En iyi dostumdan soğumamdan korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşınızın söylediğinde bu kadar tetiklenecek bir şey yok. Sadece biraz felaket tellalığı yapmış. Siz onun söylediklerinden tetiklenmek için hazır olda bekliyorsunuz. Sizin onun hakkında söyledikleriniz çooook daha ağır farkında mısınız? Baba sevgisi görmemiş, cimri, sonradan görme vs vs. Söylenen laflara bu kadar alınan bir insansanız sizin kibar bir insan olmanız lazım. Aksi takdirde söylediklerinizin altı çok boş kalıyor.

Ayrıca diğer üyeliğinizde bahsi geçen arkadaşınızın sizinle hamileliğiniz boyunca çok ilgilendiğini, süpriz cinsiyer partisi yaptığını yazmışsınız. Şu anda da bambaşka konuşuyorsunuz.

Sevgili Patates Sevgili Patates eski nicki @HappyMe ordan bakabilirsin
Evet ve bende karşılığını verdim. Ama o bambaşka bir mesele. Doğumdan önce herşey iyidi halen iyi biz düşman değiliz ama sanki samimiyet azaldı ama sizde takdınız bana. Ne benim ful hayatımı biliyorsunuz ne de onun. Ben sadece fikir almak istedim, varmı bunu yaşayan acaba geçici mi acaba Birgün herkes yeni rolüne alışıp yinede devam olabilirmi. Olmazsada olmaz zaten. Sadece fikir alışverişi!

Benim açımdan asla kıskançlık olmadı. Ben şükür çocukluğum güzel geçti ergenliğimde ve omunla ünide tanışdık. Çok farklıydık zaten ama birşey aynı dedim. Oda dürüstlüğümüz ve mütavazı ve başkalarına özenmememiz. Fakat kendi değişti elbet bende , ben şöyle değiştim, spontan olamadım çocuk dan dolayı. Mesela bunlar geçen yıl geç saatde yemeğe çlkrılar ben gidemedim, siz gidin dedim. Hiç ah olsun başka gün şu saatde birlikte oluruz gelmedi. Aksine ben bir hafta sonra felan yeni buluşma ayarladım çünkü katılamadığım için kötü hıssetmiştim kendimi. Şimdi daha spontan olabiliyorum ama onun bebği var ve o tek kocasına bırakır annesine güvenmez. Ve bana kendi anne olmadan şunu dedi “ ah sen şimdi biryerlerde bile gelemezsin” dedi oysa ben, onun bebeği doğunca hal den anladığım için herşeye Ramen, sen söyle nizamname hangi saat biz kendimizi sana ayarlarız, diye. Ve asla bi laf sokmadım, vay sen şunu bunu yapmıyorsun diye. Hayal kırıklığındayım :KK43:
Ben ben ben... Mütevaziyim başkalarına özenmem... Size dışarıdan bakan birine sormak lazım bunları. O bir hafta sonraki buluşmayı ayarlamanız kendinizi kötü hissettiğiniz için değil, hırs yaptınız çünkü. Nasıl olur benim gelemediğim müsait olmadığım durumda buluşurlar, üstelik benim için başka gün ayarlamazlar deyip kendiniz tekrar organize ettiniz. Kadının bebeğini annesi yerine kocasına bırakmasına bile takmışsınız. Size göre kocaya değil anneye mi bırakılır? Bunu niye belirttiniz mesela?
Ben halden anlarım o anlamaz, ben yapardım o yapmaz, bu kadar ben merkezci olmanız size fayda getirmez. Ben arkadaşınız olsam sizin bu düşüncelerinizi fark etsem önce ben mesafe koyarım.

