En iyi dostumdan soğumamdan korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatlar Türk dizi lerindeki gibi değil. Bir paylaşım okuyup, ah sen çekemedin, diyip de pro mu oluyorsunuz siz? Hep duyardım böyle forumlarda ezilen mobbıng e uğrayan insanları. Gerçekten çok tehlikeli bi Plattform, insanların eline fırsat verince hepsi panter gibi saldırmaya hazır. Allahdan dertleşebileceğim ailem eşim var. Ne olduğumu biliyorum ama işte insanım sonuçta fikir alayım dedim. Dikkat edinde kimsesi olmayanlara dertlerine dert katmayın. Pro sun diye psikiyatrisyen oldunuğunuz anlamına gelmez.

Lütfen biraz daha ajitasyon yapın lütfen

Şu yazdıklarınızdan sonra anlıyorum ki gerçekten kıskanıyorsunuz ve maalesef dünyanın merkezi siz değilsiniz. Başka fikirleri, eleştirileri bile kabul edemiyorsunuz. Büyük ihtimal arkadaşınız kendi mutluluğundan, kendi sorunlarından bahsettiği için onu bile kabul edemediniz. Sorunları çok banelmiş kime göre neye göre?? Sİz daha eleştirileri bile kabul edemiyorsunuz kendinize acaba ben yanlış mı düşündüm demiyorsunuz hemen başkasını suçlayıp mağdurum edebiyatına sığınıyorsunuz.

Mobbing yok apaçık arkadaşına saydıralım diye konu açmışsınız bu niyeti anlayınca suçlu mu olduk. Arkadaşım bizim de çevremizden yüzlerce insan gelip geçti 35 yaşıma kadar biraz gördüm geçirdim ben de toy sanmayın.

Bu arada evet çok tehlikeli bir yer burası sırt çantası takma, telefonu arka cebine koyma aman diyim..

Edit: Diğer konunuza da şimdi okudum da herkes benimle hemfikirmiş zaten :KK70: Ay o arkadaşlarınıza üzüldüm bir de size sürpriz parti hazırlamışlar siz onlara saydırırken. Ay inşallah sizle arkadaşlığı kesip diğer ikisi yakın arkadaş olur en azından kıymetleri bilinir.

Son düzenleme:
Hayatlar Türk dizi lerindeki gibi değil. Bir paylaşım okuyup, ah sen çekemedin, diyip de pro mu oluyorsunuz siz? Hep duyardım böyle forumlarda ezilen mobbıng e uğrayan insanları. Gerçekten çok tehlikeli bi Plattform, insanların eline fırsat verince hepsi panter gibi saldırmaya hazır. Allahdan dertleşebileceğim ailem eşim var. Ne olduğumu biliyorum ama işte insanım sonuçta fikir alayım dedim. Dikkat edinde kimsesi olmayanlara dertlerine dert katmayın. Pro sun diye psikiyatrisyen oldunuğunuz anlamına gelmez.
Ay burda da milletin pro üyeliğine mi laf ediyorsunuz 🤣🤣huy demek ki.
Her yerde aynı 🤣

Ay bu mütevaziliğin de b.ku çıktı artık. Çekemiyorum diyemeyen karşısındakinden mütevazilik beklentisine giriyor. Yaşadığını yansıtma diye bir şey var, kusura bakmayın insanlar siz üzülüyorsunuz diye gezmeyecek bir şeyler paylaşmayacak, anlatmayacak değiller. Kimsenin size böyle bir borcu yok. Abuk subuk da olsa konuşma hakkı var herkesin. İşinize gelmiyorsa görüşmezsiniz. Olduğu gibi yaşıyor olabilirler pekala, özellikle gözünüze bir şey soktukları yok, her şey sizinle alakalı değil.

Son düzenleme:
Bilmem siz söyleyin neden ikinci bir üyelikle ve farklı cümlelerle konu açtınız cümlelerinizi yumuşatarak istediğiniz cevabı aramıyorsanız?
Dün anlaşılmıştı aslında hissettikleriniz.
Sanırım kendinizinden düşük gördüğünüz(sandığınız)insanlarla arkadaşlık etmek istemiştiniz.
Ancak zamanla sizin tabirinize göre sizin üstünüze çıkan insanlar haline gelince birden gözünüze battı,ben öyle anladım.
Baba sevgisi görmemiş yazık demeye kadar getirmiştiniz çünkü olayı.
Yine de keşke olayda sizin veya onların gücü babadan veya kocadan gelmeseydi daha güçlü,sağlam görünürdü.
Şimdi yine arkasına bir erkeğin maddi veya manevi gücünü almış kadınların geçmiş ve şimdiki kıskançlığını okuyor gibiyim ve hiç gerek yok diyorum.
Güç insanın içinden gelir
Arkadaşlıklarınız bitecek sanki uzatmaları oynuyorsunuz bence

