En yakın arkadaş kazığı

Araba almış seni gezdirmiyor diye içerlemişsin.
10 gün izin alıp onla gezmeye gitmişsin neden yaptın ki bunu? Ailen dershanene para ödüyor sonuçta.
Arkadaşın her çağırdığında gitmişsin sonra da araba aldığını söylemedi diye yakınmışsın.
Hatalısın.
Herkesin bi dostu bi arkadaşı olacak diye bir kanun yok.
Zimmetine alınan birşey değil dostluk.
Daha küçüksün zamanla pişersin elbet.
Hatta ilerde böyle sorunları kafan kaldırmaz dost bile istemezsin:)

Gezdirmiyor diye değil. Araba aldığını dahi söylemedi. Ben gururlu bir insanım. Bir kere gezerim, iki kere gezerim, üçüncüsünde kanka benzin parasını bir kez de ben vereyim derim. Beni sürekli gezdirmek zorunda mı? Ben gelemem dersanem var dediğimde bana günlerce trip atmış bi insan. Yanş aramızda bu samimiyet varken bunu yapmış olmasından bahsediyorum. Kendisi zaten yanlış olduğunu bildiği için iki ay boyunca yediği içtiği ayrı gitmediği kızla tek snap atmazken biz küsünce anında attı.

ben daraldım. hele son cümle allhım allahım. ne yani sizden başka arkadaşları olamaz mı arkadaşınızın.

Allah aşkına, peygamber aşkına bunu nerden çıkardınız. Bana yurt dışına gidelim para biriktie, oraya gidelim para biriktir diyen insan araba aldığında bana nasıl söylemez. İki ay boyunca bana araba aldığını söylemeyip o insanla sabahlara kadar geziyorsa ve ben o insanın şehir dışına çıkacağını bilsem beni çağırmayacağını anladıysam neden kızmayayım. Benimle bir kere gezer onlarla da istediği kadar gezsin ama bana araba aldığını dahi söylemedi. İnsanlardan öğrendim ve bana verdikleri tepki şu sizin yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmezdi sana nasıl söylemedi?

Beddua etmem şu yüzden oldu. Beddua da değil hakkımı helal etmiyorum sadece, hayatında kötü bir şey olsun istemem. Sadece bu olaylar ortaya çıkıp bana yalanlarını görünce tek bir cevap vermedi. Attığım mesajlara hep görüldü yaptı. Kanka herkes bi yana sen bi yana, onlar kim senin yanında diyen insan anında harcadı beni.

Ben yoğun değildim o aşırı kıskanç bi insandı. O snapleri gizlemesi de hep o yüzden. Kendisi kıskandığı için ben de kıskanırım diyor. Bir mesajına geç cevap verdim diye günlerce bana yazmadı. Ben zaten onun hep başkalarıyla gezdiğini biliyordum bir kere o bi yerlerde snap atınca kimlesin demedim. Günübirlik Bursa’ya gitti kimlesin demedim kıskandığımı düşünmesin diye. Ama araba olayı farklıydı ne olursa olsun ilk çağrılması gereken hendim ama iki ay boyunca onlar her gün gezerken bana araba aldığını dahi söylemedi.

Sonra da zaten uzaklaştı, onunla gezip tozunca beni aramamaya başladı. Yani yoğun duygular yaşayan o. Ama aslında o çok çabuk yoğun duygular yaşayan bir insanmış. İki üç aylık arkadaşken beni kıskanıyordu. Şimdi ise bir ay görüşmedik artık buluşalım dediğimde bile beni öyle samimiyetsizce reddediyordu ki hiç üzülmemiş gibi.

Neyse ne artık olmuş bitmiş birbirinize uygun değilmişsiniz demek ki .

Bu kadar üzülmeye değmez önüne bak diğer arkadaşlıkların da aynı hataları yapmazsın işte .

Hayat bu böyle böyle tecrübe kazanacaksın ve küçük şeyleri bu kadar onemsememeyi öğreneceksin .

O saatlerde çok dolarak yazdığım bir yazıydı. Emin olun Türkçem gayet iyi. Arkadaşlığı ben gibi yaşamak konusunda o kadar yanılıyorsunuz ki, ben asla kıskanmam arkadaşımı. Benim de birçok arkadaşım var onlarla gezmem bir diğeriyle olan arkadaşlığımı etkilemez. Ama bu arkadaşım aşırı kıskanç bir insan. Ayrı ilçelerde oturuyoruz o ilçeye geçip yanına uğramasam hemen bana niye gelmedin diye kızar. Çevrimiçi olduğumda hemen kimle konuşuyorsun diye sorar. Bu kız birden fırtlamadı ya, zaten arkadaşıydı.

