En büyük fobim: Erkek arkadaşımın ailesi !

Ya benim olayım tam tersi bende makedon gocmeniyim erkek arkadaşım cerkes. Ama benimkinin ailesi tam bir soğuk nevale sanirim aileden aileye değişiyor zaten kasinti bir tipim iyice kasiliyorum yanlarinda. :KK48:
:KK48: Demekki çerkesten çerkese de fark varmış bunu da öğrenmiş olduk. Ah şu kasılmalarımız zaten, erkek arkadaşın ailesinin yanında rahat olma ilacı yapsınlar, burdan yetkililere sesleniyoruz derdimize çare bulun :KK53:

Benden bir tane daha :) Peki nasıl tepkilerle karşılaştınız ? Yadırgandınız mı yoksa böyle seviliyor musunuz ?

Şükürler olsun aşırı seviliyorum hatta kaçan kovalanır misali ben kastıkça daha çok öpücük yağmuruna tutuluyorum.
Kollarım acıyor sarılmalardan.
Hiç hiç hoşlanmam inan ki böyle işlerden. Sıkılıyorum maalesef dokunulmaktan,aşırı samimi muhabbetten.
Yüzüme karşı olumsuz bir yorum gelmedi,kocama bir şey söyledilerse de inan ki benim haberim yok.

Canim cok tatlisin ya yazini nedense hep gulumseyerek okudum. Stresin icinde bir de tatli heyecan vardir erkek arkadasinin ailesi sonucta. Akisina birak ne zaman alisirsan o zaman yakin davranirsin. Cokta icice olmamak lazim birak her zaman bir sınır olsun. Bu senin tavrinsa eger onlarda bir sure sonra sana karsi daha anlayisli olurlar.

Aaa üzüldüm.. Bizde öyle Bulgaristan göçmeniyiz, bizim gibi olmayanı istemeyiz diye birşey yoktur. Sana niye öyle yaklaştılar ki inan üzüldüm.. Sen nerelisin ki, kültür farkı falan mı var ?
Mersin Gaziantep karışık. Doğma büyüme istanbulluyum. Bende ilk başta üzüldüm ama kendileri bilir takmıyorum artık :) sizinkiler kötü niyetli değil bence. Genede resmiyeti korusan iyi olur gitme bile söz olsun nişan olsun o zaman git derim sonradan fazla samimiyetten yüz bulup kırıldığını fark etmeden konuşurlar

Canim cok tatlisin ya yazini nedense hep gulumseyerek okudum. Stresin icinde bir de tatli heyecan vardir erkek arkadasinin ailesi sonucta. Akisina birak ne zaman alisirsan o zaman yakin davranirsin. Cokta icice olmamak lazim birak her zaman bir sınır olsun. Bu senin tavrinsa eger onlarda bir sure sonra sana karsi daha anlayisli olurlar.

Tesekkur ederim :oops: Vallahi dediginiz gibi tatlı bir heyecansa da şu an bana hic mi hic tatli gelmiyor :KK45: Umarim dediginiz gibi olur bende gulerek hatirlarim halimi :)

Mersin Gaziantep karışık. Doğma büyüme istanbulluyum. Bende ilk başta üzüldüm ama kendileri bilir takmıyorum artık :) sizinkiler kötü niyetli değil bence. Genede resmiyeti korusan iyi olur gitme bile söz olsun nişan olsun o zaman git derim sonradan fazla samimiyetten yüz bulup kırıldığını fark etmeden konuşurlar

Kültür farki vardır diye sorun etmişlerdir ama siz mutluysaniz iliskinizin arkasinda durun. Fazla yüz göz olmamak en iysii bende bu kaniya vardim. İnşallah herşey gonlunuzce olur :)

rahat ol.çok gerginsin rahatlatıcı ilaçlar al mesela solgar 5 htp tamamen bitkisel rahatlarsın.kimse için gerilmeye değmez ama evlilik öncesi biraz rahatla ve olayları tekrar degerlendir