Öyle bir hırsım yok. Ben sadece bunu yaşayan birileri varmı diye çünkü üzüldüm. Ama sizin yazılarınızı okuyunca çok banal mış gibi geldi. Evet size göre öyle olabılır evet benimde bazen takıntılarım oluyor maalesef en sevmediğim huylardan biri. Ve evet insanlar değişir çok normal. Ama üzücü. Ben sadece dertleşmek istedim okadar. Ve evet önüm durumu iyi ama aramızda fazla fark yok, ve ben orasında değilim. Ve istediğim cevabıda illa aramıyorum yoksa burda ne işim var
Bilmem siz söyleyin neden ikinci bir üyelikle ve farklı cümlelerle konu açtınız cümlelerinizi yumuşatarak istediğiniz cevabı aramıyorsanız?
Dün anlaşılmıştı aslında hissettikleriniz.
Sanırım kendinizinden düşük gördüğünüz(sandığınız)insanlarla arkadaşlık etmek istemiştiniz.
Ancak zamanla sizin tabirinize göre sizin üstünüze çıkan insanlar haline gelince birden gözünüze battı,ben öyle anladım.
Baba sevgisi görmemiş yazık demeye kadar getirmiştiniz çünkü olayı.
Yine de keşke olayda sizin veya onların gücü babadan veya kocadan gelmeseydi daha güçlü,sağlam görünürdü.
Şimdi yine arkasına bir erkeğin maddi veya manevi gücünü almış kadınların geçmiş ve şimdiki kıskançlığını okuyor gibiyim ve hiç gerek yok diyorum.
Güç insanın içinden gelir

Düşün senin tepen attı ve ağzına geleni dedin. Ben hiç bir zaman insanları statüsüne göre değerlendirmedim. Hoşlanmadığım oldu ve belli ettim. Bu başka. O benim birtek dostum değil aileden oldu, yeri geldi savundum. Ben öyle kolay kolay bırakamam. Danışmak istedim, belliki kalbim kırık. Daha çok şey var ama ancak bukadar yazabildim. Mesele onun yeni para görmesi değil. Mesele hali hareketi tavrı, bana söyledikleri
Evet ama insan dostu , hele ki hamileyken sizi her hafta arayan, size supriz parti yapan yakın dostu hakkında böyle konuşamaz. Demek ki sizİn içinizden geçen onların babadan bir şey görmediği, kocasının parasıyla görgüsüz olduğu, koca kaçmasın diye evlendiği..
Bunlar çok çirkin ithamlar. Eğer biri sizi bu kadar rahatsız ediyorsa o kişi zaten artık sizin arkadaşınız değildir ki
Belki bir dönemden geçiyorsunuzdur, biraz mesafe koyun, sonra tekrar bir araya gelince belki normale dönersiniz. Ama hem gıcık olup hem iletişime devam ederseniz dönülmez yollara girebilirsiniz.
Benim de zıt karakterde olduğum yakın arkadaşlarım var. Geçen aylarda bir tanesi öyle battı ki bana, hayatı kaçıp giderken elinden her şey gelmesine rağmen mal mal bakmasi, yaşadığı her olumsuz durum için başkalarını suçlaması, cahil cahil cümleler kurması... Kız ne derse batıyordu. Heralde hislerimiz karşılıklı olacak,bir süre yazmayı - instadan komik video atmayı falan bıraktım. O da aynı şekilde hiç iletisim kurmadi benimle. Aradan epey bir Zaman geçti, belki sekiz ay falan. Tekrar bir araya geldik. Onun da psikolojisi daha iyiydi, benim de. Arkadasligimiza kaldığımız yerden devam ettik. Ama o zaman dipdibe olsaydık kesin birbirimize bilenip bilenip bir gün patlayacaktik

Ahah şimdi hatırladım sizi ya.
Kocadan değil babadan görmeyim ben yazmıştınız.
Baksanız yine kendiniz için ben kendim başarmış,kendimden görmeyim yazmamıştınız.
Ben de babadan görme ne ki siz misiniz nasıl oluyor demiştim.
Cevap yoktu şimdi cevap verir misiniz?

Babadan görme babadan görme demek, ben yeni görmüyorum, demek. Artık görmesemde tatmasamda, umrumda değil demek. Be birtek maddi değil, babanın sevgisi. Ama ben bugüne kadar asla insanları geçmişiyle değerlendirmedim. Oda değişince dedim acaba oda o tipik sonradan görmeler gibi mi olacak. Zaten değişmezse biter. Olmaz. Ama fikir almak istedim, olur ya biri aynısını yaşadı ve o kişi duruldu kendine geldi.

