En yakın arkadaş kazığı

Olayı belki tam manasıyla açıklayamadım. Ama biz genç üniversiteli iki arkadaşız. Ailelerimiz tanışıyor. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez. Şehir dışına ikimiz tek başımıza çok çıktık. Yurt dışına çıkacaktık. 10 gün sınavımı bıraktım, ailemi karşıma alarak bu arkadaşla doğu ekspresi yaptım. Bu arkadaş döndüğü hafta araba alıyor ve bana söyleme zahmetinde bulunmuyor. Ve ben bir ay sonra attığı snaplere karşılık sorarak öğreniyorum. Benim fake hesabım vardı instagramda onu engellemiş falan. Sonra bakıyorum ki bana söylememiş ama bu arkadaşıyla aldığı hafta günlerce gece ikilere, üçlere kadar gezmiş. Bu arkadaşı sürüsüyle şarkı söyleyerek snap atmış. Bu ne insta, ne wpta bir tane yok. Atsa diyeceğim şey şu: ya ben bu kızla nerelere gittim, nelerden fedakarlıklar ettim. Çok olay var ama doğu ekspresi hemen akabindeki olay olduğu için söylüyorum. Bu kız ise araba aldığında bir kez gezelim demesini geçtim, bana araba aldığını dahi söylemedi. Ben öğrenmeyeyim diye beni aptal yerine koyup benimle o sıralar gayet güzel mesajlaşıyor konuşuyor bana da gezmiyorum falan diyor. Ve biz küser küsmez iki ay boyunca bu kızla arabada tek snap atmayan kız attı. Yani benim yerime o kızı tercih etmesi bana az değer verdiğini gösterir benim buna karşı tavrım da ona soğuk davranmak olacaktır. Ama onunla gezip tozup beni de kenarda bekletmek şehir dışı olursa bununla gezerim gibisinden hoş değil. Bana söylediği yalanları da yakaladım. Yani bu kızla bu kadar gezdilten sonra artık o en yakın arkadaşıymış da ben sıradan bir arkadaşıymışım gibi davranmaya başladı. Uzaktan davulun sesi hoş geliyor. Ama artık büyüdük ve üniversite ortamında yakınlık kurmak kolay olmuyor. Çoğu öğrenci şehir dışından zaten. Bir insanla atama yerine kadar hayaller kurup, sonra onun seni zerre umursamaması, yalanlar söylemesi, sen buluşalım dediğinde o kızı eve çağırıdm demesi. Bir de o kızı tanıyorum, ismini biliyorum bana bir şey anlatırken o da şöyle dedi der. Ama işte bir gün onu bir şeye çağırdığımda bana sabah tamam gelirim diyip akşam ya ben bir arkadaşımı o gün bize çağırdım dedi... Kızın da ismini falan biliyorum. İki ay boyunca bana tek buluşalım dediği zaman ödevi olduğu zaman. Ben ödevini yaparken o ise o kızla gezip tozmuş. En ağırı da ben kızıp küstüğümde o kadar umursamadı ki, zaten o kafasında bitirmiş de olsam da olur olmasam da olur gibi davrandı.
Davulun sesi uzaktan hoş gelmiyor, 36 yaşındayım, bayağı şey yaşadım, anlıyorum sizi ancak görüşüm hala aynı.
Kimseye kendinizi bu kadar hırpalayacak kadar bağlanmayın. Arkadaş üzüntüsüne 5 kilo vermek abartı bana göre.
Demek ki ona göre paylaşımınız azalmış, diğer arkadaşıyla daha mutlu. Ufaktan sizden uzaklaşmaya başlamış. Siz de başka arkadaşlar edineceksiniz mutlaka.
Keşke siz de arkadaşınızla gezmek için sınavı kenara bırakıp ailenizi karşınıza almasaydınız.
Olan olmuş, siz kendi yolunuza bakın. Diğer arkadaşlıklarınızda da yaptıklarınızı istediğiniz için yapın ve karşılık beklemeyin.

dost ol iç ye ama alışveriş etme....
siz dostluğundan çok alışveriş etmişsiniz...

Ben üç senede bir insana bu kadar bağlanacak bir insan değilim. Ama bana üç senede öyle yakın davrandı ki. Derdimi falan da dinledi, etti. Ama biraz saf bir insan. Açıkçası ailesi tarafından aşırı seviliyor, durumu da iyi. Yani pek zorluk görmemiş anlattığım bazı şeylere o kadar şaşırıyor ki. Olaylara sadece kendi hayatından bakabiliyor. Sınav zamanı bana çok destek oldu. İçinde en ufak bi haset yoktu. Bundan önceki arkadaşımın sanırım biraz haset olması sebebiyle yağmurdan kaçarken doluya tutuldum. O kadar çok olay yaşadık ki. Son metrolara mı koşa koşa yetişmedik. Ben daha arkadaşlığımızın ilk senesinde doğum günümü bilmez sanırken evime gelip babasının arabasıyla günlerce mi uğraşmadı.

Bana çok sevildiğimi hissettirdi. Ne desem hemen inanırdı. Ondan başkasıyla görüştüğümde kızar ederdi. Sorun gezmesi tozması da değil. Ben bunları gördüğümde hani sanki onun yapmak istediği bir şeyi ben yapmışım gibi davrandı. Benimle gezmeyi planladığı yerler için şimdi başka bir arkadaşına soruyor. Şunu anladım ki: bu arkadaşım gezmeyi aşırı seviyor. O zaman yanındaki bendim. Şimdi de başkasını arıyor. Ben çok zor sever, eden bi insanım. O ise iki gezmeyle hemen sevebiliyor ve başkası olduğunda da hemen unutabiliyor beni. Okul bittikten sonra arkadaşlığımız devam edince asla bitmez sanmıştım ama gözden kaçırdığım şey biz hep iki kişiydik, ne zamanki başkaları oldu artık beni çok da aramamaya başladı.

