin uğraşacak işin yok, kafayı buraya takmişsın.

hani bir laf var ya,bu konuya cuk oturacak!!!sorunun kendinde olduğunu an-la-ya-ma-yan insanlar çözümü başkalarının huzurunu kaçırmakta bulur!!

ben baştan anlatayım ne yapmaya çalıştığı hakkında fikir verin...şubat 2013 te kaynım iş arkadası tarafından ev sahibinin kızı ile tanıstırıldı kaynım da evlenmeyi düşünüyordu konusmuslar sonra isteyelim dedi kız iyi falan dedi kaynanam gitmiş görmeye kız calısıyormus görmedi oğlanın anlattığı ile biliyordu annesi ile konusmus dönmüş neyse istemeye gittik kız içeri el öpmeye bile girmedi bizimkilerde kızın hangisi olduğunu şaşırdı kız kardeşi girince o sandılar falan :KK70: neyse kız kahve ile geldi isteme oldu soran herkese davranıs olarak iyi gibi ama yasamadıkça bilemem dedim. nisanda resmi nikahları olmuş mayısta nişan oldu bizimkiler demiş oğlum başka ilde oturuyor (düğün haziranda) düğünden 1 hafta evvel edelim nişanı diye yok falan denilmiş neyse biz baya bi masraf edip gittik.kız isteme anında XX abla derken nişana gittik XXcim oldum şok oldum neyse bunda bi tavır bi hal kaynana gelmiş el öpmek yok oğlan tarafını memnun etmek yok kendi akrabaları ile oynayıp bizim tarafa gelince kenara cekilmek falan... kaynıma gelince melek gibi geçinmek için herseyi yapar yapıyorda.neyse düğün haziranda oldu kına gecesinde de aynı tavırlar falan sebeb ne hemen söyleyeyim gec gelmişiz bular ilde oturuyor biz de o ilçenin bi köyünde oradan araba kaldırdık kınaya misafir götürmek için hepsinin gelip cıkması derken cok değil 30 dakika geciktik tripler falan kaynanamda kalkmış orda bana hadi iki elti oynayın diyor bende oynamıcam dedim nişanda bi kaç olaydan dolayı gıcık gittim çekildim kenara kaynana gücendi kına bitti güle güle diyen bile olmadı misafirlere ve bize.kaynana 3 kere cıkmıs hadi hoscakalın diye bi allahın kulu cıkmamıs.gelin alma oldu neyse bende eve gelince hoşgeldin demedim.ilde ev acıldı ben kaynana evinde gecirdim ilk günümü evde kimse yoktu ama neyse kaynana bunlar gitsin dedi yarın gelirler dedi kızdım ben hiçbirşey demedim.sabah kaynanaya gelinir el öpmeye diye bu hanfendi kalkmış taa 1 e doğru gelmiş kaynanam aramış XX annesine gececek gelin görüşün diye ben zaten ordan 11 dedinmi çıkarım cıktım kaynana beni aileme götürdü.ben bu gelinle kurban bayramında görüştüm başka memlekette oturuyoruz biz çünkü.
konuya gireyim bu neleri kafaya taktıysa artık 20 gün sonra toplamış herkesi evine alın oğlunuzu bu hiç konuşmuyor falan ben cekemem lafları falan 30 km ötede oturuyor kaynanaya bi gelin ardı günü gelmiş 20 gündür kaynanaya giitmemiş istemiyorum gitmek köye sevmiyorum lafları köyünüz dedikoducu falan...kızın anneside gelmiş saymış kızına baya oraya 15 günde bi gidecen ev işini bile işlicen diye ben seni boşan diye evlendirmedim demiş...neyse bölelikle kapattılar bunlar 4.günden başlamış kavgaya zaten.kaynım sıka sıka kendini bi deri bi kemik kalmış.kaynana buna sinirden hastalanmış falan... kaynanaya gelse 1 gün bile olsun kalamadan gitmeler çalışıyorum evde bardakları yıkamadan cıktım bahaneleri ile 12 de gelip 4 de dönmek istemesi kocasının başına cökermiş oraya gitti mi yabancı ev gibi kenara oturup bi bulaşık bile yıkamadan cıkarmıs sevmiyor ya köyü bahane edecek bayan.neyse kaynana arayıp bana anlatıyor böle böle yapıyor diye sen kaynanasın söyleyeceksin dedim şöyle yap kızım de dedim oda demezmiş gidip kendi yakıoyrmuş mutfakta bulaşığı gitti mi 3 haftada 4 haftada bi gelio diye laf etmiş köyde yapıyorsun ki arkandan dedikodu oluyor...ramazan bayramında da 1.gün taa öğlen gelmiş 3 saat durmuş dönmüş biz bayram kısıtlı olunca gitmedik uzakta olduğumuz için.kaynananında bayram 1. gün görümceleri kahvaltıya gelir adetten bakmışlar gelin yok benim gelemeyeceğimizi biliyorlardı görümcemde onunla bayram gecirmemek için bizim yanımıza geldi.kaynım gecim olsun diye susuyor zavallım kaynanam böyle gecim olmaz dedi anasının evinde iş yemek öğrenmemiş çalışıyorum diye kaynım evde kendi öğretiyor zavallı.ramazanda kurbana kadarda böle geçmiş kurbanda biz gittik kaynanam benim susmayacağımı iyi bilir abla diyecek dedim önde büyüğüm ve köyde eltisine ismi ile hitap ediyor diye kınama oluyor diye isteniliyor abla denilmesi. biz bayramdan 2. gün önce gittik arefe günü öncesi kaynım kestane toplamak için geldi