Bende sinirden ben babadan görmeyim dedim. Mesela bunu derken birtek maddi anlamda demedim. Ben baba sevgisi görmüş kızım o maalesef değil babasından nefret eder ben oysakı hep dıkkat edersin baba konusunda
İyi ki sadece parayı kast etmemişsiniz. Baba sevgisi almamış olmasından da vurmuşsunuz. Aferin çok iyi yapmışsınız, çok güzel laf sokmuşsunuz.
Acaba hiç düşündünüz mü asıl değişen ben miyim diye?
O laf sokuyor siz sokmuyorsunuz yani. Kadın size güvenmiş babası ile ilgili problemlerini anlatmış. Onu en zayıf yerinden vurmuşsunuz.

Arkadaşınızi bana sevgisi görmemesi üzerinden vuruyorsunuz ya.
Çok ayıp.
Bacım da bacım diyorsunuz birde. Ne yazarsanız yazın içinizdeki kötü hisleri kapatamıyorsunuz çıkıyor bir şekilde ortaya. Kadının suçu mu bana sevgisi görmemesi? Şimdi mutlu olması dert olmuş size basbayağı.
Onu mutsuz, ezik haliyle görmek istiyorsunuz eskisi gibi. Tahammül edemiyorsunuz sizden iyi durumda,mutlu olmasına.

Evet ama insan dostu , hele ki hamileyken sizi her hafta arayan, size supriz parti yapan yakın dostu hakkında böyle konuşamaz. Demek ki sizİn içinizden geçen onların babadan bir şey görmediği, kocasının parasıyla görgüsüz olduğu, koca kaçmasın diye evlendiği..
Bunlar çok çirkin ithamlar. Eğer biri sizi bu kadar rahatsız ediyorsa o kişi zaten artık sizin arkadaşınız değildir ki
Belki bir dönemden geçiyorsunuzdur, biraz mesafe koyun, sonra tekrar bir araya gelince belki normale dönersiniz. Ama hem gıcık olup hem iletişime devam ederseniz dönülmez yollara girebilirsiniz.
Benim de zıt karakterde olduğum yakın arkadaşlarım var. Geçen aylarda bir tanesi öyle battı ki bana, hayatı kaçıp giderken elinden her şey gelmesine rağmen mal mal bakmasi, yaşadığı her olumsuz durum için başkalarını suçlaması, cahil cahil cümleler kurması... Kız ne derse batıyordu. Heralde hislerimiz karşılıklı olacak,bir süre yazmayı - instadan komik video atmayı falan bıraktım. O da aynı şekilde hiç iletisim kurmadi benimle. Aradan epey bir Zaman geçti, belki sekiz ay falan. Tekrar bir araya geldik. Onun da psikolojisi daha iyiydi, benim de. Arkadasligimiza kaldığımız yerden devam ettik. Ama o zaman dipdibe olsaydık kesin birbirimize bilenip bilenip bir gün patlayacaktik
Zaten durum oraya gidiyor. Ben eskiden daha çok şey yazardım. Allahım ne yaşarsam anlatırdım. Artık okadar azaldıkı, komık vıdeo bile azaldı, o bağzen konuşunca düşünüyorum, bu o kız mı, bu proje yaptığım kız, mı dıye. Çok acayıp. Ama kesin konuşacak, olur ya belki de ben istemeden tuhaf şeyler dedim. Ama ben zaten ılk çocuğumdan sonr anlattım onlara, ruhsal durumlarımdan, eskisi gibi spontan olamamamdan. Ama sonra azaldı, biz gelırzler bitti. Ha benim bebem var, olsun o dıgerı ile buluştu. Ben hüsüsü annemi cagırdım eşlerimizle eskisi gibi biryere gidelim diye, daha ozmn diyer arkı evli değil. Yaptık birşeyler. Sonra o bir anda evlendi. Bize anlatmadı bile birinin olduğunu 6 ay içinde evlendi. Ve ben olabilir diye düşünürken, benim diyer arki, ilk mez bana diğer arki hakkında konuştu ve annesinin baskısından dolayı belki buladar aceleci olduğunu. Ne dramlar oldu düğününde. Üzücü. Ve ben evet sert bi şekilde burda dedim, ama mesele o değil işte. Mesele dertleşmek fikir almak.

