En az 3 Basarisiz Denemesi Olanlar

silam cok uzuldum yasadiklarina, gercekten.
ama inancini kaybetmemis olman cok guzel, ben ucuncuden sonra bile o kadar depresif bir moda girdim ki anlatamam.

yeni tedavini de turkiye de mi yapacaksin? simdiden bol sans diliyorum sana.

Canim cok saolll...
Gercekten cok zor günler yasadim .. O kadar zorluklarla hamile kaldiktan sonra kaybetmek cok zordu ..
Bazen ben bilee yasadiklarimdan sonra nasil ayakta kaldigima sasmiyor degilim ...
Rabbim sabrini veriyor demek ki ..

Bu tedavimi Türkiye' de yaptirmayacagim maleseff .. Durumlar müsait degill..

Insallah tüm emek sarfeden , yürekten isteyen arkadaslarim , icikese bizlerde en kisa zamanda saglikli ve hayirli bebeklere sahip oluruzz ..

american hastanesini iyi diye duymuştum.. ben eurofertilde yaptırdım şimdi fertijinde yaptırdım televizyonda çok görmüştüm yaptıran arkadaşlarda vardı memnunlardı bakalım bekliyorum

Canim cok saolll...
Gercekten cok zor günler yasadim .. O kadar zorluklarla hamile kaldiktan sonra kaybetmek cok zordu ..
Bazen ben bilee yasadiklarimdan sonra nasil ayakta kaldigima sasmiyor degilim ...
Rabbim sabrini veriyor demek ki ..

Bu tedavimi Türkiye' de yaptirmayacagim maleseff .. Durumlar müsait degill..

Insallah tüm emek sarfeden , yürekten isteyen arkadaslarim , icikese bizlerde en kisa zamanda saglikli ve hayirli bebeklere sahip oluruzz ..

ben de ilk tedavimde 8 haftalikken bebegin kalbi durmustu. cok iyi anliyorum ne demek istedigini. sen bir de ustuste cok daha fazlasini yasamissin.

neyse onumuze bakmak lazim. bundan sonrasi cok cok guzel olacak.........insallah...........

peki sizdeki infertilite nedeni neydi... bizdeki sperm azlığı bende bi problem çıkmadı...

evet amerikan hastanesi cok iyi gercekten. doktorumdan da memnunum, ama iste kararsizlik, yanlis karar verme korkusu filan!

senin yaptirdigin yerleri duymadim, heralde yeterince arastirmamisim:)

ben endometriosis hastasiyim. 1.5 sene once ameliyatla tedavi oldum, sonra 8 ay kadar bekledik, dogal olmayinca da basladik bu islere..... yumurtalik kapasitem endo yuzunden dusuk...... bir de rahimde septum vardi ama o gebeligi engelleyen bir durum diil demisti doktorum, zaten ilk gebeligim de aslinda tuttu ama kromozom bozuklugu yuzunden kalbi durdu. iste booooole.

eurofertili yakın diye seçmiştik gerçi istanbuldada varda... fertijin hastane degil sadece tüp bebek üzerine merkez.. valla ben ilk televizyonda gördüm sıksık çıkıyodu.. bakalım hayırlısı güven konusunda memnun kaldım olucakmı inşallah bakacaz

ben endometriosis hastasiyim. 1.5 sene once ameliyatla tedavi oldum, sonra 8 ay kadar bekledik, dogal olmayinca da basladik bu islere..... yumurtalik kapasitem endo yuzunden dusuk...... bir de rahimde septum vardi ama o gebeligi engelleyen bir durum diil demisti doktorum, zaten ilk gebeligim de aslinda tuttu ama kromozom bozuklugu yuzunden kalbi durdu. iste booooole.

senin ilkinde tutmuş aslında bende hiç problem olmadan şans çok yüksek dediler tutmadı oyüzden degiştirdm hastaneyi yani ama sende yine tutmuş iyi yani hamile kalabildiğini biliyosun yinede olumlu bişey..