Lütfen araya paragraf at!!
Gılgamış Destanı mı yazıyorsun arkadaş hem konun hem verdiğin cevaplar 50 satır. Paragraf yap ki kolay okunsun, göz bu da.

Ya gevezeyim bi de konuşurken görün nasıl hızlıyım Olayı anlatınca böyle kendimden geçmişim. Bundan sonra söylediğinize dikkat ederim, teşekkürler.

Olayı belki tam manasıyla açıklayamadım. Ama biz genç üniversiteli iki arkadaşız. Ailelerimiz tanışıyor. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez. Şehir dışına ikimiz tek başımıza çok çıktık. Yurt dışına çıkacaktık. 10 gün sınavımı bıraktım, ailemi karşıma alarak bu arkadaşla doğu ekspresi yaptım. Bu arkadaş döndüğü hafta araba alıyor ve bana söyleme zahmetinde bulunmuyor. Ve ben bir ay sonra attığı snaplere karşılık sorarak öğreniyorum. Benim fake hesabım vardı instagramda onu engellemiş falan. Sonra bakıyorum ki bana söylememiş ama bu arkadaşıyla aldığı hafta günlerce gece ikilere, üçlere kadar gezmiş. Bu arkadaşı sürüsüyle şarkı söyleyerek snap atmış. Bu ne insta, ne wpta bir tane yok. Atsa diyeceğim şey şu: ya ben bu kızla nerelere gittim, nelerden fedakarlıklar ettim. Çok olay var ama doğu ekspresi hemen akabindeki olay olduğu için söylüyorum. Bu kız ise araba aldığında bir kez gezelim demesini geçtim, bana araba aldığını dahi söylemedi. Ben öğrenmeyeyim diye beni aptal yerine koyup benimle o sıralar gayet güzel mesajlaşıyor konuşuyor bana da gezmiyorum falan diyor. Ve biz küser küsmez iki ay boyunca bu kızla arabada tek snap atmayan kız attı. Yani benim yerime o kızı tercih etmesi bana az değer verdiğini gösterir benim buna karşı tavrım da ona soğuk davranmak olacaktır. Ama onunla gezip tozup beni de kenarda bekletmek şehir dışı olursa bununla gezerim gibisinden hoş değil. Bana söylediği yalanları da yakaladım. Yani bu kızla bu kadar gezdilten sonra artık o en yakın arkadaşıymış da ben sıradan bir arkadaşıymışım gibi davranmaya başladı. Uzaktan davulun sesi hoş geliyor. Ama artık büyüdük ve üniversite ortamında yakınlık kurmak kolay olmuyor. Çoğu öğrenci şehir dışından zaten. Bir insanla atama yerine kadar hayaller kurup, sonra onun seni zerre umursamaması, yalanlar söylemesi, sen buluşalım dediğinde o kızı eve çağırıdm demesi. Bir de o kızı tanıyorum, ismini biliyorum bana bir şey anlatırken o da şöyle dedi der. Ama işte bir gün onu bir şeye çağırdığımda bana sabah tamam gelirim diyip akşam ya ben bir arkadaşımı o gün bize çağırdım dedi... Kızın da ismini falan biliyorum. İki ay boyunca bana tek buluşalım dediği zaman ödevi olduğu zaman. Ben ödevini yaparken o ise o kızla gezip tozmuş. En ağırı da ben kızıp küstüğümde o kadar umursamadı ki, zaten o kafasında bitirmiş de olsam da olur olmasam da olur gibi davrandı.
Davulun sesi uzaktan hoş gelmiyor, 36 yaşındayım, bayağı şey yaşadım, anlıyorum sizi ancak görüşüm hala aynı.
Kimseye kendinizi bu kadar hırpalayacak kadar bağlanmayın. Arkadaş üzüntüsüne 5 kilo vermek abartı bana göre.
Demek ki ona göre paylaşımınız azalmış, diğer arkadaşıyla daha mutlu. Ufaktan sizden uzaklaşmaya başlamış. Siz de başka arkadaşlar edineceksiniz mutlaka.
Keşke siz de arkadaşınızla gezmek için sınavı kenara bırakıp ailenizi karşınıza almasaydınız.
Olan olmuş, siz kendi yolunuza bakın. Diğer arkadaşlıklarınızda da yaptıklarınızı istediğiniz için yapın ve karşılık beklemeyin.

Bazen bitiyor arkadaşlıklar keşke böyle olmasa ama oldu napalım. Demekki şuan sizin şartlarınıx ona çekici gelmiyor gezip tozabileceği biri lazımmış ona sadece. Siz yada başkası. Dost başka bir kavram ve ben varlığına hiç inanmıyorum onun. Bazı dönemler sıkı arkadaşlıklar oluyor o kadar. Siz hayatınıxa bakın sakın aksatmayın. Aksine çok başarılı olunki hayatınızda güzellikler yeşersin.

