En büyük sınavı babası olan kızlar

ben ölmesini dileyenlerdenim aynı evde hemen hemen hiç yaşamamama rağmen.babadır atadır lafları bana hiçbir anlam ifade etmez.
Burayı okudukça benim gibiler var diyorum.
Bende çoğu kez ve annemde olsede kurtulsak dedik kardeslerimde bıktırdı çünkü bizi.
Bize ne çocukluk ne gençlik yaşatmadı.hicbir sevgimiz yok ona karşı annem için yüzüne baba diye bakıyoruz.
Annem hala yaslandilar çekiyor adam huysuz sinir hastası bencil.kendinden başka kimseyi düşünmez.
İnanın bazen annem rahat nefes alsa diyoruz olsede.dedirtiyorlar.biktik duzelmiyor

Bizde amca hala vb. her türlü akraba ondan yaka silkmiş durumda zaten öz annesi babası dahi nefret ediyor. Kardeşim ile çok büyük bir mesafemiz yok, çok yakın da değiliz ama dikkatli bakınca ağzı burnu falan ona çok benziyor kendi içimde buz gibi bir soğukluk hissediyorum. Ben atanabilirsem ve gidebilirsem bir daha yüzünü görmek istemem. Affetmek bir yana dursun geberse mezarına gider halay çekerim. Siz uzak olduğunuz halde yaralar almışsınız dibinde olmak, öyle biriyle bir çocukluk geçirmek bu ise hiçbir şeye benzemiyor.

Sizin adınıza çok sevindim. Yeni ve güzel doğru bir aile kurabilmenize çok sevindim yani. Keşke iyi veya muhteşem de değil en azından "normal" insanların çocukları olabilseydik ama olmadı yapacak bir şey yok.

ölünce sevinilecek insan olmak ne acı değil mi?ama buna sebep olan da gene kendileri.mutlu olun inadına mutlu yaşayın.tek tavsiyem budur.değmez kanbağından başka bir tek iyilikleri olmayan insanlara

o normal aileyi siz kurun siz iyi çocuklar yetiştirin siz iyi bir baba bulun evladınıza.yakışıklılık para vs den çok daha önemli bunlar.

Bende nefret ederk gençlik geçirdim.evlenip kurtulmak o evden çok istedim.babamizdan uzaklaşmak için.yuzunu nadir görmek için.
Allah'a şükür çok iyi bir evllik yaptım kurtuldum Allah'ım i eve beni birdaha dondurmesin nefret ettim yemek yiyisinden konuşmasından kufurlerinden bikmistim.kardeslerimde.yalniz bizim farklı olan şey şu.
Biz hala babamizla görüşüyoruz kardeşlerime çünkü annem onla yaşıyor boşanması yaslandilar .biz kurtulduk annemde onla çekip yaşıyor biraz kendini frenledi sakinledi anneme pek ilismiyor bizlerde gidince eşlerimiz varya utanır çocuklarımızdan en iyi dede baba rolü oynar.unuttuk sanıyor ama bizi aglattigi günleri hiç unutmadık bize ekmeği taş başında yedirdi o adam.
Konu sahibi sana tek tavsiyem çalış güçlü ol sil at konuşma uzak dur güçlü olursan senin karşında duramz

ölünce sevinilecek insan olmak ne acı değil mi?ama buna sebep olan da gene kendileri.mutlu olun inadına mutlu yaşayın.tek tavsiyem budur.değmez kanbağından başka bir tek iyilikleri olmayan insanlara
Aynen öyle tek yaptığı bizi dogurtturmak başka hiçbir katkısı olmadı.
Çocuklukta onun deliklerini dayagini kufurunu çektik.
Gençlikte aynı çektik çalıştık küçük yaşta ve ceyizlerimizi kendimiz aldık evlendik abimlerde kendi çalışıp kazandı evlendi.
Hatta babamız denen kişiye ev aldık annemle rahat yaşasın kirada oturmasin diye.evlendik çıktık o evden kurtulduk.
Ama annem ondan nefret ederek yaşıyor malesef.
Bazen çocuklarıma diyorum yavr babanızın kuymetini bilin iyi bir babanız var.anlayisli dua edin diyorum

Beni yanlış anlamayın ama neden babanıza ev almak yerine annenize ev alıp kurtarmadınız?
Anneniz mi istemedi? Bile isteye nefret ede ede mi yaşamayı tercih ediyor?

Küçükken annemi kaybettim, babam fevridir anlaşmak nerdeyse imkansızdır. Sırf ailemden biraz uzak olayım diye okulumu uzatabildiğim kadar uzattım. Hatta bugün dedim ki Allah'ım artık kendime ait bir alanım olsun. Bende mezun oldum yeni mezun sayılırım iş bulmak zaten işkence onca sene boşuna okumuş gibisin. Toksik aile insanı cehenneme gitmiş gibi yapıyor. Evlilik mi? Deli gibi sevilmeye ihriyacım var çünkü çocukluktan travmam var, sevgiye açtım. Ama bir yandan da korkuyorum kavgayla stresle geçecek diye. Allah yardımcımız olsun bizi kimseye muhtaç etmesin. Ne şanslısınız ki anneniz var bende o yok ve o olmayınca inan ölüden bir farkınız yok.