Benim tek takıldığım araba aldığında bana söylememesi, bu insanla sürekli gezmesi, yoksa bu kızla gezdiğini hep biliyordum ama bir kere kimle geziyorsun demedim. Zaten küsmemiz de arabalar yüzünden olmadı. Bu kadar beni kıskanıp eden, sürekli yazan arkadaşım birden hiç yazmamaya, hiç buluşalım dememeye başladı. Buluşalım diyince ekmeye falan. Sonra bi gün yalanını da yakalayınca çok basit bir konuda küstüm. Ve sonra bi instagrama girdim ki bir ay başkasıyla gezince adımı dahi unutmuş. Neyse ki ödevi oldu da iki ay içinde o zaman yazdı.

Ilk paragraf bile arkadaşlığınızın ne kadar sağlıksız olduğunu kanıtlar nitelikte.
Böyle bağımlı iliskiler bir yerden sonra sıkar insanı.
Nitekim sıkmış da...
Ne demek ben çevrimiçi oldugumda ona yazmazsam bana trip atardı.
Siz ergenleri anlamak çok zor.

Ne acayip arkadaşlık kriterleriniz var ya yok Doğum günlerimi en nefis şekilde kutladı yok habire sarılır kanka derdi. Arkadaş habire iletiştiğin insan değildir; benim en iyi arkadaşlarımdan biri başka şehirde bazen iki üç ay görüşmediğimiz olur ama görüşünce hiç araya zaman girmemiş gibi birbirimizi anlarız. Çoğu arkadaşım Doğum günümü hatırlamaz ben de onlarınkini hatırlamam ama buluşunca birbirimize birşeyler öğretiriz paylaşırız anılarımız birikir neşeyle sohbet ederiz ihtiyaç varsa yardımlaşırız. Sizinki ilkokul arkadaşlığı gibi Merve’yle gezdiysen benle boz durumu. Aşırı sıkıcı. Bi de şu hakkımı helal etmiyorum lafına hasta oluyorum nr hakkın var da helal etmiyorsun

Benim de öyle arkadaşlarım var. İlkokul arkadaşlığını da çok iyi biliyorum merak etmeyin. Herkes ne mükemmel arkadaşmış ya. Size diyorum ki o kızla gezdiği için küsmedik. Nisan ayında bama hiç yazmamaya, buluşalım dedikçe buluşmamaya başladı bana iki ay boyunca sadece ödevim var buluşalım da birlikte yapalım diye mesaj attı. Sonra ben tek başıma onun ödevini yaptım.

Sonra bu durumlar devam edip, bana yalanlarını da yakalayınca küstüm. Ve ondan beklediğim üzülmesi çünkü beni aşırı önemserdi. Ama öyle umursamaz davrandı ki. Sonra girdim instagramına benim fake hesabımı engellemiş. O kızın snaplerine girdim yedikleri içtikleri ayrı gitmemiş. Yani başkasını bulunca beni unutmuş olay bu. Bu insanla zaten gezer tozardı ama beni sınab senemde sırf kendi isteğin için nerelere götür araba alınca da bana haber dahi verme. O kız şehir dışına çıkabilse beni çağırır mıydı diye bunu düşünmem çok mu yanlış?

Ilk paragraf bile arkadaşlığınızın ne kadar sağlıksız olduğunu kanıtlar nitelikte.
Böyle bağımlı iliskiler bir yerden sonra sıkar insanı.
Nitekim sıkmış da...
Ne demek ben çevrimiçi oldugumda ona yazmazsam bana trip atardı.
Siz ergenleri anlamak çok zor.

Siz büyüklerin de ergen olmamışçasına karşısındaki insandan büyük davranmasını beklemek de ayrı bir olgunluk. Bırakın da neye üzüleceğimizi de biz bilelim. Önce beni arkadaşlık konusunda yargılamışsınız, sonra da ben kıskanç bir insan olmadığımı aksine arkadaşımın kıskanç olduğunu söylediğimde de direkt ergenler diye konuyu kestirip atmışsınız. Burada söylemek istediğim olay arkadaşımın beni sınav senemde bir yerlere sürüklemesi, ama araba aldığında bana haber dahi vermeden başkalarıyla gezmesi, başkalarıyla gezince beni unutup artık bana yazıp etmemesi ve iki ay boyunca bunlara rağmen ödevi olunca bana direkt yazması. Yani kullanılmak benim ağırıma giden.