Uzun bir arkadaşlığınız varmış ama sa nki
Arkadaşlığınız maddi yönü hep ön planda olmuş gibi zaten ondan dolayında yıkıma
Tabi tutulmuş manevi yönü sağlam değilmiş hediyeler, gezmeler, araba
Seyhatler bence derin arkadaşlık böyle olmaz bir defa içinde maddiyat olmayacak
Empati yüklü olması gerekirdi sizin için arkadaşlık parayla belirlenmiş ondan dolayında yıkılmış

Ben size kısa bir kısmını kesit olarak sundum. Kolay kolay bir insana bağlanamıyorum. Bu arkadaşım benim için çok şeyler yaptı. Hakkını yiyemem. Ama yapısı gereği çok dert, sıkıntı görmemiş bir insan olarak bir şey anlattığımda hep destek olur ederdi, ama böyle çok da anlayamazdı. Biz birlikte işte hayallerimiz vardı, Türkiye’yi gezecektik, dünyayı gezecektik, ailelerimizin tanıştığı gibi eşlerimiz de tanışacaktı.

Hayatımda ilk defa bir insan hakkında yanılmak koydu bana. Biliyorum kötü biri değil ama anladım ki. Benden çok gezmey seviyormuş o. Ben onunla gezmeyi severken onun için yanında gezdiği bir arkadaşıymışım. Nasıl ki bana iki ayda çok bağlandıysa aynı hızla soğuyup başkasına da bağlanabiliyormuş.

1000 küsür fotoğrafımız var telefonumda. Sadece ne bileyim dostluk bu kadar basit mi? Ben resimlerimizi bile silmeye kıyamıyorum. Onunla haritamız vardı gezdiğimiz şehirleri işaretliyordum. Demişim ya bu arkadaş sevdiği arkadaşlara biraz gözü kapalı oluyor diye. Ona güvenmiştim.

Şunu unuttuğumun farkındayım: o ailesi tarafından çok sevilen, maddi durumu yerinde olan ve gezmek için yanına başkasını çok rahat bulabilen bi insan. Ben ise bundan sonra bi daha nasıl bi arkadaşıma güvenebileceğimi düşünüyorum. Şu an yanımda olanlar var ama ya şehir dışındalar ya şehir dışına çıkacaklar. Yani bir şey olduğunda gel diyeceğim hep oydu. Üniversitede tanışsam desem güvenmem için yıllar geçmesi gerekecek.

Kotu bir arkadassiniz
Arkadasiniz hakli
Pasaport kimlik yerine gecer biran once alin pasaportunuzu arkadasinizdan
Benim pasaportum babamin evinde olsa bile rahat uyku uyuyamam nasil bu kadar rahat olabiliyorsunuz yahu

Alacağım sakin olun. Buradan nasıl kötü bir arkadaş olduğumu çıkarttınız onu da anlamadım ama üzgün olduğumu açmıştım bu kadar acımasız olmanın manası yok. Ben size son olaylardan kısa bir kesit sunmuşum yoksa anlatılacak şey çok. Zaten merak etmeyin kendisi başkalarıyla gezip tozuyor ben ise yetiştiremediğim konulara bakıp bakıp odamda üzülüyorum. Ayrıca arkadaşım maddi durumu çok iyi ve ailecek de tanıştığımız dürüst insanlar. Pasaportumu alıp ne yapacak? Ailecek tanışıyoruz ve benim pasaportuma bir şey yapacak bir insan değil.

Ben sizi hatalı buldum üzgünüm. Bunca güzel zamanın arkasından hakkımı helal etmiyorum demişsiniz bu kadar büyütülecek bir mevzu olmamış ki . Sanki sevgilinizi elinizden almış yada sizi aldatmış gibi davranıyorsunuz.

Sizin yoğun döneminizde haber vermemiş başkalarıyla gezmiş . Siz yoğunsunuz diye eve mi kapatsaydı kendini.

18 yıllık çok samimi kardeş gözüyle baktığım dostlarım var çok şükür ama birbirimizi tapulamadik yani herkesin hayatı var .

Sizinki karı koca ilişkisine dönmüş yahu. Eninde sonunda bitermis zaten bu arkadaşlık. Sana ders olsun kimseyle vıcık vıcık samimi olma. Çok muhabbet tez ayrılık getirir. Mesafenin gözünü seveyim. Arkadaş diyorsun ama kan bağın var gibi davraniyorsun. Ben kendi anne babamdan olmayan kimseye kardeşim gözüyle bakmam. Ne gerek var ? O kadar içiçe girmiş bir arkadaşlık ve ardından gelen büyük beklentiler büyük hayal kırıklıklari. Bi kere milletin ödevini niye yapıyorsun ? Dersin var yogunsun niye tatile cikiyorsun? Kendinden ver ver , sonra bir bakıyorsun senden azalmış. Kulagina küpe olsun bu ders iste. Boşver ya yeni arkadaşlar bul ve kimseyle bu kadar fazla muhabbete girme. Bak göreceksin mesafeli ve dozunda arkadaşlık ömürlük olur.

Aslında olaylar hep onun sayesinde bu şekle dönüştü. Ben zaten hayır demeyi bilmeyen her hıyarım var diyene tuz götüren maalesef bir salağım. Bu arkadaş da zamanında bana çok iyilikler yaptı. Beni aşırı kıskanırdı. Kıskanç olan o yani. Bu yüzden de aslında farkediyorum ki bu kızla zamanında hiç snap atmamış. Ben hep başka arkadaşlarımla buluştuğumda ettiğimde snap atarım. Ama o söylenir bu duruma bana niye söylemedin gibisinden.

Maalesef ne kız kardeşim, ne de kız kuzenim var. Bu yüzden ister istemez yakınlık kurmak için arkadaş arıyorum. Allah’a şükür arkadaşlarım var ama ben kolay bağlanamıyorum. Yani benim için bu arkadaşım dışındakilerle güler, ederdik ama bunda nerdeyse tüm akrabalarımız bile birbirini tanıdığı ettiği için gerçekten kardeş gibiydik. Sürekli birbirimizin evinde kalır ederdik.