Kültür farki vardır diye sorun etmişlerdir ama siz mutluysaniz iliskinizin arkasinda durun. Fazla yüz göz olmamak en iysii bende bu kaniya vardim. İnşallah herşey gonlunuzce olur :)
Inşallah sağolun sizinde istediğiniz gibi olur her şey :) annesiyle sorunum yok ama babası sorun işte :) ona rağmen annesiyle konuşmam konuşursamda mesafeliyimdir genede. Ablamdan biliyorum nişanlısının ailesiyle çok samimi oldu şuan çok patavatsızlar. O yüzden çok samimi olmamak en iyisi. Seni sevmiyorlarsada üzülme yorumlardan gördüğüm kadarıyla erkek arkadaşın seni çok seviyor ve üstüne titriyor o yeter :)

Bende soğuğum işin garibi ben arkadaş ortamına yabancı biri gelse bile durgunlaşıyorum oyle aile ilişkilerinde ne yapacağımı bende bılmıyorum :/

Once soyleyeyim 10 senelik evliyim 14 yildir da birlikteyiz esimle, universitede tanisip okul bitince evlendik. Ben egeliyim, esim ic anadolulu. esimin ailesi iyi insanlar gel gorelim aramizda bir kultur ve yasam tarzi ucurumu var. Esimin akrabalari biraraya geldiginde kadin erkek haremlik selamlik oturur, erkellerin cogu namahrem diye tokalasmaz, yaslilari elini opturmez (zaten hevesli degilim el etek opmeye ama kimine uzattigin el havada kalip kimi zorla agzina sokunca afalliyorsun) olur ya konusurlarsa yuzune bakmadan konusurlar. Soyle soyleyeyim 10 yillik gelinleriyim kayinvalidemle ayni apartmanda oturduklari halde halalarinin kocalarini yolda gorsem tanimam, bir iki kere karsilastik yuzume bakmadilar namahremim diye :) kadin erkek ayni sofraya da oturmuyorlar.
ama ben 14 yildir birlikteyim bu adamla, 10 yildir da evliyim ve cok mutluyum, bin kere dunyaya gelsem bin kere onu arar bulurum... yani bosverin aileyi, sevdiginiz adam disinda kimseyle anlasmak zorunda degilsiniz.
bu arada kayinpederim farklidir hepsinden, aksam olup kalabalik dagilinca once bi bagrina basar beni, uzun uzun hal hatir sorar... akrabalarinin yaninda o da digerleri gibi davraniyor ama.

Aile sicakkanli, sen soguk bi tipsin o yuzden frekans tutmamis. Kotu niyetli insanlar degiller. Ben de sicak insanlari severim mesela ablani sevivermisler hemen. Kaynas diyemem karne olayi somestrda GECTIN MI KALDIN MI COCUK SUNU SOYLE falan rezalet olmus cidden belli ki beceremiyosun iletisimi. Ama onerim aglayip sizlayip sevgilini uzme. Kendinden sogutursun. Senin iletisimin problemini sevgilin cozemez

Anladigim kadariyla aile sizi cözmüs zaten, üstünüze gelmemeye bakiyorlar o yüzden pek muhabbet etmiyorlar heralde yani kabullenmisler böyle olmanizi... Bu sebeple sizde rahatlayin bence, onlarin sizinle bi sorunu yok, sizinde onlarla olmasin... Illa muhabbete katilicam onlar gibi micik micik olacam diye zorlamayin kendinizi, bu sekilde daha batiriyorsunuz, kendiniz olun, ilginizi ceken muhabbetler olunca dalin konuya, ilginizi cekmiyorsa oturup aval aval siritacaginiza sevimli gözükmek icin, kalkin ne bileyim caylari doldurun, mutfagi toparlayin falan... Dogal olun yani, iyi bi aile gibi anlattiklarinizdan öyle geldi,bunun kiymetini bilin...:KK14:

Quenn, ailesine karşı saygılı mısın?
Evet.
Onlar sana karşı saygılı mı?
Evet.

Ben ortada bir sorun göremedim. Üstelik bir anda bütün aile ile yanyana gelirsen nasıl iletişim kurabilirsin ki. Sen içini rahat tut ve gözünü seveyim ağlama.

Anneanne: Tatlıyı da ben yaptım.
Ben: Öyle mi çok güzel olmuş elinize sağlık.. (=
Anneanne: Aslında şerbeti soğumuş dökmem gerekiyordu ama sıcakken dökmüşüm. Böyle oldu işte.
Ben: Yoo yo gayet güzel olmuş elinize sağlık..
Anneanne: Komşu çağırdı acele ettim bende şerbet soğumuş sandım döküverip çıktım hemen tüh..
Ben: Ben beğendim. Elinize sağlık.
Anneanne: Şerbet soğusaydı daha güzel olacaktı ama !
Ben: ?!.

