Erdoğan: 'Bu Bir Veda Değil, Fatiha’dır'

Aslında ben, ''Milli mücadele, peşinde koşulan milli dava'' mızın, zaten bundan yıllar önce, dört bir yanımız düşman istilası altındayken verilmiş olduğunu sanıyordum.

Uluslararası ve ulusal tüm tarih kayıtlarında ve tüm tarih bilgilerinde (hiç bir konuda uzlaşı sergilemeyenlerinde dahi) Türklerin destanımsı Çanakkale Zaferi, büyük kurtuluş mücadelesi ve daha niceleri istisnasız olarak kabul görüp yer aldığı için, dahası ''hani her birimiz -bu memleket hepimizin dedelerimiz ve ninelerimizin zor şartlarda omuza omuza mücadelesiyle kurtuldu) naralarımızdan ötürü de, hep öyle biliyordum.

Göğsümde iman, başımda kuran ve elimde padişah fermanıyla geliyorum. Başta Kemal olmak üzere Kuvva-i Milliyeci subayların hepsini keseceğim, Kemal'in kafasını padişaha götüreceğim. (01.10.1919)

Padişah Yunanlılarla harp edilmesine razı değildir. Yunanlılar bizim dostumuzdur. Padişahın emir ve rızası hilafına olarak, onlara silah çekmek küfürdür, isyandır. (1920)

ANZAVUR Ahmet (Kuvva-i Muhammediye Birlikleri Komutanı - Vatan Haini)

Hem de; sadece dış düşman olsa iyi, üstelik bu ve daha pek çok benzer şeylere rağmen ...
Bağımsızlık uğruna, aralarında ''nice hakiki din alimleri ' de olmak üzere;

Bu ölümüne yolda;
Anadolu’nun dört bir yanından kopup gelmiş
kimi kalpaklı kimi sarıklı,
kimi şalvarlı kimi poturlu,
kimi cüppeli kimi redingotlu,
kimi medrese, kimi kolej eğitimli
ve hatta eğitimsiz bu insanlar

iki kavram etrafında ve Atatürk’ün önderliğinde aralarındaki tüm anlaşmazlıkları ve ayrılıkları bir kenara bırakmış, gönül, fikir, inanç ve iman birliği yapmamışlar mıydı ???

Zaman ve koşullar değişmiş olsa da mekan, ihanet ve hainlik aynı mı yoksa? diye sormadan edemiyor insan. Geldiğimiz noktada.

Çaresiz, yok olmaya yüz tutmuş bir ulusun ümidi, kibir ve ben’den arınabilmiş, ne hizmetleriyle, ne askeri dehasıyla ne de kişiliğiyle asla mukayese bile kaldıramayacak derecede büyük ve onurlu bir insan ve İstiklal Mücadelesinin asıl ve tek liderdir O.

Aynı zamanda (her ne kadar, hatırlatmak gerekliliği noktasında olunmaktan hicap duyuyor olsam da) bilindiği üzere Cumhuriyetimizin de kurucusudur, Gazi Mustafa Kemal Atatürk …

O’nun için ‘’Milli Egemenlik ve tam bağımsızlık ‘’asla taviz verilmemesi gereken hususlardır.

Ardından,
Katılımcılıkve gelişmecilik …

Yani Cumhuriyet, yani demokrasi işte, bunun son durağı …

Ne güzel şeysin sen ey Cumhuriyet, ne güzel şeysin sen ey demokrasi…

Bir ayağımız sende ey Cumhuriyet, bir ayağımız da sende ey Demokrasi.

Öyle ki;

Yürüyoruz, dama ileri.

Cumhuriyet geri - Demokrasi ileri.

Cumhuriyet geri - Demokrasi ileri.

Cumhuriyet geri - Demokrasi ileri, ileri, dizginler kopmuş, daha da ileri.

Bir bakmışız ki;

Bu uçurum çok fena olmuş yahu, buna ne ayak, ne bacak yetişir.

Derken; kaçınılmaz son, topyekün çakılıvermiş Türkiyeli …

İşte o gün, büyük felaket ve musibet içinde;

‘’Oysa, meğer sen ne güzel şeymişsin be ey Cumhuriyet ve asıl demokrasi.

Lütfen geri gel ve ilkelerinle kurtar beni’’

diyebilecek kadar dahi

takadin, varlığın, dilin, dinin, inancın veya inançsızlığın, kimliğin ve tüm bunlara hakkın kalabilecek mi acaba? Ey Türkiyeli …

Atatürk olmasaydı Türk belki Özbekistan'da olurdu; ama Trakya ve Anadolu'da kalmazdı. Yüz yılda tüm civar büyük coğrafyadan sürülmüş ve katledilmiş Türklerin Konya Ovası'ndan sürülmeleri ve atılmaları ne kadar sürerdi sanıyorsunuz? Ne Türk ne de Türkiye kalırdı. Mustafa Kemal sadece ülkeyi kurtarmadı, Türk neslini de kurtardı!

