Epizyotomisiz Normal Doğum

Zeynep G

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2015
100
81
37
Kızlar merhaba. Epizyotomisiz yani vajinaya kesi atmadan doğum yaptıran kadın doğum doktoru arıyorum ve bir türlü bulamadm.

Dünya Sağlık örgütü epizyo gerekliliğini %10 olarak belirlemişken, ülkemizde %96 oranında uygulanyor.

İlk doğumda epizyo yapmayan doktor arıyorum. Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşların yardımnı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

sen öyle diyorsunnn acaba ülkemizde normal doğum doktoru kaldımıki hepsi sezeruan için ölüyorrr devlet bir iki kuruş alıcam diyeee

şimdi bende arayıştayım anestezi ve epizyotomisiz normal doğum yapmak istiyorum. ve kimseyi bulamadım. sırf bundan uzaklaşmak için suda doğumu başka bir şehirde tercih edebilirim. suda doğumda neticede bu uygulama yok. veya yurtdışına gidebilirim yurt dışında bu uygulama yaygın değil.

Kızlar merhaba. Epizyotomisiz yani vajinaya kesi atmadan doğum yaptıran kadın doğum doktoru arıyorum ve bir türlü bulamadm.

Dünya Sağlık örgütü epizyo gerekliliğini %10 olarak belirlemişken, ülkemizde %96 oranında uygulanyor.

İlk doğumda epizyo yapmayan doktor arıyorum. Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşların yardımnı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler
Facede takip ettigim gruplarda görüyorum ahmet akkoca var gördügüm ebe gözde cavus yazdıkları dogum hikayelerinde epizyosuz oldugu yazıyor ama izmirde

banu çiftçi nin öyle doğum yaptığını duymuştum. doğum üzerine çok güzel araştırmaları var ve eskiden

Gülnihal bülbül de iyiymiş doğal doğum konusunda

maslak acıbademde İbrahim bildirici var ama çok pahalıdır.

Merhabalar ben 3 ay oldu doğum yapali yurt dışındayım ve epizyotomi kesinlikle istemediğimi söyledim bebegimde bi sorun olmadıkça dedim. Bebeğim kendisi doğum esnasında yırttı çıktı:110: saolsun 6 düzensiz dikişim oldu korktuğum başıma geldi yani sağlık olsun napalim:anne:

Şimdiden teşekkürler

Epizyo yapmasalarda normal doğumların büyük bir kısmında kendiliğinde yırtılma olabiliyor. Bu da kontrolsüz yırtık demek. Bunu bildikleri için ebeler ya da doktorlar epizyo uyguluyor çoğunlukla. Ama doğal doğum yanlısı doktorlar evet var (blogcu anne nin doğum yaptığı doktor ve sitesinde yer alan başka doktor isimleri var, istanbul için) Gerçekten doğal doğum yapmak istiyorsan bunun içinde önceden hazırlanman gerekiyor bildiğim kadarıyla. (nefes teknikleri vs)

Merhabalar ben 3 ay oldu doğum yapali yurt dışındayım ve epizyotomi kesinlikle istemediğimi söyledim bebegimde bi sorun olmadıkça dedim. Bebeğim kendisi doğum esnasında yırttı çıktı:110: saolsun 6 düzensiz dikişim oldu korktuğum başıma geldi yani sağlık olsun napalim:anne:
Bebeginiz iri bir bebek miydi, kac kilo dogdu ?

X