Endometriosis (Çikolata kisti)

slm hepinize geçmiş olsun.benim kistimde 9cm olmuş soğan suyuna başladım kahverengi kan akmaya başladı umarım kisti atıyorumdur.bekarım ama bana doğum kontrol hapı vermiyor dr yan etkileri var diyor bazı bekar arkadaşlara vermişler okuyorum buradan allah hepimize şifa versin:Saruboceq:

slm arkadaşlar; geçen hafta çikolata kistim patlamış acile gittim ishal kusma ve sancıyla. meğer iç kanama başlamış iyi ki de gitmişiz. hemen aldılar kisti açık ameliyatla, patoloji sonucunu bekliyorum bakalım bu hafta çıkacak... Allah herkese sağlık versin

arkadaşlar aranızda çikolata kistini ameliyatla aldırıp, doğum kontrol hapıyla tekrarlamasını engelleyen var mı? yoksa herkesin dediği gibi illa çocuk mu yapmak gerekiyo bu kisti aldırdıktan sonra?stres oldum tekrarlayacak diye çok korkuyorum...

dr sanada evlenmi dedi.banada evlen diyor ne yapacağımı şaşırdım kocada yok ki:):):)bebek yapmak için acele et diyor iyice stres oluyorumolumunekankayizsmile

arkadaşlar aranızda çikolata kistini ameliyatla aldırıp, doğum kontrol hapıyla tekrarlamasını engelleyen var mı? yoksa herkesin dediği gibi illa çocuk mu yapmak gerekiyo bu kisti aldırdıktan sonra?stres oldum tekrarlayacak diye çok korkuyorum...

çocuk da yapmak gerekiyor tabi ama önce 6 ay kadar yurtalıklara baskı uygulamak amacıyla doğum kontrol hapı kullanmak şartmış cnm az önce doktor da bana aynısını söyledi...

kızlar benımde cıkolata kistim varmış dün öğrendim ve cok moralim bozuldu doktor doğumkontrolhapı verdi ve aralıksız ıç dedı 3 ay regl olma dedı tekrar bakalım ultrasonla 3 ay sonra dedı.bu sekılde tedaviye başlayan varmı acaba?

birde bi sitede uğur akyol diye bi beyin çikolata kistinin geçmesi için yaptığı bi macun varmış bunu duyan yada kullanan varmı?

birde bi sitede uğur akyol diye bi beyin çikolata kistinin geçmesi için yaptığı bi macun varmış bunu duyan yada kullanan varmı?

ewt canım ben duydum ve kullandım şimdi onu söylemek için siteye girdim.uğur bey duyan varmı deyincede şaşırdım.canım 2 ay önce tam tüp bebeğe gitmeye niyetlenmişken bir sitede bunu duydum facede sitesi var üye oldum orda kullanan ve hamile kalan bir bayanla telefonla görüştüm.uğur beylede telefonla görüştüm.kistim 2.5 civarındaydı ve 2,5 yıldır hamile kalamıyordum.1.ay kullandım kistim yok oldu allaha şükürler olsunki.2.ay kullandım sonuç pozitif çok şükür.canım şuanda hamileyim.allahım uğur beyi ve bu macunu karşıma bana sebep olsun diye çıkardı.sitede büyük kisti olan arkadaşlarda var onlarınkide hep küçüldü yok oldu ameliyata gerek kalmadan.

arkadaşlar bu macunu deneyin kurtulun bu sıkıntıdan ben yaşadım sıkıntısının ne kadar büyük olduğunu çok ii bilirim.allah herkesin yardımcısı olsun.yardımcı olmak için elimden geleni yaparım.sorularınız olursa yazarsınız.allaha emanet olun.

arkadaşlar bende daha önce sormustum kullanan varmı diye? ben su an bekar oldugumdan dogum kontrol hapı kullanıyorum. ama evli olup bebek dusunen ve olmayan varsa mutlaka bu macundan almalı. kullananlarla kesınlıkle konusun ve bence deneyın hıcbısey kaybetmezsınız...

arkadaşlar bende daha önce sormustum kullanan varmı diye? ben su an bekar oldugumdan dogum kontrol hapı kullanıyorum. ama evli olup bebek dusunen ve olmayan varsa mutlaka bu macundan almalı. kullananlarla kesınlıkle konusun ve bence deneyın hıcbısey kaybetmezsınız...

canım bekar arkadaşlardan da bu macunu kullananlar var.kisti küçülttüğü ve yok ettiği için.tedavi amaçlıda kullanılıyor.

merhaba hamile olduğunuza gerçekten sevindim.benim kistim şu an yok ameliyat oldum 2 yıl önce ama hamilede kalamadım tüp bebek denememde negatif oldu bende de işe yarar mı acaba? nasıl ulaşabiliriz bu beyefendiye ?