slm kızlar biz 2 kez denedik.önümüzdeki aylarda 3. denememizi yapıcaz.embriyoların farklı merkezlerde nasıl daha kaliteli olduğunu anlamıyorum.hepsi aynı işlemi yapmıyorlarmı?çok deneyim geçirmiş kişiler olarak memnun kaldığınız merkezleride yazarmısınız.yine denemek isteyenlere belki karar vermekte faydası olur.bende endo hastasıyım.2 ameliyat geçirdim ama tekrarlıyor.son denememde 7 gün ilaç kullanmama ragmen yumurtalar istenilen seviyeye erişti.e2 3326 ydı.ama 11 yumurta toplandı.sadece 8 tane olgun vardı.şimdi gittiğim doktor bu e2 değerine göre az olgun yumurta çıktığını söylüyor.bu durum labaratuardanmı embriyologtanmı kaynaklanıyor.

sena selam.
ben amerikan ve art ekibinden cok memnun kaldim, kesinlikle cok profesyoneller. kesinlikle tavsiye ederim, hernekadar henuz olumlu sonuc alamasam da.

e2 degeri ile takip yapmiyor benim doktorum, sadece ultrason ile takip ediyor. ama 8 olgun yumurta hic de az sayilmaz. ozellikle endo hastasi icin cok iyi sanki.

renkli merhaba.
umarim istedigin gibi sonuclanir. bir aksilik olmazsa ve ben bir karara varabilirsem temmuz sonunda benim de transferim olabilir, bakalim.

senin tedavi seklinin farklilasmasi nasil oldu? uzun-kisa degisikligi mi yoksa bambaska bir sey mi deneniyor? bir de hangi merkeze gidiyorsun?

4 tedavimde uzun protokoldu ve 3 tanesi amerikan hast.deydi.ama malesef 2 kez erken düşük yaşadım..bir kere bile geri dönmediler.. takipçi değiller..:1no2:
benim son tedavim femara protokolü-kısa protokol oldu.
femara diye bir ilaç var 5 gün içiyosun yumurtaların kalitesini yükseltiyor..
kısa protokol olduğu için minimum stres ve yan etki yaşadım...
transferim temmuzda ...:Saruboceq:

4 tedavimde uzun protokoldu ve 3 tanesi amerikan hast.deydi.ama malesef 2 kez erken düşük yaşadım..bir kere bile geri dönmediler.. takipçi değiller..:1no2:
benim son tedavim femara protokolü-kısa protokol oldu.
femara diye bir ilaç var 5 gün içiyosun yumurtaların kalitesini yükseltiyor..
kısa protokol olduğu için minimum stres ve yan etki yaşadım...
transferim temmuzda ...:Saruboceq:

evet haklısın çok takipçi değiller, hatta hasta psikolojisi konusunda çok da duyarlı değiller. sadece cok profesyoneller.

umut tüp bebeği de bir araştırayım en iyisi, çok teşekkürler.

şimdi baktım lokasyon olarak bana çok uygun değil.

bu arada sizde problem nedir? yani senin yumurtalarında problem var mı? bu kısa protokol bana uymayabilir, zira ilaçlar beni biraz zor uyarıyor.

sen bu sefer kavuşacaksın minik bebeğine, biliyorum, inanarak söylüyorum, senin için dua ediyorum:)

şimdi baktım lokasyon olarak bana çok uygun değil.

bu arada sizde problem nedir? yani senin yumurtalarında problem var mı? bu kısa protokol bana uymayabilir, zira ilaçlar beni biraz zor uyarıyor.

sen bu sefer kavuşacaksın minik bebeğine, biliyorum, inanarak söylüyorum, senin için dua ediyorum:)

Çilekcim,tüplerimin tıkalı olmasından dolayı 2 sene önce aldırdım yani tüp bebekten başka çarem yok..yumurtalarımda sorun yok.ama kısa protokol yumurtası az olanlarda daha çok tercih edilen bir yöntemmiş...çok yaygın bir yöntem değil henüz,her merkez yapmıyor...bundan önce 4 kere uzun protokol yapıldı , amerikandaki tüm tedavilerimde yüksek doz (450 ünite) ilaç kullanıldı uzun protokolle ama en fazla 12-13 yumurta toplandı ...elde kalan 3 oldu her seferinde ...
son tedavimde çok düşük (150 ünite) ilaç kullanıldı ve 28 yumurtam oluştu...8 tane çok kalitelisi donduruldu...
belkide vücut farklı zamanlarda farklı tepki veriyordur.ama benim sonradan yumurtalarım çoğalmaya başlayarak gitti hep...
ben bu sefer tam olarak olmasada incir kürü ve soğan kürü de yaptım ...
sende yap tedaviye başlamadan...
bol şans