Siz dünki konuda çok gomdunuz arkadaslarinizi hatta ben düşmanlarından insan böyle bahsetmez nasıl arkadaş kaliyorsunuz diye şaşırdım.Baba sevgisi yok sonradan görme.Bir arkadaşım bana bu düşüncelerde ise benim o varken düşmana ihtiyacım olmaz.Evet biz sizinle bir olup adaletsiz bir şekilde hiç tanimadigimiz o arkadaşlarınızı gömsek haklarına girsek siz haklimi olacaksiniz.

Türk dizilerini, türk halkını eleştirip duruyorsunuz. Size doğru olduğunu düşündüğümüz şekilde yanıt veriyoruz. O zaman neden bu siteye dertleşmeye geldiniz

Siz çok biliyorsunuz. Baktım bağzıları 2008 2013 den beri üye. Mesleğiniz olmuş heralde. Burda fırsat bulunca, akbaba gibi atlıyorsunuz. Bundan haz felan alıyorsunuz? Sorumu beğenmedıysen başka soruya yönlen, zaten 15 yıldır maşallah burda baya vakit geçirmişsin. Ellinize ne geçiyor Allah aşkına? Bide diğer aktif olmayan yerde devam yazan olmuş. Sanal mahalle ortamı oluşturmuşunuz, Hobby mi yoksa maaşa da bağladılarmı sizi?
İnsan kendisi neyse başkasını öyle görürmüş. Aynaya bak, orda bana dediklerini sıfatında görürsün. Böyle yaparak insanların canını acıtabileceginizi felan mı düşünüyorsunuz? Baktım 12 saat felan geçmiş bi bakayım dedim hala bana sataşan var. Ben asla birdaha bu siteyi kullanmam! Asla! Ülkede ne kadar freak varsa buraya gelmiş.

Kahrolsun gurbetcılık. Ama ne güzel egonuzu tatmin etmiş oldunuz. Evet Türkçeyi tek duyarak öğrendim ama gayet iyi daha da düzelir ama sizin kararmış kalbiniz düzelirmi o ayrı konu!

Aaaa hamileyken her hafta aramış, ona sürpriz parti hazırlamış olan arkadaşlarına sonradan görme, evde kalmamak için evlendi diyen kalbi kara ben miydim düşüneyim ben değilmişim:))

Konuyu beğenmedim başka konuya da geçmek zorunda değilim haksız olduğunuz fikri hoşunuza gitmedi mi:)Ama bizler onlar nasıl arkadaş görgüsüzler, koca meraklıları sen çok haklısın desek nasıl hoşunuza gidecekti dimi:)) çünkü hemcinslerini kıskanıp linç ettirmeye çalışan, kendini ihi ihi ben çok mitiviziyim çok iyi insanım diye pohpohlanmak isteyen sizsiniz :))

Bu arada üyelere maaş mı veriliyormuş benim paramı niye vermiyorsunuz hainler çok kırıldım:KK70:
Bu arada 2 üniversite, bir sürü de sertifikam var hani merak ediyorsan :KK70::KK70:

Son düzenleme:
Siz çok biliyorsunuz. Baktım bağzıları 2008 2013 den beri üye. Mesleğiniz olmuş heralde. Burda fırsat bulunca, akbaba gibi atlıyorsunuz. Bundan haz felan alıyorsunuz? Sorumu beğenmedıysen başka soruya yönlen, zaten 15 yıldır maşallah burda baya vakit geçirmişsin. Ellinize ne geçiyor Allah aşkına? Bide diğer aktif olmayan yerde devam yazan olmuş. Sanal mahalle ortamı oluşturmuşunuz, Hobby mi yoksa maaşa da bağladılarmı sizi?
İnsan kendisi neyse başkasını öyle görürmüş. Aynaya bak, orda bana dediklerini sıfatında görürsün. Böyle yaparak insanların canını acıtabileceginizi felan mı düşünüyorsunuz? Baktım 12 saat felan geçmiş bi bakayım dedim hala bana sataşan var. Ben asla birdaha bu siteyi kullanmam! Asla! Ülkede ne kadar freak varsa buraya gelmiş.
Ablacım burdaki ortamı beğenmiyorsan neden konu açıp, insanların fikrini merak ediyorsun?
İşine gelen cevaplar alsaydın böyle olmucaktı, şimdi çamur atma peşindesin.