Tşeekkür ederim tak tak söylemişsiniz gerçekleri. Benim öğrenemediğim bir şeyi öğretti bu arkadaşım bana bencilliği. Ben birine hayır diyince vicdanen üzülüyorum. Bir arkadaşım daha vardı iki ay her gün evine gittim ona ders anlatmak için. O kütüphaneye gelemiyordu sevgilisi kızdığı için. Bu kızla küstüm bana diyor ki gel evime konuşalım. Yani üzüldüğümü görüyorsun sen gel bir kerede. Anladım ki şu hayatta insanlar kendi çıkarınca yanında. Kendi çıkarlarıyla sen kesiştiğinde hemen kendilerini tercih ediyorlar. Ben artık insanlara hayır demeyi öğrendim. Sınava yirmi gün kala biraz geç olsa da.

arkadaşlık iliskilerinden cıkardıgım sonuc, kesinlikle mesafeli olacaksın. ZORUNDASIN. çünkü insanların hangi durumda nasıl bi duruş sergileyeceğini bilemiyorsun

Ben de yeni öğrendim. Tanıdım sandığın insanı bile aslında sadece o anki duruma göre tanıyorsun.

Hak helal etmeme durumu çok yanlış. Bi geçmişiniz var ve dediğinize göre o da sizie hep destek olmuş fedakarlıklar yapmış. Şimdi bitince kötülemeyin. Yani size kötülük felan da yapmamış anladığım kadarıyla . Abartıp kendinizi üzmüşsünüz boş yere. Bırakın istediğiyle takılsın sizde hayatınıza başka arkadaşlar alın onlarla takılın . 3 yıllık dostluğunuzun hatrına onu kötülemeyin hak hukuk işlerini hiç karıştırmayın . Hayatta daha neler göreceksiniz insanların ne kazıkları var. Boşverin giden gittiği yerde mutlu olsun siz yanınızdakilerle mutlu olun.

Arkadaşlığı siz gibi yaşayan insanları hiç sevmem.
Bunaltıp bezdirip insanları yalana teşvik eden,yerli yersiz hesap soran...
Arkadaşlığınız bitmiş,sen de kabullen derslerine odaklan ve iyi bir bölüm kazan.
Ayrıca Türkçen cidden facia.

Ben sizi hatalı buldum üzgünüm. Bunca güzel zamanın arkasından hakkımı helal etmiyorum demişsiniz bu kadar büyütülecek bir mevzu olmamış ki . Sanki sevgilinizi elinizden almış yada sizi aldatmış gibi davranıyorsunuz.

Sizin yoğun döneminizde haber vermemiş başkalarıyla gezmiş . Siz yoğunsunuz diye eve mi kapatsaydı kendini.

18 yıllık çok samimi kardeş gözüyle baktığım dostlarım var çok şükür ama birbirimizi tapulamadik yani herkesin hayatı var .

Merak etmeyin ben de kimseyi tapulamadım. Size zaten kızdığım kesiti anlattım ve orada hep araba kısmı geçiyor. Ben sınava bir yıldır hazırlanıyorum ve bu arkadaşım gezmeyi aşırı seviyor. Zaten geziyordu ve ben de bunu takmıyordum. Benim de bir sürü yakın arkadaşım var ve ben de onlarla buluşuyorum. Ama bu benim ona olan arkadaşlığımda bir değişim etkisi yaratmıyordu. Kendisi çok kıskanç bir insan. Bu yüzden snapleri gizlemiş ben kıskanmam normalde.

Olay şu: doğu ekspresi gezisi için şubatta ona ya baharda gitsek şu an dersaneye yeni yazıldım gelemem dememe rağmen bana günlerce trip yaştı. Ve ben o üzülmesin diye her şeyi bırakıp onla gittim. Araba almış. Ben mi anlamıyorum ama yirmi yaşındayız ve bu büyük bir olay. Dönüşünde sürekli konuşmamıza rağmen bana söylememiş bile. Bana bir kere söylese, gezelim diye teklif yapsa umursamam. Zaten şubat, mart böyle geçti. Nisanda da bana artık samimiyetsiz davranmaya başladı. Böyle buluşalım diyince işim var demeler, mesajlarıma bi gün sonra üç kelime cevap yazmalar, bu insan iki ay boyunca bunun evinden çıkmamış. Geçen bir şeyim kalmıştı almaya gittim annesi bana bayadır ortalarda gözükmüyorsun hayırdır diye sordu. Nedenini ben de bilmiyorum. İki ay boyunca bu arkadaşı resmen onun evinde yaşamaya başlamış.

Tamam onunla yakınlaştın ödevin olunca bana niye yazıyorsun peki? Bu ödev için buluştuğumuzda bana soğuk davranınca bi de mesajlarıma da hep zorkai yazdığı için küstüm. Ve o gün bana söylediği bi yalan vardı onu farkettim. Ondan sonra zaten tüm bu gezmeleri, tozmaları arkadaşın snapinden gördüm.

Sizde tezatsınız.Hem insanlara kolay güvenen biri değilim diyorsunuz hem pasaportunuzu onun evinde bırakıyorsunuz.Hem haset bir kızdı diyorsunuz hem benim başarılarıma kendi başarıları gibi sevinirdi diyorsunuz. Hangisine inanalım ?

