......Enerji İksiri......

beğenmiş kadar oldun teşekkürler :KK42:
ya ben pek aktif değilim aslında,bu konu çok dikkatimi çekmişti..kuralları falan çok bilmiyorum,beğendiğim yorumda hemen basıyorum beğene demekki kısıtlı hakkımız var ona göre beğeni yapayım bundan sonra :KK1::KK1:

öğrenirsin sıkma canını soracağın bir şey olursa buradayız

kızlar selam:KK16:
benim evimde inanılmaz nazar var bunu hissediyorum..
eve girer girmez uyku bastırıyor eşimede aynı şekilde oluyor..
kurşun döktürdüm evde canlı çiçek besliyoruz 5-6 tane kadar.
lavanta keseleride var evimde.
sirkeli su ilede temizlik yapıyorum ama yok fayda etmiyor..
birde en büyük sorun insanların arasına girdiğimiz zaman nazara geliyoruz sanırım çok iyiyken ortada hiç bişey yokken tartışıyoruz..
en çokta birileri ne kadar mutlular felan dediği zaman oluyor mu..
evimde bayada bir nazar boncuğu var ama hissediyorum nazara geldiğimizi napcaz biz..

Konun hayirli olsun birkac sene önce bu konuyla ilgilenmistim
dosyamda liste var zaman zaman buraya ekliycem
fikir alisverisinde bulunabiliriz
hayirli cumalar :)

birde en büyük sorun insanların arasına girdiğimiz zaman nazara geliyoruz sanırım çok iyiyken ortada hiç bişey yokken tartışıyoruz..
evimde bayada bir nazar boncuğu var ama hissediyorum nazara geldiğimizi napcaz biz..

canım bizde öyleyiz inan... adaçayı tütsüsünü dualar okuyarak yap bir bakalım sonrasında yastık altına lavantalar koyup uyuyun. üzerinizde küçük gözükmeyen nazarlıklarınız olsun ( benim eşime taktıramıyorum sen dene istersen ) ama ben takıyorum.....

içini ferah tut geçer inşallah:nazar:

canım bizde öyleyiz inan... adaçayı tütsüsünü dualar okuyarak yap bir bakalım sonrasında yastık altına lavantalar koyup uyuyun. üzerinizde küçük gözükmeyen nazarlıklarınız olsun ( benim eşime taktıramıyorum sen dene istersen ) ama ben takıyorum.....

inşallah canım..
bizim yıldızımızda düşük sanırım nazara karşı çok korumasızız o yüzden..
tamam söylediklerini deneyeceğim canım ama adaçayı tütsüsünü her yerde bulabilir miyim ki?
sizde hiç düzelme oldumu peki bizkalabalık ortamlara girmediğimiz sürece çok iyiyiz..
bide nazar boncuğu takmıştık kırılmıştı

maalesef ki biz de öyleyiz.
ne zaman evimize insan gelse bize ağırlık çöker baş ağrısı gelir.
insanlar gittikten sonra da yok yere birbirimizi yeriz.
kristal şeklinde aktardan şap alıp görünen bir yere koyacağım bu hafta sonu.
bakalım nazar gelince eriyip çatlıyormuş.
$P1270668_cr-gm.jpg bu şekilde. denemekte fayda var.
İnsan içine çıkmak istemiyorum artık bu yüzden.

beğenmiş kadar oldun teşekkürler :KK42:
ya ben pek aktif değilim aslında,bu konu çok dikkatimi çekmişti..kuralları falan çok bilmiyorum,beğendiğim yorumda hemen basıyorum beğene demekki kısıtlı hakkımız var ona göre beğeni yapayım bundan sonra :KK1::KK1:
Beğen tuşu zaten izin vermez aynı kişiyi çok kez beğenince yani senin kendini kısıtlaman gerekmiyor:KK34:

merhaba kötü koku olmuyor değil mi?
Öncelikle hoşgeldin Kelebek:KK3:
Yaktığında bir yanık kokusu oluyor çünkü pencereler hep kapalı oluyor 15 dk sonra açtığında ev havalanınca yanık kokusu uçup gidiyor ve geriye adaçaynın hoş aromatik kokusu kalıyr:KK16:
Diğer yazını da okudum ama ne yapılabilir bilmiyorum bilen arkadaşlar yazarlar :KK34:

konuyu canlandırdığın için teşekkür ederim.
şahsen üzülmüştüm olanlara.

enerjimiz artsın :KK16::KK16::KK16::nazar:
Hoşgeldin - biz dünden beri başka bir konuda yazmaya çalıştık ama yeni konu daha iyi olur dedik arkadaş açmış sağolsun:KK16:

Konun hayirli olsun birkac sene önce bu konuyla ilgilenmistim
dosyamda liste var zaman zaman buraya ekliycem
fikir alisverisinde bulunabiliriz
hayirli cumalar :)
Hayırlı Cumalar hoşgeldin, bilgilerini fırsat buldukça paylaşırsan seviniriz.