Öncelikle konu silmek yasak, ban sebebi...

Konuya gelince... Insan hayatta yol aldikca gördükleri, öğrendikleri onu gelistirir, degistirir. 20li yaslarin basinda samimi olduğum bazi insanlarla simdi hic görüşmüyorum halbuki cok iyiydik can cigerdik. Sebebini oturup düşündüğüm zamanlar da oldu sizin gibi. Ben de biraz hassas düşünüyor olabilirim çünkü ben herkesi bayram seyran kandil neyse arar sorardim. Zamanla her aramamda hayırsız damgasi yemeye basladim halbuki karşı taraf beni bu surecte hic aramamis sormamis. Biraz kendimi geri cektim ve sonuc olarak o can ciger dostluklardan geriye bir sey kalmadi.
Bazisiyla da kendi isteğimle yollari ayırdım. Çünkü kisi hep aynı yerde kalmis oluyor halbuki ben baska bir dunyadayim, kosullar değişmiş, hayatin sorumluluklariyla ugrasirken o hala sevgilim niye ilgisiz neden takip ediyor yazmiyor gibi cocuksu hallerde, bir yerden sonra milletin derdinin çöp tenekesi oluyorum biraktim kendi haline. Çünkü ben zor zamanda tek basinaydim, o yanında oldugum "dostlar" kayboldular.
Yani diger uyelerin yazdığı gibi bitmesi gereken biter oldurmaya calismayin.
Siz soğuma hissediyorsaniz o his sizin icin dogrudur. Soguduysaniz kendinizi zorlamayin. Ona gore mesafeli durun yeteri kadar diyalog kurun ya da hic kurmayin siz bilirsiniz ama zorlamayin. Bir insan fesatsa fesattir onu biz değiştiremeyiz.

Yıllardır her kıtadan yabancıların arasında yaşıyorum, hiç kimsenin arkadaşım bana şunu yaptı diye ağlaştığını görmedim. Mesela asıl size freak derler, toxic derler, özel alanımıza saygı derler, git tedavi ol derler. Gurbetçilik sinyalinizi görmedim değil. Bağzı değil bazı.

2008 deyince üstüme alındım. Ben bu siteyi ilk 2006 yılında söz nişan çeyiz hazırlıkları yaparken bulmuştum. Çok faydasını gördüm, bazı üyeler incik cincik anlatmıştı valla her yazılandan istifade ettim. Evlendim kızım doğdu, demek ki bebek bakımıyla ilgili sorularım olmuş üye olmuşum. O günden beri bazen uzun aralar verdim bazen de her gün takip ettim. Estetik, yemek tarifi, eşya, doğum öncesi sonrası, çocuk bakımı... Kadınlar kulübü çok fakülteli üniversite gibi. 16 sene olmuş, valla burada 72 tip insanın var olduğunu gördüm, milletin ne değişik dertleri var dedim, sosyoloji bölümünden mezun oldum gibi bir şey. Yanlış bildiğimin doğrusunu öğrendim, düzelten üyelere teşekkür ettim haksızlık yaptınız diyenden özür diledim.

Kullanmasını bilirsen çok faydalı, belki bir gün siz de herkes aynı şeyi yazıyor söylüyor acaba ben mi yanlış düşünüyorum demeyi öğrenirsiniz. Benim ergen kızlar bile bir şeyde diretirlerse acaba haklılar mı diye bir araştırıyorum. Çocuk ne bilir ya demiyorum. Her zaman haklı, doğru, en iyi bilen olamayız. Fikrimizi de milletin beynine kazıyamayız. Ben ne diyorsam o herkes beni destekleyecek diyemeyiz. Siz bunun doğru olduğuna inanıyorsunuz, kimsenin size dur demeye hakkı yok devam edin böyle. Ama sizinle aynı düşüncede olmayanlara da bir ton laf saymayın. Sizden daha düşük statüde yeni arkadaşlar bulun, sorununuz çözülür.

Ben sizi anladım o iki arkadaşınız da sonradan görme kıskanç . Babaları bile sevmemiş siz niye seveceksiniz . En iyisi onların iyiliği için uzak durun, size layık değiller. İlk üyeliğim 2011den kalmayı saygılar:) prolugumu arkadaşım hediye etti çok şükür

Evet. Baktım beni baya baya yanlış anladı insanlar, tekrar denedim. Sonuçta bende insanım. Çok değer verdiğim insan değişiyor kız kardeşim ve annem ben onlara birleyen anlatmadan fark etti. Ben ta ozamana kadar hiç onlarla konuşmamıştım. Ama artık paylaşmak istiyorum. Gerçekten üzülüyorum.
E baktınız dediğiniz gibi mesafe koyarsınız olur biter, bu kadar korkacak üzülecek ne var?

