Erdoğan: 'Bu Bir Veda Değil, Fatiha’dır'

1992 yılında sular akıyordu istanbulda,haa bir dönem az bişi kesinti oluyordu,barajlarda su oranı düşüktü..
Yoksa çamurlu suyu niye versinler yahuu :)))))

Akiyormuydu:)))

Aha bak oku camurlu suyun hikmetini ögren:)))

Önceki dönemde günde 600.000 metreküp su verilebiliyor, bunların çoğu boru çatlaklarında kayboluyor ve vatandaşlar faturalarını ödemediği için İSKİ çok az para tahsil edebiliyordu. Tayyip Erdoğan'ın yönetimindeki İSKİ çalışmaları sonucunda verilen su miktarı 1.800.000 metreküp'e çıkarıldı, borular yeni teknoloji düktil font borularla değiştirildi, vatandaşlar faturalarını düzgün ödemeye başladıkları için de İSKİ'nin gelirleri kat kat arttı ve bir çok yeni yatırıma olanak doğdu.

Eskiden su, barajlardan evlere kadar sadece kalından inceye azalan borularla geliyordu. Arada hiç bir aktarma organı yoktu. İlk defa Tayyip Erdoğan zamanında bir çok terfi merkezi, su haznesi ve isale hattı yapıldı. Böylece su önce, 2-3 metre çapında çelik borularla terfi merkezine geliyor, oradan orta çaplı borularla su haznelerine geliyor, orada bir miktarı depolanıyor ve yeni döşenen borularla evlere geliyor. Bu yapılanmadan sonra evlerdeki sular ilk defa tazyikli akmaya başladı.

Iste yukarda, Tayyip Erdogan in degisttirdigi pasli borular vardiya heh iste o borulardan su pasli akardi, camur gibi:))))

Hea hea canim yolsuzluk yapti diye degil, siir icin yolladilar ama, yolsuzluk yapiyordu yani:)))))
Yok canim yapilanlarin ispati o hea o gider mesela kilicdaroglu gelirse ne olur bilemem:))

Malum birak ülkeyi CHP nin canina okudu:))

Yakinda 3-4 e bölünmezse iyidir:)))

CHP li degilim ama ülkenin canına CHP nasıl okudu anlamadım? sizin ideolojinizin taraftarlarından sürekli ''60 yıldır CHP iktidar olamıyor hehe'' diyen bir kesim var, ki dogru... ama nasıl oluyorsa CHP batırıyor ülkeyi :KK60: hep sizin ideolojinizin uzantıları geldi iktidara.

bir de çöp olaylarından bahsetmişsin diger sayfalarda, işte önceden her yer çöplüktü, erdogan geldi buralar çiçek açtı gibisinden.

o dönem işçilerin grevi sonucu çöpler birikti. o zamanlar hakkını arayabilen işçiler vardı çünkü, şimdiki gibi ''hz. tayyip erdogan sagolsun en azından devletlumuzun sayesinde bi işe girebildik'' diyen, sindirilmiş, hakkını arayamayan, taşeron işçiler yoktu. o dönemin ibb başkanı nurettin sözen de aynı erdoganın şiir olayı gibi karalamaya kurban gidenlerden. onu da iski skandalıyla gönderdiler ama mahkemede beraat etti o ayrı.

halbuki erdogan'ın bitirdigi projerlerin büyük çogunlugu nurettin sözen döneminde planı yapılmış, temeli atılmış, belli ölçüde işlenmiş ama ödenek alamadıkları için bitirilememiş projelerdi. yani bugün erdogan istanbul'u adam etti diyorsan, onun temelinde esasen nurettin sözen var. nurettin sözen öyle ahım şahım bir başkan degildi ama dedigim gibi erdogan'ın ibb başkanıyken yaptıklları onun sayesindedir.

yani senin yaptıgın ideoloji fanatikligi, her ne kadar tarafsız oldugunu zannetsen de...

Son düzenleme:
Mervecik:) okudugunu anlamaya baslayinca gel bence:))

Orada ülkenin caninaCHP okudu gibi bir cümle yok:))

Orada " Hea eger Kilicdaroglu basa gelirse bilemem, birak ülkeyi, CHP nin canina okudu" diye bir cümle var:))))

Anlamaman normal..

