Erkek arkadaşım evlenmek istemiyor...

Benin bir dayım var.

Dış görünüş olarak hoş bir adam. Spor yapan ,medeni efendi bir insan.

Kendisi ankarada diş hekimliği okumuş. Sonra marmarada küçük bir tatil beldesinde askerlik yapmış. Burayi cok sevmiş. muayenehanesini orada açıp tek başına yaşamaya başlamış.

Sonralari hatırlıyorum tatillerde yanına giderdik. Dayım varlıklı bir adamdı.

Çok ince ve naziktir. Evde bir eksik varsa kendisine söylenmeden alırdı yapardı.

Onunla evlenen kişinin hiçbir şeyi düşünmesine gerek yoktu. O her şeyi ince ince düşünürdü zaten.

Cok temiz bir adamdı. Bekar evi pırıl pirildi.

Ama asla evlenmek istemiyordu.

Bir sürü sevgilisi oldu. Bazıları uzun da sürdü. Iclerinde çok güzel kizlar da vardı. Ama dayım takılıyordu. Annemlerin evlenmesi yolundaki sözlerine kulak tıkıyordu.

45 yaşlarına kadar nerde akşam orda sabah yaşadı. Sevgilileri eve gidip geliyordu. Hayatını yaşıyordu yani ama asla evlenmek istemiyordu.

Bircok sevgilisi ile ayrılma sebebi de bu oluyordu. Adamın evlenmeye niyeti yokken ciddi düşünen hiçbir kız onunla zaman kaybetmek istemiyordu.

40 li yaşlara geldiğinde yeni bir ev aldı kendine. Komşusunun yaş olarak dayimdan en az 15 yaş küçük bir kızı vardı. Kızla birlikteydiler. Ama dayım kıza hasta.

Kiz kabul etse o gün gidip evlenecek.

Hani o evlenmeye yanaşmayan adam. O gitti. Kızı o kadar seviyordu ki...

Kız dayimla birlikte ama evlenmeye gönlü yoktu. Daha doğrusu dayimla evlenmeye gönlü yoktu. Ağırdan alıyordu. Naz yapıyordu.

Kız bigün ayrilmak istedi. Evlenesi yoktu çünkü. Dayım perişan oldu. Gördüğümde çok üzülmüştüm.

Kız kısa bir süre sonra biz ordayken başka biriyle oldukça hızlı bir sekilde evlendi.

Biz de balkondan izledik olayı. Dayımın yüz ifadesi halen gözümün önündedir. Kendisi asla balkona çıkmadı.

Kızın annesi dayımı cok seviyordu. Annemle de arkadaş olmuşlardı. Kızının dayimla evlenmek istememesi kadını üzüyordu .

Dayım sonra başkasıyla evlendi . Ama inanın o kızdan umudu kesmemiş olsaydı beklerdi

Erkekler böyledir işte.

Ben hiçbirinin evlenmekle ilgili sorunları olduğunu düşünmüyorum.

Gerçekten seven adam bal gibi de evleniyor.

Mesele gerçekten sevdikleri kadını bulmakta

Benimde cevremde var boyle ornekler. evlenmem evlenmem adamları aşık olunca 3 4 ayda bile evlenebiliyorlar.

Avlanmışsın da olmamış işte
30 unda evlenince de sevindirik olmuşsun
Evlenmek isteyen kıza aman yapışkan gurursuz deyiveriyorsun
Kötü yoruma kötülük ile cevap vermeyelim, boşver. Varsın yapışkan desin. Ben kendimi biliyorum sonuçta. Ortamlarda da kız kardeşlik kazanacak falan der böyleleri. Ama hemcinsini yerden yere vurmaktan asla çekinmez. Sahi empati nerede?

Kötü yoruma kötülük ile cevap vermeyelim, boşver. Varsın yapışkan desin. Ben kendimi biliyorum sonuçta. Ortamlarda da kız kardeşlik kazanacak falan der böyleleri. Ama hemcinsini yerden yere vurmaktan asla çekinmez. Sahi empati nerede?
Empati? Yedim ben onu 😃

Eleştiri kaldıramayacaksanız neden konu açıyorsunuz? Ne yapalım, el birliği ile pohpohlayalım mı sizi?