Haset olan ondan önceki arkadaşımdı. Bu böyle olmadığı için çok bağlandım. Ve ona güvendiğim için bu kadar üzülüyorum. Güvenmediğim bir insan olsa zaten kurtuldum derim. Pasaport konusunda hala güveniyorum. Şunu anladım zaten kötü bir insan değil ama iki ay gibi bi süreçte bana aşırı bağlanmıştı. Her yere beni çağırı ederdi. Benim aksime o aşırı çabuk bağlanıp aşırı çabuk da soğuyabilen bir insanmış. Ve ben onun için bir birey değil de gezdiği bir arkadaşıymışım. Yerime başkasını bulunca çok da yokluğumu hissetmedi.

Öncelikle belki uzun olacak bilemiyorum. Sadece beni günlerce uyutmayan ve ne yaparsam yapayım üzüntümün geçmediği bu durumu birilerine açmalıydım. 3 senelik çok yakın olduğum kardeşim dediğim bir arkadaşım vardı. 3 sene az gelebilir. Çok daha uzun süreli arkadaşlıklarım oldu. Ama bu arkadaşımla lise sonda temel lisede tanışmıştık. Temel lisedeyken lisedeki en yakın arkadaşım da yanımdaydı. Biz onla zaman zaman kavgalar etmiştik iyi kızdı iyi anlaşıyorduk ama biraz hasetti beni gönülden destekleyemiyordu. Derslerim iyiydi ve hep başkalarını benden iyi olmadıkları halde benden iyiymiş gibi göstermeye çalışıyordu. Neyse bu insanla arkadaşlığımız bitti. Zamanla bu kızla yakın olduk. İlkokuldan görüştüğüm çok yakın arkadaşlarım vardı. Zamanla gezme tozma derken lise bitti herkes dört bir yana dağıldı ve biz her hafta yine buluşuyorduk. Sonra şehir dışı gezmelerine başladık. İstanbul’da yaşıyoruz İstanbul’da gezmediğimiz yer kalmadı. Türkiye’nin on şehrini gezdik. Yurt dışını bile düşündük. Pasaport çıkardık o sıra benim üniversiteyi bırakıp tekrar hazırlanma durumum olunca gidemedik. Pasaportum hala onun evinde duruyor. Neyse ben insanlara kolay kolay güvenen bağlanan bir insan değilim. İlkokul, lise, üniversite Allah razı olsun çok iyi arkadaşlarım var. Ama bu insanla biz bu kadar gezip tozup geleceğe dair sürekli hayaller kurunca tamam dedim ben bu kızla arkadaşlığımı bırakmam ve o da bırakmaz. en yakın arkadaşım bu ve benim için diğer arkadaşlarım bi yana o bir yanaydı. O benim doğum günlerimi çok güzel kutladı. Hiç beklemediğim masraflara girdi. Beni her zaman çok destekledi, benim başarılarıma kendi başarılarıymış gibi sevinirdi. Hayatta her zaman bi kaybetme ihtimalim varmış gibi davranırdım insanlara. Aynı ortamda sürekli yan yana olunca arkadaş olmak kolay mesele aynı ortamda bulunamayınca sürdürülen arkadaşlık ve biz bu kızla onu öyle güzel yaptık ki onun karakterine de çok güvendiğim için asla bitmez arkadaşlığımız diye düşündüm. Çünkü beni çok severdi, durup durup sarılırdı, ya kanka ben seni hiç üzer miyim derdi. Neyse gel zaman git zaman ben üniyi bıraktım bu şubat dersaneye yazıldım. Sonra doğu ekspresi moda oldu bu sürekli gidelim gidelim diyordu, dersanede çok önemli konular işliyorduk. Sırf o istiyor diye 10 gün bırakıp onla geziye gittim. Sonra dönüşünde bu araba almış. Ve bana söylemeden bir arkadaşıyla sürekli gezmiş. Ve hiç snap atmamış. Ne instada ne wpta. Benim haberim yok benle normal konuşuyor. Şimdi şöyle bi durum var. Ben wptan çok naber nasılsın diye yazan bir insan değilim. Genelde olay olunca yazarım şöyle bir şey olmuş, şunu yaptım diye. Ama araya konuşulmadığı zaman girince bu hemen yazar. O yüzden hep söylenirdi ben sana hep yazıyorum diye. Yani araba aldığında söylemez kibir olmasın diye. Sonra ben snaplerinden sorunca söyledi ama gel bi gezelim demedi. Ben de snaplerde hep tek olunca kimseyle gezmiyor etmiyor herhalde okula gidip geliyor diye düşündüm. Sonra mart böyle geçti. Nisan ayında sevgilisiyle ilgili bir mesajına ertesi gün cevap verdim elimde olmayarak. Ondan sonra bana hep çok geç yazmaya başladı. Hatta bir gün sorduğum bi soruya iki gün görülfğ yapmayıp gezdi tozdu sonra bana görüldü yaptı. Ve o sıraalr o kızla hep snap attı evinde falan daha önce hiç snap atmamıştı. O arabalı snapleri küsünce daha sonra bu arkadaşının sabitli snaplerinde gördüm. Neyse arada başka olaylar oldu ve o gezip tozarken ben dersaneye gitmeyip avm avm onun doğum günü için hediye bakıyordum. Bi gün buluşalım dedim sabah tamam dedi akşam işte ben arkadaşı o gün eve çağırmıştım dedi. Ama o arkadaşının ismini bildiğim halde hep arkadaşım diyordu anlamayayım diye. Sonra gel git zaman bunun nisan sonu ödevi oldu ve bana yazdı. Ben de günlerce onca işimin gücümün arasında bunun üniversite makale ödevini yaptım. Sonra o da buluşalım falan dedi. Buluştuk böyle çok soğuktu kavga ettik falan bana bi söylediği ufak bi yalanı yakaladım. Ve ona olan o sonsuz güvenim sarsıldı. Sınav için instamı silmiştim o gün küstükten sonra eve gelip bi instagramına bakayım dedim. Arkadaşının instasına girdim ki bana araba aldığını söylemeyen insan haftalarca bu kızla gezmiş tozmuş. Aradım bana niye araba aldığını söylemedin falan diye lafı dolaştırdı işte zaten ben buluşalım demedikçe buluşmuyoruz falan dedi. Sonra o sıra tel kapandı ona dakikam yok beni arar mısın dedim. Bana şey yazdı ben senin söylemek istediklerini daha fazla dinlemek istemiyorum kusura bakma. O kadar ağırıma gitti ki. Benim üzülmemi istemeyen sarılan eden kız sınava iki ay kala bu olaya nasıl takacağımı bildiği halde mal gibi ortada bıraktı beni. Arada geceleri dayanamayıp biraz kızdım ettim bunları söyledim ona doğru düzgün cevap vermedi. Hakkımı helal etmiyorum falan diyince benim içim rahat beni Allah biliyor falan dedi. Kendimi kullanılmış hissettim. Bu arkadaşım saf bir arkadaş. Yani insanların niyetini anlamıyor. Hemen tanıştığı biriyle samimi oluyor ve onu hiç sorgulamıyor. Yani o gezdiği kız bunun kaç yıllık arkadaşıydı kız bi kere doğum gününü kutlamamış bu sene araba yakınlaşmasından sonra kutlayası tuttu. Lisede de bu arkadaşımı kullananlar olmuştu maddi durumu iyi diye. Ben hep onu uyarıyordum. Yakın olduğun insanlara bu kadar güvenme diye. Bu kadar sevip uğruna kendi hayatımdan fedakarlıklar verdiğim insanın bana bunu yapması o kadar koydu ki üzüntüden 5 kilo verdim. Hep hislerime güvenirdim ilk defa yanıldım. Psikoloji okumak istiyordum özgüvenim sarsıldı. Ben bu kadar üzgünken arkadaşım utanmadan o kızla geziyor. Hatta aylardır o kızla arabasında snap atmazken biz küsken attı. Benim değerimi anlamayacağımı biliyorum. Ben o mahcup olmasın diye yaptığım fedakarlıklarından hep geçiştirirdim. Bu sene kuzenim kanserdi, anne babam zaten ayrı, sınaba hazırlanıyorum ben ona bunları hakedecek hiçbir şey yapmadım. Elimden hiçbir şey gelmiyor ve karşımdaki insanda gram utanma ve üzülme yok. Sadece hakkımı helal etmiyorum işte... Daha çok olay vardı da bu kadar kısaltabildim. Buraya kadar okuyan varsa bi yorum alabilirim. Baba sevgisi görmemiş annesi tarafından da hep erkek kardeşi daha çok sevilmiş olarak arkadaşlarıma hep çok değer verdim. İnsanları da iyi tanıdığımı düşünürdüm. Daha önce biten arkadaşlıklarım oldu ama hiç böyle ucuz şeyler yaşamamıştım. Benden başkasıyla yakınlaşıp benim buna kızacağımı bildiği için de beni kenarda tutmaya çalışmış gibi hissediyorum.
üşenmedim hepsini zor olsada okudum.
1. cisi araba aldığını herkese duyurmak zorunda değil
2. hep o görüşmelere ön ayak olmuş anladığım kadarı ile bende olsam bir süre sonra sıkılırım sürekli birisini arayıp bir şeyler için plan kurmaktan
3.istediği ile takılabilir, isterse resim atar isterse atmaz bu sizin şahsınızla alakalı bir durum değil
4.aileniz problemli olduğundan insanlara güveniniz yok ve arkadaşlıklarınıza fazla anlam yüklüyorsunuz ama unutmayın ki bu dünyada hepimiz yalnızız.
5.pasaportunuzu derhal teslim alın arkadaşınızdan
6.siz sınava odaklanın, arkadaş ayağı g.. ayağı derler bizim oralarda herşey çıkarlar doğrultusunda varlığını sürdürür ne yazıkki bu işler böyle.