Birde anlamadigin halde yazimi alintilayip cevap yazma, alintilamadan yaz en azindan bildirim gelmezde okummak zorunda kalmam, gerci bildirimleridde kapattim simdi, herseyi bildiriyor, bari süzgecten gecirsede bildirse:)))

Belki size torpil gemislerdir, malum ülke darbe yapanlarin ülkesiydiya:)))

Belki darbe yapan kurumun icinde olmak ise yariyordur:))

Halkin inledigi bir gercek, tabi ezilen halkin:)

Son düzenleme:
Niye biz sıkıntı çekmedik o zaman,yoksa torpilmi işlediler bize hahahaaha :)))

Şimdi neden o zaman musluktan su içemiyoruz madem çok temiz. O zamanlar gayette musluktan içerdik suyumuzu ayrıca para verip su içmek düşünülemezdi bile. Çamurlu su mu içiyormuşuz bak sen valla bağırsklarımız midemizde de hiç sorun yoktu. Geçenlerde musluktan su doldurmuşum farkında değilim birşey için yanlışlıkla içtim böyle berbat bir su olamaz. Yemeklerime bile koyamıyorum korkuyorum kaynadığı halde sadece bulaşık yıkayıp duş alıyorum o kadar. Neredeyse soluduğumuz oksijeni bile bize parayla verecekler artık. :KK53:

otobüslerin yenilenip, doğanın yeşillendiğinden bahsedilmiş burada :)
ben ankarada yaşıyorum. yaşadığım semtten akpye oy çıkmaz, öyle bir yerde yaşıyorum. ben karda kışta elimde ders kitapları akşamın bir saati dersten çıkmışım, kızılaydan evime gitmek için 90 dakika otobüs beklediğim günleri biliyorum. 90 dakikada bir otobüs gelir o da orada bekleyen insanların tamamını alamaz yetmez geride kalırsak bir 90 dakika daha otobüs bekleriz. otobüsler hep hınca hınç dolu olur. ne bir asfalt çalışması, ne bir yol çalışması, ne başka şey... bizim mahallemizle ilgilenen yıllardır hiç olmadı. akpye oy vermeyen de bu ülkenin vatandaşı değil mi? dediğim olay yıllardır halen aynı. aranızda kızılayı iyi bilen varsa 341 otobüslerinin geçtiği durağı iyi bilirler. oradaki o sırayı, o kalabalığı... bir ordu dolusu adam saatlerce araba bekler, ona da sığmaz zaten :)
melih gökçek yılların çamlık alanının ağaçlarını keser, yıkar. oraya 50.yıl parkı yapar. yeşillikler ottan ibaret şimdi :) akp belediyesi cidden iyi yav.

ha aynı şey keçiören için asla geçerli değil. bunu da söylemek lazım :)

Son düzenleme:
Neyse para var aliyor iciyorz yani:)) Para yokken kim alip icecekti, tabi düsünemez bile almayi:)))

aahahahahah

Iftar yaklasti ben kacar...

Orada " Hea eger Kilicdaroglu basa gelirse bilemem, birak ülkeyi, CHP nin canina okudu" diye bir cümle var:))))

evet yanlış okumuşum.

erdogan'ın, akp'nin yaptıgı düzgün işler illa ki var ama senin kör kütük savunmanın anlaşılır bir yanı yok. tamamen ideoloji fanatizmi bu ve aslında neyin fanatizmini yaptıgının da bence pek farkında degilsin.

darbe diyorsun ama şu anda hükumet de darbe yaptı farkındaysan. paralel yapı diye tutturdu yargıya darbe yaptı, kendisini, çocuklarını ve yandaşlarını yargılanmaktan kurtardı. askeri darbe diye tutturdu orduya darbe yaptı ve kendi adamlarının sayısını orada da çogaltmaya çalıştı. kuvvetler ayrılıgı denen bir şey vardı eskiden, artık yok.

her sıkıştıgında ''darbe, ... lobisi'' laflarını sıralıyor sürekli. sürekli bi magduriyet peşinde. ve sen de bunu var gücünle aklamaya çalışıyorsun. tabi yargıdan kaçınca savunma işi ideoloji fanatiklerine düşüyor degil mi.

ordunun darbe yapacagını ya da paralel yapının varlıgını ispatlayabilir misin? sürekli ispat bekliyorsun ya... o yüzden sordum. hani görmeden iftira etmenin dine göre ne kadar yanlış oldugunu anlatıyordun ya... eger bir yandan kanıt isteyip öte yandan kendi ideolojinin fanatikligini yapacaksan kanıtsız bir şekilde, o zaman senin din söylemlerin din tüccarlıgından başka bir şey degildir. elin degmişken ingilizler hakkındaki söyledikerlinin de kanıtlarını geitriver yoksa yine aynı şekilde yaptıgın din tüccarlıgından başka bir şey olmamış olur.