İlk yorumumu değiştiriyorum o zaman; tutun yakasını çocuğun, sakın bırakmayın. Evlenene kadar zorlayın, sonra gelip burda “kocam çok ilgisiz, onu nasıl kendime çekebilirim” konuları açın.

Boşverrr böyle moral bozan tipler öyle çok ki ben gülüp geçiyorum
Eğleniyorum onlarla
Yapışkanlık yapan kendinden bilir işi🤣

Empati? Yedim ben onu 😃

Eleştiri kaldıramayacaksanız neden konu açıyorsunuz? Ne yapalım, el birliği ile pohpohlayalım mı sizi?

İlk yorumumu değiştiriyorum o zaman; tutun yakasını çocuğun, sakın bırakmayın. Evlenene kadar zorlayın, sonra gelip burda “kocam çok ilgisiz, onu nasıl kendime çekebilirim” konuları açın.
E bu kadarı da size kalmadı.? :KK70: Çok sağolun naçizane yorumlarınız için. Çok iyi geldi. Dediklerinizi bir bir uygulayacağım. Eksik olmayın :KK70:

Bana hiçbir zaman bu kadar net olmadı ne yazık ki. Ben seninle evlilik düşünmüyorum deseydi zaten hayatından çekip gidecektim bunu da hep söyledim. Hep belirsiz hallerde kaldık yani. Sizin adınıza sevindim umarım daim olur mutluluğunuz
Sağolasın canım şaka maka 14 yılı devirdik evlilkte 😊 benim eşim sevgililikte de iyi bir hayat arkadaşı olacağını belli eden ,sorumluluk sahibi bir adamdı.Ben ona, haftada 2 haftada bir kaçamak buluşmalarla yetinemeyecek kadar aşıktım.Ya hep ya hiç dedim🙈

Bu noktada sevgilinize ya evlilik ya ayrılık demekten başka çare yok, benzer bi durumda beş yılın sonunda ya evlenelim ilk atama için seninle olacağımız şehri, ya ayrılalım ailemle olacağım şehri yazayım dedim. Sen sağ ben selamet diye gayet net konuştum. İki günün sonunda evlilik teklifi edip iki ayın içinde evlendik.

Noldu ya gezegenler retro falan mı yapıyor, ne bu sinir?
Şu güzel bahar günü camı açın biraz hava alın, sakinleşirsiniz.
Sinirli değilim aksine eğleniyorum senin gibilerle
Bence havayı senin alman lazım🤣
Çoğu kişi zaten burda seni haksız buldu
Seninki eleştiri değil içindeki zehiri kusma canım
Biraz hayata pozitif bak empati yap
İyi insan olmayı öğren
Bak hamilesin galiba çocuk yetiştireceksin ilerde
İnsanları boş yere kırıp dökme
Bu dünyanın bin bir türlü hali var
Hadi bakalım

Sinirli değilim aksine eğleniyorum senin gibilerle
Bence havayı senin alman lazım🤣
Çoğu kişi zaten burda seni haksız buldu
Seninki eleştiri değil içindeki zehiri kusma canım
Biraz hayata pozitif bak empati yap
İyi insan olmayı öğren
Bak hamilesin galiba çocuk yetiştireceksin ilerde
İnsanları boş yere kırıp dökme
Bu dünyanın bin bir türlü hali var
Hadi bakalım
Çocuğuma önce genel terbiye kurallarını öğreteceğim; bak çocuğum seninle “siz” diye konuşan birine “sen” diye hitap etme, terbiyesizliktir diyeceğim mesela :KK66:

İyi eğlenceler 👋

Çocuğuma önce genel terbiye kurallarını öğreteceğim; bak çocuğum seninle “siz” diye konuşan birine “sen” diye hitap etme, terbiyesizliktir diyeceğim mesela :KK66:

İyi eğlenceler 👋
Hmm peki lady 🤣
Yüksek müsaadenizle alıntı yapmamanızı rica etsem?
Sizle senle olmuyor o iş be canım
Ne kadar kibar olduğunu yaptığın yorumlarda gördük biraz önce bence artık susmalısın!