Eki Görüntüle 1163060 bu şekilde. denemekte fayda var.

ah aynen ya annemde fark etti siz evinizden çıkmayın diyo:KK14:
bunu her aktarda bulabilir miyim bende alayım bundan ya inşallah iyi gelir hepimize

adaçayı tütsüsü ayda 1 yapılsa daha etkili olur diye okumuştum ben.
her hafta yapmak bence ters tepebilir .:KK53:

Daha açılan konuşulan konular vardı fakat farklı nedenlerde kapatıldı.

Yeni tertemiz bir sayfa açıyoruz.

Daha önce yaptığımız ,duyduğumuz şeyleri buradaki arkadaşlarımızla paylaşıp bilgi alışverişi yapıyoruz.
Daha sonrasında gördüğümüz etkileri paylaşıyoruz.

Başlığımızda doğal taşların ve bitkilerin faydaları , evimizden kötü enerjileri nasıl uzaklaştıracağımız, doğal yollarla yoğun yaşam stresimizi nasıl azaltacağımıza dair konular olacaktır.

Ayrıca Herkes kendi inancına göre dualar okumakta ve ibadet etmektedir. Bu konuda dini konular konuşulmayacak olup ''arada gelip dualar olmadan bunlar bir işe yaramaz'' diyen arkadaşlara şimdiden sesleniyorum. Evet zaten olmaz dualar şart . Fakat kuantum denilen reiki denilen bir çok bilim dalı artık dini öğretilerin dışında bilimsel çalışmalar yapılıyor. Nazarlara karşı evimizin bereketi için tabi dualar temeldir ama bu başlık altında rica ediyorum bu tür ortamı geren başlıklar olmasın.

Herkesin herkese saygı duymasını istiyoruz.

Neler yapılması gerektiğine gelirsek;

1-Evimizi haftada bir kez adaçayı tütsüsü yapıyoruz. Genelde perşembe günü yapılması öneriliyor. Gün doğumundan gün batımına kadar olan sürede yapılmasının daha olumlu olduğunu söyleniyor. Tütsü dolaştırılırken bildiğimiz nazar dualarının yanında evimize bolluk bereket getirmesi yönünde “Doğa’nın saf ve duru hali gibi, evim de temiz ve huzur içinde olsun. Tüm kötülükler buradan uzak dursun, mutluluk için olalım.” diye tekrarlanacak. (adaçayını bir tava için yaprakları az az tutuşturarak çıkan dumanı ev için de dolaştırıyoruz.) Yaparken tüm kapı pencere kapalı olması gerek sonrasında 15 dakika bekletip sonra tüm kapı pencere açık bırakılması gerekiyor.

2-Burcumuza göre bizi çeken taşa göre daha istediğimiz enerjilere göre doğal taşlar edineceğiz. Edindiğimiz taşları arındırmadan kullanmayacağız. Bir gün boyunca su içinde ( kaya tuzu var ise kaya tuzu içinde )bekleteceğiz yada evde saksıdaki toprağa (saksının boş olması tavsiye ediliyor) gömeceğiz sonrasında musluk suyu altında iyice yıkayıp kurulayıp kullanacağız. Başka ten başka enerji değdiğinde bu aşamaları tekrar yapmak gerek. Ve kullandığımız taşı haftada bir arındırmak gerek.

3-Doğal taş olduğunu çakmakla yakarak anlayabilirsiniz. Eğer is tutuyorsa gerçektir. Ama eriyorsa değişiklik gösteriyorsa plastiktir ne yazık ki gerçek değildir. ama yine de atmayın doğal taş satan başka yere gidip sorabilirsiniz.

4-Haftada bir yada temizlik yapıldığı zaman evimizi sirkeli su ile siliyoruz. Cam sil içine ve yer silmek için kullandığımız deterjana ekliyoruz. Hem temizleyici özelliğini arttırıyoruz hem olumlu enerjiye sahip oluyoruz.

5-Küçük lavanta keseleri yapıyoruz. Yastığımız altına koyuyoruz daha sağlıklı uyku için. Bu lavanta keseleri aynaların kenarlarına asıp olumsuz enerjiyi olumlu enerjiye çeviriyoruz.

6-Şaplar alıp evimize dekoratif amaçlıda koyuyoruz nazara karşı etkili olduğu hatta olumsuz enerjileri çekip eridiği bile oluyormuş.