Arkadaşınızi bana sevgisi görmemesi üzerinden vuruyorsunuz ya.
Çok ayıp.
Bacım da bacım diyorsunuz birde. Ne yazarsanız yazın içinizdeki kötü hisleri kapatamıyorsunuz çıkıyor bir şekilde ortaya. Kadının suçu mu bana sevgisi görmemesi? Şimdi mutlu olması dert olmuş size basbayağı.
Onu mutsuz, ezik haliyle görmek istiyorsunuz eskisi gibi. Tahammül edemiyorsunuz sizden iyi durumda,mutlu olmasına.
Ehhmm hangi yerde bunu çıkardınız? Vay be insanlar hemen hazır birini linçlemeye. Bir insan neden, her normal insan, sevinirim biri kötü olunca? Ve durumu benden fazla iyi değil. Durumu kendi eski hayatından daha iyi. Ve oluşunda . Mesele tavrının değişmesı ve saçma sapan yorumlar yapması eskiden oturaklı bilgili birisi gibi olurdu şimdi bambaşka. Ve ben kırıldım bağlı laflarına

Ehhmm hangi yerde bunu çıkardınız? Vay be insanlar hemen hazır birini linçlemeye. Bir insan neden, her normal insan, sevinirim biri kötü olunca? Ve durumu benden fazla iyi değil. Durumu kendi eski hayatından daha iyi. Ve oluşunda . Mesele tavrının değişmesı ve saçma sapan yorumlar yapması eskiden oturaklı bilgili birisi gibi olurdu şimdi bambaşka. Ve ben kırıldım bağlı laflarına
Bunların babadan sevgi görmekle ne alakası var peki?
Niye kadini ailesinden vuruyorsunuz? Ben babadan görmeyim diyorsunız yerli yersiz.
Beğenmiyorsaniz az görüşün yahu zorla değil ya.
Bir şeyler yazıyorsunuz arkadasınızın laflarıyla ilgili ama ortada ağır bir şey yok ayrica.

Bilmem siz söyleyin neden ikinci bir üyelikle ve farklı cümlelerle konu açtınız cümlelerinizi yumuşatarak istediğiniz cevabı aramıyorsanız?
Sanırım kendinizinden düşük gördüğünüz(sandığınız)insanlarla arkadaşlık etmek istemiştiniz.
Ancak zamanla sizin tabirinize göre sizin üstünüze çıkan insanlar haline gelince birden gözünüze battı,ben öyle anladım.
Yine de keşke olayda sizin veya onların gücü babadan veya kocadan gelmeseydi daha güçlü,sağlam görünürdü.
Şimdi yine arkasına bir erkeğin maddi veya manevi gücünü almış kadınların geçmiş ve şimdiki kıskançlığını okuyor gibiyim ve hiç gerek yok diyorum.
Aynen öyle, kendinden küçük görüyor. İstiyor ki kimse ondan iyi olmasın, iyi olursa da dillendirmesin belli etmesin. Aileden babadan gelmeli kocadan değil. Maddi durumu iyi erkekle evlenince hop hemen aynı statüde olunuyor, olunmamalı. Konu sahibi hep bir adım önde olmalı, diğerleri geriden gelmeli. Fakir olan fakir kalmalı. Her şeyin doğrusunu düzgününü o biliyor çünkü babasından dolayı hep iyi yetişmiş, görmüş geçirmiş. Hep O diğerlerinin derdini sorununu maddi sıkıntılarını görmeli bilmeli. Kendinde hiç kusur bulmuyor. Sen de şunu bunu yapıyorsun denince hemen öyle değil böyle değil diye savunmaya geçiyor. Ben şu konuda hata yaptım, yanlış konuştum kırdım üzdüm...hiç yok. Bebeğin anneye değil kocaya bırakılmasını bile onaylamıyor. Bana ne çocuğunu kime bıraktığından diye düşünmüyor.

Önceki konuda da tespitim aynıydı. Cümleleri allayıp pullayıp süsleyince gerçek örtülmüyor. Karşı tarafı dinlesek kim bilir neler duyarız.