İnsanlara ne kadar cok anlam yüklüyorsunuz.
Kusura bakmayın ama konunuz acıtasyon dolu (yok sınava 2 ay kala nasıl yapar yok bilmem kim hastayken nasıl yapar)

Bu hayatta en sevmedigim insan tipi arkadaslıgı böyle asırı duygu yogunluguna dönüstüren acıtasyonla yasayan tiplerdir.

Benim icin arkadas , basım sıkıstıgında arayıp dertlesecegim arada bi kahve icip kafa dagıtıcagim insandır.

Dost baskadır ,onla 1 yıl konusmasanda 1 yıl sonra aynı yerden devam edersin bilirsinki nolursa olsun ilk o gelir.

Tavsiyem her arkadası dost sanma,
İnsanlara bukadar önem verme,önce kendini sev.

Acıtasyon derken? Siz gerçekten yazdığım cümlelerden benim hakkımda çıkarım yapabileceğinizi nereden çıkardınız? Burada herkese saygı duydum ama siz de bence kelimelerinizi seçerken dikkatli seçin. Benim burada ismim yazıyor mu? Ben kimim, siz beni tanıyor musunuz?

Ben görüp görebileceğiniz en eğlenceli, en umursamaz insan gibi gözükürüm. Bana bir arkadaşım sen çok umursamaz görünüyorsun bu kadar kırılacağını hiç düşünmezdim derdi. Ben burada kimseye gösteremediğim gülüp geçtiğim acımı beni tanımayan insanlarla paylaşıyorum.