Ben ankarayi hic bilmem yasamadim orda uzun sure bir kac ay kaldim sadece.. Ankara belediyesine bakarak AKP kotu diyeceksin bosverrrr konuşmaya değmez... Diğer AKP belediyesi olan illere bekleriz :)) Türkiye de belediyecilik adina ilkleri hep AKP belediyeleri yapti ..

Şimdi neden o zaman musluktan su içemiyoruz madem çok temiz. O zamanlar gayette musluktan içerdik suyumuzu ayrıca para verip su içmek düşünülemezdi bile. Çamurlu su mu içiyormuşuz bak sen valla bağırsklarımız midemizde de hiç sorun yoktu. Geçenlerde musluktan su doldurmuşum farkında değilim birşey için yanlışlıkla içtim böyle berbat bir su olamaz. Yemeklerime bile koyamıyorum korkuyorum kaynadığı halde sadece bulaşık yıkayıp duş alıyorum o kadar. Neredeyse soluduğumuz oksijeni bile bize parayla verecekler artık. :KK53:

Allahın suyuna para verip içiyoruz şimdi..

Heeeee torpil geçiyorlardı bize:)))))
Hadi selametleeee byyy

Rejim gitmez. Ülkenin bölünme ihtimali çok yüksek. Açılım diye diye bal çaldı kürtlerin ağzına. Nereye kadar oyalayabilir ki? Bir noktada taviz vermek zorunda kalacak.
Belki bir ekonomik kriz olur da milletçe kurtuluruz.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

o bu görev için getirildi zaten..Bopun başkanlığını boşuna üstlenmedi.. Taviz veriyor zaten daha da verecek. Taviz vermek zorunda eli mahkum. :KK51: ..30 mart seçimlerinden önce, hemen hemen her seçimde oluyordu aslında, pkk yeter artık bizi oyaladığın diye kaç kere atarlanıyordu....Barzani ise bugün cb seçimlerini bekliyor, 2015te seçimlerinden sonra bağımsızlık kurulacak iddialrı var...

Bu cb seçimleri çok önemli ülke için, ya tam bağımsız Türkiye olarak yaşamaya devam edeceğiz ya da bölünmenin önü açılıp, herkes safını seçip tarafına göç edecek. Olumsuz ihtimalleri bile düşünmek istemiyorum.

Anlamaman normal..

Birde anlamadigin halde yazimi alintilayip cevap yazma, alintilamadan yaz en azindan bildirim gelmezde okummak zorunda kalmam, gerci bildirimleridde kapattim simdi, herseyi bildiriyor, bari süzgecten gecirsede bildirse:)))

evet yanlış okumuşum.

erdogan'ın, akp'nin yaptıgı düzgün işler illa ki var ama senin kör kütük savunmanın anlaşılır bir yanı yok. tamamen ideoloji fanatizmi bu ve aslında neyin fanatizmini yaptıgının da bence pek farkında degilsin.

darbe diyorsun ama şu anda hükumet de darbe yaptı farkındaysan. paralel yapı diye tutturdu yargıya darbe yaptı, kendisini, çocuklarını ve yandaşlarını yargılanmaktan kurtardı. askeri darbe diye tutturdu orduya darbe yaptı ve kendi adamlarının sayısını orada da çogaltmaya çalıştı. kuvvetler ayrılıgı denen bir şey vardı eskiden, artık yok.

her sıkıştıgında ''darbe, ... lobisi'' laflarını sıralıyor sürekli. sürekli bi magduriyet peşinde. ve sen de bunu var gücünle aklamaya çalışıyorsun. tabi yargıdan kaçınca savunma işi ideoloji fanatiklerine düşüyor degil mi.

ordunun darbe yapacagını ya da paralel yapının varlıgını ispatlayabilir misin? sürekli ispat bekliyorsun ya... o yüzden sordum. hani görmeden iftira etmenin dine göre ne kadar yanlış oldugunu anlatıyordun ya... eger bir yandan kanıt isteyip öte yandan kendi ideolojinin fanatikligini yapacaksan kanıtsız bir şekilde, o zaman senin din söylemlerin din tüccarlıgından başka bir şey degildir. elin degmişken ingilizler hakkındaki söyledikerlinin de kanıtlarını geitriver yoksa yine aynı şekilde yaptıgın din tüccarlıgından başka bir şey olmamış olur.