Ne mezunusunuz?

Beni yanlış anlamayın ama neden babanıza ev almak yerine annenize ev alıp kurtarmadınız?
Anneniz mi istemedi? Bile isteye nefret ede ede mi yaşamayı tercih ediyor?
Evi evlenmeden önce aldık.bekarlarda vardı.alinca annem abime evi üstüne yap dedi kabul etmedi.babamda hemen üstüne yaptırdı.bizler evlendik ayrıldık.
Dışardan bakınca bizi çok saygılı sevgi dolu aile sanıyorlar.ozellikle babam etrafa iendini çok iyi gösteriyor.kimse mesela bilmez bizim bu adamdan çektiğimiz kimselere demedik diyemedik.
Annemde bizi evlendirdi.adam sakinledi değişti annemizi çekip alicagimizi anladı korku sardı.hala çekilmez biri ama eski halinden eser yok anneme karışmıyor birlikte yaşıyorlar bu annemin tercihi boşanmadi evimden çıkmam diyor bu zamana kadar çektim şimdi uslandı diyor.o maaşı yiyecem oturucam diyor.

Al benden de o kadar. Bı kaç kız kardeşiz sadece biri hariç diğerlerinin hayatını mahvetmek için elinden geleni yaptı. Geldi benim evliligimle kedi fareyle nasıl oynar öyle oynadı.

Zaten arkadaşının oğluyla bı çeşit baskı yaparak( baskı var ama yok gibi ) evlendirdi. Sorsan sen istedin der.

Söz aksami dedim istemiyorum vazgeçtim.

Konuşa konuşa sözü attirmadilar aannemle beraber.

Evlendim düzenim olsun diye çabalarken, leş k.v tarafıyla iyi anlaşıyor k.p arkaadssi zaten. Bana karşı onların yanında durdu. Resmen geldi evime ben olsam bosarim bunu demeye kalktı. Allah'tan eşim beni bu iğrenç adama! Ezdirmedi. Ama tabiki eline koz geçince hiç geride durmadı.

Çocukken yaşadığım psikolojik şiddetin haddi hesabı yoktu. Annem döverdi konuşurdu bağır çağır. Sokağa kacardik. Akşam babam gelince bizi dövüyor derdik, dalga geçerdi. Aman niye dövmüş annesiii diye.

Bigun morluklari gösterdim biraz tepki verir gibi oldu o kadar. Biz o ruh hastası annemle yıllarca mucadele ettik. Özellikle ben.

Hatta bigun misafir geldi, arkadaşı, bizimle yaşıt çocukları var. 8-9 yaşındayım. Mubarek bı gün. TV de dua ediliyor. Ben farkında değilim, biraz uzanır gibi olmuşum dua edilirken benim namaz kılmayan babam herkesin içinde yüzüme bı tokat atıyor, burnum kanadı. Çok üzgünüm bunları hatırlamak kabus

Allah babama ve anneme bana nasıl davrandılarsa iki dünyada da önlerine bin mislini çıkarsın. Ben savunmazsizken benim hakkımda ne düşündüyse önüne gelsin. Bana ne kadar yardım ettiyse o kadar yardım görsünler. Amin amin amin

Malesef silip atıp konusmazlik yapamadık hiçbir kardeş.annem orda olduğu için babamla yaşadığı için gidip gelip kötü olmamamk adına he he diyip geçiyoruz.
Ama iç dünyamızda asla sevmiyor nefret dahi ediyoruz.hepimiz annemde dahil.
Fakat bu insanı hala baba diye saygı gösterip soruyoruz.annemin hatırı için anneme bişey olsun ne arar ne sorarım.
İçimden hicbirsey gelmiyor onu sormak sesini duymak.arar beni teli açmam duymadım derim.esime actiririm şu an müsait degil dedirtirim.ayda yılda bir konuşuruz.annemde çocuklarımızın doğum gününe oturmaları gelir bizlere babamla gelmez sen evde rahat et uzan gelme dercocuklarin sesi yorar der getirmez.isin garip tarafı ne biliyormusunz.
Baba denen kişi hicbirsey yok gibi bizi sanırım onu seviyoruz sanıyor kendi dunyasinda ne düşünüyor bilmiyorum ama hayatına normal devam ediyor.
Mesela bir örnek vereceğim.hic unutmam.
Büyük abim evlenecek konuştuğu biri vardı beyaz eşyasını alacak babam duydu bunu vay efendim alamazsın ben sana aldırmam illa beni dinlayecen buzdolabını nofrwst almak istiyordu abimle eşi
O dönem o en kullanisliydi.yok diyor eski usul basit olandan al pahalı o.alirim almam kavga gürültü bu gitsen babam denen.
Kapı çaldı diğer akşam polisler almış getirmiş adamları iki polis içeri getirdi onları anımı içerde odada göstererek bak bu benim oğlum beni dinlemiyor tutuklayin bunu dedi.biz bu şartlarda evlendik düşünün bize neler yaşattı .şimdi abim yüzüne bakıyor konuşuyor bizde dua etsin yüzüne bakıyoruz.onun yaptıklarını anlatsam varya .suratına bakma kimse biz büyüklük yapıp annem için hep sustuk o öyle istedi bişey demeyin yapmayın dedi bizi hep engelledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…