7- Evimizde canlı çiçek yetiştiriyoruz.

8-Evdeki enerji akisini engellememek, evimizi buna gore duzenlemek gerekiyor. Enerji akisi acisindan kapilarin onemli oldugunu biliyoruz. Kapi arkalarina bir seyler koymayalim kapimiz ardina kadar acilsin ki enerji akisini kesmeyelim.Ruh durumumuza gore evimizin duzenine bakarsak iyi ve pozitif hissettigimizde daha temiz ve duzenli, kotu hissettigimizde ise daginik bir ortam olusuyor evimizde. Bundan yola cikarak evimizi ne kadar duzenli ve temiz tutarsak o kadar pozitif hissederiz diyebiliriz. Dolaplari da kapali tutmak gerekirmis mesela kitapligimiz kapakli olursa daha iyi olurmus.
Yani olayin genel mantigi, evde duz ve yumusak gecisler olusturmak.
Tuvalet banyo kapisini ve klozet kapagini da kapali tutuyoruz. Hem temizlik hem enerji acisindan...( enurr arkadaşımızın ekledikleri)

**** Aklıma şimdilik bunlar geldi lütfen unuttuğum kaçırdığım kısımla var ise yazıyız ekleyelim****

Bilgi paylaştıkça çoğalır....

ve bunlara ilave hep gülümsüyoruz..Bunu unutmuyoruz..

kendimiz için..

Beğen tuşu zaten izin vermez aynı kişiyi çok kez beğenince yani senin kendini kısıtlaman gerekmiyor:KK34:
Öncelikle hoşgeldin Kelebek:KK3:
Yaktığında bir yanık kokusu oluyor çünkü pencereler hep kapalı oluyor 15 dk sonra açtığında ev havalanınca yanık kokusu uçup gidiyor ve geriye adaçaynın hoş aromatik kokusu kalıyr:KK16:
Diğer yazını da okudum ama ne yapılabilir bilmiyorum bilen arkadaşlar yazarlar :KK34:

Hoşgeldin - biz dünden beri başka bir konuda yazmaya çalıştık ama yeni konu daha iyi olur dedik arkadaş açmış sağolsun:KK16:

Hayırlı Cumalar hoşgeldin, bilgilerini fırsat buldukça paylaşırsan seviniriz.

sağ ol canım deneyeceğim:KK16::KK16:

hiç duymamıştım.

biz misafirler gittikten sonra çok mutlu oluruz..güzel sohbetlerimiz için..yenilen içilen tabakları bardakları birlikte toplarız..yerleştiririz..yıldızımız düşük değil demek ki..

Ben pek inanmam boyle seylere, fakat bebegim dogduktan sonar, annemin ve annanemin israrlari uzerine "andız kökü" diye bir bitkiyi evin girisine ve bebegin besigine koyduk... Nazardan ve kotuluklerden korudugu soyleniyormus...
Ne kadar ise yariyor bilemem, fakat zarari olmadigi bir gercek... :KK34:

inşallah canım..
bizim yıldızımızda düşük sanırım nazara karşı çok korumasızız o yüzden..
tamam söylediklerini deneyeceğim canım ama adaçayı tütsüsünü her yerde bulabilir miyim ki?
sizde hiç düzelme oldumu peki bizkalabalık ortamlara girmediğimiz sürece çok iyiyiz..
bide nazar boncuğu takmıştık kırılmıştı

canım kuru adaçayı alacaksın. onun yapraklarını bir tava ufak ufak yakıp dolaştıracaksın başlıkta yazmıştı neler söyleneceğini bu şekilde tüm evi dolaşacaksın 15 dakika kapalı kalacak her yer sonra aç yeri havalansın....

kardeşim çok etkilendi yaparken onda çok nazar vardır. benide etkiledi ama o kadar baş ağrısı filan yapmadı...

nazar boncuğunun yenisi alın yine takın demekki siz çok müthiş bir çiftsiniz birde bu tarafından bak :KK1:

ah aynen ya annemde fark etti siz evinizden çıkmayın diyo:KK14:
bunu her aktarda bulabilir miyim bende alayım bundan ya inşallah iyi gelir hepimize
Aktarlarda var 1-2 lira birşeydi ben onca şey aldım 5 lira verip çıktım epey oluyor poşette (5-6 tane en az)

adaçayı tütsüsü ayda 1 yapılsa daha etkili olur diye okumuştum ben.
her hafta yapmak bence ters tepebilir .:KK53:
hadi ya - daha iyi o zaman :)

evet canım şapta iyi gelir öyle düşünme güzel dualar oku içinden adaçayı tütsünü yap evini sirkeyle sil içini ferah tut her şey güzel olur:nazar:

X