ayrıca senden alıntı yapmam seni ilgilendirmez. canın istemiyorsa bildirimleri kapatırsın ve cevap vermezsin. ben gördügüm saçmalıklara elbette cevap yazacagım. alıntı yapmak için senin iznine ihtiyacı yok kimsenin.

eger egon tatmin oluyorsa, mutlu oluyorsan ''ay lıntı yapmayın şekerim, herkesle muahtap olamama'' havasında sen cool oldugunu zannetmeye devam edebilirsin tabi. ama ben alıntımı yaparım seni ilgilendirmez.

Vallahi gözlerim doldu.Tayyip Erdoğan'ı tanımasam,buradaki hayranlarını okusam,ne mübarek adam derdim kesin.
Ne pürüpakmış meğersem :)
40 yıldır İstanbul'da yaşamasam,Erdoğan'dan önce İstanbul sürünüyormuş,çöpten susuzluktan helak olmuş derdim.
Hatta İstanbul yokmuş,zatı muhterem kurmuş diye bile düşünebilirdim:)

Ben ankarayi hic bilmem yasamadim orda uzun sure bir kac ay kaldim sadece.. Ankara belediyesine bakarak AKP kotu diyeceksin bosverrrr konuşmaya değmez... Diğer AKP belediyesi olan illere bekleriz :)) Türkiye de belediyecilik adina ilkleri hep AKP belediyeleri yapti ..

tabi ki ankara belediyesine bakarak yorum yapacağım ve kötü diyeceğim. 22 yıldır ankarada yaşıyorum, daha uzun yıllarda ankarada yaşayacağım. başka illeri gezmeye gelip görmem ne işe yarayacak. ikamet ettiğim yer bu halde sonuçta. bu ne saçmalık. ankaraya bakmayacakmışım. hahaahh.

o bu görev için getirildi zaten..Bopun başkanlığını boşuna üstlenmedi.. Taviz veriyor zaten daha da verecek. Taviz vermek zorunda eli mahkum. :KK51: ..30 mart seçimlerinden önce, hemen hemen her seçimde oluyordu aslında, pkk yeter artık bizi oyaladığın diye kaç kere atarlanıyordu....Barzani ise bugün cb seçimlerini bekliyor, 2015te seçimlerinden sonra bağımsızlık kurulacak iddialrı var...

Bu cb seçimleri çok önemli ülke için, ya tam bağımsız Türkiye olarak yaşamaya devam edeceğiz ya da bölünmenin önü açılıp, herkes safını seçip tarafına göç edecek. Olumsuz ihtimalleri bile düşünmek istemiyorum.

Umarım tam bağımsız bir şekilde devam ederiz. Bölünme yaşanmasını asla istemiyorum. :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

tabi ki ankara belediyesine bakarak yorum yapacağım ve kötü diyeceğim. 22 yıldır ankarada yaşıyorum, daha uzun yıllarda ankarada yaşayacağım. başka illeri gezmeye gelip görmem ne işe yarayacak. ikamet ettiğim yer bu halde sonuçta. bu ne saçmalık. ankaraya bakmayacakmışım. hahaahh.

Angarayı karıştırma orda melih başgan var yapışmış Erdoğan bile kaldıramıyor :KK53:

Angarayı karıştırma orda melih başgan var yapışmış Erdoğan bile kaldıramıyor :KK53:

o övdükleri otobüsleri bile su bastı geçen ay yav :))) ama atilla taş bu noktada çok haklıydı... ankaralılar nankörsünüz melih başgan sizin için işten eve dönerken yorgunluğunuzu alsın ayağınızı sokun diye otobüslere su aldırdı demişti. canım atilla taş. :KK53::KK53:

o övdükleri otobüsleri bile su bastı geçen ay yav :))) ama atilla taş bu noktada çok haklıydı... ankaralılar nankörsünüz melih başgan sizin için işten eve dönerken yorgunluğunuzu alsın ayağınızı sokun diye otobüslere su aldırdı demişti. canım atilla taş. :KK53::KK53:

Atilla Taş beklenmeyen performanslar sergiliyor. Şaşırtıyor beni :KK1:

X