Erdoğan: 'Bu Bir Veda Değil, Fatiha’dır'

Kacmayin gelin;

CEVAP VERIN BUNLARA.....

Erdogan IStanbul belediye baskani olduktan sonra yaptiklari;

Cok uzun olacak:)
Adam 4 yil belesiye baskanligi yapmasina ragmen bakin neler yapmis:)

Önceki dönemde günde 600.000 metreküp su verilebiliyor, bunların çoğu boru çatlaklarında kayboluyor ve vatandaşlar faturalarını ödemediği için İSKİ çok az para tahsil edebiliyordu. Tayyip Erdoğan'ın yönetimindeki İSKİ çalışmaları sonucunda verilen su miktarı 1.800.000 metreküp'e çıkarıldı, borular yeni teknoloji düktil font borularla değiştirildi, vatandaşlar faturalarını düzgün ödemeye başladıkları için de İSKİ'nin gelirleri kat kat arttı ve bir çok yeni yatırıma olanak doğdu.

Eskiden su, barajlardan evlere kadar sadece kalından inceye azalan borularla geliyordu. Arada hiç bir aktarma organı yoktu. İlk defa Tayyip Erdoğan zamanında bir çok terfi merkezi, su haznesi ve isale hattı yapıldı. Böylece su önce, 2-3 metre çapında çelik borularla terfi merkezine geliyor, oradan orta çaplı borularla su haznelerine geliyor, orada bir miktarı depolanıyor ve yeni döşenen borularla evlere geliyor. Bu yapılanmadan sonra evlerdeki sular ilk defa tazyikli akmaya başladı.

İnsan, Haliç kıyısında yürürken, "Acaba yanlışlıkla elim ayağım şu sıvıya değerse ölür müyüm?" diye düşünüyordu.

Haliç'in kıyılarında bazı binalar vardı, binaların çevresindeki 20-30 metrelik alanlar da dahil olmak üzere, Haliç'ten taşmış o sıvının içinde bataklığa batmış gibi duruyordu. O yıl Haliç'in içindeki pislikler yüzeye çıkmıştı ve her yeri bir çok çamur kabartısıyla dolmuştu. Kadıköy'den Eminönü'ne vapurla gelirken yaklaştıkça denizin rengi önce yeşilleşir, sonra kahverengileşir, sonra acayip renklere ve siyahlara bulanırdı. Haliç'in içini dolaşması gereken vapurlar da 7 iskele gitmek yerine sadece 4 iskeleye kadar gidebiliyorlardı.

Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde İSKİ'nin geliştirdiği projeyle Alibeyköy Taşocağına kadar çamur boru hattı döşendi, haliçteki çamurlar oraya transfer edildi. Haliç'e dökülen derelerin suları da arıtma tesislerine yönlendirildi ve Haliç şimdiki haline kavuştu.

30 tane katlı kavşak yapıldı. İstanbul'un transit yol trafiği kesintisiz akmaya başladı. Bazı yerlerde ilçe içlerine de kavşaklar yapıldı.
İstanbul Bülteni çıkarıldı, halk gelişmelerden haberdar edildi. - Demokrasinin en önemli şartlarından biri, halkın yapılanlardan haberdar edilmesidir, bu sağlandı.
İSFALT ve İSTON kurularak belediye kendi asfalt ve beton ihtiyacını kendisi karşılamaya başladı. Beton ihraç etmeye başladı. İSTON dünyanın 500 büyük sanayi şirketi arasına girdi.
Hemen hemen her ilçeye bir spor salonu yapıldı. İki yeni şehir tiyatrosu binası açıldı. Hemen hemen her ilçeye İSKİ hizmet binası kuruldu.
Atıksu arıtma tesisleri çevreye çok faydalıdır.

Yani senin dedigin gibi 20 yil öncesi ile degil.
1992 ile 1998 arasindaki fark bunlar:))

Haklısın ya,nasıl düşünemedim ben bunu...

Hırsız,ayrıştırıcı,bölücü,insanlara hakaret eden,kibirli bir başbakanımız varken sadece onu düşünmeliydim'' ALLAH İÇİN ÇALIŞAN ''denilince...

