Ergen kuzen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Onunla konusmayi da teklif ettim, ne zaman istersen gel bana rahat rahat konusalim dedim ama istemedi. Ergenligine verilebilir bu durum diye en basinda yazdim zaten. Ama burda yengeniz cok hakli cocuk da oyle. Gidin yengenizden ozur dileyin yazan bile oldu. Yok madalya takalim...
Sizin yengenizden özür dileyeceginiz bir durum yok elbette. Suçlu varsa ana oğul burada. Yengeniz de melektir sıfır hatalıdır demiyorum evliliklerinde amma velakin eş ailesiyle bu kadar yakın olmak zorunda olan hiçbir kadının mutlu olacağını sanmıyorum. Neticede öyle olmuş zaten, çocuklarına kadar yansımış bu durum.

Keşke maddi özgürlüğü varken ayrilsaymış, anasından ayrılmayan bir adamı koca diye tutmasaymış yanında.

Ne siz ne anneniz karışmayın bence konuya, düzelecek birşey yok, böyle kör topal ilerleyecektir bu düzen.

Normalde arasinin gayet iyi oldugu, herhangi bir imada dahi bulunmadigi babaannesine o sekilde avaz avaz bagirip suclamasini dogru bulmuyorum ve sirf yengeyi hakli bulacagiz diye cocugu alkislayan tiplere de inanamiyorum.
Cocuk 18 yasinda, babasi babaannesi yuzunden annesinin ustune yuruyor ve belli ki babaanne evde daimi bir huzursuzluk kaynagi. Cocuk sonunda careyi babaanneye catmakta buluyor. Gercekten bu kadar ilginc degil bu olay.

Yaptığı dogru mu, değil. Sasirtici veya anlaşılmaz mi? Hic degil.

Dayimin 18 yasinda biri kiz biri erkek ikiz cocuklari var. Dayimla yengem 25 yillik evliler ve hep disardan cok iyi gibi gozuken ama aslinda cok sorunlu bir evlilikleri oldu. Bu sorunlarin basinda yengemin iyi bir kariyeri olmasi, dayimin isci olup yillardir ondan az kazanmasi ama esasinda dayimin anneanneme cok duskun olusu yatiyor. Dedem oleli yillar oldu ve anneannem yalniz kaldi. Dayim daha evlenmeden annesiyle birlikte oturmak istedi ama yengem kabul etmedi. Dayimin şarti o halde annesine yakin oturmak oldu ve oyle de yaptilar, ayni site icerisinde oturdular. Benim annemle babam bosaninca biz de annem,kardesim ve ben anneannemin yanina tasindik ve boylece iki aile hep bir arada yasadik.ama ben yengemi hep cok sevmeme hep bize karsi mesafeli ve soguktu. Bunun temelinde yatan sebep de aslinda kendi evliliklerindeki sorunlarmis buyudukce idrak ettim tabii.

Gelelim asil konuyu acma sebebime...benim iki kuzenim de kardesim gibidir, dedigim gibi beraber buyuduk. Anneannem de torunlarini seven, onlara duskun bir kadindir. Dun erkek kuzenim sinirle anneannemin evine gidiyor, balkonda oturan anneme cabuk kapiyi ac hala diye bagiriyor. Annemle anneannemin ilk akillarina gelen sey de evde birine bir sey mi oldu dusuncesi oluyor.ama kuzenim avaz avaz bagirmaya basliyor "hala babam annemin ustune yuruyor annemin tansiyonu cikti cabuk gel ve babami bu evden gotur. O gitmezse ben gidecegim, artik dayanamiyorum! " anneannem ne oldu niye kavga ediyorlar diye sorunca da ona donup buyuk bir ofkeyle "hicbir sey bilmiyormus gibi davranma herssy senin yuzunden oluyor zaten. Annemle babamin butun kavgalari bu ev yuzunden oluyor" diye bagirip kapilari yumrukluyor. Bu arada bu olaylar olurken ben de annemlerle goruntulu konusuyordum ve annem tlfunu balkonda biraktigi icin sesin cok yukseldigi anlara sahit oldum. Sonra kuzenim geldigi gibi firlayip gidiyor...bu olay hepimiz icin adeta soguk dus etkisi yaratti cunku kuzenimin babaannesiyle iliskisi gayet iyiydi, daha 2 gun once diploma hedoyesi olarak ondan yuklu bir harclik alinca iyi ki babaannem var diye opup opup duruyordu. Meger icinde neler biriktirmis...anneannem bir cok kronik rahatsizliklari olan, 71 yasinda bir kadin. Dunden beri agliyor. Tansiyon seker tavan yapmis durumda. Bu arada dayim x geldigi icin ozur dilerim gelmemesi lazimdi, aile ici tartisma aile icinde kalmaliydi dedi sadece ama bunun disinda hicbir sey soylemedi. Annem yengemle konusmak istedi ama o da benzer seyler soyledi. Cocugun ergenligine verilebilir belki bazi seyler ama ben anneannemin dayimla konusmasi gerektigine inaniyorum acik acik. Haksiz miyim? Konunun beni ilgilendiren kismi ozellikle anneannemin, arti annemin dunden beri ne kadar uzulduklerini gormem ve kuzenimin tavirlarini hic normal bulmayisim. Hepimiz birbirimize yakin evlerde oturdugumuz icin bundan sonra iliskiler nasil olmali, nasil yaklasilmali bilemiyorum. Sizlerden fikir istiyorum
Boşanmakla cocuguma ne kadar iyilik yaptigimi fark ettim benim oğlum da benibkirumak için böyle yapardı.Kim bilir bizim. bilmediğimiz neler var yengen neler yaşamış yaşıyor yazik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X