Embriyo arresti yaşayan var mı ?

ladin03

Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2022
9
2
Arkadaşlar merhaba üç defa tüp bebek denemesinde bütün embriyolar 3. Güne gelmeden gelişimini durdurdular doktor infertilite paneli istedi şu gen taraması olandan ve hiç umutlu konuşmadı bu durumu yaşayan bilen var mı nasıl ilerlediniz şimdiden teşekkür ederim

Yaşı büyük olan anne baba adaylarnda,yada ailede genetik hastalik varsa lösemi down gbi bu gbi durumlardada isteniyor.
Sizin döllenme sorunu gbi görünüyor genetik tıp testinde herşeyin sebebi cikar doktorda ona göre tedavi uygular endişelenmeyin tıpta artık herşeyin çaresi var

Doktorum hiç umutlu konuşmadı vücudunda bir gen var ve bu gen embriyoları öldürüyor dedi tedavi olamayabilir bizimde bazen elimiz kolumuz bağlanabiliyor dedi çok merak ediyorum araştırdım bişeyde bulamadım dört sene boyunca hiç gebe kalamadım :KK43:

Arkadaşlar merhaba üç defa tüp bebek denemesinde bütün embriyolar 3. Güne gelmeden gelişimini durdurdular doktor infertilite paneli istedi şu gen taraması olandan ve hiç umutlu konuşmadı bu durumu yaşayan bilen var mı nasıl ilerlediniz şimdiden teşekkür ederim
Benimde 3 deneme ve sonu hep negatif gen araştırması yapıldı fakat hiç birşeye yaramadı

Arkadaslar bu konuda safak hatirnaz hocayla gorusup fikir almanizi tavsiye ederim
Esi de embriyolog ebru hatirnaz bu anlamda bilimsel calismalari var
Arastirmanizi tavsiye ederim

Benimde 3 deneme ve sonu hep negatif gen araştırması yapıldı fakat hiç birşeye yaramadı
Merhaba ne çıktı acaba gen sonucunuz bu konuda pek doktorlar umutlu konuşmuyorlar internettede düzgün birşey yazmıyor
Arkadaslar bu konuda safak hatirnaz hocayla gorusup fikir almanizi tavsiye ederim
Esi de embriyolog ebru hatirnaz bu anlamda bilimsel calismalari var
Arastirmanizi tavsiye ederim
o doktor nerde acaba gerçekten bu konu hakkında hiç bilgim yok kimsede birşey diyemiyor çok teşekkür ederim bu arada siz o doktora mı gittiniz

Internette aratirsaniz haberlerde cikiyor samsunda doc. Dr. Safak hatirnaz instagram adresinden de inceleyebilirsiniz kafaniza yatarsa iletisime gecebilirsiniz

Merhab, bende embriyo değil ama oosit maturasyon arest durumu yaşıyorum. Yani yumurta var ama opu zamanında boş çıkıyor. Doktorun açıklaması şöyle; yumurtan büyürken henüz 19-20 mmlere gelmeden daha erken bi aşamada içi boşalıyor buna maturasyon arest deniyor. Yumurtaları daha küçük boyutlarda alarak maturasyon arest durumunu kırmaya çalışıyorlar.

Doktorum bu durum için Tubb8 gen mutasyonundan şüphelenmişti ama sonuç normal çıktı. Yumurtanın neden boş olduğuna dair bir veri yok. Bana da doktor pek umutlu konuşmadı bu şekilde devam ederse yapacak birşey kalmaz dedi..

Doktorum bu durum için Tubb8 gen mutasyonundan şüphelenmişti ama sonuç normal çıktı. Yumurtanın neden boş olduğuna dair bir veri yok. Bana da doktor pek umutlu konuşmadı bu şekilde devam ederse yapacak birşey kal
Doktorum bu durum için Tubb8 gen mutasyonundan şüphelenmişti ama sonuç normal çıktı. Yumurtanın neden boş olduğuna dair bir veri yok. Bana da doktor pek umutlu konuşmadı bu şekilde devam ederse yapacak birşey kalmaz dedi

Sizin durumda bi nevi benimkine benziyor Allah yardımcımız olsun hepimizin gerçekten çok zor bende gen sonucumu bekliyorum bakalım ne çıkcak çıkan gen sonucuna göre tedavi olur mu acaba

Sizin durumda bi nevi benimkine benziyor Allah yardımcımız olsun hepimizin gerçekten çok zor bende gen sonucumu bekliyorum bakalım ne çıkcak çıkan gen sonucuna göre tedavi olur mu acaba
Kaç yumurta kaç emb oluştu ? Hep aynı aşamda mı kaldı

Amin…. Doktorum bir tedavisi yok demişti. Test sonuçları sadece hangi gen mutasyonu olduğunu gösterecek :KK43:

Yaşı büyük olan anne baba adaylarnda,yada ailede genetik hastalik varsa lösemi down gbi bu gbi durumlardada isteniyor.
Sizin döllenme sorunu gbi görünüyor genetik tıp testinde herşeyin sebebi cikar doktorda ona göre tedavi uygular endişelenmeyin tıpta artık herşeyin çaresi var
Tıpta herşeyin çaresi yok maalesef keşke olsa biz de bu kadar uğraşmasak. Yaşım genç, sağlıklı beslenir spor yaparım ailemde genetik mutasyon yok. Ama tüp bebekte yumurtalar hep boş çıkıyor doktor da şaşırıyor ve bir neden bulunamıyor. Ayrıntılı genetik tahliller yapıldı normal çıktı

Tıpta herşeyin çaresi yok maalesef keşke olsa biz de bu kadar uğraşmasak. Yaşım genç, sağlıklı beslenir spor yaparım ailemde genetik mutasyon yok. Ama tüp bebekte yumurtalar hep boş çıkıyor doktor da şaşırıyor ve bir neden bulunamıyor. Ayrıntılı genetik tahliller yapıldı normal çıktı
Farklı hastane denedinzmi hep aynı merkezden mi bu cevabı aldınız peki

X