Kimsenin cevap vermesine gerek yok. Yazdıklarımdan tüm çıkarımı yapıp sonuca varmışsınız. Ben çok kıskanç insanları boğan bir arkadaşım anladım. Konu nasıl silinir biliyor musunuz? Ki beni suçlamak yerine teselli veren ve aynı zamanda hatalarımı söyleyen insanlara da teşekkür ederim. Keşke bazı insanlar herkesin derdinin kendine büyük olduğunu anlayabilse! Kimseye zorla okutmadım. Aksine kimseyi boğmayıp sürekli içine atan bir insan olarak tüm hissettiğim üzüntüyü paylaşmak istemiştim. Ben de ileride evlenip, çoluğumun çocuğumun derdiyle uğraşmak istiyorum. Ama insanlar köpeğini kaybetse yıllarca üzülüyor benim kaybettiğim de çok değer verdiğim ve değer gördüğümü sandığım arkadaşım.

Tatlım beni bir ablan olarak gör ve nolur küsme yazdıklarıma. Bazen insanlar bazı değişikliklere ihtiyaç duyar. Karşıdaki sıkar yada kendi rutini sıkar veya sadece bir süre mesafeli durmak ister. Bunlar arkadaşlıkları bozmamalı. Maalesef böyle her aldığını söylemek zorunda her yaptığını söylemek zorunda denilince karşıdaki insan soğuyor. Ve aynı şeyi bende yaşadım. Ya gizlemek yada yalan söylemek zorunda bırakıldım. Zamanla çok çökmüştü bağımlı arkadaşlık üstüme. Kişisel alanım yoktu resmen. Sürekli açıklamama rağmen değişmemişti ve soğumuştum. Sonrada naparsan yap sevemiyorsun tekrar. Hatalarının farkına var ve insanlara bağlanma. Kendi hayatı olduğununda farkına var. Hak hukuk meselesine girme insan bugün eskisi gibi değil diye önceki güzellikleri gölgeleme. Sınavına odaklan lütfen herşey geçecek. Kendini yıpratma.

• Beğen
Reactions: KV_
Kimsenin cevap vermesine gerek yok. Yazdıklarımdan tüm çıkarımı yapıp sonuca varmışsınız. Ben çok kıskanç insanları boğan bir arkadaşım anladım. Konu nasıl silinir biliyor musunuz? Ki beni suçlamak yerine teselli veren ve aynı zamanda hatalarımı söyleyen insanlara da teşekkür ederim. Keşke bazı insanlar herkesin derdinin kendine büyük olduğunu anlayabilse! Kimseye zorla okutmadım. Aksine kimseyi boğmayıp sürekli içine atan bir insan olarak tüm hissettiğim üzüntüyü paylaşmak istemiştim. Ben de ileride evlenip, çoluğumun çocuğumun derdiyle uğraşmak istiyorum. Ama insanlar köpeğini kaybetse yıllarca üzülüyor benim kaybettiğim de çok değer verdiğim ve değer gördüğümü sandığım arkadaşım.
Eee yazdıklarınızdan yapacağız tabi tüm çıkarımı başka nasıl olacak ki. Ayrıca insanlar köpeğini kaybetse yıllarca üzülüyor diye sanırım küçümsemişsiniz; insanlar köpeklerine evlatları gibi hatta gibisi fazla bakıyor seviyor emek veriyor tabii ki sizin snap arkadaşınızı başkasına kaptırmanızdan daha çok üzülecekler

Eee yazdıklarınızdan yapacağız tabi tüm çıkarımı başka nasıl olacak ki. Ayrıca insanlar köpeğini kaybetse yıllarca üzülüyor diye sanırım küçümsemişsiniz; insanlar köpeklerine evlatları gibi hatta gibisi fazla bakıyor seviyor emek veriyor tabii ki sizin snap arkadaşınızı başkasına kaptırmanızdan daha çok üzülecekler

Hayırdır hanımefendi bilmeden bir kavgamız mı oldu? Nedir buradaki insanların bu kavgacı tavrı? Herkesi tenzih ediyorum da bazılarına zorla okutmuşum da zorla cevap atıyorlarmış gibi bu nasıl bir üslup? Herhalde bu siteye girip kimi suçlasam etsem kafasında bir insansınız. Muhtemelen biri size derdini açtığında da ay derdinle mi uğraşıcam yapısındasınız. Ben de sizin yazdıklarınızdan bunu çıkarıyorum.