Benimkide laf yani....::KK53::KK53::KK53:

hırsız ayrıştırıcı bölücüyle allah için çalışanı nasıl bağdaştırdın....sırf cevap vermek için saçmalamışsın....

Hayırdır? Bildirimler gelmeye başladı, herkes ağzının ayarını bozmasın lütfen, konuya yorum yapıyorsanız ne ala ama yorumcular hakkında ileri geri yazmazsanız iyi olur.

1994 te ilk kez bir belediye baskani olarak ise basladi..
Halka insan oldugunu hatirlatti..

Halic kanalizasyondan beterdi..

Insanlar kazara elim halicin suyuna degerde ölürüm zannediyordu...

İnsan, Haliç kıyısında yürürken, "Acaba yanlışlıkla elim ayağım şu sıvıya değerse ölür müyüm?" diye düşünüyordu.

Haliç'in kıyılarında bazı binalar vardı, binaların çevresindeki 20-30 metrelik alanlar da dahil olmak üzere, Haliç'ten taşmış o sıvının içinde bataklığa batmış gibi duruyordu. O yıl Haliç'in içindeki pislikler yüzeye çıkmıştı ve her yeri bir çok çamur kabartısıyla dolmuştu. Kadıköy'den Eminönü'ne vapurla gelirken yaklaştıkça denizin rengi önce yeşilleşir, sonra kahverengileşir, sonra acayip renklere ve siyahlara bulanırdı. Haliç'in içini dolaşması gereken vapurlar da 7 iskele gitmek yerine sadece 4 iskeleye kadar gidebiliyorlardı.

Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde İSKİ'nin geliştirdiği projeyle Alibeyköy Taşocağına kadar çamur boru hattı döşendi, haliçteki çamurlar oraya transfer edildi. Haliç'e dökülen derelerin suları da arıtma tesislerine yönlendirildi ve Haliç şimdiki haline kavuştu.

Kacmayin gelin;

CEVAP VERIN BUNLARA.....

Erdogan IStanbul belediye baskani olduktan sonra yaptiklari;

Cok uzun olacak:)
Adam 4 yil belesiye baskanligi yapmasina ragmen bakin neler yapmis:)

Önceki dönemde günde 600.000 metreküp su verilebiliyor, bunların çoğu boru çatlaklarında kayboluyor ve vatandaşlar faturalarını ödemediği için İSKİ çok az para tahsil edebiliyordu. Tayyip Erdoğan'ın yönetimindeki İSKİ çalışmaları sonucunda verilen su miktarı 1.800.000 metreküp'e çıkarıldı, borular yeni teknoloji düktil font borularla değiştirildi, vatandaşlar faturalarını düzgün ödemeye başladıkları için de İSKİ'nin gelirleri kat kat arttı ve bir çok yeni yatırıma olanak doğdu.

Eskiden su, barajlardan evlere kadar sadece kalından inceye azalan borularla geliyordu. Arada hiç bir aktarma organı yoktu. İlk defa Tayyip Erdoğan zamanında bir çok terfi merkezi, su haznesi ve isale hattı yapıldı. Böylece su önce, 2-3 metre çapında çelik borularla terfi merkezine geliyor, oradan orta çaplı borularla su haznelerine geliyor, orada bir miktarı depolanıyor ve yeni döşenen borularla evlere geliyor. Bu yapılanmadan sonra evlerdeki sular ilk defa tazyikli akmaya başladı.

30 tane katlı kavşak yapıldı. İstanbul'un transit yol trafiği kesintisiz akmaya başladı. Bazı yerlerde ilçe içlerine de kavşaklar yapıldı.
İstanbul Bülteni çıkarıldı, halk gelişmelerden haberdar edildi. - Demokrasinin en önemli şartlarından biri, halkın yapılanlardan haberdar edilmesidir, bu sağlandı.
İSFALT ve İSTON kurularak belediye kendi asfalt ve beton ihtiyacını kendisi karşılamaya başladı. Beton ihraç etmeye başladı. İSTON dünyanın 500 büyük sanayi şirketi arasına girdi.
Hemen hemen her ilçeye bir spor salonu yapıldı. İki yeni şehir tiyatrosu binası açıldı. Hemen hemen her ilçeye İSKİ hizmet binası kuruldu.
Atıksu arıtma tesisleri çevreye çok faydalıdır.