İnsanları kınamayın başınıza gelebilir. Ben baba sevgisi daha önce görmedim. Kendisi çekti gitti çekmeden önce de zaten okumamı bile yük görürdü. Annem de erkek kardeşim rahatsızlık geçirdi diye hep ona daha fazla ilgi gösterdi. Ne kız kardeşim vardı, ne kız kuzenim. Sizin düşündüğünüzün aksine hayatımda tek bir gün acıtasyon yapmadım. Babam annemi terk etmeden önce şiddet uygularken ertesi gün okulda hiçbir şey yokmuş gibi davranırdım. Lisede dahi anne babamın ayrıldığını kimse bilmezdi. Emin olun hayatım güllük gülistanlık değil. Babam istemediği için liseye bile bir sene geç gittim.

Arkadaşlarım ise anne babamın anlaşamayıp ayrıldığını bilir sadece. Dışarıda görseniz sürekli gülüp eden eğlenen bir insanım. Çünkü mahallede insanlar arkadanızdan konuşurken kimse acımasın diye hiçbir şey anlatmadım. Sadece belki de sevgi açlığım olduğu için bu kadar bağlanmışımdır demek istedim.

Kuzenim kanser hastası ve yanında duracak kimsesi olmadığı için dayımlarda kalıyordum. Akşam yengeme ev işi yaptığım için onun ödevi için dersaneye gitmeyip ödevini yaptım. O mahcup olmasın diye yok ya zor olmadı diye geçiştirmiş insanım. Bence insanları bu kadar çabuk yargılamak yerine çoklu empati yapmayı deneyin. Hayatta hiçbir zaman mızmızlık yapacak kadar şanslı olmadım maalesef.

Merak etmeyin ben de kimseyi tapulamadım. Size zaten kızdığım kesiti anlattım ve orada hep araba kısmı geçiyor. Ben sınava bir yıldır hazırlanıyorum ve bu arkadaşım gezmeyi aşırı seviyor. Zaten geziyordu ve ben de bunu takmıyordum. Benim de bir sürü yakın arkadaşım var ve ben de onlarla buluşuyorum. Ama bu benim ona olan arkadaşlığımda bir değişim etkisi yaratmıyordu. Kendisi çok kıskanç bir insan. Bu yüzden snapleri gizlemiş ben kıskanmam normalde.

Olay şu: doğu ekspresi gezisi için şubatta ona ya baharda gitsek şu an dersaneye yeni yazıldım gelemem dememe rağmen bana günlerce trip yaştı. Ve ben o üzülmesin diye her şeyi bırakıp onla gittim. Araba almış. Ben mi anlamıyorum ama yirmi yaşındayız ve bu büyük bir olay. Dönüşünde sürekli konuşmamıza rağmen bana söylememiş bile. Bana bir kere söylese, gezelim diye teklif yapsa umursamam. Zaten şubat, mart böyle geçti. Nisanda da bana artık samimiyetsiz davranmaya başladı. Böyle buluşalım diyince işim var demeler, mesajlarıma bi gün sonra üç kelime cevap yazmalar, bu insan iki ay boyunca bunun evinden çıkmamış. Geçen bir şeyim kalmıştı almaya gittim annesi bana bayadır ortalarda gözükmüyorsun hayırdır diye sordu. Nedenini ben de bilmiyorum. İki ay boyunca bu arkadaşı resmen onun evinde yaşamaya başlamış.

Tamam onunla yakınlaştın ödevin olunca bana niye yazıyorsun peki? Bu ödev için buluştuğumuzda bana soğuk davranınca bi de mesajlarıma da hep zorkai yazdığı için küstüm. Ve o gün bana söylediği bi yalan vardı onu farkettim. Ondan sonra zaten tüm bu gezmeleri, tozmaları arkadaşın snapinden gördüm.

Güzelim üzülmüşsün tamam ama bu kadar beddua edilecek bir mevzu yok bu anlattıklarında. Çok samimi arkadaşlıklar bu tarz sorunlara çok açık dengeyi siz kuracaksınız ama konuşarak . Bu halledilemeyecek bir mevzu değilmiş ki yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir.

Araba mevzusunu kibir olmasın diye soylememistir diye sen yazmışsın . Ben bu kadar samimilikte bunu düşünmem mesela arkadaşım da benim adıma sevinir derim mesela ama herkes bir değil işte .

Belli ki senin yoğunlugun onu başka arkadaşlara itmiş gezmiş tozmus ne var bunda . Yada o kizi da sevmis olamaz mi ? Ama bu demek değil ki sizi silecek ama tepki verdiğin için kızmis olabilir sadece .

Neyse olan olmuş ama abartma üzme kendini madem sınav zamanı .

Birde sosyal medya sadece evlilikleri değil arkadaşlıkları da bozuyormuş bunu da teyit etmiş olduk sayende .

Arkadaşlığı siz gibi yaşayan insanları hiç sevmem.
Bunaltıp bezdirip insanları yalana teşvik eden,yerli yersiz hesap soran...
Arkadaşlığınız bitmiş,sen de kabullen derslerine odaklan ve iyi bir bölüm kazan.
Ayrıca Türkçen cidden facia.

O saatlerde çok dolarak yazdığım bir yazıydı. Emin olun Türkçem gayet iyi. Arkadaşlığı ben gibi yaşamak konusunda o kadar yanılıyorsunuz ki, ben asla kıskanmam arkadaşımı. Benim de birçok arkadaşım var onlarla gezmem bir diğeriyle olan arkadaşlığımı etkilemez. Ama bu arkadaşım aşırı kıskanç bir insan. Ayrı ilçelerde oturuyoruz o ilçeye geçip yanına uğramasam hemen bana niye gelmedin diye kızar. Çevrimiçi olduğumda hemen kimle konuşuyorsun diye sorar. Bu kız birden fırtlamadı ya, zaten arkadaşıydı.