Hayvanları ben de sever ederim. Tabi ki insanlar hayvanlarını kaybettiğinde üzülecekler. Ama karşılıklı paylaşım içine girdiğin bir insanın kaybı da üzer. Snap arkadaşı olduğumuzu nereden çıkardınız? Seneye aynı eve çıkmayı düşünüyorduk. Çok fazla paylaşımımız oldu. Mesajı yazdığımdaki saatte sabaha kadar uyumamış ve üzgündüm. Şimdi daha sakinim.

Kendinize gelin ben yirmi yaşında bir insanım, kimseye bir kötülük yapmadım. Oturmuşum burada bir grup insana paranoyak bir arkadaş olmadığımı kanıtlamaya çalışıyorum. Eğer insanların derdini dinlemeyi bilmiyorsanız açmayın konuyu. Sizin üzerinizde yazan hanımefendi ile kendi üslubunuzu da karşılaştırın.

Hayatınızda kimler sizi üzdü ve empati yapmaktan yoksun bıraktıysa sinirinizi onlardan çıkarın. Gelip burada size bir kötülük yapmışım gibi davranmayı bırakın. Bizim ne şekil arkadaşlığımızın olduğu da bizi ilgilendirir, yargılamak sizin haddinize değil. Snap arkadaşlığı nasıl bi tabir ya, sizin için karşınızdaki insanın da kalbi olduğunu anlayabilmeniz için köpek mi olmak gerekli? Şu yoruma bak ya. Sanki bir kötülük yapmışım da nasıl saldırıyorlar. Hepiniz iyi, mükemmel insanlarsınız anladık.

Takıntılı bir insan olsam içime içime atmam gider kavga ederim. Ama kimseye anlatmadığım bir şeyi burada anlattım sabah beri bir insan da kırılmış olabilirsin demiyor be. Hepiniz evli ve çocuklu gelmişsiniz hayata anladım.

Tatlım beni bir ablan olarak gör ve nolur küsme yazdıklarıma. Bazen insanlar bazı değişikliklere ihtiyaç duyar. Karşıdaki sıkar yada kendi rutini sıkar veya sadece bir süre mesafeli durmak ister. Bunlar arkadaşlıkları bozmamalı. Maalesef böyle her aldığını söylemek zorunda her yaptığını söylemek zorunda denilince karşıdaki insan soğuyor. Ve aynı şeyi bende yaşadım. Ya gizlemek yada yalan söylemek zorunda bırakıldım. Zamanla çok çökmüştü bağımlı arkadaşlık üstüme. Kişisel alanım yoktu resmen. Sürekli açıklamama rağmen değişmemişti ve soğumuştum. Sonrada naparsan yap sevemiyorsun tekrar. Hatalarının farkına var ve insanlara bağlanma. Kendi hayatı olduğununda farkına var. Hak hukuk meselesine girme insan bugün eskisi gibi değil diye önceki güzellikleri gölgeleme. Sınavına odaklan lütfen herşey geçecek. Kendini yıpratma.

Ben o üzüntüyle kendimi ifade edememişim. Sorun bu arkadaşın gezip tozması değil. Ben ona bir kere niye şunla gezdin, şuraya kimle gittin demedim. Ben bir senedir evimde sınava hazırlanıyorum, onun da arkadaşlarıyla gezdiğini biliyorum. Sorun araba alınca bana haber dahi vermemesi ki biz o zaman on gün birlikte bir geziden dönmüşüz. O gezide yeri gelmiş birbirimizin annesi, babası olmuşuz. Sadece bu arkadaş bu insanla gezip, tozup benle sabahı selamı kesti gibi oldu. Ama ben onla kesmeyeyim diye de beni kenarda tuttu gibi. Ben senin için sınavını bırakıp geliyorsam, araba aldığında ilk haber vermen gereken insan da benim. Yani biz sürekli gezmişiz aslında, ne zaman ki başkasıyla gezdi beni unuttu. Benim anladığım bu kız bana çok özel davranıyor sanarken aslında herkese öyleymiş. Başkasını bulunca da bana minneti bitti. Bu konuda kızgınım ona.

Acıtasyon derken? Siz gerçekten yazdığım cümlelerden benim hakkımda çıkarım yapabileceğinizi nereden çıkardınız? Burada herkese saygı duydum ama siz de bence kelimelerinizi seçerken dikkatli seçin. Benim burada ismim yazıyor mu? Ben kimim, siz beni tanıyor musunuz?