Çilekcim,tüplerimin tıkalı olmasından dolayı 2 sene önce aldırdım yani tüp bebekten başka çarem yok..yumurtalarımda sorun yok.ama kısa protokol yumurtası az olanlarda daha çok tercih edilen bir yöntemmiş...çok yaygın bir yöntem değil henüz,her merkez yapmıyor...bundan önce 4 kere uzun protokol yapıldı , amerikandaki tüm tedavilerimde yüksek doz (450 ünite) ilaç kullanıldı uzun protokolle ama en fazla 12-13 yumurta toplandı ...elde kalan 3 oldu her seferinde ...
son tedavimde çok düşük (150 ünite) ilaç kullanıldı ve 28 yumurtam oluştu...8 tane çok kalitelisi donduruldu...
belkide vücut farklı zamanlarda farklı tepki veriyordur.ama benim sonradan yumurtalarım çoğalmaya başlayarak gitti hep...
ben bu sefer tam olarak olmasada incir kürü ve soğan kürü de yaptım ...
sende yap tedaviye başlamadan...
bol şans

aynen benim de öyle oldu tedavilerim. ilk tedavide 300 üniteyle 4 toplandı, 3'ü döllendi, 2'si kaliteliydi ve aslında tuttu ama kalbi durdu. ikincisinde 450 ünityle 6 toplandı, 5'i döllendi ve hepsi kaliteliydi. 2 si transfer edildi, 3'ü donduruldu ama sonuç 0.

bu umut tüp bebek bahçeciden ayrılanların kurdukları bir yermiş okuduğum kadarıyla. ben de haftaya bahçeci ile görüşmeye gitmeyi planlıyorum. benzer bir yönteme yönlendirebilirler belki beni.

soğan-incir filan bunları uygulayabilir miyim bilmiyorum. çok inanmıyorum galiba bu tip şeylere, çünkü herkesin bünyesi farklı, ya bir yan etkisi olursa filan diye paranoya yapıyorum anlayacağın:)

Merhaba arkadaşlar bende 3 defa normal 1 de dondurulmuş denedim.Sadece dondurulmuşlarda tuttu oda 5 haftalıkken düştü malesef. Ben 1. si hariç diğerlerini memorial de denedim.Hastanemden memnunum ama olmadı .Bizde herhangi bir problem bulunamadı ama olmadımı olmuyor işte.4. denemeyi yaparmıyım yada ne zaman yaparım bilmiyorum.Son yapılan işlemde pgt (genetik inceleme) yapıldı bu nedenle çok umutluydum ama gene olmadı. Artık denenebilecek pek birşey kalmadı açıkçası.ınşallah en kısa zamanda rabbim bizlere sağlıklı ve hayırlı evlatlar verir.

selam kızlar bende 4 başarısız micro geçirenlerdenim ikisi amerikandaydı takipçi değiller evet ne memnun kaldım nede şikayetçiyim öyle ilgi sayılmazlar

Merhaba arkadaşlar bende 3 defa normal 1 de dondurulmuş denedim.Sadece dondurulmuşlarda tuttu oda 5 haftalıkken düştü malesef. Ben 1. si hariç diğerlerini memorial de denedim.Hastanemden memnunum ama olmadı .Bizde herhangi bir problem bulunamadı ama olmadımı olmuyor işte.4. denemeyi yaparmıyım yada ne zaman yaparım bilmiyorum.Son yapılan işlemde pgt (genetik inceleme) yapıldı bu nedenle çok umutluydum ama gene olmadı. Artık denenebilecek pek birşey kalmadı açıkçası.İnşallah en kısa zamanda rabbim bizlere sağlıklı ve hayırlı evlatlar verir.

kelebekcim umarım en kısa zamanda sen de bebeğine kavusursun.
pgt yapılmadan sen ve eşine genetik test yapıldı mı? bir de pgt embriyolarının kalitesini bozdu mu, bildiğim kadarıyla böyle kötü bir etkisi olabiliyor pgt'nin?

senin durumun da benimkine benziyor (aslında hepimizinki birbirine benizyor öyle diil mi:)) neden tutmadığını anlamak mümkün diil işte.

X