Evet ve bende karşılığını verdim. Ama o bambaşka bir mesele. Doğumdan önce herşey iyidi halen iyi biz düşman değiliz ama sanki samimiyet azaldı ama sizde takdınız bana. Ne benim ful hayatımı biliyorsunuz ne de onun. Ben sadece fikir almak istedim, varmı bunu yaşayan acaba geçici mi acaba Birgün herkes yeni rolüne alışıp yinede devam olabilirmi. Olmazsada olmaz zaten. Sadece fikir alışverişi!
İlla örnek istiyorsanız anlatayım. Benzerini yaşadım ben ama karşı taraftaydım. Çok detay vermeden anlatıcam.
Okul yıllarında aynı seviyede olduğum arkadaşım zamanla benim gerimde kaldı üniversite olsun iş hayatı olsun.
Ona ne zaman günlük hayatımla ilgili bir şey anlatsam çok fazla tepki verirdi. Sanki ben hava atmak için nispet yapmak için anlatıyorum gibi bir üslubu vardı. Sürekli terslerdi beni. Oysa ben hayatımda olan biteni anlatıyordum. Kendisini çok sevdiğim ve kaybetmekten korktuğum için ne yapacağımı ne konuşacağımı şaşırırdım. Sonra zaten bi şey anlatmaya çekinir oldum kendisine beni yanlış anlayacak diye. Zamanla da kendisine gıcık kapmaya başladım açıkçası. Sevgim zamanla bitti. Bana karşı bu zorbalayan tavrından dolayı. Biraz kibirli bir tavrı vardı her şeyin en doğrusunu o yapmış gibi anlatırdı. Ben de hayır öyle değil diye bozmaya başladım onu. Açıkçası ben de bilmiş ukala bi hal aldım bu süreçte. Çünkü etki tepkiyi doğuruyor.
Arkadaşlığımız çok toksik bi hal aldı, sonra da bitti. Bir gün bile aklıma gelmiyor kendisi gram yokluğunu hissetmedim.
Hayatımda benim başarılarımdan, mutluluğumdan rahatsız olmayan toksik olmayan başka arkadaşlarım var. Onların sevinci sevincim üzüntüleri üzüntüm.
Çünkü kendi ışığından emin olan insanlar başkalarının ışığından rahatsız olmazlar.

Aynen öyle, kendinden küçük görüyor. İstiyor ki kimse ondan iyi olmasın, iyi olursa da dillendirmesin belli etmesin. Aileden babadan gelmeli kocadan değil. Maddi durumu iyi erkekle evlenince hop hemen aynı statüde olunuyor, olunmamalı. Konu sahibi hep bir adım önde olmalı, diğerleri geriden gelmeli. Fakir olan fakir kalmalı. Her şeyin doğrusunu düzgününü o biliyor çünkü babasından dolayı hep iyi yetişmiş, görmüş geçirmiş. Hep O diğerlerinin derdini sorununu maddi sıkıntılarını görmeli bilmeli. Kendinde hiç kusur bulmuyor. Sen de şunu bunu yapıyorsun denince hemen öyle değil böyle değil diye savunmaya geçiyor. Ben şu konuda hata yaptım, yanlış konuştum kırdım üzdüm...hiç yok. Bebeğin anneye değil kocaya bırakılmasını bile onaylamıyor. Bana ne çocuğunu kime bıraktığından diye düşünmüyor.

Önceki konuda da tespitim aynıydı. Cümleleri allayıp pullayıp süsleyince gerçek örtülmüyor. Karşı tarafı dinlesek kim bilir neler duyarız.
Ay evet arkadaşının bebeğini kocasına bırakmasını da manasız bulmuş. Sırf kendisi gerektiğinde annesine bırakıyor diye. Kendi kocası oralı değildir muhtemelen böyle şeylere.

Zaten koca parası yok. Kız kendi kariyer yaptı. Ben bayağı yanlış anlaşıldım. Alım gücü değişince kendisi gerçekten değişti ve kırıcı olmaya başladı. Dün buluşmadan sonra yazdığım için çok jararetliydim. Neyse ben yazdım anlayan anladı zaten, ısrarla ben kötüyüm ben kıskancım ondan bunlar oluyor diyen varsa, bence o kişi kendisi öyle. Ben çok kırıldım be bir insani seversem hemen incinirim. Evet baba sevgisi gördüm ama kaybettim. Bundan dolayı okulum uzadı be naraıst biriyle toksık ilişkinin ardından kaybettim. Zor toparlandım ama pes etmedim. Ve çok değer verdiğim insan birden değişince evet kendimi tekrar boşluksa gördüm. Ve inanın sadece yazmak ve dertleşmek istedim. Çünkü biri benzer şeylerden bahsedince insan rahatlıyor.

