Engelli biriyle evlenir miydiniz?

engeli ağır değilmiş , görüyor,yürüyor,konuşuyor,işini yapıyor...bence çok takılmışsın..normal bir insanın yapabileceği herşeyi yapıyor..onunla istediğin herşeyi yapabilirsin..ehliyet de çok önemli bişi değil...ama sen ne dersek diyelim onu pek sevmemişsin anlaşılan...yani engeli olmasa idi evlenirmiydin onunla?

bizim işyerimizdede vardı bir abimiz. çocukken bir gözü kör olmuş çokda iyi birisi kendisi. kadavradan göz taktılar gözü görmüyor ama normal duruyor. evlendi ve bir çocuğu oldu çokda mutlular. sen takıntı yapmıyorsan neden olmasın. bu zamanda dürüst erkek bulmak çok zor buldunmu kaçırmayacaksın sıkı yapış boşver sen herkesi mutlu olmaya bak.

yani bilemıyorum.. ama insan severse onun diğer gözü olur bence... sevıyosan olur neden olmasın

Şunu unutmamamız gerekiyor,
hepimiz birer engelli adayıyız,yarın ne olacağını kimse bilemez...

Son düzenleme:
canım sevgi saygı oldugu sürece hiç bir şey engel degildir....
bizlerin başına ne gelicegi belli degil..
yeterki kalplerde duygularda engel olmasın........

Eğer engeline takıldıysanız siz bu kişiyi sevmiyorsunuz demektir. Burda iş mantık evliliği isteyip istemediğinize kalıyor adamın engeline değil :nazar:

kesinlikle evlenirdim.........

beyni engelli olmasın nice çok sağlam görüp kalbi yüreği beyni engelli olanlar var......

sağlam diye secip sonra hüsrana uğramaktansa aşık olduğun sevdiğin birini seç.......

aslında bu dünyada hepimiz engelliyiz............

belki onun gözü ama evden çıkınca sen tam anlamıyla engelli olacaksın kim bilebilir......

onun için aşk varsa saygı sevgi bir gözün ne önemi var................

seviyorsam o da beni seviyorsa , beni mutlu edeceğine,kimseye muhtaç etmeyeceğine ve daima arkamda duracağına inanıyorsam evlenirdim.

benım esımın gozunun bırı yuzde doksan gormuyor ve sureklı kayıyor yakısıklıda degıl parasıda yok ma ıyı bı kalbı var.oyle seyler dusunme dusmez kalkmaz bır Allah.mutlu olmaktır esas olan paylasmaktır huznu sevıncı evlılıkte.

gerçekten sevmiyorsan evlenme sonuçta engelli değil ki ne kadar kafadan engelli erkekler var :)

Merhaba kızlar günlerdir düşünüp içinden çıamadığım bir konu var. Benimle ilgilenen çok iyi kalpli ve maddi durumu yerinde sayılabilir bir kısmetim çıktı. Kendisi öğretmen, iyi bir insan, iyi bir aileye sahip ama... engelli. Aslında engel derecesi hafif, gözünün biri görmüyor ve büyük numara gözlük kullanıyor, birkaç kere ameliyat geçirmiş ve güneşten rahatsız oluyor. Engeli ağır değil istediğini yapabiliyor ama maalesef ehliyet alma şansı yok. Pek yakışıklı değil ama kişilik olarak çok iyi ve çok dürüst (numunelik :KK70: ) herşey iyi güzel ama iş evliliğe gelince aklım durdu. Bir türlü mantıklı düşünemiyorum, Sizce onun engeli evlilikte sorun yaratır mı? Engellileri aşağılamak için falan söylemiyorum ama bir engelliyle bir normal insanın evliliği olur mu? Olursa ne tür problemler karşıma çıkabilir..Lütfen bana yardımcı olun, hiç aranızda engelli yok mu ya da engelli biriyle evlenen?
şimdi anlamadım. büyük numara gözlük kullanan engelli mi oluyor.
bu durumda 6 numara miyopla bende engelli oluyorum demek.
vay canına.:kahve:

ehliyet alamayınca noluyo peki
benim koceminde ehliyeti yok 30 yaşında herif :nazar:
ehliyeti olmayan adama adam denilmiyoda benimmi haberim yok

neden olmazin; en önemli sey sizin anlasmaniz birbirinizi sevmeniz, sevdigin zaman saten onu engeli diye görmezin ask kapatiyor herseyi.

Hangimizin bütün uzuvlarımızın ömür boyu sağlıklı olacağı garantisi var,
hergün binlerce kişi kaza veya hastalıktan bir organını veya daha fazlasını kaybediyor
takdiri ilah bu önüne geçilmez
eğer onu seviyorsan, onun görmeyen gözü olmalısın
onun gözü yüzünden sorun yapıcaksan hiç bu işe girmemelisin ki
onu da kırmayasın,
ehliyeti de sen alırsın olur biter
unutmamaız lazım ki hepimiz birer engelli adayıyız

Seviyorsanız tabiki evlenin.. Ama seviyorsanız! Çünkü sevgi bütün engelleri kaldırır...

şimdi anlamadım. büyük numara gözlük kullanan engelli mi oluyor.
bu durumda 6 numara miyopla bende engelli oluyorum demek.
vay canına.:kahve:

ya ben.. gözümün biri 4 biri 2 numara hipermetrop ayrıca doğuştan gelen %50 oranında görme kaybım var.. tek şansım gözlük kullandığım için bana ehliyet verdiler..

İlerde sorun olur mu demişsiniz. tabii ki olur.
Çünkü şimdiden sorun yapmışsınız bile.
Eğer sevseydiniz engelini görmezdiniz sevginiz her şeyin önünde olurdu.
Sevmediğin bir insanla da engelli olsun olmasın sadece iyi biri diye evlenilmez bence.:1no2:

X