Piercing, Hızma emin olamadığım konu

beaumont

Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2015
69
8
Selam kızlarr bende dudak altı piercingi var ve sanırım deldireli 2.5 ay oldu. Ben ilk takılan uzun piercingi 1.5 ay sonra çıkardım yani söz dinledim ^.^ bu süre içinde tabikide antibiyotikli krem , batikon, bepantol kullandım, çok temiz tuttum. hiç bi sıkıntı yoktu sadece arkası biraz yara gibiydi o da piercingin arkasından dolayı , bendee geçsin diye halkalardan takıyım dedim zaten çokta seviyodum halka piercing:KK36:
gittim siyah çok hoş bi halka piercing aldım eve geldim bi güzel dezenfekte ettim taktım okulda kızıyolar çok dikkat çekiyo diye halkayı çıkarttım siyah top piercing takmaya başladım ben zannediyolardı çoğunlukla dikkat falan çekmiyodu yani . ama deliğin kenarları beyaz beyaz olmaya başladı iltihap kaptı. içinden ve dışından yokladım elimle sanki orda top var gibi . antibiyotikli kremi kullanıyodum hala ama artık o kadar uzun surede kullanmışım ki iltihap yerine etrafı kurumaya başladı( gerçi piercingi çıkartmadan sürdüm çoğunlukla). bi arkadaşım dediki (o da kaş piercingi takıyo) kullandığın o siyah piercinglerin materyallerinden dolayı vücudunda tepkime dolayısıyla iltihap yapmış olabilir dedi. iyi dedim çıkarttım şuan hala ilk takılan uzun barlı piercingi kullanıyorum güvenemedim diğerlerine:KK43: bi kaç bi yerde okudum piercingi çıkart delik dinlensin 2 3 saat sonra piercingin ucunu kremle geri tak diye. ama o piercingli arkadaşımda demişti ki bana ''iltihap deliği kapatır'' bilmiyorum ne kadar doğru . şimdi çıkartıyım dinlensin dicemde korkuyorum çünkü geçenlerde cilt bakımında takamadım yaklaşık bi 45 dk kadar sonra takmaya çalıştığımda çok zor girdi acaba o içindeki iltihap deliği kapatmayamı başlamıştı yoksa dinlenip aktığı için mi girmedi? bilemiyorum. ben ve benim gibi arkadaşlara yardım ederseniz sevinirim

X