Bebek Beslenmesi Emzirmek Hakkında Lütfen Yardım!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

MiaChivas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2014
1.521
1.001
35
Merhaba, Benim kızım bugün 158 günlük, 1.8.15 doğumlu. Kızım 2650gr doğdu. 2.9.15'te 4100gr idi. Yani süper kilo almıştı. gak dese emzirdim guk dese emzirdim. 2-3 saatte bir göğüslerim patlayacağını sandığım bir hale geliyordu. Emzirmek için geceleri bir türlü uyandıramıyordum ne denediysem olmadı. Altını da açsam gıdıklasam da emmedi geceleri. 1.10.15'te 5120gr idi. Yine süper kilo almıştı. Tabi bu sırada diş çıkarma dönemi başlamıştı kızımın. 9.11.15'te ilk dişi çıkmıştı deriyi delip. Bu dönem içinde kilo kaybı normalmiş ama doktorum bize bunu 1.11.15'teki 3 aylık kontrolünde söylemediği gibi kilo alımını beğenmediğini söyledi 5600gr idi kızım. Ben de bu yüzden gece uykusu var ne güzel demeye başlamış olduğum kızımı geceleri her 3 saatte 1 uyandırıp emzirmeye başladım. Tabi 16.11.15'te de işe başladım. Ve ben hergün ofiste değilim, haftada 2 gün ofisteysem 3 gün sahadayım. Yani düzenli sağamıyorum. Ama çok güzel sağdım başta. Günde 400ml den fazla sağıyordum. Ve kızım 5.12.15'te 6200gr olmuştu. Önceki ay alması gerekip de almadığı kiloyu da, bu ay alması gereken kiloyu da almış. Öyle dedi doktorumuz... Ama minik kuzum doymamaya başladı ya da oburlaştı emin değilim. 90ml 8 öğün emen çocuk aralık ayında daha fazla istemeye başladı ve ay ortalarına doğru benim sağdığım miktar 200lere düştü.. Allahtan stoklarımda vardı yetecek kadar ama çocuğun 120ml karnını anca doyurmaya başladığını gördüm ve ben işteyken annem 3 öğün veriyor yani günde 360ml sağmam gerekiyordu en azından ertesi günü kurtarabilmek için. Tabi sağamadığım günlerin de 360ml sini sağabilmeliydim yani 720ml ki bu da benim için imkansız düşüncesine girmeye başladım ve her konuyu stres yapmaya başladım. Bu dönem içinde smilac mama vermeye başladım. Tabi bundan önce 5.12.15'teki kontrolümüzde 2 dişimiz vardı. Ve sonrasında bizimki ham gibi sesler çıkarmaya başladı sofrada biz yemek yerken yemekleri yemek için can atan bakışlar, kaşıkla ufak bişiler tattırmaya kalktığımda heyecandan kendini öne atmalar falan başladı. Yani bizim kız ek gıdaya hazırdı anladım bunu. 2.1.15'te 5 aylık kontrolümüz vardı. Benim minik kızım sadece 300gr almış doktorumuz da bunu hiç beğenmedi. Kızım bu süreç içinde ya doymadığı için ya da biberona alıştığı için memedeyken ağlıyor kendisini kasıyor tabi bunu söylemeyi unuttum. Ve bu sebeplerden doktorumuz sabah meyve püresi öğlen sebze akşam yoğurt gerisi süt dedi ama ufaklık geceleri daha çok uyumaya başladı böyle olunca benim sütüm nerdeyse tamamen dekarte olmuş oluyor. Lütfen sütümü arttırabilecek, kızımın rahatça emmesini sağlayabilecek birşeyler biliyorsanız yardım edin bana...

canım 2 ürün biliyorum ikisini de denedim ama bilindik markaların anne sütleri bunlar burada belirtmem doğru olmayabilir.. bitkisel şeyler denemedim. dengeli beslenmeye ve çay kahve içmemeye dikkat etmek lazım.

Canm yaa bı uzuun uzun yazmışşın şaşı oldum okurkn. 18 temmzdada kızkm dogdu. 6 aydan sonra kılo alımı yavaşlar öncekı gıbı her ay 1 kılo almasını unut canm. Ayrıca bulgur pılavı ye süt yapar

Ben sütüm az gibi hissettiğimde boza içiyorum gerçekten işe yarıyor. Bide dereotu ye bol bol. Ben bu ikisinin faydasını çok net gördüm.

Canım benimde küçük bebeğim var 4 gün sonra 4 aylık olacak humana baya etkili ama pahalı ben aktaran 100gr rezene 100gr anason 100 gr da kimyon tohumu gr unuttum ama birde ısırgan otu karıştırdım gercekten ise yarıyor aktarlara süt çayı deyince biliyorlar tavsiye ederim

X