Hmm peki lady 🤣
Yüksek müsaadenizle alıntı yapmamanızı rica etsem?
Sizle senle olmuyor o iş be canım
Ne kadar kibar olduğunu yaptığın yorumlarda gördük biraz önce bence artık susmalısın!
İnsanlar patavatsızlık ile dürüst olmayı karıştırıyor. Buna da dobralık diyorlar. Sosyal medyadan , takma ad ile yorum yapmak çok kolaydır çünkü. İş yorum yapmak değil burada birsürü kişi fikrini belirtti çok güzel yorumlar da okudum , birbirimize katılmadığımız da oldu. herkes benim gibi düşünmek zorunda da değil tabi ki. Ama kırıcı olmayın. Her ne olursa olsun tanımadığınız bir insana (tanıdığın dahi olsa ) onun kırılacağı cinste yorum yapmaya hakkı yok kimsenin . Buraya insanların fikirlerini duymak için yazdım , patavatsızca üslupta kırıcı şeyler duymak ve aşağılanmak için değil.

Herkese merhabalar. Kendimi çok çaresiz hissettiğim için sizlerle de paylaşmak istediğim bir durumum var. 3 yıllık bir ilişkim var, erkek arkadaşımla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Bu konular açılana dek güzel giden bir ilişkimiz vardı. Uzakta da olsak elimden geldiğince görüşme imkanları yarattık. Geçtiğimiz sene ilk kez evlilik konuları açıldı, erkek arkadaşım hazır olmadığını söyledi. O bir sene boyunca asla bir yol alamadık. Arkadaşları evlendi , nişanlarına düğünlerine gittik. Ama onda tık olmadı. Bu çok zordu benim için. Hazır değilim korkuyorum gibi gerekçeler sundu bana hep. Ne zaman hazır olacaksın bana bi zaman ver dediğimde de asla bir süre vermiyor bana. Ne olacağı belli olmayan bi kara delikte ilerliyorum yani sanki. Ben 27 yaşındayım o 31 yaşında. Maddiyat deseniz var. Ailesini tanıyorum, ailesel ya da maddi hiçbir sorun yok. 1 yıldır aynı şeyin içindeyim ve inanın ne yapacağımı bilmiyorum çünkü bana sunduğu şey belirsizlik ve bu belirsizlik beni mahvetti. Bana zaman ver yine birkaç ay sonra anca düşünebilirim şu an işim gücüm çok yoğun diyor bana. Etrafıma bakıyorum arkadaşlarım mutlu, sevgilileri yanında , evlilik teklifi alıyorlar vs normalde bunlara asla takılmazdım ama böyle bi şeyin içinde olunca kafama takmaya başladım onlar mutlu ve yaşıyorken ben neden bunlardan mahrum bırakılıyorum diye. Onu seviyorum ama şu çıkmazda olmak beni deli ediyor artık. Sürekli ötelenerek kendimi değersiz hissetmeye başladım. İnsan sevdiğini bu kadar bekletmezdi herhalde ya. Düşünmeyeyim diyorum kendimi baskılıyorum akışa bırakayım olacağı varsa olur diyorum ama bir noktada tıkanmaya başlıyorum. Yanında olmak istiyorum olamıyorum. Lütfen kırıcı yorumlarda bulunmayın zaten yeterince üzgün bir durumdayım. Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

Arkadaşlar erkek arkadaşım başından beri evlilik istemiyorum vs gibi şeyler hiç söylemedi bana. Aksine istekli ve hevesliydi, yani öyle görünüyordu bana en başta ben evlenmek istemiyorum gibi bir şey demedi ki. Ne zaman bu konular açılmaya başladı,, o zaman sorunlar oluştu. Konu elbette evlilik değil. Ben kendi evimde ailemle zaten mutlu ve huzurluyum yani hiç evlenmesem de olur ama ortada 3 yılllık bir ilişki, bir emek var . Ben emeklerimin karşılığını istiyorum. İnsan sevdiğiyle hayatını birleştirmek ister buna hak verirsiniz diye düşünüyorum. Bir de uzaklık yeterince zorlayıcı zaten, anlıyorsunuz beni değil mi..
Neden korkuyor ki? Siz anlaşabiliyor musunuz? Agrasif ve anlayışsız değilseniz ve birbirinizi seviyorsanız ertelememesi lazım. Siz baskın mısınız ilişkide? Veya onun burcu balık 😂 tam bir balık erkeği tavrı bu kaçışlar😂