İlla örnek istiyorsanız anlatayım. Benzerini yaşadım ben ama karşı taraftaydım. Çok detay vermeden anlatıcam.
Okul yıllarında aynı seviyede olduğum arkadaşım zamanla benim gerimde kaldı üniversite olsun iş hayatı olsun.
Ona ne zaman günlük hayatımla ilgili bir şey anlatsam çok fazla tepki verirdi. Sanki ben hava atmak için nispet yapmak için anlatıyorum gibi bir üslubu vardı. Sürekli terslerdi beni. Oysa ben hayatımda olan biteni anlatıyordum. Kendisini çok sevdiğim ve kaybetmekten korktuğum için ne yapacağımı ne konuşacağımı şaşırırdım. Sonra zaten bi şey anlatmaya çekinir oldum kendisine beni yanlış anlayacak diye. Zamanla da kendisine gıcık kapmaya başladım açıkçası. Sevgim zamanla bitti. Bana karşı bu zorbalayan tavrından dolayı. Biraz kibirli bir tavrı vardı her şeyin en doğrusunu o yapmış gibi anlatırdı. Ben de hayır öyle değil diye bozmaya başladım onu. Açıkçası ben de bilmiş ukala bi hal aldım bu süreçte. Çünkü etki tepkiyi doğuruyor.
Arkadaşlığımız çok toksik bi hal aldı, sonra da bitti. Bir gün bile aklıma gelmiyor kendisi gram yokluğunu hissetmedim.
Hayatımda benim başarılarımdan, mutluluğumdan rahatsız olmayan toksik olmayan başka arkadaşlarım var. Onların sevinci sevincim üzüntüleri üzüntüm.
Çünkü kendi ışığından emin olan insanlar başkalarının ışığından rahatsız olmazlar.
Anladım. Kısacası olmayınca olmuyor. Siz karşı tarafım diyorsunuzya. Ozmn bende karşı tarafım. Aksine, ben hep fikir alırım hiç zorlanmam. Tavsiye alırım vermesinde severim eğer gerçekten eminsem. O anne olduğundan Nero almaz. Herşeyi o biliyor. Benim ilk çocuğum bırak haylaz. Bana dün sordu, bakalım ne işler açtı başına, anneside merak edıyormus. İlk başta güldüm ilgilendiğini sandım. Ama sonra bi taş oturdu. Çünkü ardından kendi kızını övdü, aman aman şöyle becerikli şöyle tatlı, bende düşündüm, asla çocuklarım hakkında bırdaha birşey anlatmıcam. Birtek o arkadaş yok. Yeni tanıştığım var ve o okadar sorardı ve ben ona anlatınca okadar anlayışla dinlerdi beni. Ondan sonra jeton düştü bende. Son buluşmada yöne para kalmadı sen öde dedi birden bana. Ben zaten niyetlenmiştim. Ama okadar kaba dilince, üzüldüm. Sonra şukadar yine harcadım felan dedi oflandı pofşandı, nerdeyse yeteeeer, diye bağıracaktım.

Zaten durum oraya gidiyor. Ben eskiden daha çok şey yazardım. Allahım ne yaşarsam anlatırdım. Artık okadar azaldıkı, komık vıdeo bile azaldı, o bağzen konuşunca düşünüyorum, bu o kız mı, bu proje yaptığım kız, mı dıye. Çok acayıp. Ama kesin konuşacak, olur ya belki de ben istemeden tuhaf şeyler dedim. Ama ben zaten ılk çocuğumdan sonr anlattım onlara, ruhsal durumlarımdan, eskisi gibi spontan olamamamdan. Ama sonra azaldı, biz gelırzler bitti. Ha benim bebem var, olsun o dıgerı ile buluştu. Ben hüsüsü annemi cagırdım eşlerimizle eskisi gibi biryere gidelim diye, daha ozmn diyer arkı evli değil. Yaptık birşeyler. Sonra o bir anda evlendi. Bize anlatmadı bile birinin olduğunu 6 ay içinde evlendi. Ve ben olabilir diye düşünürken, benim diyer arki, ilk mez bana diğer arki hakkında konuştu ve annesinin baskısından dolayı belki buladar aceleci olduğunu. Ne dramlar oldu düğününde. Üzücü. Ve ben evet sert bi şekilde burda dedim, ama mesele o değil işte. Mesele dertleşmek fikir almak.