Yani senin dedigin gibi 20 yil öncesi ile degil.
1992 ile 1998 arasindaki fark bunlar:))
weiss ben kaçabilirim değil mi zira bunların hepsini biliyorum...başbakanımı çok seviyorum...verecegim tek cevap bu:KK1:

Hayırdır? Bildirimler gelmeye başladı, herkes ağzının ayarını bozmasın lütfen, konuya yorum yapıyorsanız ne ala ama yorumcular hakkında ileri geri yazmazsanız iyi olur.

munem ben kaçtım banlama bak ha....:KK19:

Pislik icindeydi ülke pislik...

1994 te belediye baskani oldu, belediyecilik nedir ögretti.
Halka nasil hizmet edilir ögretti..

2002 de Ülke basina geldi, Ülke ölüydü ölü..

Kemal dervislere yalvariliyordu kurtar ülkeyi diye..
Basbakan oldu, halka hizmet nedir ögretti.

Taa belediye baskaniyken anladilar sistemlerini baslarina gecirecegini.
Bir kiytirik siiri bahane edip hapse attilar, siyasi yasamini bitirmek istediler..

"artik muhtar bile olamaz" dediler.

Madem belediye baskaniyken yolsuzluk yapti, siiri bahane etmeseleridide, yolsuzluk yaptigi icin hapse atsalardi.

Ama yok o kadar temizdi o kadar halkina hizmet icin yasiyordu ki bir suc bulamadilar..
Okudugu siir icin hapse attilar..

Iste Allah in da bir plani vardir!

Son düzenleme:
Pislik icindeydi ülke pislik...

1994 te belediye baskani oldu, belediyecilik nedir ögretti.
Halka nasil hizmet edilir ögretti..

2002 de Ülke basina geldi, Ülke ölüydü ölü..

Kemal dervislere yalvariliyordu kurtar ülkeyi diye..
Basbakan oldu, halka hizmet nedir ögretti.

Taa belediye baskaniyken anladilar sistemlerini baslarina gecirecegini.
Bir kiytirik siiri bahane edip hapse attilar, siyasi yasamini bitirmek istediler..

"artik muhtar bile olamaz" dediler.

Madem belediye baskaniyken yolsuzluk yapti, siiri bahane etmeseleridide, yolsuzluk yaptigi icin hapse atsalardi.

Ama yok o kadar temizdi o kadar halkina hizmet icin yasiyordu ki bir suc bulamadilar..
Okudugu siir icin hapse attilar..

Iste Allah in da bir plani vardir!

ellerine sağlık. herşeye cevap veriyorlar bunlara tık yok. durmak yok yola devam.:KK9:

Genelde AKP belediyeciliginden herkes memnun valla ... Gecmisi az çok hatirliyorum ki bir çok ilde yasadim üst üste asfalt yapilirdi seçime yakin bozuk olan yerlerde yamalik la kapatilir di tek yapilan bunlardi ... Şimdi neler neler yapiliyor ... AKP doğa düşmani güya ama atik yaglarimizi bile topluyorlar kapiya kadar gelip .. Devasa parklar yapildi hemde yemyesil.. Otobüsler sürekli yenileniyor ve cevre dostu otobüsler var artik... Kentsel dönüşüm hizla başladı ... Ama ayni zamanda hirsiz da gelde mantikli bul simdi :))

Takıp takıştırması değilki,niye ona takıldınız..
Adam zengin ya,başka ötesi varmıbunun..
Nerden diyorum bu kadar mal varlığı..

Yahu bende neyi var iste kanitlayin diyorum :)) mal varligi da mal varligi hani neyi var nerde resim belge ne var elinizde ?? Getirin de bakalim bizde haaa diyelim adamin mal varligi var :))

1992 yilinda Istanbul daydim..

Kacgün banyo yapamamistim..
Amcamin karisi cesmeler akarsa birkac bidonu ancak doldurur, onunlada bulasik falan hallderdi..