Madem bu kadar yaptıklarıyla, olduklarıyla övünmeyi seven bir yapıları var, bu muhabbet ancak şöyle kurtarılabilirdi.

Anneanne: Tatlıyı da ben yaptım.
Ben: Öyle mi çok güzel olmuş elinize sağlık.. (=
Anneanne: Aslında şerbeti soğumuş dökmem gerekiyordu ama sıcakken dökmüşüm. Böyle oldu işte.
Ben: Gerçekten mi? Normalde evet soğuk tatlı, sıcak şerbet hoş olmaz derler ama bu çok harika olmuş nam nam. :kk77: !!
Anneanne: (evet kız şerbet olayından anlıyo ama sinirlenecek bir şey bırakmadı bana ):

Yemek övme konusunda gereksiz ihtisas sahibiyim bu saçma sapan toplumsal ilişkiler ve bazı kadınların yemeklerini dünyanın en güzel yemeği sanma huyları yüzünden. :110:

Inşallah sağolun sizinde istediğiniz gibi olur her şey :) annesiyle sorunum yok ama babası sorun işte :) ona rağmen annesiyle konuşmam konuşursamda mesafeliyimdir genede. Ablamdan biliyorum nişanlısının ailesiyle çok samimi oldu şuan çok patavatsızlar. O yüzden çok samimi olmamak en iyisi. Seni sevmiyorlarsada üzülme yorumlardan gördüğüm kadarıyla erkek arkadaşın seni çok seviyor ve üstüne titriyor o yeter :)

Evet canim benim çok haklisin. Zaten ogullari sevip istemişse gerisini bosvermek en doğrusu :) Bir omur mutlu olun :)

Bende soğuğum işin garibi ben arkadaş ortamına yabancı biri gelse bile durgunlaşıyorum oyle aile ilişkilerinde ne yapacağımı bende bılmıyorum :/

Vallahi bende senin gibiyim. İnan çok zor oluyor. E boşuna dememisler ellere karışmak dağlarla güreşmek diye :/

Once soyleyeyim 10 senelik evliyim 14 yildir da birlikteyiz esimle, universitede tanisip okul bitince evlendik. Ben egeliyim, esim ic anadolulu. esimin ailesi iyi insanlar gel gorelim aramizda bir kultur ve yasam tarzi ucurumu var. Esimin akrabalari biraraya geldiginde kadin erkek haremlik selamlik oturur, erkellerin cogu namahrem diye tokalasmaz, yaslilari elini opturmez (zaten hevesli degilim el etek opmeye ama kimine uzattigin el havada kalip kimi zorla agzina sokunca afalliyorsun) olur ya konusurlarsa yuzune bakmadan konusurlar. Soyle soyleyeyim 10 yillik gelinleriyim kayinvalidemle ayni apartmanda oturduklari halde halalarinin kocalarini yolda gorsem tanimam, bir iki kere karsilastik yuzume bakmadilar namahremim diye :) kadin erkek ayni sofraya da oturmuyorlar.
ama ben 14 yildir birlikteyim bu adamla, 10 yildir da evliyim ve cok mutluyum, bin kere dunyaya gelsem bin kere onu arar bulurum... yani bosverin aileyi, sevdiginiz adam disinda kimseyle anlasmak zorunda degilsiniz.
bu arada kayinpederim farklidir hepsinden, aksam olup kalabalik dagilinca once bi bagrina basar beni, uzun uzun hal hatir sorar... akrabalarinin yaninda o da digerleri gibi davraniyor ama.

Ne güzel yazmissiniz, yine hayata gelsem yine onu secerim cümlesi gibi güzel cümle var mi mutlulugunuz daim olsun inşallah :) Bizim aileler arasında büyük bir kültür farki yok olan kadari da sorun teşkil edecek kadar değil, en azindan şuana kadar gözlemlediğim kadarriyla. İnşallah 10 senelik evlilikten sonra bizde sizin gibi oluruz :)

X