getirebilrisem arafeden gelcez demiş anasına dicem kızın bayramda kalcak annemde diye demiş. kendileri karar alıp veremiyor adam söz geciremiyor karısına kızın anasına demiş anneside ben ikna ederim dedmiş neyse arefe akşam geldiler kaynana calısıyor akşama gelcekler dedi meğer hanfendi sabahtan beri evde imiş bizde duyduk kaynana sinirden patladı kaynım aradı biz geliyoruz diye sabahtan beri evdesinizde neden gelinmedi diye.neyse geldiler yemek yendi görümcem bulaşıkları arındırıyordu eltide gecmiş yardım edeyimmi dedi görümcede yok canım sağol ben hallederim dedi bende tencereleri boşaltıyordum tam elti içeriye gidyordu bende görümceme sen bu evin hizmetcisi bulaşıkcısımısın yada benim mi haberim yok hep beraber yedik beraber yıkanacak dedim gec sende yanına dedim neyse bunlar yıkadı bende caylarını yaptım götürdüm içeri tertip düzen bilmio yazık bi erkek de ne kadar öğretebilir kaınım çabalıyor... bayramın 1. gün kalktık kahvaltı oldu ben büyük olunca elti görümce beraber yıkamaya gecti neyse bu gelin geldiğinden beri ev alalım deyip duruyormuş ikiside askeri ücret alıyor 1 sene sonra cocuk düşünüyoruz diyorlar oturduk konu acıldı konustuk bizde kafası bulandı gibiydi ama bildiğini okuayan bi tavrı var ama konusuyoruz sonra kaynımla konustuk falan onun dediğinden onun haberi yok ?? kaynımı severim abim gibi ve bana da anlatır evlenmeden önce konusurduk baya evlenince eşi kıskanç diye ben kaynımla konusmadım yaşlarımız yakın diye kıskanıyormuş.neyse 1. bayramın akşamı tutturmuş gidelim diye kaynımda yarın gidecez demiş yemekten 1 kaşık aldı suratını bi astı şaşarsınız kocasına ailesinin yanında salak manyak hitapları kaynanam sinirden ölüyor tabi :) bende konuşma sekilleri böle demekki diyorum iyice kızıyor tabi :KK70: evin içinde esaj atıyorlar birbirne falan. bunlar bi dışarı gidip konusup geldiler el ele göz göze neyse geldiler gülüşmeler falan kaynım ikna etmiş zavallım. neyse çay demlemeye gittik baya konustuk 3 4 saat kaynana oğlanlarla oturdu ben görümce ve eltide bi odada muhabbet ettik. inanırmısınız sorunlarının ne olduğuna, köyde dedikodu olacağını, küçük bi yer olduğunu,herkes birbirnin evinin içini biliyor olduğuna kadar anlattık neden abla demesi gerektiğini ben burda ismimle hitap et ama birisi gelince abla de ki kayanayı kınamasınlar dedim.kaynanaya bişi demiyor ama içten içe nefret ediyor daha aralarında da hiç bi sorun yaşanmamışken.neyse bu abla falan demeye başladı ama kaynıma 1 gram birseyden bahsetmemiş işine geleni demiş.sabah kaynanaya anlattım anne düzelecek bu kız sadece biraz anlatmak lazım dedim seviniyorum bi taraftanda.kaynımla konusma fırsatımız olmadı kaynanam bi ara kızım bize demez sana anlatır dedi msj atmıstım abi müsaitmisin diye oda aradı eşi çalışmaya gitmiş o zman neyse konustularımızı anlatıp anlatmadığını sordum söyledği bi kaç birşeyi işine gelneler yani gerisi yok. neyse anlattık bizde msjı silmeyi unutmus kaynım. bende evime döndüm. msjı görünce ne konsutunuz arayıp beni mi çekiştirdiniz falan demiş olmadık şeyler demiş kaynımda sen nasıl baska seyler düşünürsün o abimin eşi ve senden önce onu tanıdım sana güvenmiyorum ona güvendiğim kadar falan demiş yıkmış eltide evi sen bana güvenmiyorsuda ona güveniyon diye. eltide 8 aydır eşinden başka eşinin akrabalrının nosu yok o gün numaralarımızı alıyor. ara demiş sor ne sorcaksan demiş.telefonların hepsi kırılmış ogün evlerinde kaynım sinirle çarpmış. kaynım eşimi aradı abi böle böle haberinzi olsun dedi aradı konustuk ama hiç dinlemiyor paso konsuyor cahil gibi konsutu konsutu kapattı.eşi küsüyormuş beni arıyor arama kocamı diye. eşimde tepesi attı bu kim oluyorda engelliyor kiminle konsuacağını dedi.cünkü eşimin aradığımdan tutun konsutuğuma kadar herseyden haberi vardır. abisinden fazla benimle konusur 2 kaynımda görümcemde...kaynım faceden yazdı abi yazma eşin okur kavga olmasın dedim abimde face şifremi bilmiyr sen söylediği hiçbirşeyi kafana takma o konusur konusur susar demiş abi ben çekemem elbet denk geleceğiz dedim ama biz oraya geldiğizide asla getirme onu özür dileyeck dedim.kaynanalar en son dün gece konsumaya gitmiş ben köyünüzün dedikodusundan bıktım diyormus dediğimi dedim dermiş başkada kaynananın dediği hiçbirşeye cevap vermezmiş olumlu olumsuz.şimdi soruyorum ne yapacağız bi bununla.