Bunu da hep söyledim, bak böyle olmayacak hadi ilişki danışmanına gidelim dedim. Hatta bana belirsizlik yerine ben seninle evlenmek istemiyorum dersen bu da benim için yeterli bir cevap olacak ve hayatından çekileceğim dedim. Hayır ama her fırsatta her bu konu açıldığında benim seninle ve ilişkimiz ile bir problemim yok, hayatımda olmandan mutluyum ve kimse beni bu kadar sevmemişti diyor hep. Ama konu evlilik olunca hiçbir yere varamıyoruz. Ben de hatayı kendimde çok aradım. Bu durum bana özgü bir durum mu diye. Her defasında bunun aksini söylüyor yani beni istemeyen biri şimdiye dek ben seninle evlenmek istemiyorum seni üzmek istemiyorum deyip giderdi hayatımdan herhalde bu da çok zor olmamalı . Buradaki yorumları okudukça beynimde beşyüz tane farklı düşünce oluştu nasıl olacak ben de bilmiyorum
Kilit nokta şurası. Kimse beni bu kadar sevmemişti diyor, kimseyi bu kadar sevmemiştim demiyor. Sizi yeterince sevmediğini kendi ağzıyla söylemiş.

İlişkinizin bu haliyle mutlu. İlişkinizi bir sonraki adıma taşımak istemiyor ancak ayrılmak da istemiyor. Deneseniz, “tamam evlenmek istemiyorsan evlenmeyelim böyle devam edelim ama evlenmek istemiyorum demelisin, söz ayrılmayacağız” şeklinde konuşursanız gerçeği söyleyebilir anca.

Bunu da hep söyledim, bak böyle olmayacak hadi ilişki danışmanına gidelim dedim. Hatta bana belirsizlik yerine ben seninle evlenmek istemiyorum dersen bu da benim için yeterli bir cevap olacak ve hayatından çekileceğim dedim. Hayır ama her fırsatta her bu konu açıldığında benim seninle ve ilişkimiz ile bir problemim yok, hayatımda olmandan mutluyum ve kimse beni bu kadar sevmemişti diyor hep. Ama konu evlilik olunca hiçbir yere varamıyoruz. Ben de hatayı kendimde çok aradım. Bu durum bana özgü bir durum mu diye. Her defasında bunun aksini söylüyor yani beni istemeyen biri şimdiye dek ben seninle evlenmek istemiyorum seni üzmek istemiyorum deyip giderdi hayatımdan herhalde bu da çok zor olmamalı . Buradaki yorumları okudukça beynimde beşyüz tane farklı düşünce oluştu nasıl olacak ben de bilmiyorum
Başka bir yorumunuzda da kendinizce yaptıklarınızdan bahsetmiştiniz.

Siz sevgiliniz için benim için elinden gelen herşeyi yaptı, beni çok seviyor diyebiliyor musunuz?

Bence sorun asıl sevenin ve ilişkinin devam etmesini isteyenin ve bunun için çabalayan tarafın sizin olmanız.

Başka bir yorumunuzda da kendinizce yaptıklarınızdan bahsetmiştiniz.

Siz sevgiliniz için benim için elinden gelen herşeyi yaptı, beni çok seviyor diyebiliyor musunuz?

Bence sorun asıl sevenin ve ilişkinin devam etmesini isteyenin ve bunun için çabalayan tarafın sizin olmanız.
Evet sanırım haklısınız. O da elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştı o da ilişkimiz için uğraştı ama daha çok isteyen ve çabalayan ben oldum sanırım.

Espri yaptım ablacım
Espiri yaparken artık alt yazı kullanıcaz 🤣
Kim peşinden koşmuş bu arada
İşim olmaz hadi şimdi
senin yaşın kaç yeni ergen gibi burda kendince yorum yapıp kendi gülen sen böyle soğuk espri yaparak sevimli olmaya çalışma evliliğe bakış açını da değiştir dış görünüş evet önemli ama insanı güzel yapan karakteridir ok cnm

X