Ben görüp görebileceğiniz en eğlenceli, en umursamaz insan gibi gözükürüm. Bana bir arkadaşım sen çok umursamaz görünüyorsun bu kadar kırılacağını hiç düşünmezdim derdi. Ben burada kimseye gösteremediğim gülüp geçtiğim acımı beni tanımayan insanlarla paylaşıyorum.

İnsanları kınamayın başınıza gelebilir. Ben baba sevgisi daha önce görmedim. Kendisi çekti gitti çekmeden önce de zaten okumamı bile yük görürdü. Annem de erkek kardeşim rahatsızlık geçirdi diye hep ona daha fazla ilgi gösterdi. Ne kız kardeşim vardı, ne kız kuzenim. Sizin düşündüğünüzün aksine hayatımda tek bir gün acıtasyon yapmadım. Babam annemi terk etmeden önce şiddet uygularken ertesi gün okulda hiçbir şey yokmuş gibi davranırdım. Lisede dahi anne babamın ayrıldığını kimse bilmezdi. Emin olun hayatım güllük gülistanlık değil. Babam istemediği için liseye bile bir sene geç gittim.

Arkadaşlarım ise anne babamın anlaşamayıp ayrıldığını bilir sadece. Dışarıda görseniz sürekli gülüp eden eğlenen bir insanım. Çünkü mahallede insanlar arkadanızdan konuşurken kimse acımasın diye hiçbir şey anlatmadım. Sadece belki de sevgi açlığım olduğu için bu kadar bağlanmışımdır demek istedim.

Kuzenim kanser hastası ve yanında duracak kimsesi olmadığı için dayımlarda kalıyordum. Akşam yengeme ev işi yaptığım için onun ödevi için dersaneye gitmeyip ödevini yaptım. O mahcup olmasın diye yok ya zor olmadı diye geçiştirmiş insanım. Bence insanları bu kadar çabuk yargılamak yerine çoklu empati yapmayı deneyin. Hayatta hiçbir zaman mızmızlık yapacak kadar şanslı olmadım maalesef.

Acıtasyon derken bunu kasdetmistim , herkes zor seyler yasıyor. Suan bilmem gerekmeyen zibilyon tane şey yazmıssınız.

Yani ben suan neden ödev yapamadıgınızı ,ailenizdeki durumları sormadımki ? Yorumumda haklı oldugumu anladım.

Yazdıgınız cümlelerden cıkarım yaptım tabiki. zaten burda konu açanlara başka türlü yorum yapmamız mümkün degil..

Ben o üzüntüyle kendimi ifade edememişim. Sorun bu arkadaşın gezip tozması değil. Ben ona bir kere niye şunla gezdin, şuraya kimle gittin demedim. Ben bir senedir evimde sınava hazırlanıyorum, onun da arkadaşlarıyla gezdiğini biliyorum. Sorun araba alınca bana haber dahi vermemesi ki biz o zaman on gün birlikte bir geziden dönmüşüz. O gezide yeri gelmiş birbirimizin annesi, babası olmuşuz. Sadece bu arkadaş bu insanla gezip, tozup benle sabahı selamı kesti gibi oldu. Ama ben onla kesmeyeyim diye de beni kenarda tuttu gibi. Ben senin için sınavını bırakıp geliyorsam, araba aldığında ilk haber vermen gereken insan da benim. Yani biz sürekli gezmişiz aslında, ne zaman ki başkasıyla gezdi beni unuttu. Benim anladığım bu kız bana çok özel davranıyor sanarken aslında herkese öyleymiş. Başkasını bulunca da bana minneti bitti. Bu konuda kızgınım ona.

benzer şeyleri birçoğumuz yaşadık böyle böyle tecrübe kazanıyoruz. göreceksiniz o kadar süre boşu boşuna uykusuz kaldınız. benim tavsiyem önceliğiniz her zaman kendiniz olsun kimse için ilerde başına kakacağınız fedakarlık yapmayın. ve son olarak da kendinize karşı dürüst olun kolay yolu seçen biri olma ihtimaliniz var sanki. ders çalışmak yerine en kritik zamanda gezmeyi tercih etmişsiniz arkadaşınız başınıza silah dayayıp mı götürdü sizi? şimdi de sınavınıza odaklanmak yerine beyniniz sizi gereksiz düşüncelere yönlendiriyor sorumluluklarınızdan uzaklaşmaya çalışıyorsunuz ister istemez.