Benim tek takıldığım araba aldığında bana söylememesi, bu insanla sürekli gezmesi, yoksa bu kızla gezdiğini hep biliyordum ama bir kere kimle geziyorsun demedim. Zaten küsmemiz de arabalar yüzünden olmadı. Bu kadar beni kıskanıp eden, sürekli yazan arkadaşım birden hiç yazmamaya, hiç buluşalım dememeye başladı. Buluşalım diyince ekmeye falan. Sonra bi gün yalanını da yakalayınca çok basit bir konuda küstüm. Ve sonra bi instagrama girdim ki bir ay başkasıyla gezince adımı dahi unutmuş. Neyse ki ödevi oldu da iki ay içinde o zaman yazdı.

üşenmedim hepsini zor olsada okudum.
1. cisi araba aldığını herkese duyurmak zorunda değil
2. hep o görüşmelere ön ayak olmuş anladığım kadarı ile bende olsam bir süre sonra sıkılırım sürekli birisini arayıp bir şeyler için plan kurmaktan
3.istediği ile takılabilir, isterse resim atar isterse atmaz bu sizin şahsınızla alakalı bir durum değil
4.aileniz problemli olduğundan insanlara güveniniz yok ve arkadaşlıklarınıza fazla anlam yüklüyorsunuz ama unutmayın ki bu dünyada hepimiz yalnızız.
5.pasaportunuzu derhal teslim alın arkadaşınızdan
6.siz sınava odaklanın, arkadaş ayağı g.. ayağı derler bizim oralarda herşey çıkarlar doğrultusunda varlığını sürdürür ne yazıkki bu işler böyle.

1. Ben herkes değilim. Ben ona bir şey söylemediğimde bana günlerce trip atar. Başka arkadaşıyla geziyorsa her akşam sabahlara kadar bana da en azından aldığını söylemek zorunda. Yok bana o samimiyeti duymuyorsa ben de onunla arkadaşlığıma bir sınır koyarım.
2. Aslında hep o olmadı. Sadece bu sınav senemde öyle oldu.
3.Tabi ki takılabilir. Ama şehir dışı gezisi olduğunda kanka gel diyorsa, yurt dışı turu buldum para biriktir gidelim diyorsa araba aldığında da ilk ben çağırılmalıydım. Ama o kadar uçmuşum ki ilk olmayı geçtim bana bir ay boyunca araba aldığını dahi söylemedi.
4. Evet bu konuda haklısınız. Ama bana o kadar çok değer verip, sürekli yanımdaydı ki ne bileyim ben de hep arkadaş kalırız sanmıştım.
5. Alıcam tamam. Ya ailecek tanışıyoruz maddi durumları da çok iyi. Yani bir şey yapacak insanlar değiller.
6. Maalesef ben de acı bir tecrübeyle anladım. İlk defa bir arkadaşıma bu kadar güvendim o da yalan oldu. Kızla bir ay gezmeyince ismimi unuttu.

Güzelim üzülmüşsün tamam ama bu kadar beddua edilecek bir mevzu yok bu anlattıklarında. Çok samimi arkadaşlıklar bu tarz sorunlara çok açık dengeyi siz kuracaksınız ama konuşarak . Bu halledilemeyecek bir mevzu değilmiş ki yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir.

Araba mevzusunu kibir olmasın diye soylememistir diye sen yazmışsın . Ben bu kadar samimilikte bunu düşünmem mesela arkadaşım da benim adıma sevinir derim mesela ama herkes bir değil işte .

Belli ki senin yoğunlugun onu başka arkadaşlara itmiş gezmiş tozmus ne var bunda . Yada o kizi da sevmis olamaz mi ? Ama bu demek değil ki sizi silecek ama tepki verdiğin için kızmis olabilir sadece .

Neyse olan olmuş ama abartma üzme kendini madem sınav zamanı .

Birde sosyal medya sadece evlilikleri değil arkadaşlıkları da bozuyormuş bunu da teyit etmiş olduk sayende .

Beddua etmem şu yüzden oldu. Beddua da değil hakkımı helal etmiyorum sadece, hayatında kötü bir şey olsun istemem. Sadece bu olaylar ortaya çıkıp bana yalanlarını görünce tek bir cevap vermedi. Attığım mesajlara hep görüldü yaptı. Kanka herkes bi yana sen bi yana, onlar kim senin yanında diyen insan anında harcadı beni.

Ben yoğun değildim o aşırı kıskanç bi insandı. O snapleri gizlemesi de hep o yüzden. Kendisi kıskandığı için ben de kıskanırım diyor. Bir mesajına geç cevap verdim diye günlerce bana yazmadı. Ben zaten onun hep başkalarıyla gezdiğini biliyordum bir kere o bi yerlerde snap atınca kimlesin demedim. Günübirlik Bursa’ya gitti kimlesin demedim kıskandığımı düşünmesin diye. Ama araba olayı farklıydı ne olursa olsun ilk çağrılması gereken hendim ama iki ay boyunca onlar her gün gezerken bana araba aldığını dahi söylemedi.

Sonra da zaten uzaklaştı, onunla gezip tozunca beni aramamaya başladı. Yani yoğun duygular yaşayan o. Ama aslında o çok çabuk yoğun duygular yaşayan bir insanmış. İki üç aylık arkadaşken beni kıskanıyordu. Şimdi ise bir ay görüşmedik artık buluşalım dediğimde bile beni öyle samimiyetsizce reddediyordu ki hiç üzülmemiş gibi.

X