Akan suyuda su sanma.. Bildigin camur..
Cöplükler dag gibi, patlamalar olur insanlar ölürdü...

Simdi yolsuzlukmus hirsizlikmis..
Hadi canim hadi..
Iftiradan baska isiniz yok..

Adama bir siir icin hapse attilar..
Simdi cikmis belediye baskaniyken su yolsuzluklari yapti diye iftira ardina iftira ediyorlar..

MAdem öyle yolsuzluk yüzünden hapse atsalardi, bir siiri bahane edip dünyayi kendilerine güldüreceklerine..

Napsinlar, taaaa o zamanlarda anladilar birgün sistemlerini baslarina gecirecegini..

Bilaloğlanın Türgev'i var hani
bağış yapıyor bazı iş adamları o vakıfa ve devlet ihaleleri de o bağış yapan milletin a.....sına koyan
seviyesiz iş adamlarına veriliyor işte bu sadece küçücük miniminnacık bir örnek...
Bütün tapeleri baştan sona dinledik konuşmaların yalan olmadığı ortaya çıktı ama sevgili başhırsız ne yaptı tabi ki doğru olduğunu ispatlayanların işlerine son verdi bi çoğuna da iş değişikliği verdi düşünsenize TÜBİTAK ın başına gelen adamın nerden geldiğini daha önce ne iş yaptığına bir bakın komedi yaa
Sırf oğluşunu tutuklanmasınlar diye 8000 emniyet ve yargı mensubu sürdürüldü hadi bunlara da yalan deyin. Bunlar en küçük örnekler gizli saklı kimbilir neler çeviriyorlar...

Hayir ben anlamiyorum ki. Biz cok sefil gunler atlattik da akp gidince yine mi sularimiz kesilcek. Bu bi tehdit mi? :KK53:

1992 yilinda Istanbul daydim..

Kacgün banyo yapamamistim..
Amcamin karisi cesmeler akarsa birkac bidonu ancak doldurur, onunlada bulasik falan hallderdi..

Akan suyuda su sanma.. Bildigin camur..
Cöplükler dag gibi, patlamalar olur insanlar ölürdü...

Simdi yolsuzlukmus hirsizlikmis..
Hadi canim hadi..
Iftiradan baska isiniz yok..

Adama bir siir icin hapse attilar..
Simdi cikmis belediye baskaniyken su yolsuzluklari yapti diye iftira ardina iftira ediyorlar..

MAdem öyle yolsuzluk yüzünden hapse atsalardi, bir siiri bahane edip dünyayi kendilerine güldüreceklerine..

Napsinlar, taaaa o zamanlarda anladilar birgün sistemlerini baslarina gecirecegini..

şiir için hapse atmadılar elbette. zamanla daha büyük insanların tekerine çomak sokmaya başlayınca şiiri bahane edip hapse gönderdiler. ama bu yolsuzluk yapmadı anlamına gelmiyor. yapılan yolsuzluklar başkalarının canını sıkmaya başlayınca bi şekilde kurtulmak istediler.

Hea hea canim yolsuzluk yapti diye degil, siir icin yolladilar ama, yolsuzluk yapiyordu yani:)))))
Yok canim yapilanlarin ispati o hea o gider mesela kilicdaroglu gelirse ne olur bilemem:))

Malum birak ülkeyi CHP nin canina okudu:))

Yakinda 3-4 e bölünmezse iyidir:)))

Tapeleri dinleyince direk doğru bu kulagimiz var iste duyduk dediniz haa vay be helal valla.. Hani teknolojinin gücünü biliyoruz değil mi sanatcilarin sesini öyle bir guzellestiriyorlar ki konserine gidince ayyy inanmiyorum oluyoruz :))) tabi canim cemaatcileri temizlememeleri gerekti onlar tapeleri çok objektif bir bicimde aciklarlardi :)))

Yahu bende neyi var iste kanitlayin diyorum :)) mal varligi da mal varligi hani neyi var nerde resim belge ne var elinizde ?? Getirin de bakalim bizde haaa diyelim adamin mal varligi var :))

O kadar ev var nakit para,daha ne olsun yani.
Gideyim hemen bankaya döküman alıp geleyim OLDUUU canımmm :))))

X