Siz Türkler kibar ve nazik insanlarsınız. Haklı olduğunuzu bile bile sessiz kalıyorsunuz.

McCARTHY, Justin

in beni çok etkileyen yukarıdaki sözleriyle bitirmek istiyorum yorumumu ve yıllardır artık lugatımıza yerleştiği için, kullanan kişilerle dilbirliği yapmak adına ilk defa ben de şu meşhur ''yedirmeyiz'' sözcüğünü kullanmaktan kusur kalmayayım bari, hazır yeri de gelmişken.

Cumhuriyeti yedirmezler, Cumhuriyet yenmez, Cumhuriyet yenilmez ...

Elbet Cumhuriyeti kanının son damlasına kadar savunanlar ve savunacaklar da var çok şükür.

Allah icin calisan insalari allah korusun serlilerin serrinden.
Allahim, su ramazan hürmetine, memleketimizi ve bütün islam beldelerini zulumle zalimle imtihan etme. Amin...

hakaret etmez abla ama insanin birde sabir siniri vardir diyorum,Erdoganin sabriyla cok oynandi

benim kendime kimi layik görecegim kisi,seni hic bir sekilde ilgilendirmez
yilan dedigin kisi gitsinde kim gelsin peki ? chpi mhpide gördük Türkiyeyi batirdilar
Erdogan basbakan oldugu zamanlar Vatanimiz bitmis durumdaydi

Sabır sinir diyorsun ama,vatandaşımız orada kendi sıkıntısını anlatıyor,ne olursa olsun bir ülkenin başbakanı bu tarz konuşma hakkını kendinde bulamaz..

Etmez , etmemeli.... Ama sunu da göz önünde bulunduran hic bir başbakan bu kadar hakarete ugramadi !! Başbakan ve her şeyden önce insan herkesin bir sabri var değil mi ? Bakin hala adama hakaret ediyorsunuz erdoğan mal varligini acikladi konusunun altında yapilan espiri " oğlunu neden aciklamadi " gibi bir espiri yapildi.. Sende acik yureklilikle söyle sana boyle bir espiri yapsalar cizgini bozar misin , bozmaz misin ??

Ortak noktada buluştuk işte,ne olursa olsun diyorum bu laflar çirkince söylemler...
Hakarete uğruyorsa ortada var olan şeyler var değilmi hangi birisini söyleyelim..
Eğer ben c.bsaşkanı adayı olsam tabiki sülalemin mal varlığını açıklama ihtiyacı duyarım ki,heleki tayyip'in 12 yılda şaşalı yaşamı bizi hayrete düşürüyor ..
Bu kadar mal mülk nasıl oldu,oturur düşünürüm biraz,mantığım aklmıyor benim yani..

Kosun yetisin silahlari gusanin gariiiii bir yimek isteyen varmis:))

Kim ulan bu?:))

Yoksa Atatürk ün partisi denen partinin, babasini irticaci diye kovduklari adami Cumhurbaskani adayi yapmasindan sonra olan birsey mi bu yemeye calisma islemi?:)))

Türk ün gecmisine bakinca su genetik sifre görülür.
En iyi devlet kuran irktir.
Sürekli küllerinden dogar.
Bir devleti kurar, yönetir, birgün o devlet, basindaki yöneticilerin zulmü ile cikmaza girmis ise, onun küllerinden yeni devlet kurar.
Yok eger ülkenin icindeki carpikliklar düzeltilip, yeni bir düzene kavusturulmasi ve kangrenlerden ülkenin temizlenmesi icin bir umut varsa, ülke basina gelen " kumasi Anadolu tezgahinda dokunmus" lider, ülkeyi tüm bu carpikliklardan kurtarir ve ayaga kaldirir.

Simdi Türkiye Cumhuriyeti nin carpikliklardan kurtulup ayaga kalkma vakti..
Allah in izniylede buna kimse engel olamaz insallah....

Son düzenleme:
hakaret etmez abla ama insanin birde sabir siniri vardir diyorum,Erdoganin sabriyla cok oynandi

benim kendime kimi layik görecegim kisi,seni hic bir sekilde ilgilendirmez
yilan dedigin kisi gitsinde kim gelsin peki ? chpi mhpide gördük Türkiyeyi batirdilar
Erdogan basbakan oldugu zamanlar Vatanimiz bitmis durumdaydi

aaaa aşkolsun niye öyle diyorsun rabiacım...kılıçtaroğlu gelse başa yönetimi askeriyeye verse kendi yan gelip yatsa...ya da bahçeli gelse hergün ana haberfde gaflarını dinlesek fena mı olur....:124:

Arkadaslar, eger sükür borcunuz varsa bunu futursuzca teslim olunmus vaziyette bir ´insana degil´!!!
Allaha borcluyuz.