Üniye gel bak daha ne kazık yedigin arkadaşlarin olacak.bi grupla takılıp kazık yiyeceksin sonra öbür grupla takilip onlardanda kazik yiyeceksin ve üni bittiginde herkes iş peşinde koşuştugu için kimse kimseyle görüşmeyecek zaten.arkadaşlık hiçbirşeydir iş ve hayat savaşı herşey:)

Sonuna kadar okuyamadim ama şöyle ifade etmeye çalışayım, yarin birgun bu dusunduklerin, kafana taktiklarin, uzulduklerin oyle anlamsiz, oyle ici bos gelecek ki; sen bile kendine kizacaksin...

Acıtasyon derken bunu kasdetmistim , herkes zor seyler yasıyor. Suan bilmem gerekmeyen zibilyon tane şey yazmıssınız.

Yani ben suan neden ödev yapamadıgınızı ,ailenizdeki durumları sormadımki ? Yorumumda haklı oldugumu anladım.

Yazdıgınız cümlelerden cıkarım yaptım tabiki. zaten burda konu açanlara başka türlü yorum yapmamız mümkün degil..

Sizin galiba hayatta yaşadığınız ciddi problemler var. Bakın burası bir derdim var başlığı. Ben de derdimi anlattım. Neye üzülüp üzülmeyeceğimi size mi sorucam! Haddinizi bilin, ben de sizin etrafınızdaki insanlara acıyorum. Muhtemelen biri derdini anlattığında acıtasyon olarak görüyorsunuz. Ben ise yaşadığım psikolojinin nedenini açıklamak istiyorum. Velev ki acıtasyon yapıcam size ne! Size mi sorucam ne yapacağımı.

Ne bu hiddet celal ya! Doğru düzgün eleştiri yapmak varken nasıl bu kadar acımasızca tanımadığınız insanları eleştiriyorsunuz. Zaten üzgün olduğumu belirtiyorum. Bi gidin bakın foruma en son ne zaman girmişim. Üzüntümü kimseye açamadığım in bi nebze de olsa insanlardan yorum bekliyorum. Acıtasyon diye söylediğiniz şeyleri de psikolojik açıdan durumumu belirtmek için söylüyorum.

Bu kadar sinirlendiysen yorum yapma kardeşim. Nasıl insanlarsınız ya, beni üzünce ve küçük düşürünce mutlu mu oluyorsunuz acaba? Klavye başında bir tatmin bi yaşıyorsunuz bugün de birini aşağıladım ay ne mükemmelim. Bence insanları kınamadan önce kendi hayatınıza bakın! Kınadığınız başınıza gelebilir. Ben hayatımda asla ve kata acıtasyon yapmış bir insan değilim. Size derdimi açınca siz beni yolda görüp tanıyacak mısınız?

Kaç yaş sizden küçüğüm, olgunluk yapıp yol göstereceğinize büyüklük taslıyorsunuz! Benim de en nefret ettiğim insan türü sizsiniz! Hadi bakalım, en harika, en mükemmel sizsiniz! Bugünde egonuz tatmin oldu mu bakalım?

Konunun özeti ben kullanildim ...ama onu kullanamadım başkaları gezdi arabalarda :KK53:

Konu araba değil konu yakın arkadaşımın başkalarıyla gezip bir anda bana yazıp etmemeye başlaması. Ve sonradan bakınca benim bunları öğrenmem. Allah’a şükür ne kimseyi kullanırım, ne de kullanılmaya susarım.

Üniye gel bak daha ne kazık yedigin arkadaşlarin olacak.bi grupla takılıp kazık yiyeceksin sonra öbür grupla takilip onlardanda kazik yiyeceksin ve üni bittiginde herkes iş peşinde koşuştugu için kimse kimseyle görüşmeyecek zaten.arkadaşlık hiçbirşeydir iş ve hayat savaşı herşey:)

Bundan sonra pek kazık yiyebileceğimi sanmıyorum. Ben üniyi bırakıp tekrar hazırlanan biriyim. Benim biriyle yakınlaşıp ona güvenmem için yıllarımın geçmesi lazım. Ve bu arkadaşın karakterine çok güvenmiştim. Artık sadece ortamı geçirmelik arkadaşlıklar kurabilirim. Çünkü bu hayatta öğrendim ki kimse kimseye acımıyormuş.

X