karı koca arasına girilmez duymadınız mı bu lafı resmen kaynınızı arayıp eltinin dedikodusu yapmışsın. Mutlu oldun mu kaynın kendi eşine senden önce onu tanıdım sana güvenmiyorum ona güvendiğim kadar dediğini duyunca. Yazık bir insanın eşinden bunu duyması ne kadar kötü birşeydir. Birde hala neyin özürünü bekliyorsunuz anlamadım. Onlar yeni evliler ve bir alışma süreci yaşıyorlar anladığım kadarıyla sorunları var kendi aralarında ama siz bu şekilde devam ederseniz bir yuvanın yıkılmasına bile sebep olabilirsiniz. LÜTFEN daha fazla karışmayın size ne yahu ne yaparlarsa yapsınlar :KK47::KK47:

Ben böyle bişey görmedim duymadım bilmiyorum:)
Demişsiniz ya evin içinde mesajlaşıyolar dışarı çıkıp konuşuyolar elele göz göze geliyolar Resmen kıskanıyosunuz kaynınızın eltinize olan ilgisini eşinizden görmediğiniz için kıskanıyosunuz.
Yok bulaşık yıkamıyo ay yapmıyo ağzımıza beslemiyo çalışıyorum evde bulaşıklar duruyo diyip gidiyo:)) yapmak zorunda değil sürekli gelmek zorunda değil gitmek zorunda değil cahillikten bahsediyosunuz aynayı çevirin derim.
Aldığı maaşı yapmak istediği çocuğu bile dert etmişsiniz kaynızın yemeği sizi niye ilgilendiriyo ki? yok ben eskiyim kayınvalideden sonra ben gelirim havası yaratmaya çalışıosunuz aklınızca ama çarşıdan hava alailirsiniz :))

eliniz boş dediğiniz insanlara fikir soran sizsiniz!!sonrada kendi çapınızda eğlenin diyende sizsiniz.

madem boş insanların kendi çaplarında eğlendikleri biyer burası neden siz burdasınız,yanlışlıklamı girdiniz bdv'ye yoksa:KK20:

sizi bu yazınızdan ötürü tanıyınca benim eltimden daha beterleri varmıs dedim... Allah eltinize sabır versin kocasını ona bağıslasın.... insallah mutlu olurlar..

X