Sizin düşündüğünüz gibi kıskanç çekemeyen biri değilim. Ve benden daha düşük statüye olana daha fazla iyi davranma gibi bi isteyim yok. Hani pro sunuz ya bu her insani hemen çözebileceğiniz anlamına gelmez.
Ben gerçekten çok sabırlı ve insanlara şans veren biriyim. Hemen yargılamam. O yüzden de 10 yıldır arkadaşız. Ben sizce hiç onlara iyilik yapmadımmı? Yapmasam bana iyi olmazlardı bizde herşey karşılıklı hatta kuruşuna kadar karşılıklı. Ben kıskanmıyorum arkadaşımın durumunun düzelmesine. Maalesef değişti ve o eskide “ aman hiç gerek yok bana az da yeter ben herkesin sevdiğini sevmem ısraf olur”?diyen kişi çok harcıyorum herşey pahalı çok gidiyor diye 2 yıldır sızlanıyo. İlk başlarda hiç birşey düşünmedim fark etmedim. Sonra dedim tmm bu yeni tanışıyor almayla satmayla normal dedim. 2 dir 3 dür buluşuyoruz cebimde tek bukadar var diyip duruyor kocasıda geçen aynısını yapmış eşim şaşırdı. Olabılır arkadaşız ben tüm hesabımda öderim birdahakine o öder lafı hiç olmaz ama zaten biz evvelden den beri alman usulü yaparız. Ama bunlar korkmaya başladı. Para çok gidiyor diye ve bayağıdır hesaptan kaçmak değilde ta öncesinden, işte biz tamamını ödeyemeyize getirdiler. İlk işte eşimin dikkatine çarptı bende hatta onları savundum, dedim, ya olabilir yanında fazla yok . Sonra ben kızlarla çıkınca aynısı 3 kere oldu. Dedim acaba onlar bir yere gittiğimizde Full bize ödeme yaptımı acaba, ondan mı oluyor. Hatta sordum. Yok dedi. Ozmn bu neyin kafası. Ondan sonra soğudum. Ya durumun iyi niye böyle her konuyu para ya getiriyorsun, tabi bende Burda direk, sonradan görme oldu dedim. En nefret ettiğim şey insanların paraya tapması çok parayı düşünmesi. Elbette önemli ama herşey paramı? Evet arkadaş yeni yeni harcamaya başladı ben ama zaten harcıyorum yeri gelince daha çok şimdi bıraz daha az. Şu an onunla aynı seviye sayılır çünkü o eskiden hiç alma satma yapmazdı. Hatta bende hiç bahsetmezdim çünkü biliyorum durumu yok. Tatillere giderdik hem kış hem yazın, bahsetmezdım. Şimdi yeni yeni öğreniyor eskiden uludağa ya gittimi falan filan. Yani hava atmasını asla sevmem ve olmayınca olan arkadaşımı asla kıskanmam, o yüzden babadan görme dedim. Malum insanız değil mi, bende Burda deşarz olmak istedim. Arkadaşımın kalbini kırmak istemiyorum. Zaten böyle devam giderse uzaklaşırım. Bide kendisi çok kıyas yapmaya başladı. Başta birşey düşünmedim, ne güzel evladını seviyor dedim. Ama okadar neredeyse sadece çocuktan eğitimden kendi şöyle yapıyor tanıdğı arkadaşları yapmıyor, diğer arkadaş kendi dedi geçen, sıkıldığını bu muhabbetlerden. Bende dedim aynen ya çok konuşuyoruz, beni tutun bebeden bahsedersem dedim diğer arkadaşı bozmamak için. Yaniiiiiii Kıskanmak gibi durum yok sonuçta yakın zamanda çalışmaya başlayacağım ınşallah. Umarım bu sefer anlata bildim. Durum bu az daha detay verdim. Dün kız kardeşime şunu dedim, hayat değişince olan insanlar hep uymuyor, bağzen hayatına göre insan seçeceksin. Ben hep sanardım biriyle çok anlaşınca ne olsun devam gider. Giderde böyle değil.

