Ems sistemini deneyen var mı acaba?

*bahar*

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mart 2007
465
582
Bir fizyo terapistin eşliğinde Ems sistemiyle 25 dk 1500 kcal yaktığını söyleyen egzersis programı.Özel bir kıyafet giydirerek spor yapılıyo tam olarak.Basınç sanırım var üstünde kıyafetin.Deneyen var mı çok merakettim.Boyun düzleşmesinden dolayı spor yapamıyorum,sezaryan sonrası karnım var buda yürüyüşle gitmiyo denemek istiyorum ama☺️
 

liganda

Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2020
1
0
36
Merhaba. Ben dün 2. seansa gittim ve henüz konuşmak için erkense bile çok sevdiğimi söylemeden edemeyeceğim :))

Gidecek olursanız diye biraz detay vereyim. Çünkü ben gitmeden önce terlemeden spor yapacağımı hayal ederek gitmiş ve hoca daha başlamadan beni sulayınca gülme krizine girmiştim :)

Uygulamada önce içlik niyetine tayt ve body giydirdiler. Sonra spreyle su sıkarak ıslattılar. (Elektrik akımı vücudunuza geçebilsin diye) Ardından içinde pedler olan yeleği giydirdiler.
Kemerleri falan epey sıkıyorlar. Giyinmem bittiğinde robot gibi yürüyordum :)

Yeleğin bağlandığı ve akım verilen her kasınız çalışıyor. Akımla birlikte koşu bandı kullanımı ve bazı egzersizler oluyor. İlk seanstan sadece terlediğinizi sanarak çıkıyorsunuz ama 2 gün sonra hamlama ağrıları başlayınca kasların nasıl etkilendiğini anlıyorsunuz.

Ben 100 kilo olduğum için ve spora hiç alışkın olmadığım için beni ancak 20 seansın biraz toparlayacağını düşünüyoruz. Bel fıtığım olduğu için de ona dikkat ederek akım ayarlıyor belli bölgelere ve egzersiz yaptırıyorlar. Size de sizin ihtiyaçlarınıza göre yardımcı olurlar giderseniz.