Türkiye'deki kanal sahibi televizyoncu gibi sormak istiyorum size. "Peki siz ne istiyorsunuz ???"

Kadın bekar, isterse bir ayda isterse 1 günde evlenir; bundan size ne. Siz daha okulunuz bitmeden, 26 yaşında evlenip arka arkaya 2 çocuk sahibi olurken birine mi sordunuz, anlattınız ? Arkadaşınız niye ilişkisinin her detayını size anlatsın ? Bilmediğiniz haliyle "evlenmiş olmak için evlendi" yorumu yapıyorsunuz kadına. Evet, en büyük aşk sizin ki o da laf olsun diye mi evlendi diyelim ?

Arkadaşlığınıza gelince de bu arkadaşlık bitmiş artık, zorlamayın.

Son düzenleme:
Anladım. Kısacası olmayınca olmuyor. Siz karşı tarafım diyorsunuzya. Ozmn bende karşı tarafım. Aksine, ben hep fikir alırım hiç zorlanmam. Tavsiye alırım vermesinde severim eğer gerçekten eminsem. O anne olduğundan Nero almaz. Herşeyi o biliyor. Benim ilk çocuğum bırak haylaz. Bana dün sordu, bakalım ne işler açtı başına, anneside merak edıyormus. İlk başta güldüm ilgilendiğini sandım. Ama sonra bi taş oturdu. Çünkü ardından kendi kızını övdü, aman aman şöyle becerikli şöyle tatlı, bende düşündüm, asla çocuklarım hakkında bırdaha birşey anlatmıcam. Birtek o arkadaş yok. Yeni tanıştığım var ve o okadar sorardı ve ben ona anlatınca okadar anlayışla dinlerdi beni. Ondan sonra jeton düştü bende. Son buluşmada yöne para kalmadı sen öde dedi birden bana. Ben zaten niyetlenmiştim. Ama okadar kaba dilince, üzüldüm. Sonra şukadar yine harcadım felan dedi oflandı pofşandı, nerdeyse yeteeeer, diye bağıracaktım.
Benim karşı taraftan kastım siz kendi hikayenizde iyi durumdayken, maddi olarak hani karşı taraf öne geçmiş ya onu kast ettim.
Ben de öne geçen taraf oldum.
Tavsiye almak vermekle alakalı hiçbir şey söylemedim.
Neyse siz istediğiniz gibi anlayın :)

Ay evet arkadaşının bebeğini kocasına bırakmasını da manasız bulmuş. Sırf kendisi gerektiğinde annesine bırakıyor diye. Kendi kocası oralı değildir muhtemelen böyle şeylere.
Oha😂 tam tersi , benim eşim çocuklara seve seve bakıyor dışarı çıkıyor yemek yapıyor. Yine aslında tam tersi. Neyse. Tipik Türk halkı.arkadaş sadece dertleşmek istedim, beni linçlemek için uğraşan var. Asil siz gibiler dediklerindensiniz! Empati kurma bile yok, direk liiiinnçç!

Alım gücü değişince kendisi gerçekten değişti ve kırıcı olmaya başladı.
Alım gücü değişmeseydi söylediğine kırılmayacaktınız yani. Durumu kötüyken söylediğini yaptığını fakirliğine veriyordunuz, büyüklük sizde mi kalıyordu? Hep maddiyat, hep para, hep alım gücü yazıyorsunuz. Siz de gerçek bir arkadaş dost değilsiniz. Sizin kurallarınıza göre oynanırken ve karşı taraf sizden güçsüzken iyiydi ama artık karşı tarafın durumu da sizinle aynı. Olamaz olmamalı diye düşünüyorsunuz. İki kez konu açtım ikisinde de beklemediğim tepkiler yorumlar aldım demek bende de hata var diye sorguladınız mı kendinizi? Bakış açınız yanlış, siz de hatalı davranıyorsunuz yazıldı hep. 3.4.5. konuyu da açsanız aynı şeyler yazılacak. İsterseniz deneyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X