google'a çikolata kisti bitkisel tedavi yazdıgınızda xprodoksit ismiyle bir site çıkıyor o sitede altta forumda numarası falan da yazıyor. ya da facebook adresninz varsa orada çikolata kisti çözüm grubu diye bir grup var ona üyede olabilirsiniz. ben size yardımcı olurmu bılemem ama ugur akyol dıye bır bey yapyor onun tlfnuna ulasıp onunla konusabılırsınız..

ewt canım ben duydum ve kullandım şimdi onu söylemek için siteye girdim.uğur bey duyan varmı deyincede şaşırdım.canım 2 ay önce tam tüp bebeğe gitmeye niyetlenmişken bir sitede bunu duydum facede sitesi var üye oldum orda kullanan ve hamile kalan bir bayanla telefonla görüştüm.uğur beylede telefonla görüştüm.kistim 2.5 civarındaydı ve 2,5 yıldır hamile kalamıyordum.1.ay kullandım kistim yok oldu allaha şükürler olsunki.2.ay kullandım sonuç pozitif çok şükür.canım şuanda hamileyim.allahım uğur beyi ve bu macunu karşıma bana sebep olsun diye çıkardı.sitede büyük kisti olan arkadaşlarda var onlarınkide hep küçüldü yok oldu ameliyata gerek kalmadan.

öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim bu şekilde mutlu sonuclar duyunca çok mutlu oluyorum ve inşallah bende deneyeceğim Uğur bey ile görüştüm dediğiniz gibi facebook tada var inşallah bu macun banada derman olur.....ve burda arkadaşlar sonucları bende paylasacağım.

merhaba hamile olduğunuza gerçekten sevindim.benim kistim şu an yok ameliyat oldum 2 yıl önce ama hamilede kalamadım tüp bebek denememde negatif oldu bende de işe yarar mı acaba? nasıl ulaşabiliriz bu beyefendiye ?

canım tlf 05375971507 uğur akyol beyin numarası.ayşegül hanım bahsetti numaranızı ondan aldım dersiniz.çünkü nerden numaramı buldunuz diye soruyor.umarım işe yarar sonuç alırsınız

öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim bu şekilde mutlu sonuclar duyunca çok mutlu oluyorum ve inşallah bende deneyeceğim Uğur bey ile görüştüm dediğiniz gibi facebook tada var inşallah bu macun banada derman olur.....ve burda arkadaşlar sonucları bende paylasacağım.

canım ben umudumu kaybetmeye başlamıştım umut oldu bana.hamile olduğumu öğrenmeme rağmen bile inanamamıştım.allahım inşallah sizede sebep olur bu macun en kısa zamanda bebişinize kavuşursunuz.zaten uğur bey yumurta takiplerinizde falanda telefonla yönlendiriyor yardımcı oluyor.

canım bende hiçbi şekilde bi belirtisi olmadı genel rutin kontrolde doktor söyledi ve şok oldumm.

bende de endometriozisten şüphelenildi. adetlerim çok sancılı. 1 senedir kahverengi-siyah lekelenmelerim oluyor. adet sırasında kesintiler oluyor.kasıklarım agrıyor... yumurtalıklarda kist görmedi ama kistik alanlar oldugunu söyledi. sizce ne yapmalıyım arkadaşlar... bir an önce gebe kal dedi doktor ama şu an gebe kalacak durumda da değilim :KK43:

Merhaba arkadaşlar;
İstanbul'da çikolata kisti için laparoskopik ameliyat olanlar nerede,ne zaman, kime yaptırdınız ameliyatınızı?Ameliyat olmam gerekiyor, doktor arıyorum.

Arkadaşlar doğum kontrol hapı malesefe benim kistimi yok etmekte işe yaramadı. sadece adet dönemimdeki sancılarımı kesti diyebiliirim. 6 cm lik kistimi 8 ayda 3 cm küçülttü ama daha fazla küçülmediği için doktorum ameliyat dedi ve sağ yumurtalığımı tamamen sardığı için tekrarlamaması için kistimle birlikte yumurtalığımı da aldılar. ameliyattan sonra 1 ay kadar daha doğum kontrol hapı kullandım. bundan sonrasında doktorum 1 yıl içerisinde hamile kalmam gerektiğini söyledi. Çikolata kistinden önce her ay 28 günde bir adetimi gören ben şimdi her ay değişen günlerde görüyorum 24-25-26-28 günde bir gibi. yumurtlama günlerimi hesaplamakta güçlük çekiyorum . 6 aydır korunmamama rağmen hamile kalamıyorum ve bu durum hiç hoş değil. bi muamma gibi. olacak mı olmayacak mı bilmiyoruz. 1 yıl geçmediği için doktor herhangi bir tedaviye şimdilik gerek olmadığını söylüyor. aklıma gelmeyen başıma geldi.düğünüme 15 gün kala bu hastalığı öğrendim ne düğünümden ne de evliliğimden bişey anlamadım diyebilirim. Şimdi ne olacak bilmiyorum. Bunlarda benim başım geçenler. sizlerle paylaşmak istedim.

X