Arkadaşlık ilişkileri tabi ki zamanla değişiyor, kimse aynı kalmıyor. Lakin genele bakınca kendinize karşı hiç özeleştiri yapmıyorsunuz. Bir de onlarla oturup rahatsız olduğunuz konuları derinlemesine konuşmalısınız. Kırmayayım kaybetmeyeyim diye düşünürseniz uzun vadede yorulan siz olursunuz.
Artıları eksileri tartıp ona göre arkadaşlığınızı devam ettirip ettirmemeye karar vermelisiniz.

Sizin düşündüğünüz gibi kıskanç çekemeyen biri değilim. Ve benden daha düşük statüye olana daha fazla iyi davranma gibi bi isteyim yok. Hani pro sunuz ya bu her insani hemen çözebileceğiniz anlamına gelmez.
Ben gerçekten çok sabırlı ve insanlara şans veren biriyim. Hemen yargılamam. O yüzden de 10 yıldır arkadaşız. Ben sizce hiç onlara iyilik yapmadımmı? Yapmasam bana iyi olmazlardı bizde herşey karşılıklı hatta kuruşuna kadar karşılıklı. Ben kıskanmıyorum arkadaşımın durumunun düzelmesine. Maalesef değişti ve o eskide “ aman hiç gerek yok bana az da yeter ben herkesin sevdiğini sevmem ısraf olur”?diyen kişi çok harcıyorum herşey pahalı çok gidiyor diye 2 yıldır sızlanıyo. İlk başlarda hiç birşey düşünmedim fark etmedim. Sonra dedim tmm bu yeni tanışıyor almayla satmayla normal dedim. 2 dir 3 dür buluşuyoruz cebimde tek bukadar var diyip duruyor kocasıda geçen aynısını yapmış eşim şaşırdı. Olabılır arkadaşız ben tüm hesabımda öderim birdahakine o öder lafı hiç olmaz ama zaten biz evvelden den beri alman usulü yaparız. Ama bunlar korkmaya başladı. Para çok gidiyor diye ve bayağıdır hesaptan kaçmak değilde ta öncesinden, işte biz tamamını ödeyemeyize getirdiler. İlk işte eşimin dikkatine çarptı bende hatta onları savundum, dedim, ya olabilir yanında fazla yok . Sonra ben kızlarla çıkınca aynısı 3 kere oldu. Dedim acaba onlar bir yere gittiğimizde Full bize ödeme yaptımı acaba, ondan mı oluyor. Hatta sordum. Yok dedi. Ozmn bu neyin kafası. Ondan sonra soğudum. Ya durumun iyi niye böyle her konuyu para ya getiriyorsun, tabi bende Burda direk, sonradan görme oldu dedim. En nefret ettiğim şey insanların paraya tapması çok parayı düşünmesi. Elbette önemli ama herşey paramı? Evet arkadaş yeni yeni harcamaya başladı ben ama zaten harcıyorum yeri gelince daha çok şimdi bıraz daha az. Şu an onunla aynı seviye sayılır çünkü o eskiden hiç alma satma yapmazdı. Hatta bende hiç bahsetmezdim çünkü biliyorum durumu yok. Tatillere giderdik hem kış hem yazın, bahsetmezdım. Şimdi yeni yeni öğreniyor eskiden uludağa ya gittimi falan filan. Yani hava atmasını asla sevmem ve olmayınca olan arkadaşımı asla kıskanmam, o yüzden babadan görme dedim. Malum insanız değil mi, bende Burda deşarz olmak istedim. Arkadaşımın kalbini kırmak istemiyorum. Zaten böyle devam giderse uzaklaşırım. Bide kendisi çok kıyas yapmaya başladı. Başta birşey düşünmedim, ne güzel evladını seviyor dedim. Ama okadar neredeyse sadece çocuktan eğitimden kendi şöyle yapıyor tanıdğı arkadaşları yapmıyor, diğer arkadaş kendi dedi geçen, sıkıldığını bu muhabbetlerden. Bende dedim aynen ya çok konuşuyoruz, beni tutun bebeden bahsedersem dedim diğer arkadaşı bozmamak için. Yaniiiiiii Kıskanmak gibi durum yok sonuçta yakın zamanda çalışmaya başlayacağım ınşallah. Umarım bu sefer anlata bildim. Durum bu az daha detay verdim. Dün kız kardeşime şunu dedim, hayat değişince olan insanlar hep uymuyor, bağzen hayatına göre insan seçeceksin. Ben hep sanardım biriyle çok anlaşınca ne olsun devam gider. Giderde böyle değil.
Size hesap mi odetiyorlar? Proluk ne demek bilginiz var mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X