Son düzenleme:
Sabır sinir diyorsun ama,vatandaşımız orada kendi sıkıntısını anlatıyor,ne olursa olsun bir ülkenin başbakanı bu tarz konuşma hakkını kendinde bulamaz..

Ortak noktada buluştuk işte,ne olursa olsun diyorum bu laflar çirkince söylemler...
Hakarete uğruyorsa ortada var olan şeyler var değilmi hangi birisini söyleyelim..
Eğer ben c.bsaşkanı adayı olsam tabiki sülalemin mal varlığını açıklama ihtiyacı duyarım ki,heleki tayyip'in 12 yılda şaşalı yaşamı bizi hayrete düşürüyor ..
Bu kadar mal mülk nasıl oldu,oturur düşünürüm biraz,mantığım aklmıyor benim yani..

Valla devlet memuru olunca sadece kendi mal varligini isterler senden kural bu ....cocuklarinin mal varligini sunsa inanacaksiniz yani... Hem neden ayni şeyler eklemeddin için söylenmiyor... Sasali yasamini anlatirmisiniz mesela ne ? Villasin da ki musluklar bile altin dediler yalan cikti haberiniz var bundan değil mi...

aaaa aşkolsun niye öyle diyorsun rabiacım...kılıçtaroğlu gelse başa yönetimi askeriyeye verse kendi yan gelip yatsa...ya da bahçeli gelse hergün ana haberfde gaflarını dinlesek fena mı olur....:124:

bidaha cekemem onlarin gaflarini :KK1: basa geldiklerinde Türkiyeyi kaosa yolladilar kendi egolari yüzünden,Vatanim nereye gidiyor bir durun demediler bile cocuk gibi davrandilar
bidaha basa gelirlerse busefer Türkiyemizi kimseler kurtaramaz

Arkadaslar, eger sükür borcunuz varsa bunu futursuzca teslim olunmus vaziyette bir ´insana degil´!!!
Allaha borcluyuz.

evet allaha borçluyuz bunun için allahın adını ağzından düşürmeyen başbakan pardon cumhurbaşkanı istiyoruz

Allah icin calisan insalari allah korusun serlilerin serrinden.
Allahim, su ramazan hürmetine, memleketimizi ve bütün islam beldelerini zulumle zalimle imtihan etme. Amin...

Kusura bakmayın konumuzla bağlantısını anlamadım...
Allah için çalışan derken kastetdiğiniz kişi umarım Erdoğan değildir.

''Şu son yıllarda gördüklerimiz bizde bir şeyi kırdı. Bu şey, insanın güvenidir; o güven ki, insanlığın dilini konuştuk mu bir başkasından insanca karşılık göreceğimize inandırırdı bizi. Gözlerimizin önünde yalan söylediler, insanı küçülttüler, öldürdüler, sürdüler, işkencelere soktular. Ve hiç bir kez, bunu yapanlar, yaptıklarının kötü olduğuna inandırılamadı. Çünkü, kendilerine güveniyorlardı. Çünkü, soyut bir kafa, yani bir ideolojinin adamı , başka bir şeye inandırılamaz. ''

(Albert Camus - ” Korku Çağı )

evet allaha borçluyuz bunun için allahın adını ağzından düşürmeyen başbakan pardon cumhurbaşkanı istiyoruz

benim bu cumleyi belki yanlis bir ortamda yazmis olmam
ve sizinde bunu üzerinize alinmaniz yanlis olmus.
Ben söyledigim seyi benimsemekle birlikte sizin üzerinize alinmanizi istememekteyim.
Okudum bir cümle gözüme ilisti ve o düsünceye atfen yazmak istedim.

bidaha cekemem onlarin gaflarini :KK1: basa geldiklerinde Türkiyeyi kaosa yolladilar kendi egolari yüzünden,Vatanim nereye gidiyor bir durun demediler bile cocuk gibi davrandilar
bidaha basa gelirlerse busefer Türkiyemizi kimseler kurtaramaz

benim düşündüğüm ütopik birşey ama....şimdi başa gelseler de 1 yıllığına akp hükümetinden sonra görsek acaba nasıl yönetiyorlar......3. köprü 3. havaalanı inşaatları ne olur acaba kılıçtaroğlunun zekası yeter mi ki bunları tamamlamaya:44: rte nin kaç yılda yaptığını 1 yılda yer bitirirler mazallah...

,

ben gecmisime bir bakarim. Bunu yapmak zorundayim. Cunki gecmisimdeki zorbaliklar yasanirken ben ya dunyada yoktum veyada kucuk bir cocuktum.
Simdi onun bunun sözüyle veya sadece herhangi bir hayranlik duyulan cogunlugun pesinden sürüklenmek icin olup bitenleri sorgulamadan secime gitmem ben.

Ben gecmisime bakar ve sorgularim.
Ve ardindan sandiga giderim!
Bu isi simdiye kadar en iyi yuruten kisiye de her daim dua ederim!
Allah yolunu acik etsin! Amin

Son düzenleme:
X